forum.labradory.org

Zęby, skóra, oczy, sierść, pazury i uszy - Czerwone oczy

karolziomek - 04-04-2010, 11:10
Temat postu: Czerwone oczy
Witam, dziś zauważyłem że Vega ma czerwone oczy, na dole, nie wiem, czy coś jej nie jest !
wiecie coś o tym !?
prosze o szybką odpowiedz !
nie wiem, czy ropieją, ale chyba tak.
ale możliwe że to takie po snie .

Ryniu - 04-04-2010, 17:11

karolziomek napisał/a:
Witam, dziś zauważyłem

myślę, że wszystko ok, ale też nie uważam aby leczenie oczek u takiego maleństwa odbywało się przez internet i to nie przez weterynarza. Radziłbym odwiedzić gabinet, przy okazji będziesz wiedzieć, czy z maluchem wszystko w porządku.

karolziomek - 04-04-2010, 19:37

wiem, wiem.
15 miałem iść, ale we wtorek juz pójde.

Ewelina - 04-04-2010, 23:24

karolziomek, Słuszna decyzja.Pozdrawiam!!
konraad - 05-04-2010, 14:01

Bardzo słuszna. bo oczka to nie przelewki :D
Madziuja - 07-04-2010, 19:47

U nas też dzisiaj rano zauważyłam u Kenza zaczerwienione oczka.Mimo wszystko wybieraliśmy sie dzisiaj do weta więc dodatkowo poszliśmy na oczka.No i okazało sie lekkie zapalenie ale dobrze ,że od razu zwróciliśmy na to uwage.Lekarz powiedział ,że mogło to być spowodowane pogoda tzn.jakimiś pyłkami.Jak nie przejdzie po 5ciu dniach to spowrotem do weta.
Ewelina - 07-04-2010, 19:51

Madziuja, A jakie kropelki dostał?
karolziomek - 07-04-2010, 20:17

z vegą wszystko wporzo ! :) .
wet powiedział że to normalne, takie zaczerwienienie .

Madziuja - 07-04-2010, 20:18

Tobradex
Ewelina - 07-04-2010, 23:43

Dobrze, że nie Tobrexan bo ja je biorę :haha:
ATA - 06-11-2010, 16:48
Temat postu: oczy
Witam i niestety znów proszę o pomoc.Mianowicie mój pies ma cos z oczkami,jeny nawet nie wiem jak to opisać widzieliscie napewno psy pilnujące owce czerwone oczka i jak by ktos na dolne powieki ciężarek zalożyl ,miał tak raz ale myslałam ze to jakis paproch ale dzisiaj niestety obydwa oczka ma takie

tenshii - 06-11-2010, 17:00

ATA, bardzo proszę o użycie opcji 'szukaj' zanim znów założysz nowy temat!
Scaliłam Twój wątek z już istniającym wątkiem.

Co do oczu - labki miewają tak opadniętą dolną powiekę, jednak ja pokazałabym to weterynarzowi. To może być na przykład zapalenie spojówek.

ATA - 06-11-2010, 17:14

Sorki i dziękuję za wyrozumiałość.Niestety nasz wet.to totalna porażka.Dodam ze to z oczkami to nie cały czas tylko trwało może parę godzin
mibec - 06-11-2010, 18:25

ATA napisał/a:
Niestety nasz wet.to totalna porażka
to może poszukaj innego weta? Dobry wet to skarb :)
AdamxD - 18-11-2010, 14:01

Znaczy tak jak są zaczerwienione pod 3 powłoką i ropieją to lepiej idz do wetka. Na to choruje ponoc 80% psów i czasem prowadzi to do śmierci :cring: ,ale da sie to wyleczyc wetek ci wszystko powie :haha:
tenshii - 18-11-2010, 14:02

AdamxD napisał/a:
czasem prowadzi to do śmierci

Rozwiń myśl proszę?

maksiu - 18-11-2010, 16:07

może to być też grudkowe zapalenie trzeciej powieki. na pewno najlepiej będzie jak wypowie się lekarz :)
kasia89t - 28-01-2011, 10:35

i jak tam wypowiedział sie jakis lekarz o tych oczach?? W ogóle przydałby się jakiś wet na forum do rozwiewania niektórych wątpliwości ;)
kluszczonka - 17-04-2011, 23:00

