forum.labradory.org

Wystawy - Czy jechać na wystawę?

Bartek485 - 16-03-2008, 17:28
Temat postu: Czy jechać na wystawę?
Zastanawia mnie czy mam jechać z moją suczką na wystawę bo jeszcze nigdy nie byłem, a jest okazja bo w kwietniu będzie w Częstochowie . Mam pewne wątpliwości co do jej zachowania i boję się że położy się na ringu jak zobaczy inne psy i nie będzie chciała iść i jeszcze jedno jak w ogóle wygląda taka wystawa, ile czasu trwa co tam trzeba zabrać czy wszystkie psy razem wychodzą na ring czy w jakieś kolejności ?
AniaCz. - 16-03-2008, 18:09

Bartek485, najpierw trzeba zglosic psa na wystawe do oddzialu ZKWP w ktorym wystawa bedzie organizowana.Zakladam ze twoj psiak jest zarejestrowany w ZK i ma wyrobiony rodowod.Nastepnie jadac na wystawe nalezy zabrac ze soba zaswiadczenia o szczepieniu na wscieklizne.
Potwierdzenie zgloszenia na wystawe przyjdzie do Ciebie poczta wraz z numerem startowym(czasami sie zdaza ze numer startowy nie dojdzie, wtedy nalezy go odebrac na wystawie w sekretariacie)Na miejscu otrzymuje sie rowniez katalog w ktorym znajduja sie wzystkie psy zgloszone na wystawe.
Na ring psiaki wchodza w odpowiedniej kolejnosci najpierw psy(po kolei klasa szczeniat, mlodziezy, posrednia, otwarta, uzytkowa,weteranow)pozniej suki w tej samej kolejnosci.Czasami zdaza sie kiedy jest duzo psow ze na osobnym ringu sa psy i na osobnym suki.
Na ring wchodzi najczesciej cala klasa chyba ze jest duzo psow wtedy jest to dzielone na partie.Najpierw ustawiamy psa i sedzia oglada wszystkie psiaki, pozniej sprawdza zgryz, nastepnie oglada psiaki w ruchu.Pozniej zaprasza pojedynczo kazdego psiaka z wystawiajacym na indywidualna ocene(pies stoi w pozycji wystawowej, pozniej biegnie sie po przekatnej z psem w ta z powrotem i na koniec po kole.Sedzia wypisuje protokol i daje ocene.
Oczywiscie przed wystawa trzeba pocwiczyc pozycje wystawowa i bieganie po kole.Pies nie moze skakac i galopowac.Musi biec rownym klusem kolo osoby wystawiajacej.Musi rowniez dac sobie zajrzec w zabki w celu sprawdzenia zgryzu przez sedziego.
Boze, ale sie napisalam :) To chyba tyle po krotce 8)

Bartek485 - 16-03-2008, 18:22

Chodzi mi jeszcze o to czy jak ona by się położyła na ringu to zostanie zdyskwalifikowany czy wybaczą ten błąd? bo to jest klasa młodzieży .
AniaCz. - 16-03-2008, 18:58

Bartek485, to zalezy od sedziego,ale generalnie w klasie modziezy przymyka sie oczy na drobne bledy.Psiak jednak musi dac sie opisac sedziemu, a w pozycji lezacej nie jest to mozliwe.Jesli polozy sie na chwilke a pozniej wstanie to nie bedzie zdyskwalifikowany.
Moja Negra na pierwszej wystawie podskakiwala na poczatku w ruchu(uznala ze to swietna zabawa ;] ),pozniej przy ocenie indywidualnej sie uspokoila i dala opisac.
Zasada jest taka, ze im czesciej jezdzisz na wystawy tym psiak coraz bardziej sie przyzwyczaja do tylu psow wokol siebie i skupia sie na wlascicielu.Poza tym wystawa to swietna okazja do socjalizacji psa.
Zycze powodzenia :)

