forum.labradory.org

Sport - Jeździectwo

Salerno - 16-09-2011, 12:50
Temat postu: Jeździectwo
Zapraszam wszystkich, którzy lubią konie, jeżdżą itd. do wypowiadania się w temacie. Mile widziane zdjęcia Waszych koni, niekonieczne własnych... :)

Osobiście jeżdżę konno od 1998 roku wcześniej były to jednorazowe przejażdżki. W ciągu tych kilkunastu lat miałam okazję bywać w lepszych i gorszych stajniach, stadninach, ośrodkach jeździeckich w całej Polsce i jeździć z bardzo dobrymi trenerami. Prowadziłam i zajmowałam się kilkoma stajniami i wieloma końmi. Większość z nich na zawsze pozostanie w moim sercu... Startowałam w zawodach ujeżdżeniowych jak i skokowych, kilka razy miałam okazję przejechać przeszkody na crossie. Aktualnie jeżdżę konie osób, które po prostu nie mają na to czasu, czasami uczę innych i przekazuję zdobytą wiedzą. Konie to moja pasja od zawsze i na zawsze.
Zdjęcia ze mną i wspaniałymi końmi, z którymi miałam zaszczyt pracować:












greghorr - 16-09-2011, 19:31

uwielbiam jazde konna... niestety od paru lat juz nie jezdzilem, ale jak tylko nadarzy sie okazja, wskakuje w siodlo...
mibec - 16-09-2011, 19:46

Salerno to z Ciebie jeździec "pełną gębą" :)
Ja miałam mała przygodę z końmi jak pod mojego ojca podlegała stadnina wojskowa, ale potem nadeszły nowe czasy, więc armia straciła stadninę, a mi się rozmyło.....

jkasia - 17-09-2011, 15:29

Ja również kocham konie! Jako nastolatka spedzałam całe wakacje w stadninie opiekujac sie konmi i w zamian mogłam na nich jeżdzic. Jezdzilismy na kilkugodzinne rajdy nad jeziora, ścigalismy sie po ścierniskach... wspaniałe czasy :) Byłam dwukrotnie na obozach jeżdzickich i w ogóle uwazam konie za majestatyczne zwierzeta. Juz dawno nie siedziałam w siodle... :shy:
alexia - 17-09-2011, 19:45

super zdjęcia :)
ja konno nie jeżdę, to pasja mojego męża :) konno jeździ jak tylko ma wolną chwilę, tak już od kilku lat,a ja mu towarzyszę jedynie na Hubertusie :-P robię wtedy fotki i spedzam cały dzień w stajni z innymi miłośnikami koni :)

Lelejka - 19-09-2011, 19:22

moją pasje przerwała moja kochana córcia ale jak tylko moge wskakuje w siodło :) :) razem z mężem chociaż był przeciwny zaciągłam go siłą i spodobało mu sie .... jeżdziłam trzy lata a osiągnełam niewiele jedynie 4 miejsce w skokach LL 60 i drugie w ujeżdżeniu w hubertusach też uczestniczyłam jasna sprawa.... niestety własnego konia nie mam :confused: choć mam nadzieje że kiedyś bede mieć :lookdown: ale pasja nigdy nie minie ...... tereny i skoki to coś o lubie najbardziej.... ja też spędzałam swego czasu wakacje w stadninach i nawet troszke prowadziłam jazdy dla początkujących super wspomnienia :papa: :papa: :haha: ;*
Karoola - 19-09-2011, 20:11

Ja też koniara, ale daaawno w siodle nie siedziałam.. kurcze, trzeba by znaleźć trochę czasu i pojeździć!
inkapek - 20-09-2011, 09:03

Ja też już od kilku lat w siodle nie byłam a jeździłam od 6 klasy podstawówki, Hubert coraz starszy może zacznie z mamusią jeździć :)
Lelejka - 20-10-2011, 16:43
Temat postu: zdjecia
Dodaje kilka zdjęć które gdzieś wygrzebałam mało aktualne z przed 3 lat
Pierwsze zawody dużo błędów ale 4 miejsce ll60

Madzialenka - 20-10-2011, 18:26

ja tez kocham konie.Niestety od kilku lat w siodle nie siedzialam,a skakalo sie duzo swego czasu.Chcialabym ,zeby moja corcia (10-cio miesieczna )w przyszlosci poznala te wspaniale zwierzeta i moze pokocha je jak mama :heart: Najsmutniejsza jest tesknota za konmi i tym pieknym sportem :(
Lelejka - 21-10-2011, 15:10

Madzialenka napisał/a:
Najsmutniejsza jest tesknota za konmi i tym pieknym sportem
oj tak coś o tym wiem ale sie uparłam i jutro sie wybieram w ramach przypomnienia ;D
nata - 27-10-2011, 09:22

