forum.labradory.org

Ruch, pływanie, woda. - Agility.

Goha_lab - 09-05-2008, 16:24
Temat postu: Agility.
Czy ktoś uprawia ze swoim labkiem ten sport?
AniaCz. - 09-05-2008, 16:30

Negra bardzo lubi skakac przez przeszkody i wlazic na rozne podesty i takie tam, ale u nas jest to tylko rozrywka.Moim zdaniem laby sa za ciezkie, na takie wyczynowe sporty. :)
Jagnes093 - 09-05-2008, 16:32

Chciałabym bardzo zobaczyć jak Poochini przeskakuje różna przeszkody, ale u mnie nie ma nigdzie takiego toru, a sama to nie mam z czego zrobić przeszkód.
AniaCz. - 09-05-2008, 16:40

Jagnes093, idz do lasu tam czesto sa poprzewracane drzewa i przeszkoda gotowa.
Ja wykorzystywalam rozne rzeczy do toru przeszkod lacznie ze slizgawka na placu zabaw.Negra bardzo lubi sie wdrapywac po drabince i pozniej z pancia zjezdzac na dol.Jako tunel wykorzystalam kiedys wielkie rury, ktore mialy byc pozniej wkopane w ziemie.Slalom mozna robic miedzy drzewkami, slupkami.
Niestety moja Afra nie lubi takich dziwadztw.Woli popatrzec jak Negra sie wydurnia niz sama mialaby to zrobic. :)

Goha_lab - 09-05-2008, 16:44

AniaCz., dlaczego myślisz że labradory są za ciężkie skoro biorą udział w zawodach frisbee? Tam to dopiero jest latanie a one sobie radzą.
Jagnes093 - 09-05-2008, 16:45

Cytat:
Jagnes093, idz do lasu tam czesto sa poprzewracane drzewa i przeszkoda gotowa.

W obliżu mnie nie ma lasu :confused: :)
Ale faktycznie są place zabaw. Ostatnio, kiedy królik był w swoim ogrodzeniu z siatki to Poochini dostał się tam że też udało mu się to przeskoczyć.

iness8@o2.pl - 09-05-2008, 17:43

Goha_lab, ja tak amatorsko czyli np Puma skacze przez drzewa, trzepak , chodzi po ławce, murkach :)
AniaCz. - 09-05-2008, 18:07

Goha_lab, poniewaz nigdy nie beda tak zwinne jak bordery czy owczarki belgijskie.W tym roku bylam na Crufts, a wiadomo jaki ta wystawa ma prestiz tam byle kto nie przyjezdza.Na zawodach agility ktore mialam okazje tam ogladac, na kilkadziesiat psow, ktore braly udzial nie bylo ani jednego labradora!80% to bordery i owczarki belgijskie.Zaznaczam, ze przedstawiciele byli z roznych panstw.Jak myslisz dlaczego nie bylo zdnego labka skoro niby sie nadaja?
Goha_lab - 09-05-2008, 23:19

Nie chodzi mi o to że one mają startować w zawodach tylko o to czy ktoś uprawia ten sport z labkiem rekreacyjnie no bo chyba mi nie powiesz że tylko bordery i belgi umieją przeskoczyć stacjonatę czy przeważyć huśtawkę.
AnTrOpKa - 10-05-2008, 00:22

AniaCz. napisał/a:
lacznie ze slizgawka na placu zabaw.
Jagnes093 napisał/a:
Ale faktycznie są place zabaw


Z tego co pamiętam to psy mają zakaz wstępu na wszystkie place zabaw. Gdzieś to jest odgórnie ustalone. :<

Jagnes093 - 10-05-2008, 09:41

AnTrOpKa napisał/a:
Z tego co pamiętam to psy mają zakaz wstępu na wszystkie place zabaw. Gdzieś to jest odgórnie ustalone.

YYY w moim mieście to możesz na placu zabaw wprowadzić nawet stado psów :D Normalnie za każdym razem jak chodzę na plac zabaw to tam zawsze są jakieś psiaki. I jeszcze nikt nie zwrócił mi uwagi.

AniaCz. - 10-05-2008, 12:05

AnTrOpKa, wchodze na plac zabaw jak nie ma na nim dzieci.Niedaleko moich rodzicow jest stary plac zabaw na ktorym dzieciaki w ogole sie nie bawia, bo tuz obok wybudowali nowy.
BlueDiego - 10-05-2008, 16:02

AniaCz. napisał/a:
Goha_lab, poniewaz nigdy nie beda tak zwinne jak bordery czy owczarki belgijskie.

