forum.labradory.org

Inne zakończenia - Grubasek Benek w katowickim schronisku

Gocha2606 - 03-03-2012, 17:39
Temat postu: Grubasek Benek w katowickim schronisku
Byłam dziś na zajęciach w katowickim schronisku dla bezdomnych zwierząt i na nasze szkolenie w ramach "Fajnego psa" dołączył nowy pies - grubiutki jak beczułka, biszkoptowy labrador nazwany przez wolontariuszy Benek.
Dziś był trochę zwariowany dzień w schronisku, ale co na razie udało mi się ustalić, to że Benek został oddany z powodu choroby właściciela, jest po kwarantannie i dopiero zaczął wychodzić z boksu na spacery ( dzisiaj bodajże po raz drugi) .
Wiek około 3-4 lata. Waga -44 kg.

Benek na razie jest bardzo pobudzony kiedy wychodzi " w teren" , wiadomo - siedzi w kojcu i nie ma zapewnionej odpowiedniej dawki ruchu, w czasie dzisiejszego spotkania często szczekał.
Koncentracja na człowieku - na razie marna, bardziej interesuje go środowisko i inne psy.
Do ludzi i psów przyjazny, szuka kontaktu - bardziej z psami, ludzie są ciekawi tylko na chwilę.
Żarłoczny, za jedzenia zrobi bardzo wiele, jednak szybko się frustruje i rezygnuje z nauki albo zaczyna szczekać. W zasadzie nie potrafi nic, dziś zaczął naukę skupienia, siadania ( to wychodzi mu dobrze), warowania ( kiepsko) i przywołania. Na smyczy ciągnie.

Niestety nie miałam ze sobą aparatu, ale poprosiłam wolontariuszy o zdjęcie Benka - wkleję jak tylko je dostanę.
Nagrywałam też filmik, postaram się coś zmontować z samym Benkiem i wrzucę w najbliższych dniach.

Kesja - 03-03-2012, 20:27

Gocha2606, widziałam jego zdjęcia na stronie schroniska :(
Ma numer 191/12 http://www.schronisko-kat...page=1#category

Ryniu - 03-03-2012, 21:27

to pewnie ten:

Chelsea - 04-03-2012, 15:51

trzymamy kciuki za znalezienie domku ;*
Gocha2606 - 04-03-2012, 19:16

Tak, to ten pies.
Wstawiam opis sporządzony przez wolontariusza:


Benny ma 5 lat, jest w typie labradora. Ma niestety sporą nadwagę, waży 44,4 kg i ma 63 cm w kłębie. Benny jest bardzo przyjacielski w stosunku do wszystkich, z każdym chciałby się przywitać i pomachać ogonem do niego. W stosunku do psów również przyjaźnie usposobiony, nie wszczyna awantur, jest chętny do zabawy. Mimo sporej wagi Benny lubi ruch i jest sprawny ruchowo, chętnie biega i na spacerze jest nie do „zdarcia”. Na pewno musi nauczyć się chodzenia na smyczy, bo z uwagi na swoją wagę, nadaje kierunek na spacerze. Benny lubi dotyk i czochrano, bez problemu można dotknąć brzuszka, ogona, łapek, nie było żadnych problemów z zakładaniem szelek. Beny jest zgodny i nie protestował nawet gdy zaglądano mu w ząbki. Zabawny elementem jego urody jest malutki irokez na czubku głowy, stojący nawet bez żelu…
Kontakt w sprawie adopcji: czaku21@gmail.com, 793-530-054


i kilka zdjęć:








Filmik wkrótce.

Ewelina - 04-03-2012, 19:22

Śliczny grubasek z niego ta krecha na nosie dodaje mu uroku ;*
Milena - 04-03-2012, 19:23

Ojj jest się do czego przytulić :)
Gocha2606 - 04-03-2012, 22:12

Irokezik na żywo czyli grubcio uczy się, że nie jest pępkiem świata:

http://www.youtube.com/wa...e=youtube_gdata

;)

Za nasze głupie teksty z góry przepraszam, nie chciałam wycinać komentarzy, żebyście zobaczyli, jak Benny się łatwo rozprasza i jak na razie ma opiekuna w słodkim psim nochalu - poza krótkimi momentami skupienia.

kasiek - 04-03-2012, 22:58

misiu ;*
Ewelina - 05-03-2012, 08:32

Świetny z niego psiak :)
Gocha2606 - 29-03-2012, 20:27

Dziś dostałam info, że Benek został adoptowany.
Wątek można zakończyć.

Ryniu - 29-03-2012, 20:53

Wspaniale
kasiek - 30-03-2012, 13:51

super :)
Chelsea - 31-03-2012, 10:46

świetnie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group