forum.labradory.org

Wystawy - wystawa

unisa - 13-05-2014, 09:22
Temat postu: wystawa
Czy może orientujecie , gdzie i kiedy odbędzie się najbliższa wystawa psów rasowych , gdzie będą też wystawiana Labradory? A co z paradą Velvet w tym roku ? Nie mogę znależdz żadnych informacji na ten temat. :(
mibec - 13-05-2014, 09:26

unisa, http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_lis2014

co do Parady to jeszcze chyba nic nie ustalono, bo nie trafilam na zadne informacje :)

donia457 - 13-05-2014, 09:42

unisa napisał/a:
A co z paradą Velvet w tym roku ?

w tamtym roku nie bylo,wiec w tym pewnie tez nie bedzie :( ,teraz misie polarne są na plakatach z Velvet, ]:) Labki poszly w oddal :doubt: :cring:

Ewelina - 13-05-2014, 09:45

donia457 napisał/a:
Labki poszly w oddal
w sumie bardzo dobrze :-P
Monisiaczek - 15-05-2014, 13:58

Zgadzam się z Eweliną. Teraz, zamiast labka, niech ktoś spróbuje sobie misia polarnego do domu sprowadzić :-P :D
donia457 - 15-05-2014, 14:20

ja tez sie z nia zgadzam ...nie oto mi chodzilo(zle to ujełam..........ja i tak papieru Velvet nie kupuje,bo go nie lubie,i jest mi to obojetne czy jest tam miś polarny czy krokodyl)
bardziej chodzilo mi oto ,że dzieki temu ,że były tam labradory były parady,dzieki ktorym mozna bylo sie spotkać oraz byly zbierane fundusze na szkolenie pśów dla osob niepełnosprawnych itp

dominika92 - 16-05-2014, 09:03

donia457, spotkać można się i bez parady, tak samo zbierać pieniądze.
Niestety ale wg mnie parada to nie było nic dobrego..patrząc na te labradory, większość z nich w kolczatkach, dyszące, ciągnące, zestresowane..

Trasa zazwyczaj z kiepską organizacją..nie wiem co to za przyjemność dla psa..

szalej - 18-05-2014, 21:55

parada wokół pałącu kultury... to było jeszcze fajne, ale dwie kolejne to już była męczarnia dla psa
donia457 - 19-05-2014, 08:37

dominika92 napisał/a:
patrząc na te labradory, większość z nich w kolczatkach,

nie tylko na paradach są,wystarczy przejsć ulica lub pojechać na wystawe

dominika92 - 19-05-2014, 15:57

donia457, owszem, ale w momencie gdy na paradzie masz tyle emocji i cały czas w ruchu to szczególnie szkoda tych psów bo kolczatka im w ciągnięciu nie przeszkadza i tylko się niemal duszą ale jak to laby prą do przodu:P
zuzia - 09-06-2014, 13:41

troche zmienię temat :) byłam wczoraj na wystawie i wiecie co chyba więcej nie pójdę. Kiedyś z czasów dzieciństwa pamiętam że to było święto, kupa psów, kupa zwiedzających, a teraz... mało psów, właściwie czułam się jak intruz, że po co ja się tam kręcę. Jakoś tak bez rewelacji. Pomijam fakt, że szczególnie w takich warunkach /temperatura/ trudno mysleć o zadowoleniu psa. Ja wiem że jeśli się ma profesjonalną hodowlę to wystawy trzeba zaliczać, ale jakoś to do mnie nie przemawia.
deadend - 09-06-2014, 23:38

To też od psa zależy, jeden się cieszy z wycieczki, uwielbia spotykać psy i ludzi (jak Riko, jemu kiedyś żadne upały nie przeszkadzały :P ), inny będzie sie męczył i stresował.
szalej - 11-06-2014, 16:09

zuzia, pewnie z tego powodu co powiedziałaś ludzi nie było - gorąco więc i wielu wystawców odpuszcza sobie wystawy w sezonie - bo nie chcą psów grzać... wystawy to przede wszystkim przyjemność i dla psa i dla właściciela a w pogode +30 stopni to nie wiem dla kogo jest ta przyjemność :P najlepiej jeździć na wiosne i jesień :)
zuzia - 12-06-2014, 10:15

szalej, zgadzam się z Tobą w pełni :) tylko wiesz jak jest, jak w danej klasie startuje 1 lub 2 psy to trudno sobie odmówić takiej okazji Znam hodowców którzy specjalnie celują w takie "łatwe" wystawy :(
szalej - 14-06-2014, 16:18

zuzia, no tak, ale jeśli komuś zależy na wystawie jako takiej, to pojedzie wtedy kiedy jest więcej psów zgłoszonych bo i większą stawke obejrzy, a wygrać jak w klasie jest 13 sztuk zgłoszonych to większa satysfakcja :)
deadend - 15-06-2014, 00:18