Aż przykro to czytać! Owczarki belgijskie - bliscy krewni ON, zanim człowiek z tej rasy
nie zrobił niedołęgów.. :bad:

[ Dodano: Sob 10 Maj, 2008 ]
Ale mam w planach, gdy Kaja podrośnie dać jej podstawy agility... :)

mala85 - 15-05-2008, 17:50

Ja prawdopodobnie sie zapisze na ten sport jako dodatek do szkolenia.
Ostatnio widziałam jak dziewczyna przyjechała z labkiem i on był tak zwinny i dodam że bardzo szczupły :-P

papisia - 15-05-2008, 18:01

Ja też rozważam tę opcję. Saba zakończyła już dawno okres wzrostu, jest zwinna, szczupła, skoczna i myślę, że będzie jej się to podobać. Za to Chilli - mojego ukochanego pączusia w tym kompletnie sobie nie wyobrażam :D
Goha_lab - 15-05-2008, 19:21

papisia, to może czas zmienić ukochanego pączusia na wytrawnego sportowca :-P
papisia - 15-05-2008, 21:57

Oj nie... Mój pączuś nie ma natury sportowca :D Jest masywna i ciężka. To bardzo duża suczka (upodobniła się do panci 8) ). Czasami mam wrażenie, że ona między psami jest jak Pudzian na parkiecie ;] za to Saba - niczym gazela :D do tego pracoholik, który robi wszystko trzy razy szybciej niż powinien :confused: na dodatek jak z nią ćwiczę to cały czas mnie popędza szczekaniem :| nie usiedzi w miejscu spokojnie 5 minut...
AnTrOpKa - 15-05-2008, 22:49

papisia napisał/a:
za to Saba - niczym gazela :D do tego pracoholik, który robi wszystko trzy razy szybciej niż powinien :confused: na dodatek jak z nią ćwiczę to cały czas mnie popędza szczekaniem :| nie usiedzi w miejscu spokojnie 5 minut...


To śmiało mogę Ci napisać, że mam klona Twojej Sabusi w czekoladowym wydaniu ;D

BlueDiego - 18-05-2008, 10:31

No i doczekaliśmy się klona na naszym forum.... :D
Lorena - 24-05-2008, 12:29

orientuje się ktoś jaki jest koszt kursu agility na szkoleniach?? tak sobie pomyślałam, że byłaby to świetna zabawa dla małej, ale na razie i tak muszę poczekać aż podrośnie.
mala85 - 27-05-2008, 22:30

z tego co ja wiem to są składki chyba 10zł miesięcznie czy jakoś tak ...ale dokładnie nie wiem jutro sie dowiem to postaram sie napisać :)
madzienka - 03-06-2008, 17:03

Lorena napisał/a:
orientuje się ktoś jaki jest koszt kursu agility na szkoleniach?? tak sobie pomyślałam, że byłaby to świetna zabawa dla małej, ale na razie i tak muszę poczekać aż podrośnie.

To zalezy od miasta.Np w trójmiescie związek w Sopocie otworzył oddział Agility.Na samym poczatku jest kurs dwudziestwogodzinny przygotowujacy do sekcji agility z elementami posłuszenstwa i koszt tego kursy wynosi 200zł.Pózniej po tym kursie miesieczny koszt szkolenia wynosi 130zł.Zajecia odbywaja sie 3 razy w tygodniu.My z naszym psem chodzilismy ale z powodu szkoly musiałam zaprzestac.Teraz tylko czekam az rozpocznie sie nowy kurs aby zapisac sie ponownie.

labradorciaaa - 05-09-2008, 21:10
Temat postu: Agillity - potrzebny rodowód?
Mam pytanie i zależy mi na szybkiej odpowiedzi :) Chciałabym Vikusie zapisać na agility, ale żeby to zrobić musze należeć do związku kynologicznego i opłacać jakąś składke. Pies musi mieć rodowód?Bardzo mi zależy, żeby szkolić psa w tym kierunku, ale jak musi mieć rodowód to klapa :(
Ryniu - 05-09-2008, 21:28

Fragment regulaminu Agility:
"Możliwość startu w zawodach
Do startu w zawodach może być dopuszczony:
a)Oficjalne próby Agility zatwierdzone przez FCI, które przyznają Świadectwo Agility FCI i kwalifikują się do Mistrzostw Kraju i Mistrzostw Świata FCI.

Wszystkie rasy psów w wieku powyżej 18 miesięcy, posiadające rodowód uznany przez FCI, a właściciel musi być członkiem Krajowej Organizacji Kynologicznej (Kennel Club) zrzeszonej w FCI.

Uczestnicy muszą mieć kartę pracy albo licencję wydaną przez ich NCO, w którym zapisane są ich wyniki.

b)Nieoficjalne próby Agility

Wszystkie psy, które ukończyły 18 miesięcy z rodowodem lub bez; muszą jednakże posiadać tatuaż a właściciele / treserzy muszą być członkami klubu należącego do NCO przyjętych do FCI."

Dżastin - 05-09-2008, 23:18

uuu ale kicha, no to sobie wymyslili :doubt:
Salerno - 05-09-2008, 23:43

Zawsze można zrobić sobie swoje własne Agility ^^
Dżastin - 05-09-2008, 23:45

o wlasnie i to sie nazywa pozytywne myslenie :) :) :)
Salerno - 05-09-2008, 23:52

Dokładnie, ja może kiedyś zabiore Bazyla na mój trening, poskacze razem z moim koniem :D Przeszkód mam od wyboru do koloru.
papisia - 06-09-2008, 00:54

labradorciaaa, podowiaduj się bo pewnie w Twoim mieście są osoby, które z psami ćwiczą i pewnie chętnie Cię zaproszą do wspólnej zabawy w skakanie ;)
U nas wiem, że jest kilka osób, które jeżdżą na zawody z psiakami przeróżnymi, wieloowocowymi - bez znaczenia :) mają place z przeszkodami, ćwiczą itd.

