forum.labradory.org

Seksuologia i rozród - Marzen miesiącem sterylizacji - akcja tańszych zabiegów

mona119 - 22-02-2009, 21:17
Temat postu: Marzen miesiącem sterylizacji - akcja tańszych zabiegów
Może już ktoś wspominał coś na ten temat, ale jak nie to zapraszam do poczytania wszystkich zainteresowanych

Maksymalna cena zabiegów kastracji, w tym miesiącu to:
suka 200zł, kotka 100zł, pies 120zł, kocur 60zł.

http://www.arkastrefa.for...izacji-2009,31/

to jest link z klinikami biorącymi udział w akcji

troskliwa - 22-02-2009, 23:11

Mona119 we Wrocławiu z tego co wiem standartowy koszt sterylki suczki to 350 -400 zł pies kastracja 150zl wiec wyglada to inaczej moja suczka wlasnie konczy cieczke na szczescie uf i ciagle trapi mnie ten dylemat czy ja ciachnąc czy nie?
Foxy - 23-02-2009, 00:09

troskliwa napisał/a:
we Wrocławiu z tego co wiem standartowy koszt sterylki suczki to 350 -400 zł pies kastracja 150zl wiec wyglada to inaczej
Troskliwa, ale chodzi o to, że w marcu masz właśnie taniej, w tych klinikach, które biorą w tej akcji udział, nie ma ceny 400zł, a jest ta podana przez Monę :)

W Krakowie standardowa cena to 250zł.

troskliwa napisał/a:
moja suczka wlasnie konczy cieczke na szczescie uf i ciagle trapi mnie ten dylemat czy ja ciachnąc czy nie?
Jesli nie jest rodowodowa (nie masz w planach hodowlanki) to jasne, że tak :) Lepiej dla suni, jej zdrowia i psychiki, a i dla Ciebie, bo psi adoratorzy nie będą za Wami ganiać :)
Jednak porozmawiaj z weterynarzem, czy marzec jest dobrym terminem, bo po cieczce dobrze by było odczekać, co najmniej miesiąc, a najlepiej 3 miesiące (przed i po) cieczce i wtedy ciachać :)

gusia1972 - 23-02-2009, 23:25

troskliwa, z jakiej części Wrocławia jesteś ??
tu jest spis lecznic dolnośląskich biorących udział w tej akcji, która trwa w marcu i kwietniu: http://www.foranimals.for...lizacji,67.html

ceny widzę od 150 za sterylkę suk się zaczynają

gwiazdka - 24-02-2009, 20:55

my się będziemy wybierać na sterylke niedługo ... na paczkowską we wrocławiu
aganica - 24-02-2009, 21:28

troskliwa napisał/a:
ciachnąc czy nie
Pewnie że ciachnąć , ale nie zmieścisz się w akcji , bo musisz odczekać 2-3 miesiące od cieczki .
Mam ten sam problem , nie wyrobię się .
Foxy napisał/a:
W Krakowie standardowa cena to 250zł
Chyba pojadę do Krakowa bo w Wa-wce cena wzrasta do 500zł. :doubt:
papisia - 24-02-2009, 23:05

gwiazdka, ja myślałam, że Twoja sunia już jest po sterylce... Pisałaś kiedyś, że termin macie wyznaczony chyba na grudzień :-o Chyba, że coś pomieszałam :-P
gwiazdka - 25-02-2009, 10:10

papisia nie pomieszalas sie :D jak pamięta ;) hehe miała mieć w Anglii..ale nie doszło do tego bo nastąpiło brak funduszy bo Ja przestałam pracować.. teraz zjechaliśmy do Pl i chcemy to zrobić.. ;)
anna34 - 25-02-2009, 10:11

aganica w Ursusie na Cierlickiej sterylka kosztuje 350 zł.Moja znajoma sterylizowała tam swoją labcie,cięcie małe,wszystko ładnie wygląda.Ja też kastrowałam tam Choppera.Polecam :)
Jagusia - 25-02-2009, 10:16

