forum.labradory.org

Psychika i zachowanie - Pies boi się spacerów i chodzenia na smyczy

olusia23 - 05-11-2009, 09:51
Temat postu: LENIWA LABRADORKA?
Witam,

mam problem z 3 miesieczna labradorka, a mianowicie: kiedy mamy wyjsc na dwor wszystko jest w porzadku. kiedy przekraczamy prog klatki to Nutka wogole nie chce isc tylko siedzi na pupce :p probowalam juz metody z zabaweczkami to idzie chwilke i znow siada... :|

niestety musze ja pociagnac czasem... nie mam sumienia ale musze! oczywiscie ma szelki zamiast obrozy.

co moge z tym zrobic? czy to sie zmieni z wiekiem....? czy ona z tego wyrosnie?
prosze o jakies rady i opinie :(

pozdrawiam, Ola.

dzionga - 05-11-2009, 10:59

Moja siostra ma amstaffa,który robi podobnie.. Często z nim wychodzę. Gdy nie chce iść o po prostu wychodzę bez niego,a on zaraz dobiega do mnie.. :)
co prawda amstaff a labrador to dwa przeciwieństwa,ale sprawdzić można.

Bora - 05-11-2009, 11:10

Podobny temat

http://forum.labradory.or...strach+spacerze

troskliwa - 05-11-2009, 16:46

olusia , ale ona sie boi wychodzic czy jest leniwa bo to zdecydowana roznica ?
olusia23 - 05-11-2009, 21:29

troskliwa, boi sie chyba,,, w sumie to nie wiem przeciez mi nie powie :| trudno zgadnac czy nie chce jej sie czy sie boi. nie ma szczegolnych oznak
Tiga - 05-11-2009, 21:40

moja labradorka też była dość leniwa... :) na spacerze nagle siadała i koniec - prosiłam, prosiłam i nic:) w końcu jej to przeszło
troskliwa - 05-11-2009, 22:15

czy w domku tez poklada sie czesto siada czy tylko to zwiazane jest z wyjsciem na spacer
olusia23 - 05-11-2009, 22:30

Tiga, a w jakim wieku jej to przeszlo ? :D :D

troskliwa, raczej to zwiazane z wyjsciem na spacer, bo wychodz za prog klatki i dupa :p

troskliwa - 05-11-2009, 22:55

wiec czegos sie boi duzo cierpliwosci jakies smakole , ale takie ktore ja naprawde zacheca
Tiga - 06-11-2009, 00:00

przechodziło jej to stopniowo... jak miała prawie 5 miesięcy przeszło całkowicie. Myślę, że spowodowane to było jej ciekawościa świata, aż do przesady ja wszytsko interesowało:) wabiłam ja głównie smakołykami... i dało pozytywny rezultat:)
olusia23 - 06-11-2009, 07:46

ja czesto biore zabaweczke na dwor. ale generalnie to przenosze Nutke w miejsce docelowe :D zeby sie nie bala... tylko ze niedlugo nie dam rady bo wazy 11 kg juz a ja powoli nie mam sily :] sama waze ledwo 50.... :]

[ Dodano: Sob 14 Lis, 2009 ]
faktycznie mieliscie racje ze z wiekiem Nutce przechodzi strach przed spacerami :) coraz chetniej wychodzi na dwor bez oporu :) pozdrawiam Was i Wasze kochane psiaki :*

[ Dodano: Nie 10 Sty, 2010 ]
co do mojego problemy z wychodzeniem z Nutka bylo tak jak pisaliscie :) im starsza tym lepiej :) teraz juz wogole nie opiera sie aby wyjsc na dwor :) jednak czas robi swoje ;) pozdrawiam.

Kofanie89 - 04-03-2010, 20:18
Temat postu: Nie chce spacerować
Witam,
Mam mały problem z moim 2 miesięcznym Labikiem. Jest kochany i cudowny, to że gryzie to rzecz jasna i na to sie przygotowałam, ale martwi mnie że jest mało ruchliwy. Dużo śpi- świetnie, ale zdarza się że śpi cały czas, budzi się na jedzenie, sikanie. Nie chce się bawić- trzeba sie porządnie napracować żeby go rozruszać a i to nie trwa długo. Wiem że małe labradorki szybko się męczą, ale on nawet nie ma okazji się zmęczyć! Na spacerach nie chce chodzić, tylko siku i kupka przy klatce, a jak go wołam gdzieś dalej to siada i sie nie rusza, choćbym nie wiem co robiła, nawet znikanie za rogiem nie działa. Jedynym momentem kiedy biega na spacerach to jak ktoś obcy sie nim zainteresuje a i to tylko chwilowe. Narazie chodzi bez smyczy, bo mamy teren zamknięty wokół bloku, chociaż staram sie go uczyć chodzic na smyczy ale wtedy jest karastrofa. Zaprze się i nie pójdzie, żadne wabienie ciasteczkami, zabawkami nie działają. Weterynarz poradził, żeby wychodzić z innym psem i tak od razu zaprzyjaźniliśmy sie z sąsiadami z Labradorem 3 letnim (przez pierwszy spacer jeszcze szedł, ale teraz już go nie interesuje). Poza tym ciągle śpi, dwa razy zdarzylo mu się usnąć na trawie w trakcie spaceru. Przypływy energii jeśli są to zazwyczaj w nocy(istny amok) ok 2 do 4 i dalej spanie. Nie wiem czy panikować czy poczekać aż z tego wyrośnie? Na końcu wywodu chciałam zapytać czy wy też mieliście takie małe leniwe szkraby?:) Pozdrawiam :)

anna3678 - 04-03-2010, 21:15

To jest jeszcze niemowlaczek, taka psia dzidzia, kluseczka do miziania :) To jest normalne ze duzo spi, nie wiem ile razy go karmisz ale nasza niunka w tym wieku dostawala 5 razy na dzien male porcyjki, a wiadomo po posilku chce sie spac. Miala kilkuminotowe przyplywy energii ale nie dlugo, zasypiala czasem przy misce. Pamietaj zeby po jedzeniu nie forsowac maluszka zeby skretu kiszek nie dostal. Malenstwo musi spac i jesc zeby rosnac bo wiadomo labcie rosna bardzo szybko, Jezeli chodzi o spacerki.... nie jeden raz nioslam Lusi na raczkach bo ksiezniczka nie chciala isc, usiadla i koniec, nic nie pomagalo. Wyrosla z tego. Wiec cierpliwosci i ciesz sie takim malenstwem bo one szybko rosna i nawet sie nie obrocisz i bedziesz miec 30 kilowa Labradosc :) pozdrawiamy i miziamy maluszka
Kofanie89 - 04-03-2010, 23:43

Jednak wiedziona przeczuciem zmierzyłam mu temperaturę, miał 39.6 także zaraz z rana lecimy do weterynarza a narazie czopek musiał wystarczyć- po konsultacji z weterynarzem.
3majcie kciuki żeby to nie było nic strasznego... :(

anna3678 - 05-03-2010, 08:55

Trzymamy kciuki i lapki bardzo mocno! bedzie dobrze :)
AnTrOpKa - 05-03-2010, 12:28

Kofanie89, informuj nas na bieżąco co z Labim.
A jesli chodzi o ruch to Hexa od początku była małym wariatuńciem, oczywiście rózniez spała w dzien, ale jak tylko się obudziła to szalała, latała, szczekała, gryzła :) Na spacerach też nie miałam problemu, od razu chodziła na smyczy bez problemu, aż sama zdziwiona byłam ;] Ale co szczeniaczek to inny. Czekamy na wieści co z Labim.

Kofanie89 - 05-03-2010, 14:48

Bylismy u weterynarza- okazało się że ma zapalenie gardła z powiększonymi węzłami i migdałkami. Dostał biedak 3 zastrzyki i antybiotyk do domu. Za 5 dni kontrola. Będzie dobrze, ale nie możemy iść w niedzielę na pierwsze zajęcia psieczkola :( Jakoś nadrobimy :) Teraz już szaleje ile może ;) Dziękujemy za troskę i odpowiedzi :)
anna3678 - 05-03-2010, 14:50

To trzymamy kciuki za maluszka zeby gardelko juz nie bolaloi mogl isc szybko do przedszkolka :)
kathleenbrick - 11-07-2010, 08:23
Temat postu: Dziwne zachowanie na spacerach.
Kilka dni temu Amber był pierwszy raz na działce, latał tam bez smyczy i cały dzień był na dworze. Po powrocie oczywiście bardzo umęczony spał jak suseł. Ale od następnego dnia zaczął się dziwnie zachowywać na spacerach.
- odrazu po wyjściu z mieszkania łapie smycz w pycha, siada i nie chce dalej iść, więc smakołykiem zachęcam go aby wszedł do windy.
- z windy znów nie chce wyjść, smycz w pycha i siedzi.
- jak już wyjdziemy na teren to szybko siusiu i znów siedzi, oczywiście smycz w pychu. Jak staram się go delikatnie pociągnąć w swoją stronę to on szarpie smycz w przeciwną. Dopiero pokazanie smaczka powoduje, że wstaje z trawy i się przemieszcza, ale znów niedaleko.
- jak w końcu uda nam się wyjść poza teren osiedla, to szybko się załatwi i znów siedzi. Patrzy na mnie ze smyczą w pysku i popiskuje. Jak ja chcę iść dalej to on ciągnie w przeciwną, cały czas trzymając smycz.
Już trzy spacery odpuściłam, bo nie chcę go zniechęcać.

