forum.labradory.org

Wystawy - Czy każdy może pójść na wystawę?

Gosiacz_ek - 29-06-2009, 11:56
Temat postu: Czy każdy może pójść na wystawę?
Niedługo u nas w Olsztynie jest wystawa psów rasowych, nigdy nie byłam na takiej wystawie i nie wiem czy mogę sobie iść jako osoba nie wystwiająca psa... Wiem, że głupie pytanie ale nigdy nie miałam okazji iść na taką imprezę ;P a i wystawy są o określonych porach?? bardziej rano czy po południu bo pracuję niestety...
papisia - 29-06-2009, 12:01

Gosiacz_ek, z reguły wystawy zaczynają się ok. 10ej. Poszukaj sobie informacji na stronie olsztyńskiego oddziału.
Na wystawę każdy może wejść z taką różnicą, że wystawca wchodzi na zgłoszenie psa za "darmo", a widz musi sobie zapłacić za bilet :)

Gosiacz_ek - 29-06-2009, 12:04

Cytat:
Poszukaj sobie informacji na stronie olsztyńskiego oddziału.

No właśnie nic tam nie ma konkretnego, jest tylko napisane gdzie, nazwiska sędziów itd, a o tym o której i kto może wejśc to nic nie ma. A drogie takie bilety?? tak mniej więcej?? :P

papisia - 29-06-2009, 12:10

Gosiacz_ek napisał/a:
A drogie takie bilety?? tak mniej więcej??

Rzędu 10zł za normalny :)

A co do rozpoczęcia sędziowania to pewnie o 10ej się zaczyna jak niemal wszędzie.

zaradna - 29-06-2009, 12:12

Gosiacz_ek, nie wiem jak to jest za bardzo ale chyba jeśli nie wystawiasz swojego psiaka to nie możesz go wziąść ze sobą :(
Gosiacz_ek - 29-06-2009, 12:18

Ale ja go nie chcę brać :P chcę sama iść popatrzeć :P nawet go sobie tam nie wyobrażam awantura za awanturą gotowa :D

[ Dodano: Pon 29 Cze, 2009 ]
No ale to piątek a wolnego nie mam więc pewnie znowu nie pójdę :( no trudno zrobię sobie prywatną wystawę nierasowego psa Bustera :D :D
Dzięki dziewczynki za informacje ;)

papisia - 29-06-2009, 12:29

Gosiacz_ek napisał/a:
No ale to piątek a wolnego nie mam więc pewnie znowu nie pójdę

W Olsztynie wystawa jest 5.07 :lookdown: a to jest niedziela.

Gosiacz_ek - 29-06-2009, 13:13

O matko masz rację ja spojrzałam na 5 czerwca :P a to był piątek :D no to super! Pójdę na pewno bo zawsze mnie to ciekawiło jak to wygląda wszystko :) dzięki wielkie :*

[ Dodano: Pon 29 Cze, 2009 ]
A czy ktoś z was wybiera się na tą wystwę z pieskiem??

Agakor - 01-07-2009, 14:35

Gosiacz_ek, nie wiem jak będzie to wyglądało w Olsztynie, ale przez wiele lat chodziłam we Wrocławiu jako widz na wystawy, brałam ze sobą mojego nierasowego boksera i nigdy nie było problemu. Bilet kupowałam oczywiście tylko dla siebie :)
Dla pieska, gdybyś chciała go zabrac, musisz wziąc jedynie zaświadczenie o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie lub książeczkę zdrowia z wpisem o szczepieniu :)
Proponuję zabrac także wodę i miskę dla psiaka :-P

Nie mogę się już doczekac wrześniowej wystawy we Wrocławiu :)

Pozdrawiam

mala85 - 01-07-2009, 15:46

oj ja tak samo....będą mega zakupy :-P i Akselkowate laseczki do oglądania :-P
Agakor - 01-07-2009, 15:58