My z Enzem też się w marcu na sterylke wybieramy
aganica - 25-02-2009, 13:03

anna34, dzięki na namiary ale my musimy mieć pełna obstawę anestezjologiczną bo mamy słabą krzepliwość a i chirurga potrzebujemy bystrego co by szybko się uwinął no i takiego co się nie boi zaryzykować bo wierzy w swoje możliwości ..ojjj..już się boję .Jednym słowem ..jeśli uważasz że tam jest bardzo dobry wet i full opcja to chętnie pojedziemy .
iness8@o2.pl - 25-02-2009, 13:45

aganica, tacy weci są w marcelu2 na bemowie :)
aganica - 25-02-2009, 13:49

iness8@o2.pl, a może znasz ich ceny , jeśli chodzi o sterylizację?
iness8@o2.pl - 25-02-2009, 13:52

aganica, nie znam ale mogę podać Ci nr telefonu :)
aganica - 25-02-2009, 13:52

to poproszę ..z góry dziękuje .. ;*
iness8@o2.pl - 25-02-2009, 13:56

aganica, juz na pw wysyłam :)
aganica - 25-02-2009, 13:59

dzięki serdeczne ..
;*

troskliwa - 02-03-2009, 13:23

gusia 1972 ja jestem z krzyków chodzimy do weta na była januszowicka bo juz gabinet przeniesli do dr.Klimentowskiej .Pewnie nie damy rady w marcu juz a znajoma w zweszlym roku stery. spanielke mała i zaplacila 345 zl z tego co wiem wielkosc psa i waga sie liczy
lukrecja - 26-01-2010, 12:17
Temat postu: Marzen miesiącem sterylizacji - akcja tańszych zabiegów
Akcja Sterylizacja 2010.

W marcu i kwietniu wspólnie ze Stowarzyszeniem Obrońców Zwierząt Arka będą przeprowadzane zabiegi kastracji i sterylizacji psów i kotów po promocyjnych cenach. Na zabiegi wykonywane w ramach akcji, należy wcześniej umawiać się, z Lekarzami Weterynarii, z poniżej wymienionej placówki:

W Gdyni można zapisać się:
Przychodnia Weterynaryjna Dr Vet
ul. Legionów 119D/U2, GDYNIA
tel. (058) 622 01 89,
http://www.drvet.pl

UWAGA! Akcja trwać będzie od 1 marca do końca kwietnia 2010 r.

Maksymalna cena zabiegów kastracji, w tym dniu to: suka 200 zł, kotka 100 zł, pies 120 zł, kocur 60 zł.

Warto dodać, że celem Akcji jest:
- troska o zdrowie zwierząt towarzyszących: psów i kotów;
- zwrócenie uwagi na odpowiedzialną opiekę, kontrolę narodzin zwierząt towarzyszących;
- zmniejszenie ilości zwierząt bezdomnych trafiających do schronisk;
- zmniejszenie kosztów ponoszonych przez społeczeństwo na bezdomne zwierzęta;
- przekazanie pełnej informacji na temat zabiegu kastracji, jego zalet i wad.

!INNE WOJEWÓDZTWA BIORĄCE UDZIAŁ W AKCJI!
http://www.arkastrefa.for...w-roku-2010,38/

[ Dodano: Wto 26 Sty, 2010 ]
Jak przygotować zwierzaka do sterylki / kastracji

**********************
Kotka czy suka nie może być w czasie rui/cieczki!
Jeśli tak się stanie (ruja/cieczka u zwierzaka) powiadom lekarza wet. i zapytaj, czy w związku z tym faktem, można będzie zabieg przesunąć na inny termin, w ramach akcji. Optymalny czas kastracji suki, która miała już cieczkę, to dwa miesiące po cieczce.

**********************

Jeśli już podjęliście decyzję o kastracji Waszego pupila, wybraliście lecznicę, do której chcielibyście udać się na wykonanie zabiegu, powinniście:

* skontaktować się z lecznicą i umówić pupila na zabieg.

* porozmawiać z lekarzem weterynarii o Waszym pupilu, m.in. podać jego wiek, poinformować o ewentualnych chorobach i zapytać, czy przed zabiegiem będą konieczne dodatkowe badania np. badanie krwi, mocz, ekg serca. Wasz pupil powinien mieć aktualne szczepienia i być odrobaczony, odpchlony.