Czy jednak odpuszczając nie pokazuję mu, że może tak robić i uzyska to co chce na spacerach?

Poza tym, czy zaczęste nakłanianie smaczkiem nie spowodowało, że on tylko na to czeka i dlatego nie chce się ruszać?

I dlaczego nagle zaczął podjadać swoją smycz? Na początku ładnie chodził i w ogóle jej nie gryzł.

Może w tym wypadku powinnam chodzić z nim na szelkach, żeby nie widział smyczy? Ale czy to mu nie zaszkodzi, bo czytałam, że na szelki jest jeszcze za wcześnie.

Proszę pomóżcie i poradzcie co mam robić. :(

matipietrzak96 - 11-07-2010, 09:57

kathleenbrick, jedno logiczne wytłumaczenie (wg mnie oczywiście) to, że na działce się trochę rozbrykał i myśli, że wszystko mu wolno. Mój pies też tak miał :) . Amber myśli, że skoro na działce latał wszędzie gdzie się dało bez smyczy, to teraz też mu wolno - dlatego siada i bierze smycz do pyska (chce zwrócić na Ciebie uwagę). Myślę również, że smaczka nie powinnaś zbyt często używać (wtedy rozpuści się jak "dziadowski bicz" - tego byśmy chyba nie chcieli).
Paulinna - 11-07-2010, 19:41

A jak reagujesz w momencie gdy Amber ma smycz w pysku?
Możesz wynosić na spacer jakąś zabawkę którą psiak będzie trzymał w pysku, albo nauczyć go komendy ,,puść". Innym rozwiązaniem jest wracanie do domu jak trzyma smycz.
Ważne jest żeby nie szarpać smyczą w momencie kiedy pies ma ją w pysku- takie szarpanie to dla niego jest świetna zabawa... Nie reaguj na takie zachowanie, najlepiej odwróć się od niego... A żeby nie przegryzł smyczy możesz wyprowadzać go w łańcuszkowej.

Odpuszczając spacer nie pokazujesz mu że uzyskał to czego chciał- on nie wpadnie na to z jakiego powodu akurat nie wyszedł...


A nie masz możliwości spuścić go na spacerze?
Naukę chodzenia bez smyczy możesz rozpocząć na działce- spuszczasz psa i co jakiś czas przywołujesz go do siebie, dajesz smaczka i pozwalasz biegać dalej. Za którymś razem zapnij go na smycz na kilka minut i znowu spuść.
Tylko nie rób tak że Amber biegnie do Ciebie a Ty od razu go zapinasz- niech chwilę idzie grzecznie przy Tobie, niech zostanie pochwalony i za kilka sekund niech pobędzie trochę na smyczy :)

kathleenbrick - 12-07-2010, 14:54

Wiem już na pewno, że nie będę ciągnąć smyczy w swoją stronę, bo to go tylko nakręca i zaczyna powarkiwać. Chyba będę brała jakąś jego ulubioną zabawkę.
I spróbuję wracać do domu jak będzie niegrzeczny.
Zobaczymy.

bietka1 - 13-07-2010, 12:36

NIe ma nic złego w zachęcaniu malucha smaczkami do ładnego chodzenia na smyczy. Z czasem można mu te smaczki dawać, jak przejdzie coraz dłuższy dystans, ale na początku nagradzać nawet za kilka kroków :)
Przyczyną nagłej niechęci do spacerów mogą być także upały, dla naszych futrzaków takie temperatury to naprawdę męcząca sprawa. Ja z Sarą wychodzę na spacer dopiero ok. 22.00, w ciągu dnia tylko na kilka minut (w wiadomym celu :-P )

kathleenbrick - 14-07-2010, 19:52

Od dwóch dni się poprawiło. Jak bierze smycz w pycha i siada, to ja go lekceważę, patrzę w inną stronę. On wtedy zaczyna iść. I tak za każdym razem. Jak podczas chodu łapie smycz to mówię ,,fe, nie wolno" i wyjmuję mu ją spokojnie z pyska. Dziś już ładnie reagował na taką moją reakcję.
A co do upałów, to rzeczywiście mogą być poważną przyczyna jego niechęci. Wieczorem chodzi dużo chętniej.

Pozdr. :)

kazuss - 10-08-2010, 16:25
Temat postu: leniwy, śpiący 6 miesięczny labradorek
Witam!
Mam 6 miesięcznego labradorka.Nie wiem czy to normalne ale baaaardzo dużo śpi, na spacerze jest taki poważny jak by miał z 6 lat, z innymi psami to bawi się tak z 2 min i zaraz jak by już był znudzony, kładzie się aż się wszyscy dziwią. A nieraz jak go pies zaprasza do zabawy to go w ogóle ignoruje. Czasami ma tylko takie głupawki złapie zabawke i biega po mieszkaniu z zabójczą predkościa, zrobi z 4 rundki i idzie spać. Najczęściej to leży i gryzie patyk a w mieszkaniu kość. Nie wiem czy on ma takie usposobienie leniwe czy może nie lubi biegać, może ma coś ze stawami, bo jak tak śpi to po wstaniu przez chwile kuleje . Dodam że mam go dopiero od ok. miesiąca.
Najczęściej śpi w 2 pozycjach- zamieszczam zdjęcia.


Gocha2606 - 10-08-2010, 20:04

Cytat:
Nie wiem czy on ma takie usposobienie leniwe czy może nie lubi biegać, może ma coś ze stawami, bo jak tak śpi to po wstaniu przez chwile kuleje


A weź go do weta na porządne badania - dysplazja przede wszystkim, ale ogólny przegląd czyli badania krwi i serduszka też by się przydały.

Psiaka masz krótko, wiesz coś o nim?
Jest kupiony w dobrej, sprawdzonej hodowli ?

On ma 6 miesięcy, więc to już nie mały szczeniak - poza badaniami weterynaryjnymi daj mu czas, być może on ma po prostu taki charakter - leniwy i troszkę nieśmiały, być może coś mu dolega, a być może jest po prostu jeszcze w okresie adaptacyjnym.
Poza tym nie wiem, może to wina zdjęć, ale czy on aby nie ma odrobiny nadwagi? ;D

olusia23 - 10-08-2010, 20:07

pozycje spania to norma :) moja tez tak spi. ale to zachowanie jest bardzo dziwne. faktycznie zrob badania profilaktyczne, niech przebada serduszko itd. albo byc moze jak mowi przedmowczyni-taki charakter, ale to byloby bardzo dziwne... labradory raczej takie nie sa.
kaha - 10-08-2010, 20:24

olusia23 napisał/a:
taki charakter, ale to byloby bardzo dziwne... labradory raczej takie nie sa.
popieram przedmówczynie takie zachowanie niepasuje do labradorka ... zrób badania to nie zaszkodzi a przynajmniej bedziesz miec odpowiedz czy cos mu przypadkiem nie dolega
Ewelina - 11-08-2010, 08:33

kazuss, Dziwi mnie fakt, ze on nie biega.Radzę zrobić badania tak jak radzi Gocha2606,
kathleenbrick - 11-08-2010, 18:05

Pozycje spanka to jakbym widziała swojego Amberasa, ale reszta opisu trochę mnie martwi, ponieważ labki z natury są bardzo aktywne. Mój ma 4,5 miesiąca i chce lecieć do każdego psa, przywitać się, obwąchać. Nawet jak jest na smyczy to wariuje, a jak już się go puści to ogólny szał.

