forum.labradory.org

Potrzebuję pomocy w opiece nad psem - POTRZEBNA POMOC!!!

Ryniu - 15-12-2012, 23:45
Temat postu: POTRZEBNA POMOC!!!
Emilka06 napisał/a:
http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Prosze-o-pomoc-dla-Stelli-W0QQAdIdZ440190822

Kochani pomóżcie tej dziewczynie. Ja wyjeżdzam na kilka tygodni ale proszę o pomoc!!!!


Cytat:
Witam!
Piszę w nadziei, że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie nam pomóc.
Stella to śliczna, mądra i ułożona 4-letnia labradorka.
Ja mam na imię Dorota, mam 17 lat i przekichaną sytuację życiową.
Z powodu sytuacji w domu rodzinnym zostałam zmuszona się z niego wyprowadzić. W miejscu, gdzie teraz mieszkam, mieszkanie ze zwierzętami jest wykluczone. Stella, moja suczka, którą się opiekowałam, wychowywałam i szkoliłam, musiała zostać u mojej matki. Miałam zamiar ją odebrać w chwili uzyskania pełnoletności, czyli na początku kwietnia. Jednak po 3 miesiącach sytuacja się skomplikowała. Moja matka odmówiła dalszego utrzymywania psa. Z powodów osobistych nie pojawiałam się u niej zbyt często, i wszystkie obowiązki spadły na pozostałych domowników. Matka dała mi 2 tygodnie na zabranie psa, w przeciwnym wypadku miałaby ją sprzedać.
I tu pojawia się moja prośba. Nie mogę zabrać suni do siebie przez następne 4 miesiące. Mam przed sobą niemiłą perspektywę domu dziecka i tym podobnych nieprzyjemnych placówek, a nie potrafię i nie chcę oddawać psa, z którym jestem bardzo związana, z powodu 4 niepewnych miesięcy. Po tym czasie mam zapewnione lokum, gdzie będę mogła mieszkać z sunią. Tymczasowo jest pod opieką znajomych, które jednak wyjeżdżają 20 grudnia - jest to termin, po którym zostanę sama z psiakiem i najprawdopodobniej trafi on do schroniska, a tego obie byśmy nie zniosły...
Czy ktokolwiek z Państwa mógłby zaopiekować się moją Gwiazdką? To naprawdę cudowny pies. Jest dobrze wyszkolona, posłuszna, przymilna, nie wykazuje najmniejszych przejawów agresji. Uwielbia dzieci i inne zwierzęta, w tym koty i gryzonie. To wesoła pacyfistka, która po prostu ma fatalną sytuację. W imieniu mojej suni bardzo proszę dobrych ludzi o pomoc. Schronisko jest rozwiązaniem ostatecznym, może ktokolwiek mógłby się nią zaopiekować choć na tydzień, dwa, trzy...
W tej chwili najbardziej potrzebujemy opieki na okres świąteczny i sylwestrowy, kiedy większość osób wyjeżdża. Jeśli ktoś na Święta zostaje w Warszawie i jest w stanie poświęcić trochę miejsca, czasu i opieki temu wspaniałemu psiakowi, będziemy obie bardzo wdzięczne. Jeżeli zaś chodzi o koszty utrzymania - jestem w stanie dowozić zapasy karmy.
Stella ma swoje miski, zabawki, smycz i obrożę, trymer oraz książeczkę zdrowia.
JESZCZE RAZ PILNIE BARDZO PROSZĘ O POMOC.
Dopóki ogłoszenie jest na stronie, jest aktualne.
Pozdrawiam,
Dorota


Cytat:
Chmielna 34, Warszawa, Polska

tel:





Chelsea - 16-12-2012, 07:33

oby ktoś z Warszawiaków ją przygarnął :)
filigranova - 16-12-2012, 12:21

Witaj Doroto.
BArdzo Ci współczuje Twojej nieciekawej sytuacji. Bardzo sie ciesze ze łączy Cie taka cudowna więź z suczką. Nie martw sie zawsze jest swiatełko w tunelu. Może bede mogła Ci pomóc. Popiszemy wieczorkiem bo teraz muszę wyjść. Pozdrawiam Magda.

Ewelina - 16-12-2012, 12:24

Trzymam kciuki za dziewczyny :)
pado - 16-12-2012, 12:37

filigranova,jakbys Ty nie dała rady to daj znac ok?
Malinowa - 16-12-2012, 12:39

Ja już napisałam w tej sprawie.

Na labradory.info też już napisałam.
Sunia przyjedzie do mnie wiec póki co sytuacja opanowana :)

Ewelina - 16-12-2012, 12:48

Malinowa, Wspaniale ;*
Malinowa - 16-12-2012, 12:53

Miała przyjechać na ,,już'' ale do końca roku ma opiekę na terenie Warszawy więc wpadnie do nas na początku roku. :haha:
Ewelina - 16-12-2012, 12:55

Cieszę się, że tak szybko znalazła się pomoc dla suni :)
Malinowa - 16-12-2012, 13:03

Ewelina, może napiszę z innej beczki tutaj, ale...

Zgłosiłam się jako DT, byłam w stanie sfinansować większość niezbędnych rzeczy dla psa.
Chciałam wziąć jakiegoś biedaka na DT teraz bo praktycznie mam akurat 3 tygodnie wolnego i później do końca lutego też mase wolnego czasu co równa się temu, że pierwszemu etapowi w nowym miejscu, tj. socjalizacja itp . jestem w stanie oddać sie całkowicie i oczywiście poznać nowego mieszkańca zanim będzie musiał zostać na te 4-5 h sam z Maliną.
I napisałam do kilku schronisk, ale oczywiście wszystkie niechętnie podchodzą do tego pomysłu...adopcja na zawsze owszem tak, ale DT do czasu znalezienia nowego domu już nie. :beated:

ryba1 - 16-12-2012, 16:28

Powinnaś napisać o chęci zostania domem tymczasowym w dziale chcę pomóc,
a ktoś z koordynatorów na pewno się z Tobą skontaktuje.

Milena - 16-12-2012, 17:37

Wspaniale, że tylu ludzi zaoferowało swoją pomoc :)
filigranova - 16-12-2012, 19:43

Widzę ,że sytuacja już się wyklarowała, to fantastycznie. I ,ze sunia ma już zapewnioną pomoc. Pozdrowienia dla Doroty. Nie poddawaj się/
Malinowa - 20-12-2012, 18:32

Witam,

napisałam do właścicielki Stelli i okazało się, ze znalazła wielu chętnych do opieki nad labką i to z okolic Warszawy (bardzo jej na tym zależało, ze względu na możliwość widywania się z psem).
Także póki co moja pomoc nie jest potrzebna i spróbuje zdziałać coś w sprawie innego potrzebującego labka jeszcze przed świętami.

pozdrawiam i Życzę Wesołych |Świąt :haha: :)

belly - 20-12-2012, 19:30

Malinowa A może ten chłopczyk mógłby znaleźć u Ciebie DT?
http://forum.labradory.or...p=478374#478374

Ryniu - 20-12-2012, 19:33

Malinowa, dziękuję za informacje, już coś załatwiamy dla Ciebie :)
Malinowa - 20-12-2012, 19:55

Czekam w takim razie na informacje :)
Weronika_S - 20-12-2012, 23:01

Malinowa, a może ta sunia?Pilnie potrzebuje DT http://forum.labradory.or...p=478902#478902
Malinowa - 20-12-2012, 23:56

Niestety ale już przyjęłam pewną propozycję i jak wszystko się rozjaśni to napisze który psiak:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group