forum.labradory.org

Zęby, skóra, oczy, sierść, pazury i uszy - Oczy

R-O-K-S-A-N-A - 15-01-2011, 14:20
Temat postu: Oczy
Hejj :mmm:
Mam pytanie ...
Ostatnio martwię się czy mój labek dobrze widzi
-Np. szczeka na domowników : gdy wychodze z pokoju to szczeka na mnie jak na obcą
-W niektóre przedmioty długo się wpatruje aż je rozpozna
Czy wam też coś takiego się zdarza
Prosze o pomoc
:heart:

Ketini - 15-01-2011, 18:42

Spróbuj poobserwować Moli dokładniej, czy nie wpada na różne przedmioty (najlepiej coś poprzestawiać, bo pies zna i pamięta swoje otoczenie), patrz czy nie wącha różnych przedmiotów bardziej niż wcześniej, jak się zachowuje na dworze w nowych miejscach...

Ja sprawdzam czy Puzon widzi na swoje chore oczko w ten sposób, że zakrywam mu zdrowe oko a TŻ staje jakiś metr od nas i wodzi palcem (albo jakąś przekąską) w prawo i lewo i sprawdzamy czy Puzon wodzi okiem za palcem/przekąską

Jeżeli chodzi o typowego weta-okulistę to jest w Polsce dwóch: jeden w Warszawie, drugi we Wrocku (tyle z moich informacji wynika) Ale w lepszych klinikach mają sprzęt którym mogą zajrzeć w oko i ewentualnie powiedzieć czy coś się w nim dzieje...

Życzę powodzenia i oby to nie było nic poważnego

R-O-K-S-A-N-A - 16-01-2011, 19:34

Sprubuję

Żeby nic się złego nie działa ;l//

Karoola - 17-01-2011, 15:54

Wątpi, czy to problem z oczami, pies rozpoznaje nas głównie po zapachu, dźwięku i na milion innych sposobów, nie tylko wzrokiem. Ale i tak warto psa przebadać, nigdy nic nie wiadomo.
Ile lat ma suczka?

maxxior - 17-01-2011, 19:19

Mój też tak ma że nieraz nie rozpoznaje domowników,szczególnie na dworze jak się wejdzie na podwórko to też szczeka aż się podejdzie na jakieś 15m.
Też sprawdzałem czy wodzi wzrokiem za ręką.
Raczej na pewno widzi bo jak mu rzucam zabawkę jakieś 40m daleko to dokładnie patrzy jak leci i idzie tam gdzie spadła.
Mnie się wydaje np że jak się jest inaczej ubranym to szczeka,albo jak się kaptur założy,czy wielką kurtkę.

[ Dodano: Pon 17 Sty, 2011 ]
Wydaje mi się że chodzi po prostu o zmianę zachowania,np jak się mojemu patrzy w oczy to nieraz szczeka i warczy.Tak samo jak się zamyka furtkę albo drzwi wejściowe od domu,a pies słysząc ten dzwięk kojarzy że ktoś przyszedł i szczeka.
No chyba że tak jak u mnie najpierw włożę klucz do zamka to wie że domownik przyszedł.

mala85 - 17-01-2011, 19:31

R-O-K-S-A-N-A, ja nie rozumiem jeżeli mam wątpliwości i obawy co do zdrowia psa to przede wszystkim konsultuje się z wetem. Ciężko też wypowiadać się jeżeli się tego nie widzi. Tutaj można teoretyzować i porównywać do różnych sytuacji, także skontaktuj się z wetem jeżeli sprawa wygląda poważnie i się martwisz.
Ketini - 31-01-2011, 21:12