BarbaraS - 06-09-2008, 09:07

Wiem że w Rzeszowie w szkole prowadzonej pod patronatem ZKwP mają piękny tor, rok temu z Figą miałyśmy okazję poskakać (to było po zawodach obedience). Czy rzeczywiście by zapisać się tam na zajęcia trzeba być członkiem związku? Jeśli nawet tak to nie sądzę by pies musiał mieć rodowód. Jestem właściwie pewna że nie.
Ryniu - 06-09-2008, 11:21

Ale chodzić i ćwiczyć, to pewnie można bez problemu, przecież za to się płaci. Tylko problem byłby pewnie z zawodami.
labradorciaaa - 06-09-2008, 11:34

Ryniu napisał/a:
Ale chodzić i ćwiczyć, to pewnie można bez problemu, przecież za to się płaci. Tylko problem byłby pewnie z zawodami.

Ja nie chce chodzić z Viki na zawody :) Tylko widze, że ona jest dobra w tym kierunku i chce ćwiczyć :) Zadzwonie dzisiaj tam i sie wszystkiego dowiem :) ale na każdym agility pies musi mieć skończone 18 miesięcy?? :confused:

Goha_lab - 06-09-2008, 12:27

labradorciaaa, z wiekiem to tak musi mieć ponieważ muszą być rozwinięte wszystkie stawy. Jeśli chodzi o rodowód to nie musi być. Wiem że w oficjalnych zawodach startuje nierodowodowa labradorka Negra http://www.cavano.pl/ i nikt nie robi z tego powodu problemów. Startuje też wiele kundelków.
Ryniu - 07-09-2008, 15:50

Nierodowodowe psy mogą brać udział w zawodach agility jako tzw mixy. Szkolić też się mogą. Warunek do zawodów to przynależność właściciela do związku. Ale na normalne chodzenie na nauki nie jest to konieczne. Również wiek to ograniczenie do zawodów. Myślę, że tutaj to zależy od rozsądku właściciela, za wcześnie z labem zaczynać nie warto z uwagi na rozwój szkieletu. Ale i tutaj jest sposób, po prostu skacze wtedy przez przeszkody niższe niż przewidziane dla jego wzrostu.
Rinuś - 19-09-2008, 12:46

Z tego co kojarzę to rodowód musi być, jesli pies ma startować w większych zawodach...ogólnokrajowych czy mistrzostwach świata...ale tak żeby trenować i startować w pokazach czy mniejszych zawodach to nie musi mieć rodowodu :)

ehh gdybym miała czas to też bym jeździła na treningi,bo Brutus ostatnio skakał przez przeszkody dla koni :P

Planuje wybrać się do Włocławka na tor :)

Goha_lab - 19-09-2008, 13:55

Rinuś ^^, w takich zawodach rodowodu nie musi być. Karolina z Negrą miała jeśli dobrze kojarzę 3 miejsce w mistrzostwach polski.
Rinuś - 19-09-2008, 16:25

Prostuję...
pies nie musi mieć rodowodu,ale przedownik musi należeć do ZK...tzn musi być jego członkiem...
Jedynie psy rasowe mogą brać udział w mistrzostwach Świata Agility.

BarbaraS - 21-09-2008, 22:10

Ryniu napisał/a:
Nierodowodowe psy mogą brać udział w zawodach agility jako tzw mixy

Ja startuję w zawodach i zawsze w katalogu w rubryce "rasa" napisane jest labrador a nie mix. Rodowodu moja sunia nie ma ale mieszańcem, czyli mixem, nie jest. Niechby ktoś spróbował zaprotestować :->
Zgadza sie, musze być członkiem ZKwP i opłacać składki. Udział moge brać w każdych zawodach z wyjątkiem mistrzostw Polski ( o mistrzostwach świata nawet nie ma co wspominać).

labradorciaaa - 21-09-2008, 22:31

Bardzo mnie pocieczyliście :)
MagdaB.K. - 23-09-2008, 12:45

Patrycja napisał/a:
Dokładnie, ja może kiedyś zabiore Bazyla na mój trening, poskacze razem z moim koniem :D Przeszkód mam od wyboru do koloru.



witaj, ciekawi mnie jak przyzwyczaiłaś labka do koni? Ja zabrałam Bono kilka razy do stajni, ale miałam go na smyczy, bałam się żeby koń nie zrobił mu krzywdy no i nie chciałam żeby przestraszył koni na ujeżdżalni. Czy Twój pies biega swobodnie obok koni? Teraz mam przerwę w jeździe, ale w najbliższym czasie chcę wrócić do stajni, marzy mi się żeby Bono jeździł ze mną... :haha:

Rinuś - 23-09-2008, 13:03

Mój pies też jest przyzwyczajony do Koni :) jeździł ze mną często w tereny :)
Najpierw na smyczy dałam mu się powąchać z koniem...a potem widziałam, że Brutus i tak olewa konie :) więc jesli konia mam spokojnego ,który się nie rzuca na psy to Brutus totalnie olewa i idzie sobie swoją ścieżką :) na padoku też potrafi bezkonfliktowo przejść :)
ale wiadomo jak to młode psy...mają pstro w głowie i takiego młodziaka jeszcze bym nie puściła luzem z koniem :)