Madzialenka napisał/a:
Najsmutniejsza jest tesknota za konmi i tym pieknym sportem

Zgadzam się, ja także jeździłam jakieś 3 lata, wspaniałe wspomnienia :heart:
Bardzo żałuję, że obecnie nie mam czasu powrócić do siodła :( Mam nadzieję, że kiedyś mi się jeszcze uda, bo konie są wyjątkowymi zwierzętami i obcowanie z nimi jest czymś niesamowitym :heart:

Salerno - 28-10-2011, 14:02

nata napisał/a:
obcowanie z nimi jest czymś niesamowitym


Zgadzam się z powyższym... szczególnie wtedy gdy zostaniesz nadepnięty, przygnieciony, zgnieciony... ewentualnie wylądujesz twarzą w piasku :-P

baska - 29-10-2011, 10:18

jak ci kon zdejmie okulary chanel z parapetu a potem wytrze nimi beton przed stajnia...niezapomniane wrazenia :)

jezdze, a wlasciwie jezdzilam, startowalam w skokach, bylam instruktorem, beraitrem. Na pierwsze zabraklo cierpliwosci, na drugie zdrowia. Teraz ucze sie psow

Ashanti88 - 06-12-2011, 13:22

Ja też kocham konie!! Od małego :) Moja prababcia miała na wsi stadninę i zawsze w wakacje jeździłam do niej, pomagając jej przy koniach :) I tak się złozyło, że nauczyłam się jeździć. Mam na wsi 2 konie - Sabę i Nefer :) Jak znajdę focie to prześle.

Gdy mam czas to jeżdzę konno. W przyszłym roku robię kurs na instruktora i będę uczyć jeździć konno na wsi u prababci :)

Miałam zawodowo jeździć konno - ale niestety mój wypadek mi to uniemożliwił ;( Więc postanowiłam uczyć innych i pomagać im w spełnianiu marzeń :)

rudaAgucha - 25-07-2012, 23:25

wowo jakie piekne foteczki :) .. konie to cudowne i mądre zwierzaki :D
Nikaaa - 25-07-2012, 23:27

Że ja wcześniej nie wpadłam do tego tematu :)

Ja przez ponad 7 lat jazdy nie dorobiłam sie żadnego zdjęcia :D Ani nawet jednego :P
Jedna znajoma kiedyś mi pisała, że ma jakieś moje zdjęcia, ale.. Zanim do mnie dotarły zagubiły się gdzies na dysku :doubt: A szkoda..

rudaAgucha, masz własnego konia? :)

nigritta - 25-07-2012, 23:31

A ja jeździłam przez 6 lat i nigdy nie nauczyłam się skakać :( a zdjęcia chyba mam gdzieś schowane ale kto wie gdzie :)
rudaAgucha - 25-07-2012, 23:48

niestety juz nie .. ale hmm .. mam bardzo dobry dostęp do koni - przez ostatnie półtorej roku wnet dzien w dzien w stajni- pracowałam jako luzak .. uwielbiam tą stajnie .. i poznałam dużo zawodników wysokiej rangi









a z tym koniem łaczy mnie szczególna więź









a to moja była klaczka








Maciek92 - 26-07-2012, 17:17

ale ładna maź tej byłej klaczy ;)
Karoola - 26-07-2012, 18:24

Maciek92 napisał/a:
maź

:D :D :D
maść raczej ;)
:-P

Maciek92 - 26-07-2012, 18:32

oj tam ;)
rudaAgucha - 26-07-2012, 22:00

dzięki :D fajny charakterek miała .. na hali i padoku spokojna za to w terenie ... szła do przodu :D
Prześwit - 01-07-2017, 18:34

Spróbowanie jazdy konnej to moje postanowienie na ten rok:) Niedaleko jest stadnina wiec tymbardziej musze sie zmobilizować i pójść na pierwsza jazdę :)
Julita J. - 01-07-2017, 21:27

A ja wszystkim miłośnikom koni polecam jeździectwo naturalne, jeżeli faktycznie kochacie te zwierzęta, to zainteresujcie się tym, jeździectwo klasyczne jest legalnym znęcaniem się nad tymi zwierzętami, wiem, że to mocne słowa i zaraz będzie na mnie atak, ale nie widzę sensu dyskusji z kimś, kto nie poznał jeździectwa naturalnego i nie pracuje tak z końmi, mam porównanie i wiem, co mówię i mój apel płynie z miłości do tych wspaniałych stworzeń, którym człowiek wyrządził i nadal wyrządza tyle krzywdy, marzy mi się świat, gdzie konie będą w końcu szczęśliwe obcując z ludźmi, którzy włożą trochę wysiłku pracując z nimi naturalnie i cieszę się niezmiernie widząc, że coraz więcej koniarzy to rozumie, może i Was też uda się zachęcić..?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group