forum.labradory.org

Hodowle - Dziwny wygląd szczeniąt z hodowli z ZKwP

bandyta.it - 07-05-2017, 18:33
Temat postu: Dziwny wygląd szczeniąt z hodowli z ZKwP
Znalazłem taką ofertę szczeniaka

https://www.olx.pl/oferta...70f8a7;promoted

Tylko albo mi się zdaję albo te maluchy mają dziwnie splaszczone pyszcki jak na te 5 tygodni...

Na youtubie 5 tygodniowe labki troche inaczej wyglądają

https://www.youtube.com/watch?v=KcPBaEG7WWI
https://www.youtube.com/watch?v=K__DpQJncF8
https://www.youtube.com/watch?v=SEOapZdOv9k

aganica - 07-05-2017, 20:07

No co Ty... szczeniaki piękne, rodzice przebadani , hodowla bardzo dobra.
Prędzej te z YouTube są szczeniakami w typie rasy :D

Julita J. - 07-05-2017, 20:18

Zdaje Ci się ;) Szczeniaczki są faktycznie cudne, a długość pyszczka - no cóż, zależy co kto lubi, mi np. osobiście te z krótszymi pyszczkami podobają się bardziej, są po prostu słodsze, moja jedna sunia miała taki spłaszczony pyszczek jeszcze w wieku 8 tyg. i chociaż jest już niespełna roczną pannicą, to krótszy pysio jest nadal tak słodki i uroczy, że nic tylko całować - hehhe, także ja bym na Twoim miejscu w ogóle się nie namyślała tylko od razu wzięła szczeniora z tej oferty :haha:
bandyta.it - 07-05-2017, 20:26

Julita J. napisał/a:
Zdaje Ci się ;) Szczeniaczki są faktycznie cudne, a długość pyszczka - no cóż, zależy co kto lubi, mi np. osobiście te z krótszymi pyszczkami podobają się bardziej, są po prostu słodsze, moja jedna sunia miała taki spłaszczony pyszczek jeszcze w wieku 8 tyg. i chociaż jest już niespełna roczną pannicą, to krótszy pysio jest nadal tak słodki i uroczy, że nic tylko całować - hehhe, także ja bym na Twoim miejscu w ogóle się nie namyślała tylko od razu wzięła szczeniora z tej oferty :haha:


Czyli wielkość kufy u labradorów jest różna? Są szczeniaki z tą mikro kufą jak z tej hodowli i z normalną?

Masz zdjęcia tej twojej suczki z krótszą kufą? Chciałbym zobaczyć.

adresprzema - 07-05-2017, 20:29

Poproś o zdjęcia rodziców z pewnością dostaniesz.
Choć w sumie nie wiem czego się tu czepiać. Szczeniaki na zdjęciach mają max 4 tygodnie. Za tydzień będą wyglądały trochę inaczej.
Jeśli chcesz zarezerwować to odwiedź hodowlę osobiście.
Porozmawiasz z hodowcami, zobaczysz warunki w jakich szczeniaki dorastają, będziesz miał okazję popytać i na żywo obserwować reakcję hodowców na pytania.

bandyta.it - 07-05-2017, 20:34

adresprzema napisał/a:
Poproś o zdjęcia rodziców z pewnością dostaniesz.
Choć w sumie nie wiem czego się tu czepiać. Szczeniaki na zdjęciach mają max 4 tygodnie. Za tydzień będą wyglądały trochę inaczej.
Jeśli chcesz zarezerwować to odwiedź hodowlę osobiście.
Porozmawiasz z hodowcami, zobaczysz warunki w jakich szczeniaki dorastają, będziesz miał okazję popytać i na żywo obserwować reakcję hodowców na pytania.


hodowle zamierzam odwiedzić... rodziców sobie wyklikałem po nazwach i hodowlach, i ze zdjęć wyglądają jak typowe labradory...

Nie pytałbym się, ale nigdy jeszcze nie widziałem takich szczeniaków labradora... zawsze ta kufa była trochę dłuższa. Trochę takie nienaturalne mi się wydają.

adresprzema - 07-05-2017, 22:01

bandyta.it napisał/a:
zawsze ta kufa była trochę dłuższa.

