forum.labradory.org

Lejdis - Roślinki

papisia - 24-08-2009, 12:04
Temat postu: Roślinki
Pochwalcie się co hodujecie w doniczkach, ogródkach etc. :-P

Mile widziane zdjęcia (naturalnie w regulaminowym rozmiarze maksymalnie 600x600).

Bora - 24-08-2009, 12:30

To ja zaczynam :haha:

Moja kawa. Ma prawie 3 lata, kupiona w Łodzi w sklepie przy Palmiarni. Zaniedbałam ją i dostała już nawet wyrok... ale po wystawieniu na pełne słońce na balkon i częstym zraszaniu odżyła i teraz wygląda zdecydowanie lepiej



Najnowszy nabytek Papryczka ozdobna. Dostałam w prezencie. Potrzebuje stanowisko bardzo jasne, nasłonecznione i raczej wilgotne podłoże. Zobaczymy jak u mnie sie uchowa.


Wysiałam też z pestek cytrynę. Tak dla zabawy i z ciekawości czy coś wykiełkuje. I proszę, wykiełkowało :)



A teraz, po miesiącu już wygląda tak :greedy:

papisia - 24-08-2009, 12:58

Odkopię aparat to też wstawię moje roślinki :)

Papryczki miałam... Niestety umarły :(

Bora - 24-08-2009, 13:17

Udało mi sie też uratować bluszcz mojej siostry, którego zaatakowały jakieś paskudy i biedny zmarzł na balkonie. Wypuszcza nowe maluśkie listeczki :lookdown: Bedzie żył :)
Lily - 24-08-2009, 20:58

zasadziłam niedawno brzoskwinię. :D ale jeszcze żaden, nawet malutki listek jeszcze nie wyrósł.. :D
Bora - 24-08-2009, 21:04

Lily napisał/a:
zasadziłam niedawno brzoskwinię. :D ale jeszcze żaden, nawet malutki listek jeszcze nie wyrósł.. :D

A oczyściłaś dokładnie pestkę? I wsadziłaś na tydzień do ciepłej wody?

Tsunami - 24-08-2009, 21:04

A u mnie w domu wsystkie roślinki giną - nie wstawi zdjęć bo do jakiegoś Towarzystwa Opieki nad Kwiatkami mnie ktoś poda :D Mam lucky bamboo - bo nie trzeba go podlewać, a wodę i tak zmieniam mu jak sobie przypomne ;]
Ostatnio uratowałam wisienkę w ogrodzie, którą złamała Joy zrywając owocki :P Na szczęście zaszczepiła się do pienka z powrotem i już poszła w górę :greedy:

Lily - 25-08-2009, 08:36

Bora napisał/a:
Lily napisał/a:
zasadziłam niedawno brzoskwinię. :D ale jeszcze żaden, nawet malutki listek jeszcze nie wyrósł.. :D

A oczyściłaś dokładnie pestkę? I wsadziłaś na tydzień do ciepłej wody?


taak.. pestkę oczyściłam.. :) ale nie wsadzałam na tydzień do ciepłej wody.. nawet o czymś takim nie słyszałam. :) jej... następnym razem muszę coś takiego zastosować. dziękuję bardzo. :*

Bora - 25-08-2009, 09:14

Lily, nigdy brzoskwini nie sadziłam, ale myślę że to jest na pewno trudniejsze niż wykiełkowanie cytryny. Powodzenia.
Salerno - 25-08-2009, 10:37

U mnie wszystko umiera więc roślinkami się nie pochwalę :confused:
Lily - 25-08-2009, 12:45

Lily, nigdy brzoskwini nie sadziłam, ale myślę że to jest na pewno trudniejsze niż wykiełkowanie cytryny. Powodzenia.

no trudniejsze na pewno... cytrynę też kiedyś hodowałam i śliczna mi urosła. :) dziękuję. :)

papisia - 25-08-2009, 12:56

Lily napisał/a:
cytrynę też kiedyś hodowałam i śliczna mi urosła.


