forum.labradory.org

Inne zakończenia - 7 letnia Grubcia we Wrocławskim Schronisku

tenshii - 25-11-2011, 16:03
Temat postu: 7 letnia Grubcia we Wrocławskim Schronisku
Przed godziną trafiła do mnie na DT Grubcia - 7 letnia sunia - piękne przypieczone ciastko.
Wczoraj została znaleziona na ulicy przez weterynarza.

Jeśli chodzi o jej zdrowie to: jest stanowczo za gruba - waży 40 kg. Przez to bardzo szybko się męczy. Poza tym nie wykazuje żadnych objawów choroby. Ma na nodze tłuszczaka, ale weterynarz orzekł, że to niegroźne. Została odrobaczona i odpchlona.
Trzeba ją wykąpać ale ja się tego niestety nie podejmę.
Nigdy nie była czesana. Na pewno miała wiele miotów. Robiono jej USG ale ze względu na zwały tłuszczu nie ma 100% pewności odnośnie ewentualnej ciąży. Weterynarz uważa, że w ciąży nie jest.

Jeśli chodzi o zachowanie - u weterynarza całą noc grzecznie przespała, nie zostawiła żadnej niespodzianki, nic nie pogryzła, nie wyła i nie piszczała. Nie interesowały ją szczeki innych psów. Obwąchała przez klatkę mojego chomika i kompletnie go zignorowała. Na dworze bawi się z psami.
W stosunku do dzieci poprawna. Weterynarz ma 5 oraz niespełna 2 letnie dziecko i mogły one z psem robić wszystko.
Jest pozytywnie nastawiona choć ciągle niespokojna. Chodzi, dyszy - na pewno ze względu na zmiany miejsca.

Generalnie pies niemal idealny. Niemal ponieważ na psy w domu warczy. Nawarczała na Teylę przy jedzeniu oraz przy zabawkach. Zapewne w pseudohodowli musiała walczyć o swoje. I tu właśnie jest problem, ponieważ jeśli jej zachowanie NIE poprawi się w stosunku do Teyli - trafi do schroniska.

Dziś lub jutro przyjdzie ją obejrzeć pewna rodzina.
Jeśli jej nie wezmą nie może u mnie długo zostać.
Grozi jej schronisko, przed którym i tak uratowałam ją dziś, więc bardzo proszę o ogłoszenia, rozpowszechnianie. Założę jej na FB wydarzenie i wkleję tutaj.
Proszę o wszelką pomoc w jej sprawie, bo jest naprawdę przemiła.

PS. pani weterynarz zobowiązała się do przeprowadzenia sterylizacji po kosztach oraz zaszczepienia suni za darmo kiedy ta już znajdzie dom :) dziękujemy :)

Oto Grubcia:













tenshii - 25-11-2011, 16:13

https://www.facebook.com/...123102214468543
tenshii - 25-11-2011, 16:23

Za jedzenie zrobi wszystko :D zna komendę siad. Właśnie siedzi wpatrzona we mnie i na zmianę podaje mi łapy i pomrukuje :D ;D
Monisiaczek - 25-11-2011, 17:55

tenshii, ojojoj, a ja myslalam, że moja to grubcia ;)
Ale bidunia :( Jak wroce do domu, to klikne FB. A ogloszenia też juz robic?

tenshii - 25-11-2011, 18:02

Monisiaczek, ogłoszenia można robić, ale niestety Grubcia musi trafić do schroniska.
Atakuje moją Teylę, nawet gdy ta się poddaje. Grubcia nawet jak są rozdzielone leży pod drzwiami i warczy, i czeka na moment, w którym otworzymy drzwi żeby mogła wejść i coś zrobić.
Zdecydowanie NIE nadaje się do domu z innymi psami.

tenshii - 25-11-2011, 18:27

Grubcia pojechała do schroniska :(

I chyba nie lubi mężczyzn. Nawarczała na pana :(

Monisiaczek - 25-11-2011, 20:42

Biedna :cring: Pewnie mężczyźni nie kojarzą jej się z niczym dobrym :<
Grubcia z umaszczenia przypomina Bezę - też taka mocno przypieczona.

FB udostępnione.

tenshii - 29-11-2011, 12:57

Grubcię ze schroniska odebrał właściciel
Nie wiem czy się cieszyć szczerze mówiąc :confused:

Okazuje się, że miała 11 lat


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group