Zrób tak jak pisano wcześniej, to dobre rady a i Ciebie utwierdzą i uspokoją, czy to coś poważnego, czy rzeczywiście trafił Ci się labuś o temperamencie flegmatyka. :)

nata - 11-08-2010, 19:10

Pola jak bawi się z innymi psami to też się kładzie, ale to są raczej takie podchody a później ogólny szał, gonitwy itd.. także dziwna sytuacja, że twój labuś nie jest zainteresowany zabawą z innymi psiakami.
Chyba najbardziej martwiące jest to że jak wstaje to kuleje :confused: Udaj się do weta i daj znać co z psiakiem, powodzenia :)

willowbe - 07-01-2011, 19:29
Temat postu: coż on może sobie myśleć :)
Witam

cztery dni temu kupiłem 6 miesięcznego Laba[chłopczyk] ze sprawdzonej Hodowli, tuż po przekroczeniu progu nowego domu sprawiał wrażenie szczęśliwego.
Piesek szybko się przyzwyczaił nawiązał dobry kontakt z domownikami , wybrał swoje własne miejsce odpoczynku .. normalnie je, śpi, bawi, się merda ogonem ... siusisa tu i tam :)
Mieszkam w bloku na 4 piętrzę .. zejście i wejście po schodach opanowane prawie do perfekcji
problem zaczyna się gdy piesio przekroczy próg klatka/dwór ... , podkula ogonek .... całe otocznie staje się dla niego przerażające ..., na każdego spogląda obwąchuje ... ,na niczym nie może się skupić .. [nie mówiac już o załatwianiu potrzeby] z zachowania można wyczytać że kogoś szuka ... , jestem laikiem jeżeli chodzi o psią psychologię ale czy może być tak że on tęski na starym domem ? :cring: , to jedyne co mi przychodzi do głowy .
prosił bym o jakąś radę/opinię labradorowego VETA :) , bo cholernie mi źle z tym że nie wiem jak mu pomóc :confused:

dla jasnosci dodam że piesek po powrocie do domku , zachowuje się normalnie , zachowuje się jak pies który spędził ze mną co najmniej pół życia :)

Pozdrawiam Labfanów

jkasia - 07-01-2011, 19:32

willowbe, byc może Twoj piesek spedził te 6 mies zycia w zupełnie innym otoczeniu, może w kojcu i nie zna jeszcze świata co objawia sie lękiem. Czy wiesz w jakich warunkach piesek mieszkał? I jesli można zapytać to z jakiej hodowli pochodzi? :)
maxxior - 07-01-2011, 19:42

Może tak być że poprostu jest to dla niego nowość.Z czasem się przyzwyczai.Pewnie siedział z kimś w domu a swoją drogą jak ma 6 miesięcy to trochę dużo,pewnie się zdążył przyzwyczaić do poprzednich właścicieli.Nie masz się co martwić Labki się szybko aklimatyzują w nowym otoczeniu.
willowbe - 07-01-2011, 19:46

jkasia napisał/a:
willowbe, byc może Twoj piesek spedził te 6 mies zycia w zupełnie innym otoczeniu, może w kojcu i nie zna jeszcze świata co objawia sie lękiem. Czy wiesz w jakich warunkach piesek mieszkał? I jesli można zapytać to z jakiej hodowli pochodzi? :)


Osiek nad wisłą , okolice Torunia :)
http://www.redpond.com.pl/menu.html

nika - 07-01-2011, 19:53

ja bym bardziej stawiała na to, że pies nie zna takiego środowiska. bardzo ważne pytanie zadała jkasia - czy wiesz w jakich warunkach przebywał? Osiek, to jest może mniejsze miasto/wieś, gdzie nie ma tylu samochodów/ludzi/zapachów itd. może to go po prostu wszystko przeraża. z pewnością jest to kwestia przyzwyczajenia. wychodząc z nim na spacery, widząc jego reakcję na twoim miejscu starałabym się go przekonywać do otoczenia ciepłym tonem głosu i smaczkami ;)
maxxior - 07-01-2011, 20:05

MOjego jak mały był to specjalnie prowadzałem przy ruchliwej ulicy,rzucałem garkami o podłoge przypakiem ;D
W efekcie w sylwestra oglądał fajerwerki z takim zaciekawieniem że chyba sam miał ochotę puszczać a jak jest burza to kładzie się na ławce na dworze i ogląda pioruny.
Ale co tylko nowego zobaczył czego nie znał to zaraz warczał.Wtedy podchodziłem do tego razem z nim żeby powąchał,obejrzał i poskutkowało.
:haha:
A bał się dosłownie wszystkiego:betoniarek,koparek,dzieci w wózkach,babć w kurtkach.

nika - 07-01-2011, 20:17

maxxior napisał/a:
babć w kurtkach.

:D :D dobre!

maxxior - 07-01-2011, 20:29

Naprawde.Do dziś warczy na mocherowe berety bo idą koło nas do kościoła nieraz :haha:
willowbe - 07-01-2011, 20:50

maxxior napisał/a:
Naprawde.Do dziś warczy na mocherowe berety bo idą koło nas do kościoła nieraz :haha:


hehe dobrze że nie mieszkacie w trn :D ja np. mieszkam 2km od oka saurona [siedziba tadeusza Radio MR ] ):)

Tak w sumie Osiek to taka mała wioska pare domków , hodowla osadzona kawałek od głównej drogi w głąb lasu ... cisza spokój ... , warunki wydawały się być okej ... czyściutko pachnąco ... latało sobie pare labków swobodnie. w sumie to działa na zasadzie uprowadznia przez obcych :) też bysmyu się czuli zagubieni :)

effcyk - 07-01-2011, 21:05

tu nie ma się co śmiać - labki do odważnych aż TAK nie należą :-P . Moja siostra jako dziecko dostała maskotke - prawie 2 metrową myszke miki. No ale siostra dorosła :-P wyprowadziła się, maskotka miała oderwane to i owo, rozpadała się wręcz , więc tata wyniósł ją na chwile na dwór - miał zamiar pociąć ją na pile stolarskiej i spalić . Nestor jak zobaczył tą myszkę - to dostał takiego agresora , że szok. Ale trzymał się z dala od niej o 5 metrów - ogon podkulony, szczeka i warczy jak oszalały :-P .
Pozatym złości się na dziwnych ludzi :-P np. na pijaczka leżacego na asfalcie .

willowbe napisał/a:
Tak w sumie Osiek to taka mała wioska pare domków , hodowla osadzona kawałek od głównej drogi w głąb lasu ... cisza spokój ... , warunki wydawały się być okej ... czyściutko pachnąco ... latało sobie pare labków swobodnie. w sumie to działa na zasadzie uprowadznia przez obcych też bysmyu się czuli zagubieni

on był aż pół roku ze swoim rodzeństwem i jak piszesz - w cichej okolicy. Nie ma się co dziwić , że chwilowo zgłupiał od miejskiego zgiełku - z czasem przywyknie.

maxxior - 07-01-2011, 21:22

effcyk napisał/a:
tu nie ma się co śmiać - labki do odważnych aż TAK nie należą :-P

No tu się z tobą zgodzę.
Mój to jak ktoś nieznajomy stoi przy furtce to warczy i szczeka na niego ale 20metrów dalej zza rogu domu.dopiero jak ja wyjdę to się robi strasznie odważny i biegnie do furtki.
czasami też na mnie warczy jak zrobię jakąś głupią minę albo jak założe kurtke na głowę.

Fafluchtacz - 07-01-2011, 21:26

Myślę podobnie do poprzedników. Nie wzmaga w nim tylko lęku i nie pocieszaj go, jak się czegoś przestraszy. Poza tym na dworze próbuj skupiać jego uwagę na sobie, zainteresuj go jakąś zabawą, ktoś wcześniej pisał o smaczkach. Z czasem na pewno poczuje się swobodniej.
Gocha2606 - 07-01-2011, 21:28

Wiilowbe, tak jak piszą poprzednicy - psiak po prostu nie zna świat poza małym kawałkiem terenu na którym się wychował i świat jest dla niego obcy i przerażający.

On ma już 6 miesięcy i najwidoczniej hodowca zaniedbał tzw. socjalizację szczenięcą.
U labów okres ciekawości i dążenia do poznawania nowych rzeczy jest baaaardzo długi, bo to około 72 dni od chwili narodzin. Potem jest PSTRYK - okienko socjalizacji wczesnoszczenięcej się zamyka i zaczyna przeważać unikanie nad dążeniem, czyli często psiaki, które były izolowane od świata i bodźców z nieufnością i strachem patrzą na obcy dla nich świat.

Macie i tak dużo szczęścia, że młody Was zaakceptował i że w domu jest radosnym psem, a więc pewnie i charakter ma fajny, tylko trzeba go oswoić z nowościami.

Na spokojnie - nie spiesz się.
Musisz zbudować z psem więź i zdobyć jego zaufanie, bo na razie nie dość, że porwali go kosmici, to jeszcze zabrali na jakąś obcą planetę!

A więc w domu - ucz go pomalutku reakcji na imię, wprowadź zasady, ucz go podstawowych rzeczy w formie zabawy i nagradzania, pokaż mu, że może na Tobie polegać.
Na dworze - krok po kroczku.
Kiedy zaczyna się bać - stańcie, poluzuj smycz, stoicie.
Lepiej wtedy nie głaskać psa, nie gadać do niego, nie uspokajać, bo psy tak nie robią, psy olewają strach drugiego psa i zajmują się swoimi sprawami.