Ja dawno temu miałam piękną, dużą cytrynę... ale kot do niej nacedził i spalił ją na amen ;] Teraz moja mama nabyła w sklepie taki badyl za 20zł... Uśmiałam się z niej jak to do domu przyniosła, a owoc jeden jest już wielkości pięści :-o

AnTrOpKa - 25-08-2009, 23:59

A mi kiedyś wyrósł kaktus na dłoni, ale nie zdążyłam zrobić zdjęcia :confused: :-P
iness8@o2.pl - 26-08-2009, 21:25

papisia napisał/a:
Uśmiałam się z niej jak to do domu przyniosła, a owoc jeden jest już wielkości pięści :-o


Wow :-o :-P ekstra :)

A ja sobie posadziłam słonecznika bo na nic innego nie mam czasu :-P

Watermelon - 12-06-2010, 19:39
Temat postu: Nasze rośliny :D
Oto moje cudeńka (szczególnie storczyki, których mam w domu 6)

Storczyki:

http://img716.imageshack.us/img716/4269/rne001.jpg











Inne:
Kwitnąca cytryna:



Żyworódka pierzasta:


Szeflera:

http://img717.imageshack....4/roliny003.jpg

Muchołówka:



Teraz czas na was :D

Nieregulaminowe zdjęcia zamienione na linki. Patrz regulamin. Mod

pado - 23-10-2011, 17:17

Watermelon, storczyki piękne. Zazdroszczę , bo moje chyba zmarzły i umarły :(
Maleńka - 07-02-2012, 14:28

Doradzcie mi dziewczyny jakiegos ladnego ale duzego kwiatka. Mialam taka fajna palme ale mi uschla :(
Ewelina - 07-02-2012, 15:38

Maleńka, Może dracena? Albo Juka?
Madzialenka - 14-02-2012, 14:32

Wlasnie dracena....Kupilam w tamtym tygodniu ,a ze autobusem z nia do domu jechalam i bylo -15 to i zmarzla :( Powiedzcie mi ogrodniczki drogie,czy ona ma szanse na wyzdrowienie? Liscie jej zolkna i odpadaja :( Moze ja jakims nawozem potraktowac?

[ Dodano: 14-02-2012, 14:33 ]

Ewelina - 14-02-2012, 14:48

Ojej jak zmarła to musisz jej dać trochę czasu. Niech postoju w ciepełku może odżyję. Nie podlewaj jej zbyt często teraz i zbyt obficie.
Madzialenka - 14-02-2012, 15:55

Ewelina, dzieki,a co zrobic z ziemia ,bo sporo na niej plesni sie zrobilo :(
Ewelina - 14-02-2012, 15:58

a nie miał przypadkiem za mokro? Zostaw go jeszcze kwiaty najlepiej przesadzać na wiosnę a wiosna już niedługo. Będziesz mogła go przesadzić i zobaczysz czy będzie lepiej :)
siulentas - 14-02-2012, 17:17

ja mam 5 sorczykow. ale nie mam sie czym chcwalic. 1 nowy wiec ma kwiatki drugi tez nowy ale zreanimowany ale tez ma kwiatki. jeden rozowy wlasnie puszcza odnozki i dwa pozostale stoja w miejscu chyba spia :D
niestety z roslinami mi nie wychodzi chyba zwiazku z tego nie bedzie :-P
mam tez 2 beniaminki 1 malutki i 1 duzy ale sa bez lisci bo jakos sie za mozno podlaly i zrzucily liscie. w duzym widze malusie odrastajace kujki wiec beda listki ale maly... chyba juz po nim. przed kilkoma dniami wyrzucilam 2 inne roslinki ale nazw nie znam. nie przetrwaly w tym domu :confused:

Lilitu - 14-02-2012, 19:49

Mam spory zasób kwiatków w domu i ogrodzie. W tym moje kochane kaktusy ;*
Miałam dwie draceny, została już tylko jedna - w podobnym wieku do mojego :-o Kilka wiekowych fiołków, palemka, skrzydłokwiaty, bromelia i jakieś aloesowate. Mam nadzieję, że wzejdzie mi mango, chociaż jak na razie to na to sie nie zanosi ;] Ogród to mieszanka wszystkiego i działka mojej mamy i babci. Jak jakieś zdjęcia odgrzebię, to wrzucę.

Madzialenka - 15-02-2012, 11:00

Ewelina napisał/a:
a nie miał przypadkiem za mokro?
chyba mial i wciaz ma, a jeszcze go nie podlewalam. Zrobie jak mowisz .Dzieki ;*
elaania - 11-03-2018, 19:16

Ja mam dużo różnych ziół w doniczkach - mięta, szałwia, rozmaryn...
Wiesiek - 30-03-2018, 16:59

Przy mnie jest w stanie wytrwać jedynie kaktus. Chociaż moja kobieta uparła się, że musimy zasadzić swoje zioła. Ona ma chyba lepszą rękę do roślin niż ja:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group