Salerno - 24-09-2008, 13:18

MagdaB.K., Bazyl porusza się swobodnie obok tylko jednego konia - mojego podopiecznego.Początki miały miejsce już gdy Bazyl miał 5 miesięcy zabierałam go bardzo często do stajni. Zawsze kiedy czyściłam Klucha przywiązywałam go przed boksem. Bazyl także przywiązany był do boksu jednak na taką odległość aby nie mógł za bardzo zbliżyć się do konia. Pewnego dnia postanowiłam spróbować i popatrzeć na reakcję obu zwierząt. Bazyl wąchał Klucha, lizał chrapy, skakał na niego a Kluś się po prostu patrzał. Potem sam go obwąchiwał chrapami i do teraz bardzo się lubią. Kluś wytrzymuje wszelkie terrory jakie dokonuje na nim Bazyl jednak to wynika też z spokojnego charakteru konia. Bazyl może biegać mu pomiędzy nogami skakać i Kluś nic mu nie zrobi. Tak samo ja mogę Klusiowi zrobić wszystko. Stać za zadem, wejść pod brzuch, między nogi... Jednak jest jedna rzecz - Bazyla nigdy nie zabieram na treningi, chyba ze trzyma go ktoś na smyczy. Bałabym się że nieumyślnie wleci pod kopyta. Klucho jest bardzo wysokim i potęznym koniem, na treningach wykonujemy różne ćwiczenia, skaczemy. Na pewno koń nie zrobiłby mu nic specjalnie ale pies na pewno by nam przeszkadzał w pracy.
fankafanty - 30-10-2008, 10:30

To ja się pochwalę moją nierodowodową Pepsunią ;* Agility ćwiczymy od 1.5 roku i jesteśmy w klasie A0 czyli w grupie psów początkujących. Czasem nawet startujemy w zawodach.


novati - 30-10-2008, 11:03

fankafanty, super mądra psina gratuluję :)
Ryniu - 30-10-2008, 11:46

fankafanty, mnie by się przydało takie bieganie ;)
Kazik - 30-10-2008, 12:21

Jestem pełna podziwu. Nie mam takich ambicji, ale chylę czoło przed Wami.
Skoro Pepsi jest dopiero początkująca, to aż "strach" pomyśleć co będzie później.
Ja tam się nie znam, ale jak dla mnie to bomba.

Ryniu - 30-10-2008, 13:28

dzięki uprzejmości fankafanty,
wklejam dwa filmiki z agiltiy:
agility włocławek 14-09-2008


agility Plock Robert i Pepsi

fankafanty - 30-10-2008, 13:39

Dzięki Ryniu za filmiki :haha:
Kazik my to też raczej wielkich ambicji nie mamy na zawodach zdobywamy raczej widowiskowe detki :-P
Ale zabawa na treningach jest super i dziewczyny po weekendzie zgonione i szczęśliwe ;D

gusia1972 - 30-10-2008, 13:53

fankafanty, super te foty :) widać że Pepsi robi to co lubi :)

Ryniu napisał/a:
fankafanty, mnie by się przydało takie bieganie

i mnie też :)

fankafanty - 30-10-2008, 15:45

To może ja coś napiszę o bieganiu.
W treningach i zawodach mogą brać udział wszystkie pieski te bez rodowodu również.
Jedyna różnica polega na tym że pieski bez rodowodu nie są klasyfikowane do Mistrzostw Polski.
Warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest przynależność przewodnika do ZKwP.
W klasie początkującej biegają pieski które ukończyły 15 m-cy. Ograniczenie wiekowe jest wprowadzone ze względu na rozwój fizyczny psiaków.
A treningi to jak najbardziej można zacząć wcześniej tylko wtedy pieski nie biegają na takich wysokich przeszkodach. Zaczyna się od tyczek położonych płasko na ziemi i powoli je podnosi.

Goha_lab - 30-10-2008, 21:23

gusia1972, to walić do Leszka Kalisza ale już!
gusia1972 - 30-10-2008, 21:48

chodze do niego ale na razie na posłuszeństwo :) potem pomyslę :)
Kazik - 30-10-2008, 21:54

fankafanty, jejku ale masz dzielne dziewczyny :)
No ale Ty też to śmigałeś tam jak strzała. Normalnie od samego patrzenia zadyszki można dostać.
Bardzo mi się podoba to co robisz. A to że z Pepsi dopiero jesteście w grupie A0 to mi nie robi :)

Goha_lab - 30-10-2008, 22:00

gusia1972, jeśli chcesz się tym zająć to nie ma co czekać. Możesz chodzić na agility dodatkowo przy posłuszeństwie.
gusia1972 - 30-10-2008, 22:06

pewnie że mogę tylko .... ja już nie mam 15-tu lat :confused: męczę się szybciej i po szkleniu jestem padnięta :confused:
Goha_lab - 30-10-2008, 22:07

gusia1972, to puść córkę po torze. Obie się wyszaleją i w domu spokój. A labrador nie jest na tyle szybki żeby nie nadążyła zwłaszcza na początku.
fankafanty - 30-10-2008, 22:37