R-O-K-S-A-N-A, i jak tam obserwacje?? Wiesz coś więcej, konsultowałaś się z wetem, czy coś się zieniło??
Gołąb - 07-03-2011, 17:34
Temat postu: łzy :)
nie wiem czy w dobrym temacie pytam ale oczy to oczy :)
A więc zauważyłem że od niedawna mój czesiek lzawi przez moment po jedzeniu ?!
Wygląda to jak woda ale widac zacieki :) Karmię go od samego początku Royalem ale te lzy są od niedawna ! co o tym myslicie ? może kupię mu inną karmę ?

pozdrawiam

jkasia - 08-03-2011, 10:51

Gołąb, hmm może ma zatkane kanaliki łzowe? Tylko nie wiem czy to sie objawia akurat po jedzeniu.
oleska2803 - 08-03-2011, 10:56

Snickersowi na RC łzawiły oczy, byliśmy u weta, sprawdziliśmy czy to nie grudki, okazło sie że nie, więc zmieniliśmy karmę bez kurczaka i kukurydzy i teraz jest ok. To samo ma jak zje coś wołowego. Także u nas jest to uczuleniowe. Ale radze iść do weta sprawdzić grudki :)
Gołąb - 08-03-2011, 16:37

Hm.... od samego początku karmie szkodnika RC ale dziś zamówilem Eukanube z Jagnięciną więc zobaczę jaka będzie reakcja na nową karmę !

A do weta mach chyba ok połowy miesiąca kontrole , także poproszę o wnikliwą kontrolę paczałek :D
Ale mam przeczucie że chodzi tu raczej o kurczaka ! Bo czasem obserwuje go jak gryzie się po łapkach tak jakby go delikatnie swędzialy ! U Labków to podobno często się zdarza !

Dziękuję za odpowiedź :-P

mania - 08-03-2011, 21:05

hmm, te oczka łzawiące i drapanie to wygląda na alergię :|
ja jak Aresowi łzawiły to przemywałam mu oczka wacikiem nasączonym sola fizjologiczną taką z apteki co sie kupuje i niemowlakom tez przemywa.
to po to żeby jakies zapalenie z tego łzawienia się nie zrobiło, bo sie wtedy bakterie namnażają.

oleska2803 - 08-03-2011, 21:39

nam wet kazał przemywać Borasolem jak łzawiły. Co do Eukanuby z jagnięcina niestety to jedna z tych karm która i tak ma w sobie kurczaka i kukurydze więc może się nie poprawić.
Gołąb - 08-03-2011, 22:40

eh... myślałem że bez kuraka :(


Troszkę się pośpieszyłem no ale trudno już zamówione ! Co prawda planowałem zmienic karmę więc oby było tylko lepiej!
A wizyta u weta jest konieczna !

dzięki serdeczne !
pozdrawiam was i wasze Labki

os - 11-03-2011, 20:25

oleska2803 napisał/a:
nam wet kazał przemywać Borasolem jak łzawiły. Co do Eukanuby z jagnięcina niestety to jedna z tych karm która i tak ma w sobie kurczaka i kukurydze więc może się nie poprawić.


czy chodzi o borasol, o którym myślę????
BORASOL przeznaczony jest do stosowania podczas odkażania przy zapaleniach skóry, wypryskach, oparzeniach, stłuczeniach, obrzękach zapalnych tkanek miękkich uszkodzeniach wierzchniej warstwy skóry, a także zapaleniach zewnętrznych organów moczowo-płciowych.BORASOL jest preparatem przeznaczonym do stosowania miejscowego. Wykazuje właściwości zwalczające bakterie i grzyby. Kwas borowy przenika przez śluzówkę, przez uszkodzoną powłokę skórną oraz z przewodu pokarmowego. Najwyższe stężenie we krwi obserwowane jest po upływie 120-180 minut. W 90% wydalanie kwasu borowego ma miejsce dzięki aktywności nerek.Dawkowanie:- preparat przeznaczony do stosowania zewnętrznego,
- należy przemywać roztworem miejsca chorobowo zmienione x 2-3/24h
- preparat nie jest przeznaczony do długoterminowego użytku.