Zobaczysz, że już za tydzień - dwa będzie trochę dłuższa.
Pierwszy raz kiedy odwiedziłem Korę to był piąty jej tydzień życia.
Przygotowałem sobie testy psychologiczne dla szczeniąt i miałem zamiar je przeprowadzić. Przygotowałem też listę pytań do właścicieli. Pytania zadałem, ale testów psychologicznych szczeniaków nie zrobiłem. Właściwie to sunia wybrała nas, a my się na to zgodziliśmy. :)

Pytania od dnia miotu zadawałem mailowo zamęczając właścicieli pytaniami o wagę, rozwój szczeniąt itp.
Raz jeszcze. Przygotuj sobie pytania. Jedź na miejsce, nawet bez zapowiedzenia swojej wizyty i sam oceń.

bandyta.it - 07-05-2017, 22:20

adresprzema napisał/a:

Raz jeszcze. Przygotuj sobie pytania. Jedź na miejsce, nawet bez zapowiedzenia swojej wizyty i sam oceń.


Pytaniami zaleje na pewno, ale z tymi wizytami bez zapowiedzi to lepiej nie... dzisiaj tak bym się odbił w mikołowie w jednej hodowli bo właściciel był na wystawie. Ludzie różnie pracują, a w weekendy też sobie planują jakieś rzeczy.

adresprzema - 07-05-2017, 22:39

bandyta.it,
To się zapowiedz i przyjedź 2 - 3 godziny wcześniej.
Nie zastaniesz właścicieli, to będziesz miał czas na przeprowadzenie wywiadu środowiskowego wśród sąsiadów. Pewnie dowiesz się więcej niż chciałbyś wiedzieć. :)
Zastaniesz właścicieli, to zobaczysz szczeniaki w ich naturalnym środowisku, zakupkanym i obsikanym. Sorki, ale tak to wygląda. Można sprzątać pięć razy dziennie, a i tak się nie da rady.

aganica - 07-05-2017, 22:58

Ojj panowie,nie kombinujcie. :D
W dobrym tonie jest : umówić się na odpowiednią godzinę i być o czasie. Prawem nabywcy jest : obejrzeć wszystkie szczeniaki i ich matkę, miejsce ich przebywania, pomieszczenia psów dorosłych.
Sprzedający powinien udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, włącznie z przebiegiem porodu. Przedstawić rodowody rodziców i ich osiągniecia wystawowe.
Jeżeli się zdecydujesz na kupno to, zostawiasz zaliczkę /przyjęte jest 1/3 sumy ustalonej. Masz prawo utrzymać kontakt :telefoniczny, mailowy czy osobisty, by mieć stałe informacje na temat rozwoju szczeniaka i ocenę sędziego po przeglądzie hodowlanym.

adresprzema - 07-05-2017, 23:17

aganica napisał/a:
Ojj panowie,nie kombinujcie. :D

Nie widzę w tym nic złego, że chłopak zrobi wywiad środowiskowy. :-P

aganica napisał/a:
W dobrym tonie jest : umówić się na odpowiednią godzinę i być o czasie.

W dobrym tonie jest się nawet nieznacznie spóźnić. Zależy od środowiska.
Ale zawsze można przeprosić za to, że jest się wcześniej. Oj coś poszło nie tak i przypadkiem jestem wcześniej. :-P

Kiedy zapowiedziany kontrolowałem swoich pracowników wszystko było oki.
Dopiero kiedy niezapowiedziany złożyłem im wizytę dowiedziałem się więcej niż chciałbym wiedzieć.
Sorki, taka rzeczywistość. :-P

bandyta.it - 08-05-2017, 00:29

aganica napisał/a:

Jeżeli się zdecydujesz na kupno to, zostawiasz zaliczkę /przyjęte jest 1/3 sumy ustalonej. Masz prawo utrzymać kontakt :telefoniczny, mailowy czy osobisty, by mieć stałe informacje na temat rozwoju szczeniaka i ocenę sędziego po przeglądzie hodowlanym.