Mój Marey tez ma czerwone oczka na dole, byliśmy z tym juz u weta ze 2 razy, przepisal za kazym razem krople do oczu raz floxal, raz cos na D(nazwy nie pamietam bo Mrey pozarł opakowanie) /Oczywiscie nic te krople nie zadzialaly, a wet stwierdzil ze to w takim razie taka jeg uroda. Zaznacze ze piesek moze tez byc alerikiem bo sie drapie, a co tez dostwal zastrzyki odczulajace. Wet mi se wydawal dobry, polecany przez wszytkich psich znajomch, al tu mnie troche zawiodl, bo sam nie nie wie co to, kazal odposcic i nic z tym nie robic. Ale chyba udam sie do kogos innego.Piesek ma dopiero pol roku,
GIZELKA - 18-04-2011, 08:17

Znaczy chodzi o to że tak jakby skóra pod oczkami wisi? To u mojego też tak jest! :beated:
To często występuje u psów cięższych, masywniejszych.

Tak, to napewno to!

effcyk - 05-06-2011, 21:43

a ja mam mega problem . Zauważyłam teraz - Nestor ma u góry oka całe czerwone białko!! nie wiem czy to nie z tego ostrego spotkania z tym psem. Matko nie wiem co robić, u mnie w miescie w ogóle nie ma całodobowych gabinetów na dodatek nie w niedzielę. :< ....

[ Dodano: 05-06-2011, 22:33 ]
dzwoniłam do wet w łodzi, dziś kazała robić okłady z herbaty a jutro koniecznie do weterynarza. Mam nadzieję, że to nic poważnego :<

jkasia - 06-06-2011, 09:25

effcyk napisał/a:
dziś kazała robić okłady z herbaty
najlepiej ze świetlika. Dzis byłyśmy u weta bo Kasta dostała zapalenia gardła. Przy okazji pani zajrzała w oczy i tez ma zaczerwienione. Ja mysle, że to teraz zwiazane jest z oyleniem traw. Kasta rano ma dużo ropy w oczach ale non stop buszuje w wysokiej, pylacej trawie i nasiona włażą jej wszedzie.
effcyk - 06-06-2011, 16:19

obawiam się, że dostał cielskiem od psa z którym się gryzł i ma że tak powiem podbite to oko, wygląda jak wampir, jakby gałka oczna była otoczona czerwoną, krwistą błonką. Wysłałam foto do naszej Pani wet, czekam na maila - nie brałam celowo psa do niej, bo cyrki wyczynia u weta, więc więcej niż na foto u niego nie zobaczy, bo on będzie tak wariował , że ani mowy nie da sobie do oczu zajrzeć. No ale jak będzie konieczność i każe go przywieżć to się pojedzie najwyżej wynajmie się kliku bodyguardów, żeby go przytrzymało :-P wygląda to mniej wiecej tak:


i tak naokoło całego oka, nie trze tego, to nie łzawi jakoś intensywnie, nie ropieje , jedynie szkli sie to oko i pies często nim mruga. Pytałam czy mogę smarować cortineffem ale on ma ważność 14dni po otwarciu a ja bez ulotki jestem i nie wiedziałam, a mam go otwartego od kwietnia :confused: dicortineff krople straciły nam ważność w maju, pozatym boję się wkraplać mu ludzkie specyfiki.
Wiecie co, mój sąsiad ma terierkę małą, oczy jej ropiały poszedł z nią do weta jakiegoś ( nie naszego) ten dał jej krople do oczu , przepisał aby były wkrapiane co jakiś czas i pies oślepł :cring: . Sąsiad chce ją uśpić, bo mu jej szkoda, że o ściany się obija w domu i się męczy .... :confused:

[ Dodano: 06-06-2011, 16:36 ]
i mamy diagnozę - pękło naczynko i powstał wylew :( , trzeba robić zimne oklady i czekać kilka dni oraz obserwować oko, powinno zejść samoistnie, jakby jednak coś się pogarszało to mamy się zgłosić do niej.