czy to coś innego?

oleska2803 - 11-03-2011, 21:00

tak, dwóch różnych wetów kazało nam to stosować, bo Snickers od małego ma oczy jak molos więc są podatne na jakieś zapalenia. Żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałam, nie stosujemy tego codziennie, ale przemywam mu nasączonym wacikiem jak zauważę że są zaczerwienione lub ma mocne śpiochy.
nata - 11-03-2011, 22:17

Zgadza się, nasz wet też nam powiedział że można przemywać borasolem ;-)
rjakzaba - 26-03-2011, 09:31

No wlasnie ja u Sanderka też zauwazyłem łezki i drapie się :(
Oczywiście też je royala ale zamieram zmienić mu karmę.

Sławek - 24-01-2012, 21:14
Temat postu: szczeniak oczy
witam, nowy jestem i początkujący.

ale chciałem na początek zapytać o okolice oczu szczeniaków.
Czy ciemniejsze ślady pod oczkami maluchów na coś wskazują ?

przykłady :

http://d.ale.gratka.pl/g2...5_2_d41d_d.jpeg

http://i.pinger.pl/pgr426...01.jpg_w450.jpg

http://hiperogloszenia.pl...zczenieta-1.jpg


http://hiperogloszenia.pl...-retrieve-2.jpg

dzięki za wszelkie informacje i sugestie.

S

ppaula2 - 24-01-2012, 21:26

Przykład pierwszy jak dla mnie, tzn wydaje mi się, że mogą mieć coś z oczkami, jakieś zapalenie.
Przykład drugi to prawe oczko coś jest ale to tylko jedno zdjęcie, więc może tylko tak wyszło.
Przykład trzeci i czwarty nie widzę nic nienaturalnego.

Tsunami - 25-01-2012, 08:03

Sławek, niektórym biszkoptowym szczeniakom ot tak po prostu łzawią oczka, jak są małe. Ale zazwyczaj, jak nie jest to spowodowane jakimś zapaleniem spojówek czy inną zmianą, samo to przechodzi chyba nawet do 7-8. tygodnia. U czarnych i czekoladowych szczeniąt to się zdarza rzadziej i w moich ciemnych miotach tego nie zauważyłam :)
Maleńka - 25-01-2012, 17:35

Ok. Zaczynam panikować. ;o wlasnie odebralam wyniki Lukiego. Wyszlo ze ma w oczach gronkowca i paciorkowca ;s czy spotkaliscie sie z tym? Co to oznacza?

W tyg lece z tym do weta ;s

Chelsea - 25-01-2012, 19:52

Maleńka napisał/a:
Wyszlo ze ma w oczach gronkowca i paciorkowca

:( trzymajcie się daj znać koniecznie po wizycie u weta ucałuj Lukiego ;* ;*

Maleńka - 25-01-2012, 22:12

Nikt nie mial takiego przypadku?:(
kasiek - 26-01-2012, 08:44

Maleńka, :( zdrowka dla Lukiego ;*
Chelsea - 27-01-2012, 16:23

Maleńka, i co byłaś u weta??
Maleńka - 27-01-2012, 17:25

Tak bylismy wczoraj. Dostal jakas masc w kroplach i mamy go kropic przez 2 tyg. Znowu krople ;s on juz byl tyle kropiony wczesniej ze na ich widok mi ucieka ;/ ciekawe czy pomoze. Pojde chyba na konsultacje do innego.
Almathea83 - 04-08-2012, 07:11

a Moreno dzisiaj obudził się z opuchlizną pod jednym okiem taką okrąglą, tak jakby go coś ugryzło :( panikara pańcia jedzie więc o 9 do weta, przy okazji zrobimy "przegląd" psa i zważymy bestię :)

[ Dodano: 04-08-2012, 10:12 ]
my już po wizycie u weta, dojechaliśmy już z mniejszą opuchlizną niż rano, prawdopodobnie coś ugryzło Moreniaka. Dostał jakiś zastrzyk przeciwzapalny i jak coś mu się z tym okiem zacznie dziać lub zacznie mi ropieć to w poniedziałek ponowna wizyta.