Bartek485 - 25-03-2008, 13:45

Dzięki za wskazówki , już zdecydowałem i stwierdziłem że jadę na wystawę najwyżej nas wyrzucą z ringu, ale musze spróbować żeby się przekonać :) . Jeszcze jedno pytanie Aniu czy ta ringówka ma jakąś ustaloną długość i grubość ?
Lorena - 25-03-2008, 14:18

Bartek485, dokąd się wybierasz na wystawę??
Bartek485 - 25-03-2008, 14:36

wybieram sie do Częstochowy :) która odbędzie się 19 i 20 kwietnia i będzie to nasza pierwsza wystawa :-P
Lorena - 25-03-2008, 14:45

hehe to pewnie będziecie oboje zestresowani :) będziemy trzymać kciuki za Was :)
My się wybierzemy być może w lipcu :)

Bartek485 - 25-03-2008, 14:55

stwierdziłem że nie będę się stresował niczym co ma być to będzie :-P
Lorena - 25-03-2008, 14:56

heh ale nutka niepokoju zawsze zpstaje.
AnTrOpKa - 25-03-2008, 17:28

Lorena, Ty już nam nie strasz biednego Bartusia :P ;D
Amelka świetnie da sobie radę :haha:

AniaCz. - 25-03-2008, 17:41

Bartek485, ringowke najlepiej wybrac pod kolor siersci psa, zeby sie nie rzucala w oczy..Twoj psiak jest biszkoptowy wiec wybralabym jasna.Jesli chodzi o grubosc to nie moze byc zbyt cienka zeby sie nie wrzynala w szyjke.Zbyt gruba wyglada ordynarnie wiec najlepiej wybrac sredniej grubosci.Z tego co wiem dlugosc jest uniwersalna.
Gratuluje dobrego wyboru i trzymam kciuki za Was. :)

Lorena - 25-03-2008, 18:17

AnTrOpKa napisał/a:
Lorena, Ty już nam nie strasz biednego Bartusia :P ;D
Amelka świetnie da sobie radę :haha:

ja wcale nie strasze :P

Bartek485 - 25-03-2008, 18:38

Lorena mnie chyba wcale nie stresuje ona chce mi dodać otuchy :D
Lorena - 25-03-2008, 18:40

Bartek485, oczywiście że tak :)

Mamy nadzieję, że zdasz relacje z pierwszej wystawy :)

Bartek485 - 25-03-2008, 18:55

Jak tylko będzie o czym pisać to na pewno umieszczę tu jakieś informacje i zdjęcia. Chyba że damy plamę to nie będzie o czym pisać :-P
AnTrOpKa - 25-03-2008, 18:56

Lorena napisał/a:
Mamy nadzieję, że zdasz relacje z pierwszej wystawy

o taaak! Koniecznie :)

Lorena - 25-03-2008, 18:58

Bartek485 napisał/a:
Jak tylko będzie o czym pisać to na pewno umieszczę tu jakieś informacje i zdjęcia. Chyba że damy plamę to nie będzie o czym pisać :-P

bez względu na wyniki, daj znać :) przed nami też jest pierwsza wystawa, no ale my mamy jeszcze trochę czasu :)

Bartek485 - 25-03-2008, 19:23

A to moja mała kluseczka :-P

Lorena - 25-03-2008, 19:25

piękniutka :) tylko chyba już nie taka mała :D
Bartek485 - 25-03-2008, 19:42

to zdjęcie jej robiłem 5 dni temu :) Ja mam drobnego pieska :D
AnTrOpKa - 25-03-2008, 19:58

Śliczna !! :) Tylko trochę jej nie do twarzy z cierniami na szyi, ale pychol ma uroczy :*
Może kupił byś jej cosik czerwonego? ;D Biszkopcikom tak ładnie w czerwonym :)

Bartek485 - 25-03-2008, 20:02

Ona na co dzień nie chodzi w kolczatce tylko jak idziemy na długi spacer to ją zakładamy a czerwoną obroże też kiedyś miała :)
AnTrOpKa - 25-03-2008, 20:11

Bartek485 napisał/a:
Ona na co dzień nie chodzi w kolczatce

To super :)
Bartek485 napisał/a:
tylko jak idziemy na długi spacer to ją zakładamy