Riko raz dostał brązowy medal bo był 3 psy w sumie, kto tam pamięta, 3 czy 30,a medal jest :D jakbyśmy tak celowali to byłby medalista że hoho, bo on zawsze pierwszy odpadał :P
aganica - 15-06-2014, 08:30

deadend napisał/a:
raz dostał brązowy medal bo był 3 psy w sumie
I tu się nie zgodzę.. mogą być tylko trzy psy a i tak ..może medalu nie być bo.. do lokaty potrzebna ocena doskonała. Wystarczy że dostanie poniżej i ...po ..medalu :-P
zuzia - 16-06-2014, 11:11

aganica, niby racja, ale jak jest mało psów to i porównywać trudniej.
szalej - 16-06-2014, 18:13

Według regulaminu wystaw psy nie konkurują ze sobą tylko... ze wzorcem :D Więc nie ma znaczenia z iloma się je porównuje, bo każdego psa sędzia przyrównuje do wzorca i wybiera na lokaty te, które się do wzorca najbardziej zbliżają... a jak to wychodzi w praktyce, każdy widzi
iwonadp - 22-06-2014, 16:16

Słuchajcie piszecie o łatwych wystawach gdzie w klasie sa do oceny 2/3 psy ,ja Zillera na Gdynie zgłosiłam na poczatku maja a o ty ze jego klasie beda 2 psy / razem z Zillem/ dowiedziałam sie w zeszłym tygodniu po publikacji planu sadziowania na stronie zwiazku .
deadend - 24-06-2014, 00:17

aganica, sama prawda, rzeczywiscie, dzieki za zwrócenie uwagi :)

Zapomniałam dopisać, że Riko zawsze ostatni - wśród doskonałych 8) :beated:

zuzia - 25-06-2014, 10:02

iwonadp, ale są hodowcy -"starzy wyjadacze" którzy wiedzą które wystawy są mocno oblegane a na których jest mniejsza ilość psów.
Grapy - 25-06-2014, 15:16

Znam kilka osób dla których osiągnięcia dzielą się na:
(sorki za język ale to cytaty)

1.gówniana krajówka - bo krajówka nie ma prestiżu
2.g. międzynarodówka,bo pies startował sam w klasie
3.g.hodowlanka, bo hodowlankę może mieć każdy.

Widać też czasami jak hodowcy szarpią zdenerwowani psy,bo mają III lokatę a nie pierwszą a i sędziowie mają swoich pupili ;)

Dla nas spotkania z CHBRami zawsze były przesympatyczne. I jeśli ktoś ma odrobinę dystansu do tego zamieszania, zawsze będę wystawy polecać :)

iwonadp - 26-08-2014, 10:11

To ja jeszcze napiszę co mnie irytuje na wystawach :
- sędzia z wystawcą są na "TY" / moim zdaniem na ringu jakieś pozory trzeba
zachować /,
- wystaca spoznia się a sędzia czeka na tego jednego ,
- jakiś wystawca rozprasza psa ktory właśnie jest oceniamy .
To właśnie zaobserwowałam podczas ostatnie wystawy w Sopocie .

Grapy - 26-08-2014, 12:15

iwonadp napisał/a:

- jakiś wystawca rozprasza psa który właśnie jest oceniamy .

Nawet w ringu honorowym.. :brick:

iwonadp - 27-08-2014, 10:08

Mam jeszcze jeden postulat , utworzenie strefy ochronnej przy ringach .Czasem namioty wystawców tak otaczają ringi ,ze nic zobaczyć sie nie da .

[ Dodano: 27-08-2014, 13:47 ]
Wiem co jeszcze .
Nie uczestniczyliśmy w wielu wystawach ale dotychczas nikt z sędziow nie sprawdzal czy wystawiany pies jest tym za którego podaje go wystawca .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group