forum.labradory.org

Zdrowie Labka - Wygryziona sierść z ogona

przemulson - 29-04-2013, 21:31
Temat postu: Wygryziona sierść z ogona
Witam. Moim a raczej mojego psa problemem jest wyrywanie siersci z ogona. Nie wiem co jest przyczyną. Myślałem że to przez karmę. Od samego początku jadł royal canin junior dla labradorow i nagle zaczal gonic za ogonem. Może z nudów? Nie wiem. Długo sie z nim bawię i chodzę na spacery. Potem doszlo wyrywanie siersci. Pomyślałem i wet tak samo że może to alergia pokarmowa. Zmieniłem na brit care lamb & rice junior. Kupy okazaly sie lepsze i co najważniejsze przestał się gonic i wyrywac siersc. Po 4 miesiącach problem powrócił. .. Czy to jego natręctwo czy może nagle się uczulil na tego brita? Jak z tym walczyć?
Aniussia - 29-04-2013, 21:35

przemulson, a dokładniej gdzie wygryza sobie tą sierść ?? Pod ogonem czy na samym ogonie... ??
Nikaaa - 29-04-2013, 21:35

przemulson, ja czytałam, że to może byc na tle psychicznym i powinno tepić sie takie zachowanie u psa.
Proponuje poczytać ten watek :)
http://www.owczarek.pl/fo...s.asp?TID=17761

[ Dodano: 29-04-2013, 21:38 ]
Także jeśli psiakowi nic nie dolega (brak pasozytów, wykluczyliście alergię a gruczoły są czyste) to nie pozostaje Wam nic innego jak przerywactakie zachowanie.

przemulson - 29-04-2013, 22:17

Sierść wyrywa tam gdzie się złapie. Z reguły tak mniej więcej na środku ogona. Nie wygląda on już zbyt ładnie. Pasożytów nie ma. Odrobaczany jest regularnie. Pojawil mu sie łupież. Może go swędzi i dlatego goni. Ale w sumie na świąd dostał zastrzyk 3 dni temu.
Jak tylko widzę źłe zachowanie od razu reaguje ale cały czas nie da się pilnować.

aga - 10-06-2013, 13:27

Moja jak była mała to też tak robiła, tylko wtedy byliśmy w trakcie odrobaczania i po kolejnym odrobaczeniu przestała się tam gryźć. Wet mówił, że robaczki się zbierają przy odbycie i dlatego w tamtym miejscu psa swędzi i się gryzie/drapie. Jak została odrobaczona i wszystkie pasożyty z niej wyszły to przestała. Lepiej nie dopuścić aby trwało to za długo bo później sierść nie daj Boże nie odrośnie i zostanie taki wygolony pasek :-o

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group