Ja jak ide na dlugi spacer, gdzies w miejsca ktorych Hexa nie zna to zakladam jej kantarek, bo wiem, ze w zwyklej obrozy wyrwalaby mi rękę ;] ;]
Z tego co wiem, to pies przyzwyczaja sie do kolczatki po jakims czasie. Moze sprobowalbys halti? :) Przynajmiej kolce nie drazniłyby delikatnej Amelkowej szyjki ;]

Bartek485 - 25-03-2008, 20:40

No ona jak ze mną wychodzi na spacer to raczej nie ciągnie, chodziliśmy przez pewien czas na szkolenie i nawet jej to trochę dało, ale najgorzej jest jak przechodzimy obok jakiegoś domu gdzie po podwórku biega pies bo trochę sie boi jak psy na nią szczekają :(
AnTrOpKa - 25-03-2008, 20:47

Ojej :( To ona sie boi a Ty jej jeszcze bol kolcami zadajesz ? :( ;( Bartuś... nieładnie :(
Bartek485 - 25-03-2008, 20:55

no to nie do końca tak jest, teraz już umiemy przejść obok domów ze spokojem bez żadnych wygibasów, mamy jednak jeszcze problem bo jak widzi jakiegoś psa to się kładzie na środku ulicy i nie chce iść :( ale z tym też już idzie nam coraz lepiej bo ona już wie że nie wolno ciągnąć bo będzie bolało (i tak radziła też pani na szkoleniu - tylko wszystko z umiarem)
Lorena - 26-03-2008, 11:17

a kto z forum jeździ na wystawy??
Bartek485 - 26-03-2008, 11:35

Ja pojadę za kilkanaście dni :-P
AniaCz. - 26-03-2008, 16:32

Lorena, ja jezdzilam.Obecnie mam przerwe poniewaz jestem poza granicami kraju. :)
Lorena - 26-03-2008, 16:52

AniaCz., i jak Wam szło?? zadowolona jesteś?
AniaCz. - 26-03-2008, 18:26

Lorena, jak nam szlo? Jak dla mnie to calkiem niezle.Kazdy sedzia zupelnie inaczej ocenia psa.ten sam pies u jednego sedziego dostanie ocene bardzo dobra a u drugiego doskonala i medal.
Negra i Afra maja na swoim koncie kilka medali.Niestety zlotego jak do tej pory nie udalo nam sie zdobyc, ale nic straconego.Za to w swojej kolekcji mamy 4 srebra i 2 brazy.
Ja jestem zadowolona, tym bardziej ze stawki labkow sa naprawde duze.
dla mnie kazda wystawa to wielkie emocje.Przyznam szczerze, ze bardzo lubie jezdzic na wystawki. :)

Lorena - 26-03-2008, 19:07

W takim razie gratulujemy serdecznie :) Ja do tej pory towarzyszyłam siostrze w jej sulcesach, a teraz chciałabym pochwalić się naszymi własnymi, dlatego myślę że spróbujemy w wakacje :)
Bartek485 - 26-03-2008, 20:21

dzisiaj byłem zapisać Amelkę na wystawę ale teraz jeszcze czekam na podpowiedzi jak mam sie do niej przygotować :) bo to jest nasza pierwsza :(
AniaCz. - 26-03-2008, 20:31

Bartek485, mysle,ze najwazniejsze jet cwiczenie pozycji wystawowej.
Psiek musi stac tak zeby pokazac wszystkie swoje walory fizyczne i sie nie krecic.
Jesli nie wiesz jak ja tego nauczyc moge ci podpowiedziec kilka rzeczy ktore moga pomoc. :)