Ale za to możesz zabrać na spacer fajną zabawkę, którą pies lubi się bawić w domu, możesz do kieszeni napakować pysznych smakołyków i nagradzać go za fajne zachowania.
Jest ciekawski, bo ogląda i wącha - no i super, pozwalaj mu na to, im więcej pozytywnych doświadczeń psiak będzie miał z tym kosmicznym światem, tym szybciej przekona się, że spacery są wspaniałe.
Nie piszesz o relacjach z psami spotykanymi na spacerze, ale może być dwojako - albo dostanie na ich widok szajby, bo psy to coś, co on zna , albo - jeżeli miał kontakt tylko z labkami, każda inna rasa może budzić niepokój. Bo dla nas pies to pies, niezależnie od wyglądu , wielkości i koloru. Dla psa, który dotychczas widział tylko swoje rodzeństwo i matkę - niekoniecznie.
No i co ważne, kiedy TY będziesz spokojny i pies będzie miał w Tobie oparcie i Ci zaufa - to sam zobaczysz, jak szybko pokocha wszystko, co się na dworze dzieje.

Powodzenia ;D

willowbe - 07-01-2011, 21:38

Z innymi psami jest dokładne jak mówisz Gocha , lab dostaje szajby zaczyna szczekać i chować się za mną tyczy się to psów różnej rasy w tym labów ;/


Fafluchtacz - 07-01-2011, 22:12

Ale słodziak, wygląda jak moja Herka :D . Ale to że boi się innych psów to nie najlepiej. Spróbuj mu zaaranżować jakieś spotkanie na neutralnym gruncie, gdzie powoli mógłby zapoznać się z drugim psem. Najlepiej z jakimś Twoim znajomym, który ma nieagresywnego psa.
willowbe - 08-01-2011, 19:17

OHO był 3,5 godzinny spacer ... i była KUPA ! :] , było owacje fajerwerki i worek smakołyków :] ]]]
ania - 21-01-2011, 08:25

moja mala boi sie dalej psow wiec idziemy juz wprzyszla srode na intensywna psia socjalizacje mam nadzieje ze pomoze - trzymam kciuki za ciebie tez willowbe :)
willowbe - 22-01-2011, 22:28

póki co jest lepiej niż myślałem , piecho załatwia się na dworze ..., wbiega / zlatuje z ostatniego pietra bez smyczy .. co wiecej przestał reagować agresja do innych psów , teraz podchodzi raczej z ciekawością ... i merdającą antenką, niż warczeniem i naburmuszoną sierścią, ma swojego ulubienca ... DOGA niemiciekiego który jest wyższy od niego o 4 głowy :] , ale hasa z nim codziennie na polance ...


teraz może być tylko lepiej

maksiu - 23-01-2011, 15:43

willowbe, a to wszystko dzięki twojej cierpliwości i miłości wobec psiaka :) pokazałeś mu że może ci zaufać i że świat nie jest taki straszny :)
i3l4z0 - 24-01-2011, 11:59

Bako tez był zabrany z wioski na końcu świata...Zero samochodów i hałasu. Tez nie zbyt chętnie wychodził na spacer.Na początku to była masakra... nie chciał iść nigdzie siadał w miejscu. Smaczki i ulubiona zabawka były zupełnie nieistotne wobec tych wszystkich przerażających rzeczy czyhających za furtka ogródka. Z czasem się przyzwyczaił, poznał i przestał się bać.Myślę że to przez to że wcześniej był od tego wszystkiego odizolowany.
Maryhna - 26-01-2011, 00:43

willowbe, jak chcesz socjalizować malca to zapraszamy na polankę Przy Kaszowniku (tam gdzie na końcu ul.Jagiellońskiej jest mini parking przy działkach). Znajdziesz tam naszego Fadoka, dwie suczki i samca, codziennie o 18 :)
poza tym odwiedzają nas na labowaniu inne psiury , foty znajdziesz w naszej galerii :)

pozdrawiamy

PS: ja przybiegam z miasta na polanę po 18 (praca) ale Fadowski jest tam codziennie od 18 i szaleją z resztą ekipy :)

Flame - 11-05-2011, 13:50
Temat postu: Leniwy labrador?
Czytając forum zauważyłam, że większość z Was pisze, że Wasze psy są bardzo aktywne, uwielbiają aportować. Mój nie. Nie mam pojęcia dlaczego. Za patykiem pobiegnie kilka razy i mu się nudzi, za piłeczką trochę więcej i też koniec. Taka zabawa trwa góra 15 minut. Woli chodzić i węszyć i szukać kości w trawie, a potem ja muszę gonić jego i krzyczeć by zostawił :bad:
Za to jak zobaczy jakiegoś psa... Szaleństwo. Biega jak szalony, szybciej niż kiedykolwiek. Ostatnio nawet biegał z hartem i o dziwo doganiał go!
To normalne?
Labradory to aportery, więc dlaczego mojego wcale to nie pociąga?
Niedługo jedziemy nad wodę może tam się trochę rozrusza.

kasia89t - 11-05-2011, 14:38

może nie kojarzy aportu z czymś fajnym,samo bieganie za piłką moze go nie kręcić. Spróbuj go uczyć najpierw na lince. Rzuć mu piłkę i jak po nią pobiegnie i przyniesie daj mu coś dobrego do zjedzenia (później rób to co któreś przyniesienie żeby mu sie nie nudziło-nigdy nie bedzie wiedział kiedy będzie nagroda). Po jakimś czasie powinien zajarzyć że przynoszenie jest fajne :)
dominika92 - 11-05-2011, 14:50

a ja myślę że autorka sama sobie odpowiedziała na pytanie. Twój pies nie jest leniwy. Twój pies po prostu woli zabawę z psami i węszenie. zamiast martwić się że nie chce biegać za piłką staraj się by miał psiego kolegę czy koleżankę lub baw się z nim w tropienie na spacerach. chowaj coś żeby on musiał szukać.
przecież nie każdy pies musi kochać piłkę. psy też mogą mieć swoje upodobania. niech robi to co lubi, a nie to co Ty byś chciała żeby lubił.
poczytaj o jakiś zabawach w tropienie i wykorzystaj to w ten sposób:)

Palinka - 12-05-2011, 23:05

Ja tez myślę, że mimo określonych predyspozycji, psa trzeba pewnych rzeczy nauczyć - nakręcić na nie, pokazać, że dana zabawa jest fajna... To chyba jednak nie zawsze przychodzi samo z siebie...

Mój Moris też nie szaleje za zabawkami - tak po prostu ma. Owszem, jak rzucę mu piłkę to ją przyniesie, ale nie ma przy tym totalnej głupawki. Ogólnie jego trzeba na zabawę nakręcić - czyli to odstawiam głupawkę - uciekam mu, robię dużo hałasu itp. ;-) Do tego często zmieniam zabawy - to goni patyk, to szuka kija, to ja mu uciekam itp., bo bardzo szybko się nudzi i uwielbia wąchać... Ale np. uwielbia pływać i przynosić patyk z wody, więc wyjazd nad jezioro to super pomysł :)

Z psami u nas jest podobnie - jak mijamy jakiegoś psa to rozsadza go energia, ale wystarczy minuta przywitania i... Moris odchodzi na bok i węszy, albo stoi obok mnie... Jak jedziemy na wybieg to przed furtką świruje, szczeka, skacze, żeby go szybciej wpuścić, ale... przywita się z kumplami i przestaje się nimi interesować... Chociaż ja się ciesze, że nie wpada w totalny amok na widok innych psów i daje się przy nich odwołać... To naprawdę ułatwia szkolenie :) Mi jest bardziej jego żal - że się nie potrafi bawić z innymi psami, że jest taki aspołeczny...

Moris spoważniał z wiekiem (i z kastracją...), ale ogólnie od początku był bardzo spokojnym psem. Taki egzemplarz po prostu mi się trafił i nie będę go zmieniać na siłę :) Za pańcią się wydał ;-)

Flame - 15-05-2011, 09:07

Mieliście rację :) W domu za odpowiednie jedzenie bardzo chętnie przynosi piłkę, bądź inne zabawki. Na dworze niestety nie... Za to wczoraj byliśmy nad wodą wyszalał się za wszystkie czasy i latał do wody za wszystkimi rzuconymi patykami, piłkami. I to dopóki miał siły. Ani przez chwilę się nie nudził! :)

[ Dodano: 15-05-2011, 18:30 ]
A jak już był padnięty i szliśmy do samochodu, to przy plaży spotkał jeszcze małego pieska... I nagle ożył! Zaczął latać w okół niego, gonić się z nim i jeszcze trzy razy popłynął za patyczkiem :)
Niby zmęczony, ale jak kolegę/koleżankę zobaczy to od razu energia wraca ;)

Starling - 24-02-2012, 15:33
Temat postu: Pies boi się spacerów i chodzenia na smyczy
Mam taki problem moj piesek mimo ze jest juz u nas ponad miesiac, i tylez samo wychodzi na spacery boi sie spacerowac. Ma swoja trase pod klatke i na maly placyk i tylko tam chce chodzic - inne miejsca to w zasadzie ja musze ciagnac psa zeby sie ruszyla a jak juz zobaczy samochod to stoi jak wryta, do ludzi leci z merdajacym ogonem. Jak juz zobaczy swoj rewir to ona ciagnie tam albo smycz w zeby i do domu... Jak ja tego oduczyc, kliker i nagroda wystarczy?