Karoola - 04-08-2012, 18:32

Almathea83, buziak dla Moreniaka, niech zdrowieje szybciutko ;*
mibec - 04-08-2012, 18:33

Almathea83, wlasnie doczytalam - oby kolejna wizyta nie byla potrzebna ;*
Almathea83 - 04-08-2012, 18:36

mibec, Karoola, dzięki- opuchlizna już całkiem zeszła więc chyba faktycznie coś go dziabnęło w nocy :)
Ska - 16-07-2013, 18:00

ratunku!
właśnie zauważyłam, że Roxy ma opuchniętą lewą górną powiekę. nie podawałam jej nic nowego - alergia wykluczona. możliwe, że ją coś ugryzło na spacerze?
miejsce nie jest wrażliwe na dotyk. mogę poczekać z tym do jutra czy lecieć do weta?




Chelsea - 16-07-2013, 18:03

Ska, a może komar lub meszka ugryzła??
Ska - 17-07-2013, 07:10

uff, po jakichś 2 godzinach opuchlizna zeszła, a dzisiaj już nie ma po niej śladu :) najwidoczniej jakiś robal ugryzł.
Weronika_S - 17-07-2013, 12:33

mojemu psu tak oko spuchło,pojechaliśmy do okulisty i okazało się,że miał rozciętą siatkówkę albo rogówkę, nie pamiętam już :-o którą prawdopodobnie uszkodził na spacerze źdźbłem trawy. Może jednak warto wybrać się do weta?Nawet niekoniecznie do okulisty od razu, wpuszczają jakiś taki zielony płyn do oka,bezbolesny dla psa, żeby sprawdzić czy nic nie jest uszkodzone.
Hermen - 21-09-2013, 19:05
Temat postu: Spuchnięte oczy
Witam kieruję się z prośbą o poradę w sprawie opuchlizny oczu u mojej 6 miesięcznej suczki sytuacja krytyczna na tyle że nie mam możliwości konsultacji z weterynarzem ( urlopy i wyjazd za miasto ) problem zaczął się kilka godzin temu najpierw spuchło jedno oczko potem zaczęło drugie zacząłem nawilżać powieki rumiankiem ale nie widzę żadnej poprawy ogólnie sunia znosi to dobrze nie piszczy tylko widocznie przeszkadza jej samo nawilżanie i dotykanie spuchniętych oczu myślałem że może to być alergia ale boję się jej podać wapno bo nie wiem jaka będzie reakcja organizmu.

Naprawdę będę wielce wdzięczny za jakąkolwiek pomoc czy poradę :cring:

Grapy - 21-09-2013, 19:19

Hermen, Ale miała z czymś kontakt,coś nowego zjadła? powąchała??
wapno możesz podać nie zaszkodzi.

Hermen - 21-09-2013, 19:22

właśnie chodzi o to że nie bardzo była na spacerze jak zwykle ta sama ścieżka możliwe że coś powąchała albo polizała jak to szczeniak ale na szczęście ochoty do zabawy jej to nie odebrało podam jej wapno zobaczymy czy pomoże jak coś napisze musze do poniedziałku przynajmniej wytrzymać
Lorena - 21-09-2013, 20:01

Hermen, możesz jedynie podać wapno najlepiej w syropie dla dzieci. Po za tym pomoc lekarza, nic sami w domu nie zrobicie.
Hermen - 21-09-2013, 20:21

No nic dziękuję za odpowiedzi i chęć pomocy podaliśmy calcium w tabletkach rozpuszczanych w wodzie i będziemy obserwować byle do poniedziałku...