Na ostatniej niestety nie byłam, bo boksio był już bardzo chory, ale w tym roku przy sprzyjających wiatrach, na pewno wybierzemy się całą rodzinką, może się spotkamy :)
Vito - 01-07-2009, 16:34

ja kiedyś jak mieszkałam w Radomiu tez chodziłam na wystawę z moim foksikiem ;D i nie było problemu, brałam tylko jego książeczkę zdrowia :)
ppaula2 - 01-07-2009, 22:07

Vito napisał/a:
ja kiedyś jak mieszkałam w Radomiu tez chodziłam na wystawę z moim foksikiem ;D i nie było problemu, brałam tylko jego książeczkę zdrowia :)

Ostatnio w Radomiu był zakaz wprowadzania psów niewystawowych :)

Agakor - 01-07-2009, 22:13

Niech spróbują tylko taki zakaz wprowadzic we Wrocławiu ]:)
Mam nadzieję, że mój labek będzie mógł chociaż popatrzec na kolegów, bo na wystawę to on się raczej nie nadaje (zbyt duże ADHD) :)

Vito - 01-07-2009, 22:38

ppaula2, ooo to niezle ;) jeszcze 3 lata temu można było :P
papisia - 01-07-2009, 22:48

Z regulaminu wystaw:

VI. Szczególne obowiązki organizatorów
1. W zakresie opieki nad psami:
a) Na teren wystawy nie mogą być wprowadzane psy niewymienione w katalogu i nieskontrolowane przez lekarza weterynarii.

Więc jak na którąś wystawę dnia pewnego nie będzie dało się wejść z psem, który nie jest zgłoszony to nie ma się co dziwić.

Agakor - 01-07-2009, 23:15

Tak tak, czytałam niedawno Regulamin Wystaw gdy zastanawiałam się nad wystawieniem mojego diabełka w przyszłości, niemniej jednak przez wiele lat można było wchodzic bez problemu, wiem bo byłam wielkokrotnie z psiakami. Zawsze jednak mieliśmy przy sobie aktualną ksiażeczkę zdrowia i nie zdarzyło się,żeby był jakiś problem. No cóż, zobaczymy we wrześniu. W przyszłym tygodniu będę w Związku Kynologicznym to zapytam panie jak to wygląda :)
papisia - 02-07-2009, 08:34

Agakor napisał/a:
przez wiele lat można było wchodzic bez problemu,

Nie na wszystkie wystawy :)

Agakor - 02-07-2009, 09:04

Papisia, bardzo możliwe, że nie na wszystkie, bo pewnie wszystko zależy od organizatorów na miejscu. Niemniej jednak byłam na wszystkich wrześniowych Wystawach Międzynarodowych we Wrocławiu (oprócz jednej, bo piesio był już słabiutki) i nigdy nie miałam problemu z wejściem na wystawę. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, bo szkoda by mi było zostawiac diabełka w domu :) Na szczęście nie mieszkamy bardzo daleko od Stadionu, więc pojedziemy jak zwykle wszyscy i jeśli nas nie wpuszczą wrócimy do domku troszkę zasmuceni :doubt:

Pozdrawiam serdecznie :)

Gosiacz_ek - 02-07-2009, 09:13

Ja jednak nie będę brała Bastka bo po pierwsze jak nas nie wpuszczą to się wkurzę bo strasznie chciałabym to zobaczyć a po drugie mój psiak ma właśnie tak duże ADHD że nie usiedzi w miejsu minuty a co dopiero cała wystawę :P A wystawa jest na 10 ;) (przaeczytałam w autobusie ;P )zastanawiam się tylko ile będzie kosztował bilet...
Agakor - 02-07-2009, 09:47

Gosiacz_ek,
Twój labcio ma już 2 lata i takie ADHD? :-P To tak jak Marley :)
Mój też ma ADHD, ale ma dopiero pół roku, cały czas się łudzę, że mu przejdzie 8)
Pozdrawiam Ciebie o Bastka ;*

[ Dodano: Czw 02 Lip, 2009 ]
Przepraszam
Ciebie i Bastka ;*

Gosiacz_ek - 02-07-2009, 09:58

Wydaję mi się że będzie już miał takie przez całe życie ;) Jeśli chodzi ci o tego filmowego Marleya to był identyczny do 1,5 roku, teraz oprócz tego że się słucha jako tako i nie gryzie nic w domu (za to w lesie wyrywa drzewa z korzeniami ;D ) to jest w 100% Marleyowaty !!! ;D Pozdrawiam!!!! Buziaki ;*
Agakor - 02-07-2009, 17:05