A jeszcze muszę się wytłumaczyć - na filmikach jest mój mąż :-P Bo my tak sobie wszyscy biegamy :)
I głównie Robert biega z Pepsi a ja z Fantą (może raczej za Fantą :-P )
Sprawdziliśmy że w takim zestawieniu najlepiej to bieganie nam wychodzi.
A w klasie początkującej to chyba zawsze będziemy bo tak raczej lajcikowo podchodzimy do tego sportu :)
Bo najważniejsze jest to żeby się fajnie razem bawić :haha:

Kazik - 30-10-2008, 22:53

no to się wyjaśniło, to co się zakręciło. A zuchy z Was nie małe, nawet jeśli tylko lajcikowe :)
Kinia - 02-11-2008, 19:23

My się chcemy zapisać na wiosne do klubu w czechach:)
Narazie ćwiczymy podwórkowe

gusia1972 - 02-11-2008, 22:08

a czemu w Czechach ??
Kinia - 03-11-2008, 15:10

Bo w Cieszynie nie ma zadnego
gusia1972 - 03-11-2008, 15:31

to bedziesz się z psem uczyć czeskiego :-P

a myślałam że Cieszyn to takie większe miasteczko .... ale jeszcze tam nie byłam zazwyczaj do Czech jade przez Kudowę

Dorotka - 03-11-2008, 15:38

fankafanty, świetnie się Robert z Pepsi prezentują ! Suuper ;D
A Fanta?? :-P
Jeszcze nigdy jej w akcji nie widziałam :( ale napewno muście być szybkie xD
A jak na zawodach Wam poszło?

Kinia - 03-11-2008, 15:48

gusia1972 napisał/a:
to bedziesz się z psem uczyć czeskiego :-P

a myślałam że Cieszyn to takie większe miasteczko .... ale jeszcze tam nie byłam zazwyczaj do Czech jade przez Kudowę


Cieszyn jest taki średni.
Nie chodzi o wielkość miasta klubów w PL nie jest dużo i to jest problem. W czechach klub jest właściwie w co drugim mieście. A psy są traktowane całkiem inaczej:)

Trzyniec to miasto, które zostało siłą do czech dołączone. Takie tam historyczne sprawy. I właściwie to tam są polacy tak jak w innych częsciach Zaolazia. Dogadamy sie bezproblemu. pozatym czeski to prawie jak polski:)

Kazik - 03-11-2008, 22:28

jak się ma TAKIEGO psa to z każdym się dogadacie :)
Kinia - 04-11-2008, 14:18

Jakiego TAKIEGO?
Cerber - 13-11-2008, 19:03

No ja świadkiem osobistym, ze Pepsi to świetna zawodniczka i niesamowicie szybka dziewucha na torze :) jestem pod wrażeniem, bo naprawdę im cudownie idzie :) a jak się nasza labka dobrze rozbuja to czasy ma rewelacyjne!!! :)
Aneta - 28-12-2008, 18:50

gusia1972,
doczytałam że chodzisz na szkolenie do pana Leszka Kalisza. Też się nad tym zastanawiam. Czy możesz mi powiedzieć coś o tym szkoleniu, jak efekty, jesteś zadowolona, czy możesz polecić czy też nie?

[ Dodano: Nie 28 Gru, 2008 ]
tzn chodziłaś raczej :haha:

Kazik - 28-12-2008, 19:13

Kinia, takiego zdolniachę :)
gusia1972 - 29-12-2008, 08:48

Aneta napisał/a:
gusia1972,
doczytałam że chodzisz na szkolenie do pana Leszka Kalisza. Też się nad tym zastanawiam. Czy możesz mi powiedzieć coś o tym szkoleniu, jak efekty, jesteś zadowolona, czy możesz polecić czy też nie?

[ Dodano: Nie 28 Gru, 2008 ]
tzn chodziłaś raczej :haha:

dalej chodzę :) bardzo lubię tam chodzić, a do P. Leszka można chodzić dopóki sama nie stwierdzisz że już osiągnełaś zamierzone efekty :)
i bardzo polecam, wspaniały szkoleniowiec i miłosnik psów, ta praca to jego pasja
noo i chyba najlepszy w Polsce trener Agility w tym roku był z ekipą w Helsinkach :)

Salerno - 25-01-2009, 22:20

Nasze domowe agility, Bazylowy rekord. Nawet nie wiecie jaki on jest szczęsliwy jak skacze oO Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się zawitać do takiego prawdziwego :-P (nie ślizgał się na podłodze!) :)


fankafanty - 26-01-2009, 10:21

Wow super fotka :) Bazyl na pewno świetnie dał by sobie radę na torze :haha:
mala85 - 26-01-2009, 10:56

gusia1972, Ty chodzisz z Kalą do Kalisza na Agility??
Szyszunia - 26-01-2009, 11:01

Patrycja, jakie fajne foto!!! Zyczymy, zeby prawdziwe agility szybko sie spelnilo ;*
gusia1972 - 26-01-2009, 11:06

mala85 napisał/a:
gusia1972, Ty chodzisz z Kalą do Kalisza na Agility??