[ Dodano: 22-09-2013, 09:31 ]
Nie mogłem edytować posta wiec napisze że wapno pomogło lecz teraz zaczęła wymiotować i ma dziwne ruchy jelit tak jak u ludzi gdy są głodni zaparzyłem jej mięty oby pomogło... jak nie urok to... :(

Grapy - 22-09-2013, 15:51

Hermen, i jak mięta pomogła?
Hermen - 25-09-2013, 11:05

Mięta pomogła dzięki wielkie za pomoc :haha:
kamil8406 - 12-12-2013, 17:03
Temat postu: Opuszczona srodkowa czesc dolnej powieki
dzisiaj zauwazylem u Inki ze ma tak jakby osrodku obu oczu opuszczona powieke nie ma zadnej ropy, oko jest normalne biale. Co to moze byc? Ja przypuszczam ze glowa jej rosnie i to nadmiar skóry i samo sie wyliftinguje :) ale chcialem sie poradzic czy cos z tym trzeba robic bedzie wdzieczny za odpowiedzi
Ewelina - 12-12-2013, 17:10

kamil8406, zrób zdjęcie jak to wygląda.
kamil8406 - 12-12-2013, 17:16

Niestety teraz nie posiadam kabla z zeby wgrac zdjecie na kompa z telefonu :( . Znalazlem tylko podony objaw jest przy grudkowym zapaleniu 3 powieki ale przy tym jest zazwyczaj i ropa w oku a u malej nic takiego nie ma oko czyste.
Ewelina - 12-12-2013, 17:17

kamil8406, nie zawsze zbiera się ropa. Musisz to poobserwować jeżeli jej to nie przeszkadza może to taka uroda.
kamil8406 - 12-12-2013, 17:36

Ok dzieki Ewelina bede obserwował jak cos bedzie gorzej to do weta pójde. Dzieki za odpowiedz
Cziko - 12-12-2013, 17:40

część labów ma tak opuszczoną powiekę, taka ich uroda ;) a jeśli Cię to martwi, to dla spokoju można zobaczyć u weta, zawsze będzie spokojna głowa, a w razie czego podjęte leczenie gdyby coś było nie tak :)
kamil8406 - 12-12-2013, 17:53

Narazie jak jej nie ropieje ani nie łzawi to nie bede dziewczyne wetem stresowal a dla mnie oczki i tak ma ladne :) .

[ Dodano: 10-03-2014, 05:09 ]
Ektropium
Schorzenie to polega z kolei na wywinięciu się powieki na zewnątrz oka. Przez nie chronione powieką oko dostają się do niego bakterie i zanieczyszczenia. Problem z powieką powoduje też, że oko nie jest odpowiednio nawilżane, co powoduje infekcje, a to z kolei wpływać może na jakość widzenia. Skutkiem jest światłowstręt i kurczowe zamykanie powiek. Może to doprowadzić do stanu zapalnego spojówki i rogówki. Podobnie jak w przypadku entropii, stosuje się zarówno leki działające miejscowo lub korekcję powieki.

Inka ma tę wadę w dolnych powiekach.

m92 - 08-01-2014, 09:59

Hej, mam szybkie pytanie do Was, wczoraj wieczorem byłam z moim Brunem na spacerze i wąchał coś w krzakach róż ale potem szybko z tamtą uciekł i dziś zauważyłam ze ma rozcięta nad oczkiem. Myślicie że samo się zagoi? rana co prawda nie jest duża ale i tak się martwię.