Pozdrawiam!

Ewelina - 24-02-2012, 15:39

Starling, Musisz ją zaciekawić może jakaś zabawa w nagrodę kiedy przejdziecie dalej. Kliker i smaczek jak przejdzie kawałek. Tak, żeby skupiała uwagę na tobie i absolutnie jej nie ciągnij staraj się nie napinać smyczy. Ona ma dopiero 2 i pół miesiąca moja sucz zaczęła wychodzić na swoje pierwsze spacerki jak miała 3 miesiące. To jeszcze maleństwo które się boi musisz jej pokazać, że świat nie jest zły. Z tego co piszesz sunia była bardzo szybko zabrana od mamy i to był błąd. Suka nauczyłaby ją, że nie ma się czego bać. Byłaby bardziej pewna siebie. Teraz zadanie należy do Ciebie. Pamiętaj spokój i małe kroczki. Nic od razu nie przychodzi. Jeżeli widzisz, że się nudzi zawróć. Macie czas :)
yesh - 24-02-2012, 17:34

Może puść ją luzem i odejdź kawałek od niej. Zawołaj i niech podbiegnie do Ciebie. Wtedy daj nagrodę. Moja jak była mała chodziła bez smyczy. Obchodziłyśmy całą okolicę, żeby ją poznała. Jak widziała, że odchodzę od niej to przybiegała i chodziła za mną. Chociaż tak naprawdę jest za mała jeszcze, powinna być na kwarantannie.
Ewelina - 24-02-2012, 17:37

yesh, Starling pisała, że mała sztywnieje na widok samochodu. Myślę że spacerują przy ruchliwej ulicy i puszczenie szczeniaka za smyczy to raczej nie jest dobry pomysł. Na neutralnym terenie gdzie nikt nie przeszkadza nie ma innych bodźców które mogłyby zwrócić uwagę młodego psa to tak, ale tu raczej nie ryzykowałabym.
yesh - 24-02-2012, 17:43

Przecież nigdzie nie jest napisane, że spacerują przy ruchliwej ulicy. Samochody mogą być pod klatką na parkingu. Poza tym nigdzie nie pisałam, żeby puszczać psa przy ulicy. A po drugie w Puławach nie ma bloków, a zaraz obok ruchliwych ulic :) Wiem co mówię, bo tu mieszkam.
Nikaaa - 24-02-2012, 17:52

Starling, u nas też były wahania. Suńka jest malutka a otaczający ją świat wieeeeelki, pachnący i dziwnie brzmiący :) Ja zachęcałam Jesse smaczkami, przykucałam i wołałam, zeby do mnie podeszła i nagradzałam. Nie ciagnij jej na siłe bo sobie źle skojarzy spacery.
Skończyliscie już kwarantanne?

Ja bym nie puszczała takiego malucha ze smyczy.

[ Dodano: 24-02-2012, 17:56 ]
yesh napisał/a:
A po drugie w Puławach nie ma bloków, a zaraz obok ruchliwych ulic
A są! :) Moja babcia mieszka w Puławach i mieszka niedaleko ruchliwej ulicy ;)
Ewelina - 24-02-2012, 18:03

yesh, ale na pewno jeżdżą tam samochody, bo nie wierzę, że w Puławach nie ma samochodów :-P
yesh - 24-02-2012, 18:19

Ale nie jeżdżą Ci pod oknem, bo to nie Warszawa, gdzie masz wyjście od strony ulicy na Marszałkowską. W większości wypadków, wyjścia są od podwórka, są trawniki lub małe place przy klatkach (piesek nie boi się chodzić przy klatce schodowej, co sam napisał Starling). Poza tym Starling nie napisał, że chodzą przy ulicy. Tylko jak widzi samochód, więc on może być zaparkowany. Czytajcie ze zrozumieniem.

Poza tym pisałam, że psina jest za mała. Ale jeśli już coś to odejść od niej na trzy, cztery kroki i nagrodzić jak podbiegnie do nas. Każdy piesek jak jest mały boi się chodzić, ale przy nas powinna czuć się bezpiecznie, więc powinna podbiec.

Ewelina - 24-02-2012, 18:22

yesh, Ja nie wiem czemu się tak zbulwersowało to co napisałam. Forum nie jest od domysłów. Trzeba być odpowiedzialnym są samochody czy ich nie ma właściciel jest odpowiedzialny za swojego psa. Pies musi być na smyczy. Takie jest prawo.
Nikaaa - 24-02-2012, 18:25

Ewelina napisał/a:
Pies musi być na smyczy. Takie jest prawo.
To raz. Dwa, ze zachowania tak małego psa nie przewidzisz, a jak nagle zacznie uciekac w strone domu, bo "tam jest bezpieczniej"? Odchodzić na trzy kroki można także mając psa na smyczy, a duzo bezpieczniej.
dominika92 - 24-02-2012, 18:45

Psa się nie spuszcza przy ulicy, nie ważne czy to Warszawa czy Puławy, nigdy nie wiesz kto Ci wyjedzie, albo co zrobi pies, o wypadek nie trudno! A poza tym prawo zabrania spuszczania psa ze smyczy, w nieodpowiednich miejsach. :)

Starling, tak jak dziewczyny pisały, nic na siłę, bo szarpiąc psa prawdopodobnie tylko powiększysz jego lęk. :) Kliker, smaczki i powolutku, krok po kroku, nic na siłę.

Baszka - 24-02-2012, 18:48
Temat postu: Re: Właściciel musi psa ciagnac! :)
Starling napisał/a:
Mam taki problem moj piesek mimo ze jest juz u nas ponad miesiac, i tylez samo wychodzi na spacery boi sie spacerowac. Ma swoja trase pod klatke i na maly placyk i tylko tam chce chodzic - inne miejsca to w zasadzie ja musze ciagnac psa zeby sie ruszyla a jak juz zobaczy samochod to stoi jak wryta, do ludzi leci z merdajacym ogonem. Jak juz zobaczy swoj rewir to ona ciagnie tam albo smycz w zeby i do domu... Jak ja tego oduczyc, kliker i nagroda wystarczy?
Pozdrawiam!
To wcale nie problem to normalne zachowanie szczeniaka :haha:
Cytat:
to stoi jak wryta,
bo to co widzi to nowość dla niej :) skoro prowadzisz ja w nowe miejsca...smaczki dawałabym za to, że sprostała tym nowym niespodziankom :haha:
Starling - 25-02-2012, 11:36

Dziekuje za odpowiedzi :) Staram sie jej nie ciagnac, przykucam i wolam wtedy podchodzi, a samochody widzi jak przechodzimy obok ulicy(tak w Puławach sa samochody :P ) Nuka jest juz po kwarantannie i wszystkich szczepieniach, ale jej nie puszczam bez smyczy bo nigdy nie wiadomo co zrobi, jedyne miejsca gdzie chodzi bez smyczy jest las i tam nie ma problemow z trzymaniem sie pana, problem jest tylko na osiedlu. Bede probowal tak jak pisaliscie nagradzac za podchodzenie do mnie w momentach zawachania :)

Pozdrawiam

Ewelina - 25-02-2012, 11:51

Starling, Zobaczysz z dnia na dzień bedą tylko postępy :) Cierpliwość a na pewno się opłaci :)
Starling - 25-02-2012, 12:03

Dodam ze Nuka jest bardzo wrazliwa na wszelkie halasy, odglosy wybuchy itd stojacy samochod to dla niej nie problem ale juz nadjezdzajacy tak ona sie boi wlasnie tego odglosu samochodu.
Nikaaa - 25-02-2012, 12:07

Starling, moja Jesse bała sie szeleszczących na wietrze krzaków, szczegolnie, ze przyszła do nas poźnym listopadem jak to listki były suche i wydawały dziwny odgłos :) Dla niej wszystko jest nowe i nieznane. Kiedyś czytałam w jakiejś ksiązce, że jeżeli pies sie przestraszy jakiegos odgłosu (tam była mowa o huku petard) powinno się do niego zagadać wesołym głosem, pokazując, że Ciebie ten odgłos rozbawił a nie wystraszył i że pies zobaczy, ze to nic strasznego ;) Może tak też spróbujcie.
nigritta - 25-02-2012, 14:52