Tsunami - 26-03-2008, 20:39

Ania podpowiadaj, ja też chce wiedziec!!! :-P
Bartek485 - 26-03-2008, 20:46

ja też z chęcią poczytam :)
inkapek - 26-03-2008, 20:49

I mi się przyda na przyszlosc do czekoladka :greedy:
Ryniu - 27-03-2008, 18:40

Bartek485, ja też się bałem że Enzo zejdzie za złe zachowanie :)
I wyszło zupełnie odwrotnie :)
Pooglądaj sobie fotki z wystaw, wtedy zobaczysz dokładnie co to jest pozycja wystawowa. Bieg jest raczej prostą sprawą. Warto poćwiczyć też oglądanie zębów (ci co mają psy to dodatkowo sprawdzanie jąder) przez sędziego. Zdarza się, że sędzia nie może tego sprawdzić. Myślę że warto poprosić innych właścicieli psów aby sprawdzili ząbki twojej suni, bo przecież sędzia też będzie obcy dla psa.
Na koniec 3 fotki wystawowe Enzika:

Bartek485 - 27-03-2008, 20:17

No z zębami to się raczej nie martwię bo uczę ją tego od dziecka :-P najgorzej obawiam się że jak zobaczy inne psy to dostanie głupawki :( No a pozycje wystawową cały czas ćwiczymy czasami nam wychodzi. I jeszcze pytanie czy ja mogę mieć w ręce cały czas czas jakiś smakołyk? Fotki są bardzo fajne :)
Ryniu - 27-03-2008, 21:12

Bartek485 napisał/a:
I jeszcze pytanie czy ja mogę mieć w ręce cały czas czas jakiś smakołyk?

Jak najbardziej wskazany :) i to taki ulubiony, silnie pachnący. Zauważ, że hadlerzy i handlerki mają często torby na pasku, gdzie właśnie są smakołyki, którymi "zabawia" się psa. Więc nie martw się, to jest silniejsze niż głupawka i inne wariactwa :)

Tsunami - 27-03-2008, 21:49

Bartek wybiegaj ją przed wystawą, to będzie grzeczniejsza :-P
Bartek485 - 28-03-2008, 15:10

No to na wystawę wezmę z kilo kiełbasy :D i może będzie grzeczna. No a przed wystawą będziemy musieli się trochę zmęczyć i może będzie dobrze :)

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2008 ]
Aniu a powiedz mi czy zęby psa też mają być jakoś odpowiednio przygotowane i czy ktoś zna jakiś szybki sposób usunięcia smaru z sierści bo moja Mamela :haha: się dzisiaj gdzieś wybrudziła, a wystawa już za parę dni :bad:

Vito - 24-04-2009, 09:35

Ja na pewno z moim piesiem bedę jezdziła na wystawy :) pierwsza pewnie dopiero w październiku, bedziemy proóbować w szczeniaczkach :)
Fauka - 28-04-2009, 15:51

Ja w niedzielę debiutuję wraz z moim Larym, oboje pierwszy raz :P
Mam pytania, dużo z nim ćwicze na wystawę ale ciągle coś nie pasuje.

1. Jak zaczynam biegać to Lary najczęściej zamiast ładnie za mną truchtać to wpada w galop, jak najłatwiej utrzymać go przy truchtaniu? dodam że właścicielka ma krzywe nogi i potyka się na prostej drodze więc to dla nas obojga trudne :P
2. Czy przed wystawą rano go nakarmić? myślę że nie bo łatwiej będzie mi nad nim sprawować kontrolę ale wolę się zapytać kogoś kto wie więcej.
3. Dlugo się siedzi z psem na wystawie czy po ocenie występie całym można zniknąć? kompletnie nie mam o tym pijęcia, od paru lat jeżdżę ale tylko jako widz :P

Dodam że występujemy w klasie szczeniąt.

papisia - 28-04-2009, 22:34

Fauka napisał/a:
jak najłatwiej utrzymać go przy truchtaniu?

Ojj tak po krótce:
Zacznij powoli i stopniowo przyspieszaj tj. wydłużaj krok :) Nie wykonuj gwałtownych ruchów by nie prowokować do kicania, nie machaj rękami, nie wystawiaj za wysoko smaczków - powolutku :) Jeśli coś nie wychodzi powiedz głośno: Fe, zatrzymaj się i od nowa :) To chyba najprostszy sposób.