mibec - 06-06-2011, 16:49

effcyk jakie biedne to oczko - wymiziaj czrnuszka :)
effcyk - 06-06-2011, 22:00

mibec, no taki wampirek z niego teraz , przemywam mu lekko to zimną ( a nawet wychłodzoną z lodówki) namoczoną szmatką co jakiś czas ehh mam nadzieję, że wyjdzie z tego i to jak najszybciej, wymiziam oczywiście, dzięki ;*
nata - 06-06-2011, 22:09

effcyk, myślę,że to nic groźnego, mi też czasami pęka naczynko jak za dużo czytam :bad:
Życzymy zdrówka Nestorkowi, buziaki ;*

effcyk - 06-06-2011, 22:53

nata napisał/a:
effcyk, myślę,że to nic groźnego, mi też czasami pęka naczynko jak za dużo czytam

moja mama ma nadciśnienie i też jej się kiedyś tak rozlało, to jest wlaśnie od nagłego skoku ciśnienia. Wczoraj z nienacka zaatakował nas pies i wtedy się to musiało rozlać w oku :< .Wetka kazała obserwować szczególnie komorę oka , czy tam sie nic nie dzieje, podobno to powinno zejść po kilku dniach, robię te okładziki - Nestowi sie niezbyt to podoba i ciężko mu położyć taki okład na oko na dłuzej niz 1-2 min. Ehh moja sierotka jedna :( zawsze się coś przyplącze głupiego :| . Im czlowiek bardziej chucha i dmucha na swojego psa, tym mam wrażenie że ciągle coś niedobrego się dzieje. Inne burki sąsiadów po ulicach dzień w dzień biegają, właściciela 1 raz na dzień widzą, jedzą resztki z obiadu i zdrowe jak byk, a tej mojej mordki ostatnio ciągle coś się "czepia" :beated: . Mam nadzieję, że to nasz chwilowy "kryzysik" ;] .

nata napisał/a:
Życzymy zdrówka Nestorkowi, buziaki

dziękuje ;*

Martuś - 08-07-2011, 17:19

Moja Lady ma dopiero 2 i pół miesiąca i też ma zaczerwienione oczka... białka na górze troszkę jakby popękane krwinki,ale tak to bielutkie,ale na dole ma okropnie czerwone. Od kiedy u mnie jest (6dni) ciągle je takie ma.. dodatkowo drapie się, to ma jakiś związek? odpchlona była 3dni temu, odrobaczona dzisiaj.
cainees - 25-09-2011, 10:49

Roxi ma od małego tak jakby "wiszącą" dolną powiekę i widać takie czerwone na dole. Wet powiedział, że to nic takiego i stwierdził, że niektóre psy tak mają. W sumie prawda, Roxi nigdy nie miała z tym większych problemów, aż do dzisiaj ;( Oczko ma jakby spuchnięte, są wycieki, swędzi ją to i na dodatek raczej to oko ma przymknięte, a jak otworzy to to "czerwone na dole" (wybaczcie, nie wiem jak to się nazywa, trzecia powieka?) bardzo jej zachodzi do góry, tzn. zasłania jak gdyby. Jakby to nie była niedziela to już dawno byłabym u weta, a tak to ;( U nas nie ma ani kliniki całodobowej, ani takiej, co by w niedzielę była otwarta :( Dlatego proszę was o pomoc, jeżeli chcecie mogę spróbować zrobić zdjęcie. Dodam, że wczoraj na spacerku dużo się tarzała w takiej dosyć ostrej, skoszonej trawie, ale robi tak często i nigdy nie było jakichś większych problemów.. :(
edit: aha, i już wczoraj na noc się to zaczęło robić, bo zauważyłam, że Roxi tak bardziej mruga tym oczkiem..

katerina - 26-09-2011, 20:55

Ami też miała zaczerwienione oczy i do tego jej ropiały, też myślałam że to może od traw. Dawałam jej krople z gentamycyną, pomagały ale na krótko więc wybrałam się do przychodni gdzie panie zbadały jej oczka i okazało się że ma jakieś grudki na trzeciej powiece, które drażnią oko powodując zaczerwienienie i ropienie. Ponoć to częsta przypadłość młodych psów dużych ras. Dostałyśmy znów krople jednak powiedziano nam, że w 80% ta dolegliwość powraca i trzeba zrobić zabieg polegający na wyłyżeczkowaniu tych grudek.Póki co zakrapiamy a jak skończymy butlę z kroplami to zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję, że jesteśmy w tych pozostałych 20%
cainees - 26-09-2011, 23:51