na razie nie, ale też będe chciała spróbować na wiosnę :)

teraz skupiłyśmy się na flyballu :)

mala85 - 26-01-2009, 11:14

gusia1972, no właśnie ja też bym chciała spróbować u niego :)
gusia1972 - 26-01-2009, 11:22

mala85, ja na wiosne chyba skończę szkolenie to zacznę na agility czasami chodzić :)
teraz to w ogóle cieczkujemy więc nie byłam, choć powiedział że mogę chodzić bo to dodatkowy aspekt szkolenia samców będzie :)
ale ... Kala obecnie bardzo reaguje na każdego psa w zasięgu jej oczu :( nie mam siły się z nią szarpać na szkoleniu, bo nie jest sobą :( ale to już niedługo :)

mala85 - 26-01-2009, 11:24

no ja bym bardzo chciała,zawsze to jakies urozmaicenie dla Aksla i dla mnie :)
Salerno - 26-01-2009, 15:40

fankafanty, Szyszunia dziękujemy, mam nadzieję, że kiedyś nam się uda :)
Ryniu - 27-06-2009, 20:35

A to pokazy agility w Pensjonacie Michelin we Włocławku dla dzieci.
Na fotkach oczywiście Pepsi i Fanta !









Ryniu - 27-06-2009, 20:40

W oczekiwaniu na zawody :)


Salerno - 27-06-2009, 20:48

Ryniu, zdjęcia normalnie pierwsza klasa!
I szranki od czworoboku ujeżdżeniowego widzę :-P

fankafanty - 27-06-2009, 21:05

Ryniu, pięknie dziękujemy za nasze dziewczęta :) Pokazy odbywały się w stadninie koni podczas zawodów w ujeżdżaniu dla dzieci niepełnosprawnych :) Po zawodach my pokazaliśmy jak fajnie się można z psami bawić a po naszych przebiegach z pieskami biegały dzieci. I to była wielka radocha dla wszystkich: dzieci, psów i nas :haha:
Szkoda, ze nasz fotoreporter się nie skusił :-P

gusia1972 - 27-06-2009, 21:15

super fotki :) wiadomo Rynia :-P
Pepsi ma super figurę :) taką sportową :)

Ryniu - 27-06-2009, 21:30

Pepsi będzie honorowo oddawać krew we Włocławku! Musiałem pojechać jej zrobić fotki :)
Ryniu - 27-06-2009, 21:34

wybrane fotki pozostałych piesków:







gwiazdka - 27-06-2009, 22:13

ale fajne skoki :) Moja Zara to by tyłka nie podniosła .. jeśli chodzi o skakanie to leń śmierdzący he he
Ewelina - 27-06-2009, 23:32

Super pieski mają!!!!Moja była by w siódmym niebie.Uwielbia skakać :)
inkapek - 28-06-2009, 14:31

Świetne fotki, psiaki się wybawiły i widać że szczęśliwe.
monika kozioł - 06-04-2010, 14:02

Ja z moim maxem trenuje agility od roku i bardzo fajnie sie nakreca na skakanie. Zgadzam sie ze laby są ciężkie ale jeżeli maja odpowiednio ruchu i jedzą karmy tyle ile trzeba ( nie więcej) oczywiście że sie nadają. Od stycznia tego ruku startujemy w zawodach :) ;D
Czekolabuś12 - 05-01-2011, 22:00
Temat postu: Tory przeszkód dla labinków ??
Co myślicie o torach przeszkód dla labków ? ]:)
tenshii - 05-01-2011, 22:20

Czekolabuś12, zanim założysz nowy wątek postaraj się znaleźć coś o podobnej tematyce
ania - 16-01-2011, 09:25

my zaczynamy kurs szkoleniowy dla sredniozaawansownaych hahaha 26 stycznia i to skonczy sie w marcu 6 kwietnia mala skonczy rok i pojdziemy na agility jestesmy na liscie oczekujacych hahaha
ktosia - 16-01-2011, 12:17

jak patrzę na te zdjęcia skaczących piesków to wydaje mi się, że moja Nercia by się doskonale na takim torze bawiła bo ona to normalnie jak kangur skacze po domu ;) i wciska się pod krzesła, a muszę znaleźć jej jakiś sposób na wyładowanie energii. Niestety na razie musimy nogę wyleczyć, skończyć rok i później zapytamy ortoweta ;) o pozwolenie na te zabawy ;D .

A tak na marginesie wie ktoś gdzie w Krakowie można pójść na agility?

Karoola - 18-01-2011, 15:10

O, na przykład tu:
http://agility.krakow.pl/

ania - 20-01-2011, 08:56

dowiedzialam sie ze u nas jest szkola agility dla pisow ponizej roku zycia - robia duzo zwrotnosciowych rzeczy ale nie skacza coby nie przeciazyc stawow - dzisiaj zadzwonie :)
ktosia - 20-01-2011, 18:32

fajnie :) my i tak musimy poczekać aż się noga zagoi bo na razie to nawet na spacer nam nie wolno
kijana - 03-03-2011, 20:12

Ten kto napisał że laby się nie nadają do agility bo są za ciężkie niech się następnym razem zastanowi zanim coś napisze. Jak czasem widzę labradory który wyglądają jak żelbetonowy klocek to aż mnie skręca żeby zwrócić właścicielowi uwagę że tak skrzywdził psa.
Jeśli zapewniasz psu dużo ruchu,zapewnisz odpowiednią diete i go nie upasiesz to śmiało można sie bawić w agility.