Fauka napisał/a:
Czy przed wystawą rano go nakarmić?

Sama najlepiej znasz swojego psiaka. Jeśli po jedzonku będzie ociężały, nie będzie reagował na Twoje polecenia to możesz zrezygnować z posiłku i dać mu po zejściu z ringu.

Fauka napisał/a:
czy po ocenie występie całym można zniknąć?

Wystawiasz w szczeniaczkach tak??
Generalnie jak Twój psiak wygra swoją klasę to możecie zostać na porównanie z suczką. Jeśli zajmie dalsze miejsca i otrzymacie już teczkę to wtedy już jest koniec występów. Ale życzę Wam z całego serca jak największych sukcesów i udanego debiutu. Powodzenia!!

gusia1972 - 29-04-2009, 09:42

Fauka, masz psa i szczeniaka więc wg mnie możesz go nie nakarmić przed, bo będziecie wychodzić na ring jako pierwsi :)

ja z suką obecnie w klasie pośredniej muszę jej dać jeść rano bo np. ostatnio wyszłyśmy na ring dopiero o 14,00 :)

zuzia - 29-04-2009, 11:42

nawiązując do porad:
co zrobić jak pies podczas ćwiczeń stania spokojnego zbyt blisko podchodzi. Na zdjęciach widze że psy stoją w odległości kilkudziesięciu cm, a Luna stoi z pyskiem prawie na mojej nodze.

Jagusia - 29-04-2009, 11:47

To ja tak z boku tematu, ale i na temat :-P

Kto będzie na wystawie 3-go w Łodzi? My się wybieramy. Chcemy pooglądać występy innych i troszkę się rozejżeć, tak z czystej ciekawości, bo na wystawie nigdy nie bylam.

A i jeszcze jedno, jak myślicie, czy warto zabierać ze sobą psa ktory nie bedzie wystawiany? Słyszala, choć nie wiem od kogo, że mozna się na takiej wystawie zalapać na rózne ciekawe próbki dla psiakow, produkty do testowania i takie tam... Nie żebym byla pazerna, raczej ciekawa....

gusia1972 - 29-04-2009, 12:25

Jagusia, na niektóre wystawy wpuszczają psy które są nie wystawiane a na inne nie wpuszczają, musiałabyś się dowiedzieć u organizatora

a co do próbek to bez psa też dostaniesz :) pytają tylko dla jakiego psa potrzebujesz :)

ppaula2 - 29-04-2009, 12:31

Ja będę :)
Funia będzie debiutować w klasie szczeniaków :)

[ Dodano: Sro 29 Kwi, 2009 ]
Fauka napisał/a:

1. Jak zaczynam biegać to Lary najczęściej zamiast ładnie za mną truchtać to wpada w galop, jak najłatwiej utrzymać go przy truchtaniu? dodam że właścicielka ma krzywe nogi i potyka się na prostej drodze więc to dla nas obojga trudne :P .

Wiesz co. Nawet jak Lary zacznie ci galopować to nic się nie stanie. Jest to klasa szczeniąt. Pewne wybryki są dozwolone. Ja też nie wiem jak Funia się zachowa na wystawie.
Na treningach wszystko ładnie pięknie. Ale co będzie na wystawie..... Wielka nie wiadoma ;p

Fauka - 29-04-2009, 13:26

ppaula2, kol;eżanka która zajmuje sie handlingiem mówila że z tym przymykaniem oka tov zależy też od sędziego, pozatym jestem perfekcjonistką ;) Jagusia, nie bierz psa na wystawę, chodziłam ze znajomą ktora lubiła brać swojego psa na wystawy, były problemy z wpuszczeniem bo domagali się książeckzi zdrowia i pozatym nie był zgłoszony no i nie mogło się wszędzie z psem podejść bo iwadomo, inne psy, szarpie się, czasem bywają agresywne. Najwygodniej samemu ;)
papisia - 29-04-2009, 13:29

Jagusia napisał/a:
Kto będzie na wystawie 3-go w Łodzi?