A u nas przeszło, rano trochę jeszcze było opuchnięte a jak przyszłam ze szkoły to już nie było śladu :) :)
Maleńka - 22-12-2011, 13:22

Bylismy dzis u weta i Luki ma tez podwiniete powieki i draznia mu oczy. Dostalismy krople i za 7 dni kontrola. Jak nie pomoze to bedzie operacja ;/
nata - 22-12-2011, 13:58

Maleńka, :-o Dopiero wybraliście się do weta w związku z oczkami? O ile pamiętam we wrześniu już zwracałyśmy Ci uwagę na jego oczka.... chyba od początku bardzo mu ropiały?Przynajmniej tak było widać na fotkach.
dominika92 - 22-12-2011, 14:02

to było widać już na pierwszych fotkach wstawionych w sierpniu że coś z oczkami jest źle :( no cóż oby nie trzeba teraz przez to operacji..
Maleńka - 22-12-2011, 14:43

Ropiec juz dawno przestaly. Od niedawna poprostu powieki mu sie zapadaly i dlatego pojechalismy. Z ropiejacymi juz od dawna problemu nie ma.
kataszzka - 22-12-2011, 19:30

Cziko też miał czerwone powieki i drapał się łapką. Nasza pani wet dała mu jakiś zastrzyk i przepisała ludzkie krople . Zapalenie spojówek !
Maleńka - 30-12-2011, 12:41

Dzisiaj bylismy z Lukim na kontroli i dostal jakies kolejne krople bo po tamtych mu sie nie poprawilo..
Ska - 13-03-2013, 10:59

chyba (niestety) znalazłam temat dla siebie :(

u Roxy z oczkami lepiej, bo już tak nie łzawią (jakiś tydzień stosujemy 3 razy dziennie kropelki Tobrex), zauważyłam jednak dziwną rzecz - ma jakby dodatkową powiekę i ta powieka jest niepokojąco czerwona. a ta właściwa jakby czasami się odklejała od oka :(

na forum ktoś wspomniał o grudkowym zapalenie trzeciej powieki. wpisałam w necie i w grafice znalazłam zdjęcia oczek, które są podobne do oczek Roxy. jednak nie w tak zaawansowanym stadium choroby.

czy ktoś się zmagał z tą dolegliwością?

orlosia - 02-04-2013, 21:16

Ska, nie wiem do jakiego tematu miałabym się podpiąć, ale my mielismy podobny problem z oczkami miał narośl na powiecie (nazwa od jakiegoś nazwiska została wzięta ale zapomniałam), trzeba było usunąć i całkiem możliwe że będzie odrastać na nowo
m92 - 25-06-2013, 18:16

Powiedźcie mi czy takie oczka są normalne czy mam isc z tym do weta?
figula1 - 25-06-2013, 18:26

Ja poszłabym do weta, specjalisty, psiego okulisty :)
Aniussia - 25-06-2013, 19:15

moim zdaniem jest to chyba normalne oko ;)
kamisiaczek1991 - 26-06-2013, 18:53

dlugo ma takie oczka?Może to uczulenie ? Za porade u weta nic nie zapłacisz a będziesz spokojniejsza ( wiem sama po sobie) może warto się wybrać ?

teraz jest okres na uczulenia , może świetlik pomoże ? Próbowałaś ?

_ Jaki to psi okulista ??

