forum.labradory.org

Hodowle - Szczeniaczki - które wybrać?

Krubin2611 - 10-07-2018, 09:40
Temat postu: Szczeniaczki - które wybrać?
Witam wszystkich!

Mam nadzieję, że dobrze wybrałem miejsce dla tego postu - jeśli nie prosze o wybaczenie :(

Jestem (a właściwie dopiero chcę być) początkującym hodowcą Labradora - Jestem właśnie na etapie wyboru psiaka (marzy się nam czekoladowa suczka) do adopcji - chcę ją wyłącznie jako członka rodziny, bez wystaw, etc. - zależy mi na zdrowym psiaku, który będzie towarzyszem dla mojej niedawno urodzonej córki :)

Nie znam się niestety za bardzo nad kwestiami rodowodów, rodziców, badań, etc. (poza tym co w ciągu ostatnich tygodni wyczytałem w googlach, ale wiadomo, że taka wiedza to nie wszystko) dlatego chciałem zasięgnąć porady skąd lepiej wybrać psiaka.

Mam obecnie 2 miejsca nad którymi się zastanawiam:
1.Al-Grom (http://www.labrador.az.pl/labrador.html)
Mioty planowane na koniec lipca:
CUT ACROSS SHORTY Z Grodu Hrabiego Malmesbury
oraz Al-grom O'HARA

lub ewentualnie (w zależności od dostępności)
CUT ACROSS SHORTY Z Grodu Hrabiego Malmesbury
oraz Al-grom X-TRA

2. z Krainy Narwi (http://www.zkrainynarwi.pl/labrador_pl.html)
Miot do odbioru w połowie sierpnia:
Ch. Pl. MERCURY F. Zabajone
oraz BELLA z Krainy Narwi

Czy ktoś kto zna się bardziej może zerknąć na hodowle/rodziców i podpowiedzieć czy są jakieś istotne przesłanki, które powinny skłonić mnie w kierunku jednej z tych hodowli, czy szczeniaczki powinny być podobne? A może jest coś "oczywistego" czego nie widzę w tej chwili nie będąć zbytnio wdrożonym w temat?

Będę wdzięczny za każdą pomoc i poradę :)

aganica - 11-07-2018, 17:23

Wybrałeś wspaniałe hodowle..
Al-Grom to mój faworyt .. Mają wspaniałe , wszechstronnie przebadane psy.Nie tylko stawy ,oczy ale i miopatia ,zapaść wysiłkowa a nawet parakeratoza nosa /brawo/.
Gdybym chciała zająć się hodowlą czekoladowego labradora to na pewno bym wybrała skojarzenie SHORTY i O`HARA .. już tłumaczę dlaczego ; oba psy nie posiadają genu żółtego, co daje gwarancję wszystkich szczeniąt czekoladowych, które też tego genu niosły nie będą. No ale to ma tylko znaczenie dla hodowców.
Ty poszukujesz psa rodzinnego i nie planujesz zakładać hodowli.
Dlatego , w Twoim przypadku nie ma znaczenia które skojarzenie wybierzesz.
Kraina Narwi ..też dobre psy ale badania , jedynie podstawowe, dlatego /o ile nie kierujesz się ceną/ wybrałabym Al-Grom

Nitka - 12-07-2018, 10:44

Krubin2611 napisał/a:
Jestem (a właściwie dopiero chcę być) początkującym hodowcą Labradora


Czyli planujesz hodowlę? Jeżeli tak to raczej tu pomocy nie uzyskasz-hodowców tu raczej jest mało, a tylko zwariowani na ich punkcie właściciele. Przy malutkim dziecku nie odważyłabym się na hodowlę.Najpierw kilka lat nauki o niej, a potem dopiero start.
Co do Al-gromu- mam od nich sunię-8,5 roku, czekoladową, faktycznie rewela jeśli chodzi o charakter-cudo 100% laba w labie, grzeczna, bardzo bardzo mądra, SPOKOJNA- bo taką chciałam, co do zdrowia- różnie to bywa, to żywe stworzenie-albo tak, albo tak.
Moja córka miała 8 lat, kiedy Hera do nas zawitała i powiem tak: zadrapań i ugryzień było trochę- w szkole tłumaczyłam ze to szczeniak, a nie bijemy dziecka, także przemyśl sprawę przy maluszku. Labek to bardzo wymagające i absorbujące szczenie- naprawdę inne od reszty szczyli tego gatunku, moja się uspokoiła około 6 roku życia, choć zawsze była spokojna w miarę- za to cenię Al-Grom, dostałam taką sunię jaką chciałam, Pani Monika bardzo mądrze dobiera szczeniaki do wymagań ludzi-chciałam do kanapy, bez wariactwa i ADHD i taką mam- najmądrzejsza sunia na świecie :haha:

Krubin2611 - 12-07-2018, 21:15

Nitka napisał/a:
Czyli planujesz hodowlę?


Źle się wyraziłem ;) Hodowca, w sensie chcę mieć tylko 1 Labradora - prawdziwa hodowla raczej nie na moje siły (przynajmniej narazie) :)
Dzięki za opinię o Al-Grom!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group