Karoola - 08-03-2011, 21:50

kijana, ale to zależy w jakim sensie. Do mega wyczynowego sportu raczej się nie nadają, bo ani wyników nie będą miały porywających, o kontuzje też nie trudno (choć nie mówię, że to reguła, są chlubne wyjątki :haha: )
A do skakania na nie-światowym poziomie, just for fun, to się każda rasa nadaje :haha:

kijana - 12-03-2011, 11:20

Karoola zgodzę się z Tobą. Ale napisałem to ponieważ z przykrością patrzę jak niektórzy krzywdzą labradory. Które wyglądają jak małe krówki i ledwo się ruszają. Tak jak np. U mnie na osiedlu jest biszkopt 4 letni który waży prawie 53kg :(
monika kozioł - 24-03-2011, 17:52

Karoola napisał/a:
kijana, ale to zależy w jakim sensie. Do mega wyczynowego sportu raczej się nie nadają, bo ani wyników nie będą miały porywających, o kontuzje też nie trudno (choć nie mówię, że to reguła, są chlubne wyjątki :haha: )
A do skakania na nie-światowym poziomie, just for fun, to się każda rasa nadaje :haha:



Owszem na poziomie światowymto zlabkiem się nie da. Ja ze swoim Maxem Zajełam nawet 3 miejsce i osiąga prędkości spore. Startujemy w zawodach od roku i mamy wysokie wyniki 3,4,5 miejsce na ogół. A kontuzji się nie nałapał jeszcze na torze a skaczemy na najwyższych przeszkodach. Polecam ten sport psi :) :)

Ania i Psy - 05-04-2011, 18:37
Temat postu: Agility w Poznaniu :))
No to ruszamy i z agility :)
Zapraszamy!
http://klubhighfly.blogspot.com/

R-O-K-S-A-N-A - 09-04-2011, 10:59

Ciekawa strona
Ania i Psy - 12-06-2011, 18:25

Parę fotek z zajęć:






[ Dodano: 28-07-2011, 15:36 ]
Serdecznie zapraszamy do polubienia strony klubu na facebooku: http://www.facebook.com/p...5009803?sk=wall
gdzie można zobaczyć fotorelację z ostatniego treningu agility :)



Zapraszamy również na sierpniowe zajęcia agility! :)

[ Dodano: 10-01-2012, 13:18 ]
Ruszamy z zapisami na sezon 2012! :)

www.highfly.cba.pl

[ Dodano: 14-03-2012, 12:32 ]
Parę fotek z ostatnich zajęć agility :)







Więcej tutaj: https://www.facebook.com/...=1&l=272e23515e

Otworzyliśmy również zapisy na kurs agility do grupy kwietniowej, zapraszamy:)
www.highfly.cba.pl

[ Dodano: 23-05-2012, 17:07 ]
Otwarte zapisy do czerwcowej grupy agility:)
www.highfly.cba.pl

Labradore - 08-08-2011, 00:36

my planujemy tak troszke amatorsko ćwiczyć agility i właśnie planuje jakiś tor zmontować z PCV lub z desek i tak sie zastanawiam ... jak wysokie mają być np hopki dla laba 49 cm (czyli chyba Large)? albo jak długi ma być daleki skok ? Ma ktoś może taki przydomowy tor i by wspomógł radą? ;D
mibec - 08-08-2011, 14:58

Labradore, a Luna nie jest jeszcze za mloda? Czytalam, ze w takie rzeczy nie powinny sie bawic psy przed ukonczeniem roku - moze poczekaj albo upewnij sie u weta?
Karoola - 08-08-2011, 16:21

Labradore, możesz sobie sprawdzić wysokości w regulaminie agility, ale skoro to ma być rekreacyjne, to polecałabym Ci wysokości M, a na początek nawet S (podane w regulaminie)
Labradore - 08-08-2011, 20:11

mibec napisał/a:
Luna nie jest jeszcze za mloda?

zanim nasze plany wejdą w zycie to z miesiąc potrwa ;D Hmm byc moze warto poczekać ten rok... ale tak rekreacyjnie poskakać na poziomie Medium czy Small to chyba nie powinno nam zaszkodzić...

[ Dodano: 08-08-2011, 20:12 ]
Karoola, dziękuje za informacje wszystko sprawdzone, biore sie za "projektowanie" :-P

Karoola - 08-08-2011, 21:14

Labradore, odwiedzałaś forum agility? Tam jest milion pomysłów, ja sama też mam jakieś 'projekty' zakopane w szafce ;)
kataszzka - 03-01-2012, 19:35
Temat postu: Tor przeszkód.
Pytanie do ludzi którzy mają swoje podwórka- czy macie jakieś tory przeszkód dla psów ? Planuję coś takiego zrobić ale niestety nie mam pomysłu . ;>
Karoola - 03-01-2012, 19:46

Szukaj inspiracji na stronach o agility.
ambird - 03-01-2012, 19:47

Przykładowe tory agility:



dominika92 - 03-01-2012, 20:08

[ Dodano: 03-01-2012, 20:10 ]
kataszzka, swego czasu się na to nakręciłam, czytałam fora, ale tam mówią, że nie powinno się zaczynać z psem przed ukończiem 1,5 roku- chodzi o stawy. Oczywiście niektóre elementy są dozwolone, ale większość jednak lepiej sobie odpuścić dopóki pies rośnie i dopóki nie upewnimy się dzięki rtg, że stawy są w porządku. :)

Palinka - 03-01-2012, 20:17

My mamy slalom z rurek PCV, tunel uszyty z materiału i dwie drewniane hopki :) To super pomysł na spożytkowanie psiego ADHD ;-)
dominika92 napisał/a:
ale tam mówią, że nie powinno się zaczynać z psem przed ukończiem 1,5 roku- chodzi o stawy.