Ewelina - 08-01-2014, 10:01

m92, myślę że warto się przejść do weta da jakąś maść z antybiotykiem żeby się zakażenie nie wdało.
mibec - 08-01-2014, 10:02

m92, przemyj ciepla woda z odrobinka soli i idz do weta. Najpewniej dostaniecie masc z antybiotykiem.
m92 - 08-01-2014, 10:06

Dziękuje za szybkie odpowiedzi. :)
aganica - 22-01-2014, 18:37

Weronika_S napisał/a:
miał rozciętą siatkówkę albo rogówkę
rogówkę
Weronika_S napisał/a:
wpuszczają jakiś taki zielony płyn do oka,bezbolesny dla psa, żeby sprawdzić czy nic nie jest uszkodzone.
fluoresceina ..
Od pewnego czasu moje obie sunie miały zadrażnione oczy. Przekrwione naczynia spojówek i łzawienie.
Pierwsza myśl to stan zapalny .. konsultacja okulisty i krople z antybiotykiem, po których ..stan się pogorszył. Zmiana antybiotyku / podejrzenie uczulenia na któryś ze składników kropli/ i powtórka z rozrywki...zero poprawy.
Tym razem skonsultowałam z "ludzkim okulistą" zebrało się konsylium :D
i każdy się wymądrzał i snuł swoje tezy.
Wymyślono... prostą i oczywista diagnozę :-P
Zespół suchego oka z racji tego że obie sunie są sterylizowane i już starsze, a niedobór hormonów płciowych sprzyja temu schorzeniu ..... bingo :haha:
Zastosowaliśmy sztuczne łzy / systane balance/ i po dwóch dniach oczy zrobiły się piękne, bialutkie i przestały łzawić.

malgorzatapasze - 13-02-2014, 20:22
Temat postu: Oko - awaria!!
Cześć Wam wszystkim! Potrzebuję pilnej porady, może ktos z Was juz się spotkał z taka przypadłością, bo weterynarz właśnie mnie olał i pojechał na zakupy...

Wirus nagle wstał z dywanu i zaczął rzucac łbem do góry i węszyć, łapiąc przy okazji niewidzialne nitki. Gapił się na sufit i miotał głową na wszytskie strony, zezując lewym oczkiem. Przeraziłam się i biegiem popędziliśmy do weta, ale sie spóźniłam... Wszystkie lecznice w koszalinie juz zamkniete.

Teraz jest jakby lepiej, uspokoił się i leży bez widocznego zeza...

kamil8406 - 13-02-2014, 21:11

http://zrodowodem.pl/choroby-uszu-psa/
http://forum.labradory.or...alenie++powieki
Poczytaj to niekoniecznie to mogą być oczy równie dobrze stawiał bym na uszy

Małgosia35 - 13-02-2014, 21:31

kamil8406 napisał/a:
to mogą być oczy równie dobrze stawiał bym na uszy

Racja.Przy chorych uszach bardzo często chorują też oczy :(

malgorzatapasze - 14-02-2014, 10:55

Dzisiaj diagnoza została postawiona - problemem nie jest oko, ucho, tylko padaczka... :cring: dobrze, że jest forum - mogłam szybko zareagować
tenshii - 14-02-2014, 10:56

malgorzatapasze, nie martw się - z padaczka da się żyć :) Zerknij do wątku o padaczce
kamil8406 - 14-02-2014, 11:09

Jeśli jest już diagnoza stwierdzona że to padaczka, można by jeszcze zastanowić co ją spowodowało. Może to być uraz mechaniczny (np. zderzeniem,upadkiem nie zawsze konsewecje takiego zdarzenia są widozne od razu) lub padaczka może być pochodną innej choroby. Mój poprzedni pies miał padaczkę po pokleszczowym zapaleniu mózgu.
malgorzatapasze - 14-02-2014, 11:16

Wirus nie uległ żadnemu wypadkowi. Nie wpadł na nic, z niczym się nie zderzył. Nie wiem z czym powiązać ujawnienie się choroby. A dział o padaczce przeryłam od A do Z.
kamil8406 - 14-02-2014, 11:25

Można by zrobić tomografię głowy.
http://www.vetopedia.pl/a...eterynarii.html

tenshii - 14-02-2014, 11:28

kamil8406 napisał/a:
Można by zrobić tomografię głowy.