* zapytać, czy w lecznicy możemy zakupić kołnierz/ kaftan pooperacyjny oraz, czy będzie on niezbędny.

Przygotowanie zwierzaka do zabiegu i opieka po zabiegu:

* minimum 12 godzin przed zabiegiem odstawiamy jedzenie, wodę pozostawiamy - zwierzak może pić, natomiast króliki nie mogą być na czczo! - odstawiamy jedynie siano na 8 godzin przed zabiegiem.

* do lecznicy zabieramy, ciepły kocyk itp. do okrycia zwierzaka po zabiegu i książeczkę zdrowia zwierzęcia.

* po zabiegu, w domu, zanim zwierzę całkowicie się wzbudzi dbamy o to aby przebywało w cieple, to pomoże mu szybciej wyjść z narkozy.

* pokarm po zabiegu podajemy wtedy, kiedy zwierzak już jest całkowicie wybudzony, najlepiej po minimum 12 godzinach od odebrania zwierzęcia z kliniki, w postaci tzw. "mokrej".

* kilka pierwszych dni po zabiegu nie forsujemy psów na spacerach, a kocicom staramy się ograniczyć ruch, skakanie.

* Wszelkie niepokojące nas zachowania zwierzęcia po zabiegu natychmiast konsultujemy z lek. wet.

Tekst/ Źródło: ForumArka

Wena - 26-01-2010, 20:12

szukam tam jakie kliniki ale nie mogę znaleźć ktoś namierzył kujawsko-pomorskie?
lukrecja - 26-01-2010, 20:25

Wena napisał/a:
szukam tam jakie kliniki ale nie mogę znaleźć ktoś namierzył kujawsko-pomorskie?


Najwyżej zapisz się w Gdyni ;D
Ja zapisałam się na 2 marca 12:00
Wejdź na www.arkastrefa.fora.pl na bieżąco dołączają kliniki... Może ktoś z najbliższego Ci miejsca dołączy!
Naprawdę warto skorzystać u mnie ceny dla większego psa zaczynają się od 400 zł
a dzięki tej akcji bez względu na wielkość psa masz 200 zł (do tego ubranko albo "klosz" od 25 do 35, no chyba że poradzisz sobie bez? I trzeba wykupić receptę, którą wypiszą)

Wena - 27-01-2010, 18:22

hej no jakoś nie widzę tych na bieżąco dołącznych klinik - nic nie wyczytuję poza województwami :shy:
anuszka - 28-01-2010, 14:53

a my juz zapisani na kwiecień jesteśmy :)
Wena - 28-01-2010, 20:17

w jaki sposób się zapisałaś i gdzie wyszukałaś klinikę
pozdrawiam

anuszka - 28-01-2010, 20:58

Wena napisał/a:
w jaki sposób się zapisałaś i gdzie wyszukałaś klinikę


http://www.arkastrefa.for...w-roku-2010,38/

tu masz podane województwa wchodzisz w swoje i tam powinny byc kliniki dzwonisz umawiasz sie i gotowe :) w przypadku mazowieckiego tak bylo

[ Dodano: Czw 28 Sty, 2010 ]
o Wena właśnie weszłam na kujawsko-pomorskie i zobaczyłam ze tam nic nie ma :/ to w takim wypadku nie wiem nic

Wena - 08-02-2010, 17:31

no i Bydgoszcz się pokazała kto zna leczniće na ul. grobla 15
jakieś pozytywne opinie?

abi - 09-02-2010, 12:13

Wena, Godna polecenia klinika .My tam chodziliśmy na szczepienia. :)
Wena - 09-02-2010, 14:34

dzięki na razie tylko tam mi po drodze chyba że jeszcze ktoś się wpisze
troskliwa - 09-02-2010, 16:15

Wrocław jak mało gabinetow tz jeden tylko ! :<
abi - 09-02-2010, 16:30

Wena, Masz kontakt z maa821 wiem że oni razem z labi tam chodza i ona moze wyrazic opinię o tej klinice.
KASIApaw - 24-02-2010, 17:07

w sosnowcu kastracja labradora 100 zl plus opatrunek 30 i antybiotyk 2xpo 10 zl.terminy jakie kto chce w marcu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group