U mnie było to samo, ale powoli powoli posuwaliśmy się troszkę dalej i dalej :) nie zmienia faktu że nadal nie za bardzo lubi spacery, na smyczy nie znosi chodzić, ale spuszczona ze smyczy trochę pogania i czasami popiskuje. Najlepiej się czuje w naszym małym ogródku. Ale liczę na to że z wiekiem jej przejdzie :)
Silmeor - 06-03-2012, 20:25

Starling, bez obaw. Nasz Dakota też przez pierwszy miesiąc jak zaczął wychodzić na spacery robił to nadzwyczaj niechętnie. Trzeba go było ciągnąć lub zachęcać przysmakami do pokonania kolejnych metrów. Wyglądało to tak, że psiak sobie siadał i patrzył jak właściciele robią z siebie debili byle go do siebie zwabić. :haha: Miny sąsiadów bezcenne. A teraz jak tylko Dakota usłyszy, że ma iść na spacer to nie można się od niego opędzić.
Starling - 06-03-2012, 22:56

Juz jest duzo lepiej, teraz w zasadzie problemem sa jadace samochody - nuka jak uslyszy samochod zatrzymuje sie i czeka az przejedzie dopiero wtedy ruszy.
Gosiamaczek - 02-03-2013, 20:39
Temat postu: Szczeniak nie chce chodzić po dworzu
Mam problem z moją 3 m-czną Mają. Wszystko było ok z radością wychodziła na dwór na spacerki. Ciągnęła na smyczy cieszyła się bardzo!. Od kilku dni mamy kłopot bo suczka nie chce chodzić po dworzu. Wychodzi z klatki chętnie, robi siku trochę powącha i siada, siada i się rozgląda a jak idzie to ogon ma spuszczony czyli się boi. Jak chcemy iść dalej to się zapiera, skręca w stronę klatki i ciągnie za smycz. To samo jest w ciągu dnia i wieczorem. Nie mam pojęcia co się stało. Dziś na spacerze poza miastem w zieleni zachowywała się normalnie. Na początku trochę się opierała ale później ładnie szła na smyczy i wściekaniom nie było końca. Nie wiem czy ona się czegoś wystraszyła, chociaż nie zauważyłam nic, czy coś się tam pokićkało w tej małej główce. Proszę o info jeżeli mieliście podobne przypadki.
luizka4don - 02-03-2013, 20:49

Czy czasem wlasnie cos jej nie wystraszylo ??(samochod,pies,albo jakis hałas na dworzu??)
Gosiamaczek - 02-03-2013, 20:54

No nie mamy pojęcia :( . Do psów leci i się cieszy no to chyba nie pies. Od mamy jak ją zabieram to leci do na smyczy jak głupia. Co prawda już do samochodu tak nie bardzo chce wejść i siedzi w nim jak trusia. A może coś z tym samochodem nie halo? No nie wieeeem! A to sikacz mały musi chodzić na spacery :confused:
luizka4don - 02-03-2013, 21:00

Bella ma uraz do duzych psow bo jak bylismy na wybiegu miesiac temu to dog po niej przebiegł i teraz do wiekszych psow podchodzi z dystansem ale po chwili jest ok.

[ Dodano: 02-03-2013, 21:01 ]
Cos musiało ją wystraszync napewno.

Gosiamaczek - 02-03-2013, 21:03

Będzie ostatni spacer ok 23 i zabierzemy ze sobą jakąś zabawkę bo przysmaki owszem zjada ale zaraz siada i nici. Dzięki
luizka4don - 02-03-2013, 21:05

Z czasem powinno jej to przejsc nasze psiaki to jeszce dzieciaki przeciez:) :) :) :) Powodzenia
Di - 02-03-2013, 21:17

Gosiamaczek, bawcie się z nią. Zabieraj na spacery (częste, ale krótkie, dzieciaka nie można przeciążać, no i stawy) i bawcie się. Jakieś nowe zabawki, trochę gonitwy, pyszne smakołyki, spacerek trzeba jej uatrakcyjnić, żeby zobaczyła, że jest super. Nie powinno być tak, że robi siusiu/koopę i natychmiast do domu.
Gosiamaczek - 03-03-2013, 12:41

Dziś w lesie było ok latanie, wąchanie, szczekanie ale rano o 5,00 (bo tak mnie obudziła) tylko siku i myk do domu. Nie wiem czy ona nie boi się łopotu flag, bo zauważyłam, że zwraca na nie uwagę. Dziś na resztę spacerów już po mieście przyniosłam z lasu gałęzie choinki. Będę jej machać przed nosem a ona będzie się za nimi wściekać :D i jakoś damy radę.
Di - 03-03-2013, 15:13

Gosiamaczek napisał/a:
przyniosłam z lasu gałęzie choinki. Będę jej machać przed nosem a ona będzie się za nimi wściekać :D i jakoś damy radę.


Dokładnie. Będzie zwracać uwagę na zabawkę a nie trzepot flag ;) Będzie dobrze ;)

cookies - 08-04-2013, 14:55
Temat postu: Bardzo dziwne zachowanie :(
Witam,napisałem tę notkę już w innym temacie ale niestety nie ma żadnych efektów,więc postanowiłem założyć new temat.
otóż 5 dni temu przywiozłem labka od znajomych ponieważ oni wyjeżdżają i nie mieli co zrobić z psiakiem,niby wszystko jest ok bawi się,skacze,je,jednakże gdy przychodzi pora wyjścia na dwór to jest makabra.Po schodzach zejdzie po cieżkich męczarniach i z wyjściem z klatki jest to samo,trzęsie się okropnie i ciągnie do domu,nie mam pojęcia czemu tak jest.Dodam że dzieje się tak jak wychodzę z nią rano i w godzinach popołudniowych,a jeżeli wyjde z nią wieczorem to zupełnie inny pies i pobawi się i pobiega.Prosiłbym o odpowiedź co może być przyczyną,może ktoś miał taki przypadek.Aha jeszcze jedno panicznie boi się hałasu,dużych samochodów i UWAGA: loga sklepu biedronka :-P

Di - 08-04-2013, 19:58

cookies, znalazła się w nowej sytuacji, nowym środowisku, czuje się niepewnie, zostawiona przez swoich ludzi. A nawet jeśli nie czuje się zostawiona, to nowe mieszkanie/środowisko, to jest dla niej jakaś sytuacja stresująca. Dlatego musisz urozmaicać jej spacery, zachęcać ją do schodzenia smaczkami, dobrze jej kojarzyć swoją obecność, smycz, schody. Jestem pewna, że się w końcu przekona, cóż to jest 5 dni?
cookies - 08-04-2013, 20:54

Staram się z nią częściej wychodzić żeby zapoznała się z osiedlem codziennie staram się chodzić z nią inna trasą,dzisiaj nawet zauważyłem że najgorzej to jest wyjść z nią poza bramkę bo później to już jest lajt.Sprobowałem nawet ją wziąć do znajomych którzy mają też labka na działce (samca)no zupenie inny pies i bawiła się skakała jak szalona,nawet podgryzywała Barego żeby się znią bawił :) szalała przeszło 4 godziny jak przyszła do domu to padła jak zabita :P myśle że poprzedni właściciele nie dbali o nią,dlatego jest tak ciężko ją przyzwyczaić.Widziałem jak zachowywali się wobec niej,ciągle była przeganiana z kąta w kąt na dwór jak wychodziła to dosłownie minuta góra dwie.Spróbuje zrobić tak jak piszesz może to pomoże i wiem że może to potrwać tydzień miesiąc a nawet rok:)pozdrawiam
Di - 08-04-2013, 21:01

cookies napisał/a:
to potrwać tydzień miesiąc a nawet rok:)


nie, na pewno nie będzie tak źle ;) Sara musi się przystosować do nowych warunków, a jeśli jeszcze, jak piszesz, miała swoją nieciekawą przeszłość, to w ogóle normalne spacery mogą dla niej stanowić coś... nienaturalnego. To w gruncie rzeczy wielka psia tragedia, więc dobrze, że trafiła na Ciebie ;)

Z ciekawości: ile ona ma?

cookies - 09-04-2013, 07:52

Z tego co mi wiadomo to ma 3 lata :)
Kasia1407 - 18-12-2013, 22:22
Temat postu: coś nie tak ;/
Witam moja Sindi ma 4 miesiące i coś się z nią dzieje nie tak. Cały czas leży nie chce się bawić i ma strach przed wyjściem na dwór jak już się ubieram i ją wołam to narobi przy drzwiach fakt faktem do tej pory zdarza jej się narobić w domu ale tak się nie zachowywała. Ostatnio mój mąż chciał z nią wyjść na dwór ona nie chciała a nie była z dwie godziny więc wziął ja na ręce to nasikała mu na ręcach. Siłą ją trzeba wyciągać na dwór.
Bardzo się o nią martwię bo się bardzo dziwnie zachowuje.
Jutro oczywiście idziemy do weterynarza ale ciekawa jestem co wy mi powiecie czy wasze labki też tak miały?

