forum.labradory.org

Inne zakończenia - dom dla urwisa

lawenda.82 - 11-06-2011, 23:26
Temat postu: dom dla urwisa
ma ok roku, plec pies,ogromny temperament,ofiara wakacji,w swoich poszukiwaniach natrafilam na niego, przy pierszym tel okazalo sie za ma wylondowac w schronisku.mysle a co tam,wzielam go ale niepotrafimy opanowac jego temperametu na smyczy szarpie,(poprostu wrotki na nogi i pretkosc ponaddzwiekowa)pozatym ,konkuruje z najmlodsza curka,przewraca ja jakby jej niezauwarzyl, jak narazie to kilka siniakow.ale niechce myslec o najgorszym, bo do mieszkania prowadza schody. muj nr 607959312 woj zachodniopomorskie.
mibec - 11-06-2011, 23:45

lawenda.82 skontaktuj się z jakim¶ szkoleniowcem; my¶lę że jego zachowanie jest typowe dla młodego, niewyżytego laba, który nie zna swojego miejsca. Może za szybko się poddajesz; piesek zasługuje na szansę.
nata - 12-06-2011, 10:24

lawenda.82, to jest normalne zachowanie labradora.
Wstaw jego fotki przede wszystkim...

Rinu¶ - 12-06-2011, 11:34

lawenda widze, że tego oddasz i będziesz szukać następnego ?

a może warto troszkę popracować z psem? i¶ć do szkoleniowca ? pomy¶lała¶ co ten pies przechodzi jak wędruje z r±k do r±k ? dajcie mu szansę i idĽcie na szkolenie. Nie ma psów IDEALNYCH samych z siebie, nad każdym trzeba pracować i włożyć w nie naprawdę ogrom cierpliwo¶ci, albo nie decyduj się na laba tylko kupcie sobie sarenkę.


ps. i nie labLadora tylko labRadora. :|

orlosia - 12-06-2011, 13:48

Rinu¶, to samo pomy¶lałam ;(
siulentas - 12-06-2011, 15:06

labradory takie sa jak z inm nie dajesz rady z zadnym nie dasz. wiem slodkie male kluski sa fajne i wogole kazdy o nich marzy ale w twoim przypadku to nienajlepszy pomysl widze bo maluch szybko rosnie a jak urosnie bez odpowiedniego wychowania nie bedzie juz taki slodki a bedzie sprawial problemy i co wtedy go oddasz? zamienisz na kolejnego szczeniaka? bo wtedy latwiej? nic tylko kochac tulic? a potem jak pojawiaja sie schody to trzeba oddac? nie biez sobie psa na glowe innego nie uszczesliwisz go napewno a jezeli juz to postaraj sie opanowac tego ktorego juz masz wtedy jesli sie uda bedziesz z duma mogla wziac kolejne zycie by odpowiednio sie nim zajac bo obecnie napewnoto zly pomysl i niedojrzale podejscie. polecam poczytac o rasie o tresurze wychowaniu i nie poddawac sie gdy pojawia sie schody bo nikt nie mowil ze bedzie lekko. piesek z ''odzysku'' to wyzwanie ale bedziesz dumna z siebie jak ci sie uda wystarcza szczere checi i cierpliwosc a napewno sie uda. to nie jest tak ze ze szczeniakiem jest latwiej bo sobie ulozysz po swojemu wcale nie bo moze labrador jest inteligentny i szybko lapie ale taki sie nie rodzi a trzeba go wychowac i pracowac z nim bo do tego zostal stworzony. to psy kochane i lubia sie uczyc nowych rzeczy uwielbiaja ruch ale bywa ze sa uparte jak przyslowiowe osiolki i wtedy przydaje sie ta cierpliwosc w duzych ilosciach.
AnIeLa - 12-06-2011, 15:48

lawenda.82 napisał/a:
niepotrafimy opanowac jego temperametu na smyczy szarpie,(poprostu wrotki na nogi i pretkosc ponaddzwiekowa)pozatym ,konkuruje z najmlodsza curka,przewraca ja jakby jej niezauwarzyl, jak narazie to kilka siniakow


Cały labrador. To nie urwis to natura. Psiak koło roku to jeszcze młody szczylek.

Takie s± laby. Ci±gn± póki się ich nie nauczy chodzenia na smyczy, swoj± wag± mog± zrobić dziecku krzywdę nie specjalnie. . Spróbuj zakupić kantar albo szelki treningowe

http://allegro.pl/easy-wa...1660051099.html i uczcie psa spokojnego chodzenia.


Rinu¶ napisał/a:
albo nie decyduj się na laba tylko kupcie sobie sarenkę.


Sarenka nie zabawka ;) :-P przy dziecku może stać się takiemu małemu psiakowi krzywda.