Dając zaliczkę niejako deklaruje się że kupuje tego psa :) ... kurde no chętnie bym poczekał jeszcze z tydzień i dwa i zobaczył jak szczeniak się rozwinie i czy zmieni mu się pyszczek, czy będzie aż tak strasznie splaszczony. Z drugiej strony ktoś mi może go podkupić :P

Oj ciężka decyzja :)

aganica - 08-05-2017, 02:24

bandyta.it napisał/a:
Dając zaliczkę niejako deklaruje się że kupuje tego psa

Dlatego napisałam...........Jeżeli się Zdecydujesz na kupno...no wiesz : patrzysz, tulisz,dotykasz i już wiesz ..tylko ten żaden inny... to się po prostu wie.
adresprzema napisał/a:
niezapowiedziany złożyłem im wizytę dowiedziałem się więcej niż chciałbym wiedzieć
]
adresprzema napisał/a:
Oj coś poszło nie tak i przypadkiem jestem wcześniej
Ja gdy byłam wcześniej to, zdecydowałam się pół godziny czekać pod bramą. Byłam oczekiwana bo, hodowczyni wyszła do samochodu i zaprosiła mnie do środka.
Co do wizyty niezapowiedzianej.. w hodowli nie da się zmienić : lokalu, zasad przetrzymywania szczenią , psów dorosłych. Można je, jedynie " lepiej ogarnąć"Noo może zmienić im "lokal" ale nie sądzę by akurat ta hodowla odbiegała od przyjętych norm. Wystarczy przytulić / powąchać/ szczeniaka i już wiadomo co jest na rzeczy. Poobserwować ich zachowanie. Inaczej się zachowa szczeniak "kojcowy" bez socjalizacji a inaczej ten prawidłowo wychowywany.
Dlatego prosisz o pokazanie miejsc pobytu.

Julita J. - 08-05-2017, 12:13



Tu miały po 3 m-ce, ale widać różnicę w pysiach :haha:
Wyszukam jeszcze foty białej od razu po odebraniu i wkleje.

[ Dodano: 08-05-2017, 12:20 ]
O, tu też dobrze widać różnicę:



[ Dodano: 08-05-2017, 12:27 ]
A tu jedne z pierwszych zdjęć:


bandyta.it - 10-05-2017, 00:53

Julita J. napisał/a:
Tu miały po 3 m-ce, ale widać różnicę w pysiach


piękniutkie pieseczki

tutaj znalazłem filmik z hodowli, niby z 3 maja
https://www.youtube.com/watch?v=YtnlziAEdAs

Jakbym zobaczył tak sobie ten filimik nie znając hodowli miałbym dylemat z stwierdzeniem czy to są aby na pewno labradory czy jakieś mieszance w typie labka

Julita J. - 10-05-2017, 17:10

Hm, oglądając różne filmiki z tej hodowli tylko potwierdza się, że to musi być dobra hodowla, wszystkie szczeniaczki piękne, czyste i zadbane, bardzo dobre warunki (żeby moja podłoga tak lśniła choć w połowie :P ), widać, że nie mają nic do ukrycia, bez problemu pokazani też ładni rodzice, socjalizują te psy, nie ma do czego się przyczepić, a umówiłeś się w końcu na wizytę sprawdzić osobiście czy coś jednak przekombinowałeś? hehhhe
Nitka - 06-06-2017, 15:48

bandyta.it Sitkowski Bór to jedna z najlepszych hodowli. Mają przepiękne psy, sporo ludzi ma ich kluski i są zachwyceni. Mój następny lab będzie napewno od nich.

bandyta.it napisał/a:
Jakbym zobaczył tak sobie ten filimik nie znając hodowli miałbym dylemat z stwierdzeniem czy to są aby na pewno labradory czy jakieś mieszance w typie labka

To są typowe piękne laby, dokładnie tak wyglądają w tym wieku- słodkie,nieporadne kluchy. ;*

bunia69 - 14-06-2017, 06:01

Byłam osobiście w Sitkowski Bór,Marek jest jednym z lepszych hodowców,a psiaki mają fantastyczne warunki ;* ,mają dużo miejsca do biegania,na nawet jest staw gdzie psy pływają,mało która hodowla oferuje takie warunki dla psa.
Jeśli chcesz zakupić kluskę u niego to się nie zastanawiaj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group