Dokładnie. A zwłaszcza nie powinno się przesadzać ze skakaniem.

Cziko - 03-01-2012, 21:01

myślę, że mogę podać tu link do forum o agility, jak nie to proszę o skasowanie :)
http://www.agility.fora.pl/przeszkody,5/ bardzo pomocne.

Palinka - 03-01-2012, 23:03

Ada, a Cziko agilituje? Bo my planujemy się w końcu wybrać na ten tor przeszkód do Radosnego Psa, możemy się umówić razem :) Moris będzie bardziej nakręcony jak będzie widział, że drugi pies też biega :-P
Cziko - 03-01-2012, 23:09

Paulina, nie, zamierzam mu na wiosnę coś na działce wykombinować :) a my chętnie byśmy też się wybrali na taki tor, tylko przydałoby się poczekać aż Argosiu wyzdrowieje, to byśmy pojechali razem ;D
Palinka - 03-01-2012, 23:29

O! To się wybierzemy kiedyś :)
Labradore - 04-01-2012, 00:17

kataszzka, można łatwo samemu wykonać przeszkody pod agility.
Moje stacjonatki to wbijane w ziemie 2 deski , w każdej są po 3 gwoździe, wbite co 10 cm (20, 30, 40 cm) , tak aby tyczka była zrzucana z 1 strony (bezpieczeństwo)

slalom to 8-12 rurek pcv (gwóźdź wbić w zakretke np. po wodzie, tak 8-12 razy, przykleić do rurek i powbijać w ziemie)

koło(opona) u nas to 2 tyczki i hula hop

skok w dal to 5 deseczek o jednej długości przymocowane do klocków z obu stron

jedynie tunel mamy kupny. Teraz biore się z tatą za robienie palisady ale nie wiem co z tego wyjdzie ;D
Mój tor mocno odbiega od tego prawdziwego, ale przynajmniej jest na czym poćwiczyć, bo klub mamy jakieś 100-150 km od nas, więc nie ma jak dojeżdżać :(

Palinka - 04-01-2012, 12:47

Labradore napisał/a:
Teraz biore się z tatą za robienie palisady ale nie wiem co z tego wyjdzie

Moris bardzo polubił palisadę jak byliśmy na torze przeszkód, ale w domu by mnie udusili jakbym jeszcze bardziej zagraciła ogródek :-P Ale podkradnę Twój pomysł na kolo, bo to mało miejsca będzie zajmować i dam radę sama zrobić ;-)
Labradore napisał/a:
Mój tor mocno odbiega od tego prawdziwego, ale przynajmniej jest na czym poćwiczyć

Ale o to właśnie chodzi :) Najważniejsza jest dobra zabawa i zapewnienie psiakowi bezpieczeństwa ;-)

Labradore - 04-01-2012, 15:22

Palinka napisał/a:
Ale podkradnę Twój pomysł na kolo

Powodzenia ;) Sprzedają juz coś takiego z Trixie, tylko gotowce (ale to ponad 100zł, czy jest sens?) ale zamiast hula-hop jest rura, o:

i to też jest dobry pomysł :)
Ja mam duży kawał ogrodu na tyłach domu, nikt poza mną i Luną tam nie chodzi, więc moge zaszaleć :D
Palinka napisał/a:
Najważniejsza jest dobra zabawa

Zgadza się :)

kataszzka - 04-01-2012, 15:58

zaczniemy chyba na razie od tunelu . ojjj on lubi takie zakamarki jeszcze jak bym mu tam zabawki rzucała to by świetnie ich tam szukał :) labradore jakbyś kiedyś przy okazji oczywiście jak znajdziesz czas mogła zrobić zdjęcie to byłabym wdzięczna ;]
Labradore - 04-01-2012, 16:54

kataszzka, tunel, slalom i stacjonatki są w galeri, prosze:



slalomu dobrze nie widać, ale to tylko tyczki wbite w ziemie :-P

jak już pisałam, tunel kupny :)


koło mam na razie poskładane, palisada i skok w dal w przygotowaniu :)

Ewelina - 04-01-2012, 17:05

Fajne :)
dominika92 - 17-06-2012, 17:57

Labradore, czy ten tunel macie z ikei? Czy skąd? : )

Wreszcie będę mogła na działce zrobić taki mini tor! :) Już się doczekać nie mogę :)

damian21k - 25-08-2013, 20:34

Mam pytanie. Z czego można zrobić slalom? Myślałem nad trzonkami od miotły, ale one są sztywne, a nie takie gibkie.
Palinka - 25-08-2013, 22:16

damian21k napisał/a:
Z czego można zrobić slalom?

Z rurek PCV ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group