No to wiesz co, faktycznie lepiej nie zabieraj go na tą wystawę, bo możesz miec wesoło (i nie tylko Ty) ;D Muszę Cię pocieszyc, że niektóre labki poważnieją znacznie później, np. w wieku trzech lat, więc jest jeszcze jakaś nadzieja :D
Gorąco Was pozdrawiamy
Lider, pańcia i reszta (hehe) ;*

Gosiacz_ek - 03-07-2009, 09:38

Wiem wiem, że chwilę to jeszcze może potrwać ;) ale już jest dużo lepiej więc myślę że wszystko będzie ok. Problem mam tylko z jego dorastaniem taki że próbuje dominować nad pieskami i ostatnio często dochodzi do bujek gdzie mój psiak jest tylko poszkodowany bo nie umie się gryźć i ciągle obrywa po tyłku. A nie chciałabym go wziąć bo albo rwał by się do zabawy albo właśnie do wojny i rozpraszał by całe towarzystwo. No cóż jest troszkę niewychowany :girl: ale i tak jest mój i kocham go nad życie! ;)
marilka - 14-08-2015, 13:57

Chciałabym odnieść się do pytania, czy każdy pies może iść na wystawę. Okazuje sięże nie na wszystkie. Niektóre wymagają rodowodu.
series - 20-08-2015, 21:27

Każdy który ma aktualne szczepienia. Należy zabrać książeczkę zdrowia psa. Ale powiem że też zależy kto stoi na "bramie". Jedni wpuszczają inni pilnują...
aganica - 20-08-2015, 22:33

Przeważnie przy wejściu sprawdzana jest książeczka zdrowia /szczepienia/ i każdy pies jest wpuszczany ale... czy warto narażać psa ?
Na wystawach jest duże skupisko psów, zagrożenie kaszlem kenelowym.
Wystawcy, przeważnie szczepią swoje psy. Ja przynajmniej, dodatkowo szczepiłam.. przed wystawą, by uchronić Lovelaska przed tą paskudną chorobą.

deadend - 20-08-2015, 23:05

Ale często spotykamy taki zapis "Na teren hali będą wpuszczane tylko psy zgłoszone na wystawę i ujęte w katalogu, prosimy zatem odwiedzających naszą wystawę, aby swoje psy pozostawili w domu." - żródło http://www.zkwp.rzeszow.pl/new/pl/node/86
Wystarczy poczytać info przed wystawą. Bywają psy niezgłoszone, ale zwykle są to psy które ktoś w niewiedzy wprowadził i nikt nie sprawdził, albo przemycone :)

series - 21-08-2015, 16:56

Trochę jeżdzę po wystawach i akurat tam gdzie byłam spotkałam masę psów nie ujętych w katalogu:) często ludzie wprowadzają je "przez dziurę w płocie" nie ukrywam że są psy ktore lecą na łeb na szyję do tych "z katalogu" My w ten sposób straciliśmy....siatkę w transporterze :P bo pies zwyczajnie w nią w padł jak zobaczył moją suczkę
Nitka - 27-08-2015, 22:38

A ja u siebie w Kielcach byłam trzykrotnie z Herą bez najmniejszych problemów, nikt nic nie sprawdzał, jak kupę zrobiła od razu została sprzątnięta i problemu zero. Ale więcej jej nie wezmę, bo złapała pierwszy raz w życiu choróbsko, właśnie kaszel kenelowy i się zestresowała, za dużo różnych psów szczekających, warczących w klatkach i bez itd., po co jej to?? :-P
mibec - 28-08-2015, 13:55

W UK czesto sprawdzaja czy wszystkie psy ktore z nami wchodza sa zgloszone, ale moze dlatego ze my "grupowo" ;)
Ze wzgledu na wystawy szczepie wszystkie moje psy na KK - cale szczescie jeszcze nigdy nie przytargalismy tego do domu.