Milena - 18-12-2013, 22:26

Kasia1407, może się czegoś przestraszyła na dworze i dlatego tak reaguje. Nie radzę rozwiązywać tego siłą i zmuszać psa, bo to może doprowadzić do tego, że lękliwość się pogłębi i będzie jeszcze gorzej. Spróbujcie przekupić ja smakami, mówić spokojnie ale wesoło, pokazać jej, że spacerki są fajne, zachęcić ulubioną zabawką itp, itd... musi spacer kojarzyć miło, a nie być katorgą, nie róbcie nic na siłę.
Małgosia35 - 18-12-2013, 22:26

A czy coś na dworze ją nie zestresowało?nie wystraszyła się bardzo czegoś?
Kasia1407 - 18-12-2013, 22:43

Właśnie wydaje mi się że nie, zawsze się z nią bawimy ganiamy itd.
Bardzo się martwię że jest chora bo nigdy się tak nie zachowywała. Ja bym jej nie zmuszała ale ona do tej pory ma problemy z sygnalizowaniem że jej się "chce" i staramy się z nią wychodzić co 2 godziny a jak to przegapimy albo zachce jej się wcześniej to po prostu narobi w domu fakt faktem tylko siusiu, kupkę tylko na dworzu robi.
Nie pokoi mnie też jej zachowanie dzisiaj nawet nie chciała się bawić swoją ulubioną piłką:/

kamil8406 - 19-12-2013, 07:43

Czesc moja Incia tez miala problemy z wytrzymaniem nawet godziny okazało sie ze ma zapalnie pecherza i zapalenie pochwy, siusiala pod siebie nawet we snie, wystarczylo zrobic badania moczu i antybiotyk dac w zastrzykach, moze u ciebie tez to sie przyplatalo. Poza tym przy wychodzeniu na dwór tez mialem problem bo ze schodów nie chciala mi schodzic i sikala przed nimi, chyba ze strachu wystarczylo na schody karme rozsypac albo uciekac przed nią a ona mnie gonila i teraz nie mam problemów ze schodami :)
Ewelina - 19-12-2013, 07:48

Kasia1407, spróbujcie małymi kroczkami może faktycznie ją coś wystraszyło, albo wy jesteście nadgorliwi i przez to jest tak jak jest. Nie reagujecie jakoś nerwowo kiedy zdarzy jej się narobić na podłogę|? Jaka jest wtedy wasza reakcja?
Weronika_S - 19-12-2013, 09:16

kamil8406 napisał/a:
ze schodów nie chciala mi schodzic i sikala przed nimi, chyba ze strachu wystarczylo na schody karme rozsypac albo uciekac przed nią a ona mnie gonila i teraz nie mam problemów ze schodami

młody labrador nie powinien schodzić sam ze schodów, możecie mieć później problemy ze stawami. Tak uczulał mnie i wet i hodowca.

kamil8406 - 19-12-2013, 09:48

Weronika wiem dopóki była mała to ja nosiłem, ale teraz juz za duza na noszenie. Ma ponad 50 cm dokladnie nie da sie zmierzyc jest po rodowodowych rodzicach, tylko ona jest bez rodowodu jak na labradorke w tym wieku jest duza. Stawy ma zdrowe, dysplazji brak takze po schodach moze spokojnie smigac :) Jest z labradorów tzw. amerykanskich
mibec - 19-12-2013, 10:25

kamil8406 napisał/a:
dopóki była mała to ja nosiłem, ale teraz juz za duza na noszenie

ja znosilam Shelby do 9 miesiaca zycia, jakos watpie zeby byla mniejsza ;)

kamil8406 napisał/a:
Stawy ma zdrowe, dysplazji brak
i skad to wiesz w wieku 3 miesiecy i 3 tygodni? (o ile suwaczek pokazuje wiek psa, a tak zakladam).
Milena - 19-12-2013, 12:13

Kasia1407, psy często sikają ze strachu, szczególnie młode. Oczywiście wybierzcie się do weterynarza jak najszybciej, ale pomyśl o tym, że mogła się czegoś przestraszyć lub bać się czegoś czego wy nawet nie zauważacie.
Ewelina - 19-12-2013, 13:37

kamil8406 napisał/a:
Weronika wiem dopóki była mała to ja nosiłem, ale teraz juz za duza na noszenie. Ma ponad 50 cm dokladnie nie da sie zmierzyc jest po rodowodowych rodzicach, tylko ona jest bez rodowodu jak na labradorke w tym wieku jest duza. Stawy ma zdrowe, dysplazji brak takze po schodach moze spokojnie smigac Jest z labradorów tzw. amerykanskich
;-) oby tak było, niestety to że jest po rodzicach rodowodowych a sama rodowodu nie ma to już wątpliwa kwestia jak dla mnie. Sam rodowód nie gwarantuję tego, ze pies nie ma dysplazji :)
kamil8406 - 19-12-2013, 16:49

Ewelina napewno niema przeswietlana byla. lekarz stwierdził ze lepszych stawów nie mogłaby miec takze zdrowa dziewczynka :)
Kasia1407 - 19-12-2013, 21:55

Dzisiaj już jest wesoła i rozbawiona :haha: Jak nasiusia to oczywiście krzykniemy na nią choć teraz jak się tak zachowuje to po prostu wycieramy i nawet nie zwracamy jej uwagi. Broń Boże jej nie bijemy to jest nasze oczko w głowie i nigdy bym na nią ręki nie podniosła.
Dzisiaj jest całkiem inna chętnie wychodzi na dwór tylko narobiła dwa razy dzisiaj w domu:/ Jutro mąż z nią idzie do weterynarza bo akurat ma termin szczepienia więc się wypyta o wszystko.

tenshii - 19-12-2013, 22:29

kamil8406 napisał/a:
przeswietlana byla
szczenięta prześwietla się od 16 tygodnia, nie wcześniej :P

kamil8406 napisał/a:
est z labradorów tzw. amerykanskich

kamil8406 napisał/a:
jest po rodowodowych rodzicach

a co to zmienia?

kamil8406 napisał/a:
jak na labradorke w tym wieku jest duza

tym bardziej należy o te stawy dbać

Ewelina - 20-12-2013, 10:43

Kasia1407, Nie powiniście krzyczeń na nią kiedy na sika, ona i tak tego nie rozumie. Jeżeli narobi w domu nie reagujecie, jeżeli na dworze nagradzacie. taka jest zasada a i nie sprzątajcie przy niej kiedy narobi.

kamil8406, Nie chodzi o to, żebyś nas do czegoś przekonywała chodzi o to, zeby zapewnić psu opiekę, nie ważne czy rodzice mają rodowody pies i tak może mieć dysplazję. Jeżeli szybko rośnie musisz bardziej uważać.

aganica - 20-12-2013, 16:13

Kasia1407 napisał/a:
narobiła dwa razy dzisiaj w domu
Ja nie rozumiem, w czym problem.
Sindi jeszcze nie ma czterech miesięcy, to naturalne że jej się zdarza .. i jaszcze tak będzie.Moja Fioo ostatni raz zsikała się w domu, gdy miała prawie 6 miesięcy... bywa.. każdy pies jest inny, bez znaczenia czy ma rodowód czy nie.

mibec - 20-12-2013, 16:28

aganica napisał/a:
Moja Fioo ostatni raz zsikała się w domu, gdy miała prawie 6 miesięcy...
to i tak zdolna dziewczynka ;) Shelby przestala jak miala skonczone 10 miesiecy.
aganica - 20-12-2013, 17:32

Pies boi się....
No właśnie.......mój Lovelas się boi ..................powrotu do domu.
Od zawsze mnie zastanawiało co z nim jest nie tak? gdy idziemy od domu...pies szczęśliwy, każdy spacer to radocha nie do opisania.
Gdy zmieniamy kierunek .. ku domowi.. pies zwalnia na długość smyczy, ociąga się ,jest marudny i bez życia. Tak jest zawsze :<
Na początku mnie to denerwowało i nie potrafiłam zrozumieć takiej reakcji.
Pies po przejściach ma swoje traumy, co musiał przeżywać w domu?, jak był traktowany? że nie chce wracać do bloku.Celowo piszę do bloku bo.. tak jest do momentu minięcia parteru, gdy wchodzimy wyżej..radość wraca i wtedy pędzi pod nasze drzwi.
W poprzednim domu, mieszkał na parterze :(

tenshii - 20-12-2013, 18:01

aganica, a mi się wydaje, że on po prostu jest smutny, że wraca do domu z dworu. A jak wchodzicie na piętro to do niego dochodzi, że nie ma odwrotu i tyle. Nie dorabiałabym do tego takiej filozofii :)
Głowa do góry

Madzialenka - 21-12-2013, 01:46

aganica napisał/a:
Pies boi się....