Aniussia - 26-06-2013, 20:34

ale tu chyba nie ma co się martwić :) widać, że gałka oczna jest bialutka tylko w kąciku oka coś jest, ale w kąciku to moim zdaniem jak nic innego jak taka błona w oku. Jedne maja bardziej widoczne inne mniej. Nie wiem dokładnie :) mogę się też mylić. Zdjęcie też jest za małe żeby zobaczyć dokładnie :)
m92 - 26-06-2013, 21:01

Jak się kliknie na zdjęcie to się powiększy:)
Dziękuje za odpowiedzi:)
Pytam, bo jestem przewrażliwiona :P ale i tam wybieram się niedługo do wet to przy okazji zapytam czy wszystko jest w porządku:)

RudaPinda - 16-09-2013, 01:12
Temat postu: ZAPALENIE SPOJÓWEK - krople do oczu MAXITROL
Witam wszystkich po długiej przerwie :) Piszę, gdyż we wtorek zauważyłam, że lewe oczko Luny brzydko ropieje i łzawi. Pomyślałam, że może sobie lekko podrażniła, więc zdecydowałam z tym poczekać. Musiałam wyjechać z domu na parę dni, Luna została z moją mamą więc poprosiłam ją, by przemywała jej to oczko rumiankiem. Gdy wróciłam wczoraj, zauważyłam, że z kolejnym okiem Luny zrobiło się to samo. Wydawało mi się nawet, że jest gorzej niż było. Oczka łzawiły, ropiały, były zaczerwienione. Luna była jakaś nieswoja, cicha, smutna, ciągle leżała, nawet nie miała ochoty na zabawę :( Postanowiłam jechać z nią do weterynarza, który zdiagnozował u niej zapalenie spojówek. Przepisał jej krople MAXITROL i zalecił dawkowanie 3 razy dziennie po 2 krople do każdego oczka, oraz kazał nadal przemywać oczka rumiankiem. Czy ktoś z was używał te krople ? Wyczytałam w internecie, że sa one silne. Czy pomogły waszym psiakom ? Czy ta dawka nie jest za duża ? Musiałam niestety znowu wyjechać, Luną zajmuje się teraz moja mama, cały czas o niej myśle, czy te krople jej na pewno nie zaszkodzą :( Pozdrawiam i czekam na wasze rady i opinie.
Elazar - 16-09-2013, 10:55

RudaPinda napisał/a:
przemywała jej to oczko rumiankiem. Gdy wróciłam wczoraj, zauważyłam, że z kolejnym okiem Luny zrobiło się to samo. Wydawało mi się nawet, że jest gorzej niż było.

Nie przemywa się chorego oka rumiankiem czy herbatą, bo wyciąg z rumianku zawiera garbniki, które dodatkowo podrażniają spojówkę i mogą doprowadzić do alergii - Luna ma zapalenie spojówek a teraz dodatkowo dołączył się czynnik drażniący w postaci garbników. Należało od razu udać się do weta, krople załatwiły by sprawę dość szybko

nikolajewna - 16-09-2013, 11:29

RudaPinda, zgadza się-rumianek nie jest dobrym sposobem. Jak chcesz wspomóc leczenie to można ewentualnie przemywać zielem świetlika.
Natalie - 03-10-2013, 10:13
Temat postu: Zaczerwienione kąciki oczu
Nie znalazłam podobnego tematu.. Załączam zdjęcie mojej 11 tygodniowej Kamy. Zaczęło mnie to trochę niepokoić, bo wcześniej tego nie miała. Mam się udać do wety czy to po prostu taka "uroda"?



mibec - 03-10-2013, 10:29

Natalie, oczka wygladaja na podraznione, ja bym podeszla do weta na Twoim miejscu.
Lorena - 04-10-2013, 08:29

NAjlepiej pójść do lekarza, żadna anomalia wokół oczu ( zmiany koloru włosa, wycieki, przerzedzenia sierści) nie są dopuszczalne, wizyta myślę że konieczna jest.
Natalie - 09-10-2013, 18:27

Dostałyśmy kropelki na zapalenie spojówek, bo w środku też spore zaczerwienienie :)
mibec - 09-10-2013, 22:07

Natalie, zdrowka dla Kamy :)
aganica - 09-10-2013, 22:12

Natalie napisał/a:
Dostałyśmy kropelki na zapalenie spojówek
Jakie kropelki ?
Natalie - 10-10-2013, 09:32

aganica napisał/a:
Natalie napisał/a:
Dostałyśmy kropelki na zapalenie spojówek
Jakie kropelki ?


gentamicin


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group