Według mnie to bezcelowe
Padaczki nie da się wyleczyć.
A jeśli jest spowodowana guzem mózgu to po pierwsze operacja jest bardzo kosztowna i ryzykowna, a po drugie ja bym swojego psa nie poddała takiej operacji. Nie pozwoliłabym go tak męczyć.

kamil8406 - 14-02-2014, 11:43

Według mnie lepiej wiedziec na czym się stoi. Nawet jeśli nie operacja to leki przeciwbólowe ale najpierw trzeba chorobę jakoś stwierdzić.
tenshii - 14-02-2014, 11:46

kamil8406 napisał/a:
Nawet jeśli nie operacja to leki przeciwbólowe ale najpierw trzeba chorobę stwierdzić

Ja mówię o sytuacji kiedy po psie nie widać żadnych objawów poza atakami.
Ataki padaczkowe można próbować tłumić lekami o ile są odpowiednio częste.

Jeśli leki nie osłabiają ataków to przeciwbólowe więcej nie wniosą niestety

Lila - 28-02-2014, 15:05

Nasza Rosa ma ektropium. Kiedy ją kupowaliśmy (mąż był po nią), jako laik nie bardzo to zauważył. Nie zawsze to widać ale często kiedy patrzy w górę. Nasz weterynarz mówił, że można to leczyć w wieku 7 miesięcy najwcześniej. Ale jeśli będzie łapała infekcje. Co o tym sądzicie?
PaniM - 25-05-2015, 16:23

Witam wszystkich. Sprowadza mnie tu zaniepokojenie o stan zdrowia mojej labradorki. Ostatnio zauważyłam u niej nadmierne łzawienie z oczek, o ciemnym zabarwieniu. Wydaję mi się, że kiedy jest w domu, wszystko jest w normie - problem pojawia się, kiedy czas spędza na dworze. Czy możliwe jest, że w 8 roku życia uaktywniła się u niej alergia np. na pyłki?


tenshii - 25-05-2015, 16:28

PaniM napisał/a:
Czy możliwe jest, że w 8 roku życia uaktywniła się u niej alergia np. na pyłki?

Albo łzawią od wiatru, ostatnio, u nas przynajmniej, ciepłe ale wietrzne dni

PaniM - 25-05-2015, 16:39

Czyli taki stan raczej nie świadczy o niczym poważnym jak choroba/stan zapalny etc.?
tenshii - 25-05-2015, 16:50

PaniM napisał/a:
Czyli taki stan raczej nie świadczy o niczym poważnym jak choroba/stan zapalny etc.?

może o tym świadczyć
Dla spokoju możecie udać się do weterynarza.
Naszemu Fidowi też teraz bardzo łzawią oczy ale mu to nie przeszkadza, nie widać też ropy, nie ma objawów bólu, światłowstrętu czy czegokolwiek innego więc na razie do lekarza nie idziemy.

Salvador - 29-05-2016, 08:40

Nasz psiak od dłuższego czasu miał problem z łzawiącymi oczyma. Na chwile obecna co jakiś czas ropieją mu oczy. Weterynarz zdiagnozował zapalenie trzeciej powieki? Tydzień czasu zakrapialismy tobradexem , po tygodniu stosowania i kolejnej wizycie dostał Maxitroll. Weterynarz cos wspominał o zeskrobywaniu grudek w przypadku braku reakcji na antybiotyki. Czy ktokolwiek z was próbował jeszcze innych metod nieinwazyjnych? Jaki jest koszt takiego zabiegu ktoś się orientuje i jak z rekonwalescencja?
Lotris - 29-06-2016, 10:55