My ;]

Jagusia napisał/a:
czy warto zabierać ze sobą psa ktory nie bedzie wystawiany?

Powiem szczerze - Nie warto :-P

sodalis - 29-04-2009, 15:02

Fauka napisał/a:

1. Jak zaczynam biegać to Lary najczęściej zamiast ładnie za mną truchtać to wpada w galop, jak najłatwiej utrzymać go przy truchtaniu?

Jak zagalopuje to natychmiast zwolnij (prawie sie zatrzymaj) i rusz po sekundce troszke wolniej niż poprzednio, jak już bedzie szedł truchcikiem możesz stopniowo przyspieszyć.
Fauka napisał/a:
2. Czy przed wystawą rano go nakarmić? myślę że nie bo łatwiej będzie mi nad nim sprawować kontrolę ale wolę się zapytać kogoś kto wie więcej.

Ja nie karmie rano, a niektóre psy i przeddzień wieczorem nic nie dostają - to zależy od psa - powinien być na tyle głodny, żeby być bardzo mocno smakołykami zainteresowanym, ale nie aż tak głodny by mu widok smakołyków całkiem rozum odbierał. :-P
Fauka napisał/a:

3. Dlugo się siedzi z psem na wystawie czy po ocenie występie całym można zniknąć?
Dodam że występujemy w klasie szczeniąt.

jak nie wygracie możecie znikać, jak będzie I musicie czekać na porównanie.

zuzia napisał/a:

co zrobić jak pies podczas ćwiczeń stania spokojnego zbyt blisko podchodzi.

Cofnąć się o kroczek, ale rękę ze smakołykiem zostawić pod nosem i nagradzać gdy jest w takiej odległości jak chcesz żeby była.

papisia napisał/a:
Jagusia napisał/a:
Kto będzie na wystawie 3-go w Łodzi?

My ;]

Ja psa zgłosiłam, ale już wiem, że jechać nie będę mogła. :|

Vito - 30-04-2009, 13:00

ostatnio moja kolezanka powiedziala ze na wystwie trzeba mowic do psa imieniem z rodowodu... czy to jest prawda? bo ja pierwsze slysze... :)
zuzia - 30-04-2009, 14:51

Myślę, że na wystawie jak nie chcesz to w ogóle nie musisz mówić do psa.
Fauka - 30-04-2009, 15:53

Vito, na wystawie pies FIGURUJE pod swoim imieniem rodowodowym ale jak do niego mówisz to Twoja sprawa.
Vito - 30-04-2009, 19:53

no własnie! czyli dobrze broniłam swojego zdania :D
Jagusia - 30-04-2009, 20:02

Wielkie dzięki za rady - wiem juz jednoznacznie - Sara zostaje w domu. Mam jeszcze tylko jedno pytanko, o której się zaczyna. Bo wszędzie w necie piszą, że jest, ale nigdzi o której. :)
ppaula2 - 30-04-2009, 20:29

o 10 :)
Jagusia - 30-04-2009, 20:59

Dziękuję i do zobaczenia ze wszystkimi, których uda mi się zlokalizować po psiaczkach :)
ppaula2 - 30-04-2009, 21:31

My startujemy w szczeniakach - Funia jest biszkoptowa.
Będę w bojówkach moro z ciemnymi włosami związanymi w kucyka. Jestem niska ;p
Nasz numer startowy to 2616.
Jak nas ktoś pozna to zapraszam na pogaduszkę :)

Fauka - 30-04-2009, 22:28

Ja będę z numerem 2551, łatwo mnie rozpoznać bo jestem wysoka 180cm ;)

[ Dodano: Nie 03 Maj, 2009 ]
Porady się przydały, mamy 4 lokatę na 11 psów czyli super :D

Panczitowa - 10-11-2009, 07:37

A ja mam pytanie : jakim tempem biegać na ringu ? Swobodnie czy dynamicznie ?

I jeszcze tak troszku obok tematu: może jest ktoś z Opola i wystawia sie ?
.. ćwiczy z labkiem do wystaw - chętnie dołączyłabym do grupowych treningów
:haha: