forum.labradory.org

Zdrowie Labka - Ropna wydzielina z pochwy

radka2 - 17-10-2012, 22:11
Temat postu: Ropna wydzielina z pochwy
Witam, moja sunia dzis siusiała a razem z moczem wypłynęła jej ropna wydzielina pomieszana z krwią. Jest dwa tyg po cieczce. Wszystko przebiegało prawidłowo, ma już 3 raz cieczkę. Cóż to może być ?
mibec - 17-10-2012, 22:18

radka2, idz do weta.
Di - 17-10-2012, 22:44

i to jak najszybciej;

przy jakichkolwiek wypływach ropy i krwi należy skontaktować się z wetem. szczególnie w tak delikatnej materii, jaką jest układ rodny..

Lilitu - 18-10-2012, 15:55

radka2, popieram poprzedniczki, jak najszybciej do weta. U mojej poprzedniej suczki siuśki z ropą i krwią (plus większe pragnienie) okazały się być ropomaciczem.
kolorowooka - 18-10-2012, 16:10

radka2 bylas u weta? Co z Dorin?
Chelsea - 19-10-2012, 10:43

radka2, może infekcja jakaś?? u Nas był śluz z krwią w moczu i było to młodzieńcze zapalenie pochwy :(
mibec - 19-10-2012, 10:56

radka2, co z sunia?
voli - 17-12-2012, 08:55

radka2 Moja suczka miała już 3 albo 4 razy zapalenie dróg rodnych... . Podczas sikania i spacerów miała widoczną ropną wydzielinę... taki glut żółto zielony. Od razu do weta, dostała zastrzyk i tabletki po kilku dniach przechodziło. Dodatkowo płukanie Tantum Rosa, które super się sprawdzało. Problem powracał co kilka miesięcy aż do 4 cieczki- teraz mamy już spokojną głowę. Napisz jak Twoja suczka. :)
darekc - 17-02-2013, 16:41

Witam

Autor postu nie napisał jaka jest diagnoza.
Choć minęło już sporo czasu od ostatniego postu postanowiłem podzielić się swoją wiedzą na ten temat. Wyciek ropy z pochwy to w 90% ropomacicze. Najczęściej przyczyną jest infekcja dróg rodnych. choroba rozwija się szybko więc ważne aby zareagować przy pierwszych objawach. Na tempo rozwoju choroby ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest upalna pogoda (tak było z moją Nuką). Choroba wywołuje ogólne osłabienie, brak apetytu, wymioty i ciągłe pogarszanie się ogólnej kondycji suki. Zwlekanie z podjęciem leczenia prowadzi do infekcji całego organizmu, anemii i w konsekwencji śmierci. Wpływa też na przyspieszenie rozwoju dysplazji. Niestety w większości przypadków leczenie polega na sterylizacji. Moja poprzednia sunia (Malamut 7 lat) niestety nie przeżyła. Odeszła w 3 dobie po zabiegu z uwagi na anemię spowodowaną szybkim rozwojem choroby spotęgowanym panującymi upałami.
NIE ZWLEKAJCIE Z WIZYTĄ U WETERYNARZA!!!

pzdr

Aleksandra - 31-05-2013, 10:43

I ja dziś zauważyłam u mojej małej Neilli ropny wyciek z cewki moczowej i nie wiem co robić. W poniedziałek miała być drugi raz szczepiona, ale czy w takim przypadku można szczepić, może dziś powinnam podjechać i niech lekarz ją obejrzy, co radzicie :<
Aniussia - 31-05-2013, 10:46

Aleksandra, jechać do weta...
tenshii - 31-05-2013, 11:13

Aleksandra, na pewno ma młodzieńcze zapalenie pochwy
Czy ta wydzielina brzydko pachnie?
Jeśli nie to przemywałabym srom herbatką z kory dębu.

MZP nie przeszkadza w szczepieniu. Zazwyczaj przechodzi po pierwszej cieczce.

Aleksandra - 31-05-2013, 18:03

Byłam u weta, młodzieńcze zapalenie pochwy. Nic groźnego tylko obserwować.tenshii, Aniussia, dzięki za pościki trochę się uspokoiłam, chociaż swojej Nelki nie zaszczepiłam. Moja córunia wzięła ją na huśtawkę a ta zeskoczyła i łapa ją bolała. Wet... obejrzała i powiedziała, że zbiła sobie. Dała jej zastrzyk przeciwbólowy i szczepienia nie było dopiero w poniedziałek. Jak ja nienawidzę poniedziałków... :bad: :bad: :bad: Ale dobrze, że to się tak tylko skończyło :<

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group