Grudkowe zapalenie trzeciej powieki, faktycznie na powierzchni trzeciej powieki robią się grudki i wtedy ta powieka zamiast oczyszczać oczko, podrażnia je. Moja Rayla ma takie zapalenie, jak zaczynają jej ropieć oczka stosuję krople Dicortineff (3 razy dziennie po 3-4 krople do każdego oczka), zawsze pomaga. Nasz Wet powiedział, że zabieg trwa krótko 10-15 min, ale musi być w pełnym znieczuleniu, bo gałka oczna musi być nieruchoma... Dlatego wstrzymujemy się z zabiegiem, póki krople pomagają i chcemy to zrobić przy sterylizacji (jeśli Wet wyrazi zgodę), żeby nie obciążać organizmu niepotrzebnie... Tyle, że nie możemy się doczekać na cieczkę :P
aganica - 01-07-2016, 02:57

Lotris napisał/a:
stosuję krople Dicortineff (3 razy dziennie po 3-4 krople do każdego oczka),
Czy lekarz tak zalecił? bo wiadomym jest, że częste stosowanie dicortineffu prowadzi do mętnienia soczewki /zaćma/ i może podnosić ciśnienie w gałce ocznej / czego efektem jest jaskra / Aaa i jeszcze jedno, nie potrzeba wkraplać 3-4 kropli bo... w worku spojówkowym mieści się tylko jedna kropla, nadmiar i tak wypłynie.
Lotris - 07-07-2016, 16:01

aganica napisał/a:
Lotris napisał/a:
stosuję krople Dicortineff (3 razy dziennie po 3-4 krople do każdego oczka),
Czy lekarz tak zalecił? bo wiadomym jest, że częste stosowanie dicortineffu prowadzi do mętnienia soczewki /zaćma/ i może podnosić ciśnienie w gałce ocznej / czego efektem jest jaskra / Aaa i jeszcze jedno, nie potrzeba wkraplać 3-4 kropli bo... w worku spojówkowym mieści się tylko jedna kropla, nadmiar i tak wypłynie.


Tak, Wet nam to przepisał... 3-4 krople też kazał wet, mimo tego, że wypłynie - powiedział, że to po to, żeby oko się dodatkowo przemyło...
Na szczęście ostatnio się uspokoiło i nie musimy kropić, nie wiedziałam o tych skutkach ubocznych :| nie ma to ufać na ślepo wetowi :doubt: dzięki aganica już więcej nie użyję tych kropli :/

Salvador - 12-07-2016, 08:20

U naszego saxona antybiotyk w kroplach pomagal w pierwych dwóch tygodniach stosowania teraz prawie brak reakcji , będziemy umawiać się na zabieg skrobania tych grudek....
nero2016 - 19-09-2016, 19:04
Temat postu: problemy z oczami
Hej
Moj 6 miesięczny labrador ma problem z ropiejącymi oczami, co z tym robić czy należy skonsultować się z wet czy zastosować jakis preparat i przemywac mu oczy jak tak to jaki polecacie?

tenshii - 20-09-2016, 08:38

To na pewno ropa czy po prostu robią się takie brązowe bruzdy pod okiem?
aroo - 11-12-2016, 13:19
Temat postu: Ropa pod okiem.
Witam, czy to mozliwe aby to sie stalo od kopania ? Nie wiem, ziemia do oczu i podraznilo czy cos ? Jechac do wetka ? Dziwnie to wyglada, nie dosc ze ropa jest taki strupek jak by to nie wiem jak sie nazywa ta czarna kreska pod okiem, ale sami widzicie ze to tez zeszlo. Powinienem sie martwic ? Sunia ma 6 miesiecy, jak dotykam to to nie boli, nie pisczy, oka nie mruzy.



Pozdrawiam

adresprzema - 11-12-2016, 19:40

aroo, sunia nie powie, czy ją boli, czy przeszkadza, czy co innego.
Jak by dziecku stało się coś podobnego pytał byś czy jechać do lekarza, czy może zlekceważyć?
Ropa często oznacza zakażenie bakteryjne.
Pewnie, że jechać. Nawet jak to bździna, to wet zrobi przegląd "techniczny" suni przy okazji.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group