Rinu¶ - 12-06-2011, 17:13

AnIeLa napisał/a:
przy dziecku może stać się takiemu małemu psiakowi krzywda.


też racja...no ale je¶li wła¶ciciele nie zdecyduj± się na szkolenie swojego psa to pod ich dachem każdemu psu albo dziecku może stać się krzywda bez względu na rasę. :cring:

nata - 12-06-2011, 17:58

Rinu¶ napisał/a:
bez względu na rasę

i wiek :(

lawenda.82, przemy¶l zatem, czego naprawdę chcesz...

siulentas - 12-06-2011, 19:54

dokladnie o to samo chodzilo mi w mojej wypowiedzi :(
lepiej zeby odpuscli sobie zwierzeta bo one wymagaja uwagi a takie zwierzole jak psy szkolenia chocby we wlasnym zakresie...

lawenda.82 - 13-06-2011, 08:01
Temat postu: zawiode wass... bo:)
jestem po łikendzie z urwisem ! to jego imieї!!! nie ja go tak nazwalam tylko pierwszy wlasciciel!!!! jest spanialy szybko sie uczy, jestesmy nim zachwyceni, broni dzieci,na haslo ała, reaguje obron±.uczy sie blyskawicznie, przez 2 dni mamy za soba ze 3 komedy. zaskoczeniem jest to ze bez smyczy chodzi najdalej 5 krokow odemnie. a spacerki na smyczy jeszcze opanujemy.
chcialam uratowac go od schroniska,i domu dla niego szukac na swoja reke, wlasciciel wyprowadzil go przed dom na smyczy. niedal mi jego miski, nic wystawil go i tyle.pies nietenskni, dopiero zyje u nas....

tenshii - 13-06-2011, 08:08

lawenda.82, dlaczego nie chcesz zatrzymać psa skoro szukasz labradora?
ppaula2 - 13-06-2011, 09:13

tenshii napisał/a:
lawenda.82, dlaczego nie chcesz zatrzymać psa skoro szukasz labradora?

To samo mi się nasuwa pytanie :(

lawenda.82 - 13-06-2011, 09:43
Temat postu: szkoda ze sie nikt niedomyslił
ŻE URWIS U NAS ZOSTAJE!!!!!!!!!!!!!!
POPROSTU MNIE ROZWALIL NA LOPATI A JA MAM ZBYT MIEKIE SERDUCHO.
KOCHANI GDZIE COS O CHODZENIU NA SMYCZY ZNAJDE.
POZATYM MAM SYNKA W TYPIE URWISA DOGADUJA SIE JAK BRACIA.
NIEWIEM CZEMU FOTKI MI NIE WCHODZA. ...A BYM SIE POCHWALIŁA.

[ Dodano: 13-06-2011, 09:48 ]
Cały labrador. To nie urwis to natura. Psiak koło roku to jeszcze młody szczylek.
]:)

NO GŁUPIO GO KTOS NAZWAL ALE NIEWIEM CZY ZMIENIC MU TE IMIE, NIEMAM POMYSLU.I CY MOGE.
BO ,,URWIS ,,TO JEGO IMIE.

mibec - 13-06-2011, 10:02

lawenda.82 napisał/a:
URWIS U NAS ZOSTAJE
to super :) Mi sie podoba imie urwis :)
lawenda.82 napisał/a:
GDZIE COS O CHODZENIU NA SMYCZY ZNAJDE

jest troche tematow o chodzeniu:
http://www.forum.labrador...ghlight=ciagnie
http://www.forum.labrador...&highlight=easy
http://www.forum.labrador...highlight=smycz

lawenda.82 - 13-06-2011, 10:36

dzienkuje, no całusów 102 za pomoc.
muj urwis ma 9 mc. i jest ogromnie madry,uczy sie szybko....a pierwszy wlasciciel twierdzil ze on ma trudny charakter,siedzial sam w domu tylko na kupke go wyprowadzali, a przed miasteczkiem piekne jezioro,i urwis pierwszy raz u nas plywal w jeziorze. SZOK.
POPROSTU CHCIELI PRZYTULANKE Z NIEGO ZROBIC.
a po łikendzie on ciagle spi, tylko miejsce zmienia,a mnie nogi i posladki bola takie szalenstwo bylo!!!!! ;D

Ryniu - 13-06-2011, 12:04

lawenda.82, brawo ;*
ppaula2 - 13-06-2011, 12:46

Na tak± odpowiedĽ czekałam :)
Gratuluję :)

Rinu¶ - 13-06-2011, 12:47

lawenda.82, a mogłaby¶ jeszcze pisać poprawn± polszczyzn±? Bo trudno się czyta Twoje posty :confused:

ciesze się, że psiak został u Was...to chyba informację z podpisu możesz usun±ć? czy nie ?

lawenda.82 - 13-06-2011, 12:54

;D pierwsze koty za ploty i do roboty!!!!!!!
tylko musze troszke sie oszczedzac, bo nic dzis nikomu sie niechce ani, mi ani urwisowi ,taki POWER!!! BYL W NIEDZIELE.
jak tylko opanuje wstawianie fotek to pochwale sie troszeczke. ;*

[ Dodano: 13-06-2011, 12:57 ]
wybacz mi. i raczej usune post.

bietka1 - 13-06-2011, 17:12

lawenda.82, cieszę się, że Urwis u Was zostaje. Ale pamiętaj, że jest w wieku, w którym nie raz Cię wkurzy.... Przed Toba mnóstwo pracy. I jeżeli masz możliwo¶ć, to zapiszcie się na szkolenie. Czasami nie¶wiadomie w czasie wychowania psa popełnia się błędy, które potem trudno odkręcić - szczególnie przy takich m±drych psiakach, jakimi s± labradory. Powodzenia i wielu wspólnych lat :)
joanna - 21-06-2011, 01:15

a po co tam szkolenie,widzę że Lawenda ma tyle miło¶ci do niego i sama go wyszkoli a raczej POKOCHAJA się na maksa!szkoloć to można ONki albo bullki,labki to aniołki hehe
Rinu¶ - 21-06-2011, 09:29

joanna, mam nadzieję, że to była ironia? :)
joanna - 21-06-2011, 13:02

Rinu¶, ależ naprawde aniołki,no moze czasem z małymi rózkami

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group