No właśnie.......mój Lovelas się boi ..................powrotu do domu.

Od zawsze mnie zastanawiało co z nim jest nie tak? gdy idziemy od domu...pies szczęśliwy, każdy spacer to radocha nie do opisania.

Gdy zmieniamy kierunek .. ku domowi.. pies zwalnia na długość smyczy, ociąga się ,jest marudny i bez życia. Tak jest zawsze


Przeczytalam i popadlam w zadume...Blondi robi identycznie i robila tak tez,zanim pojawila sie u nas Dusia.Potrafila nawet sie lapami zapierac co jakis czas. Drazni mnie to do dzis ,ale wiem,ze ona nie ze strachu wraca do bloku,tylko z czystej niecheci do nudy i konca spaceru.Najlepszym przykladem jest to ,ze potrafi zawsze w tym samym punkcie powrotnej drogi do domu uciec na srodek pola,polozyc sie i nie ruszac dalej nawet za najlepsza zacheta.Dopiero zmiana kierunku i opcja dalszego hasania jest odpowiednim motywatorem i po paru metrach,Blondi ,znow posluszna i grzeczna .... Ladnie mna manipuluje :D :D

aganica - 21-12-2013, 07:57

tenshii napisał/a:
Nie dorabiałabym do tego takiej filozofii
Bym nie dorabiała, gdybym nie miała, też innych symptomów...złego traktowania ;
Lęk przed małymi dziećmi, podrywanie się gdy leży na podłodze, a ktoś obok niego przechodzi,uciekanie z piskiem gdy się go ..niespodziewanie dotknie, wycie przy głaskaniu okolic uszu /zaznaczam że są zdrowe - zdiagnozowane/ i wiele innych ale... to nie ten temat .

anna34 - 21-12-2013, 08:47

aganica napisał/a:
No właśnie.......mój Lovelas się boi ..................powrotu do domu.
Od zawsze mnie zastanawiało co z nim jest nie tak? gdy idziemy od domu...pies szczęśliwy, każdy spacer to radocha nie do opisania.
Gdy zmieniamy kierunek .. ku domowi.. pies zwalnia na długość smyczy, ociąga się ,jest marudny i bez życia. Tak jest zawsze

Znajomego pies ma tak samo,ale on nie chce wracać zwyczajnie do domu i dlatego kombinuje,to pies,który mógłby spacerować nawet cały dzień :D

Milena - 21-12-2013, 09:39

aganica, wierzę, że to może być trauma z przeszłości... też mamy parę takich, które jak się okazuje są tak głęboko zakorzenione, że nieodwracalne.
tenshii - 21-12-2013, 10:15

Cytat:
Bym nie dorabiała, gdybym nie miała, też innych symptomów...złego traktowania ;
Lęk przed małymi dziećmi, podrywanie się gdy leży na podłodze, a ktoś obok niego przechodzi,uciekanie z piskiem gdy się go ..niespodziewanie dotknie, wycie przy głaskaniu okolic uszu /zaznaczam że są zdrowe - zdiagnozowane/ i wiele innych ale... to nie ten temat .

Wierzę, że ma inne symptomy, ale nie każdy musi się wiązać z przeszłością :)
Spróbuj mu osłodzić jakoś ten parter.
Może przez pewien czas niech ktoś tam dla niego zostawi jakąś nagrodę jak wyjdziecie. Będzie wracał to sobie znajdzie.

Magdaa87 - 26-04-2014, 16:51

Od paru dni posiadam labradorka . Piesek w domu tryska radością. Bawi się, je normalnie. Kochana z niej przylepa ale gdy wychodzimy z nią na spacerki piesek kuli ogonek i wcale nie ma ochoty na spacery. Mamy bardzo dużo czasu żeby z nią wychodzić a ona tego nie chce i wcale ze spacerów się nie cieszy. W domu możemy stukać czym chcemy a Malutka się nie boi. Jak na szczeniaka boi się obcych ludzi, nie pozwala żeby ją dotykali. Przekupujemy ją smakołykami , glaskamy, chwalimy i nic nie pomaga. Czy to jej kiedyś przejdzie?
Ewelina - 26-04-2014, 17:14

Magdaa87, z jakiego źródła macie szczeniaka? Czy psina przeszła wszystkie szczepienia, skończyliście kwarantanne?
Magdaa87 - 26-04-2014, 17:33

Pieska mamy z hodowli po wszystkich szczepieniach. Mała przeszła już kwarantanne . dodam że mamy mały ogródek i w nim Elza czuje się bardzo dobrze a spacerów się boi.
kiwwinka - 07-08-2014, 23:08

Witam, nasza Bella ma 12 tyg. mała była na pierwszym spacerze (po kwarantannie) na smyczy i było całkiem fajnie, wystraszyła sie trochę psa sąsiada w ujadającego w kojcu na nią i traktora, teraz po kilku spacerach boi się, przysiada (tyłem do mnie jak obrazona) kładzie się i za nic nie chce iść :beated: smaczki działaja na chwilę, podchodzi do mnie, zjada, idzie chwilkę i baach na pupkę... ma szelki, ciągnę trochę, namawiam, wołam, niosę na rękach (uwielbia to :-P ) może to normalne w tym wieku? jeszcze duzo śpi, szybko sie męczy nawet w domu, nie chcę jej zrazić do wychodzenia :<
Nati8675 - 15-08-2014, 19:01

Moj 13 tygodniowy Marley również nie chce chodzić na spacery :c Jak tylko przekroczę z nim próg domu to siada na pupie i piszczy . Smaczki działają na chwile bo podejdzie , zje i dalej to samo :c A jak go puszczam i odchodzę kawałek to przybiega ale potem znowu to samo :c Nie mam pojęcie czemu się boi i nie lubi spacerków zawsze jak uda mi się z nim wyjść bo czasem się przełamuje jak idę z moją siostra i z nim ( ze mną samą nie chce iść) to bawię się z nim , spotyka inne pieski :D to czemu się boi ? :c Nie ma do mnie zaufania ?
kiwwinka - 19-08-2014, 19:52

Nati, moja mała bez przysmaków nadal tak ma ale jest ciut lepiej, wyczułam ją jakie przysmaki uwielbia i za nie idzie całkiem ładnie blisko mnie z lewej strony na luźnej smyczy,
aż przysmaki się skończą :greedy:
potem siada albo ciagnie do domu, ew. do innego psa, taki juz urok małych labków,
mieszkam na górce więc niekiedy turlam jej jabłko i ona za nim pieknie biegnie, ledwo nadążam, jak ciagnie staję, komenda: siad, chwila na uspokojenie i idziemy przy nodze, jak tylko wejdzie na trawkę, kładzie się i je trawę :-P
zaufanie tu raczej nie ma nic do rzeczy, trochę strach i trochę lenistwo bo w naszym ogródku Bella też ma przypływy szleństwa z leżeniem, niekiedy siada na schodach przed domem i patrzy na chmury, bez smaczka nawet na mnie nie spojrzy hih

Magdaa87 - 19-08-2014, 19:57

U mnie juz wszystko wróciło do normy po 1,5 miesiąca walki Elza uwielbia spacery i pływanie w jeziorach. Trzeba naprawdę duzo czasu i cierpliwości ale warto :)
Nati8675 - 19-08-2014, 20:21

Magdaa a jak ją oswajałaś ze spacerkami ? Bo mój Marley nadal nie chętnie chodzi na spacerki . Tylko jak go puszcze ze smyczy to idzie ale i tak ma podkulony ogon jak tylko usłyszy ludzi .
Paulinka1990 - 21-12-2014, 11:19

Witam swoją sunię mam drugi dzień dopiero, ma 7 tygodni i jest po 2 odrobaczaniu weterynarz powiedzial że już można z nią wyjść na dwór więc wzielam ja na ręce i hop na trawkę a ona siedzi między moimi nogami i popiskuję że chce wracać. Staram się odchodzić od niej kawalek i wolać więc przybiega do mnie i od razu uklada się pomiędzy nogi i dalej popiskuję... Widzę że się trzęsie ale wątpię że z zimna bo jest temperatura plusowa a ta rasa raczej nie czuje zmian przez swoją sierść... Mam nadzieję że to na razie przez to że krótko jest z nami i boi się rozląki i nie wiem czy dalej próbować z nią wychodzić czy na razie darować sobie i dawać jej sikać na matę... Wolalabym uczyć ją dworu ale skoro tak się boi to i tak nic nie zrobi więc jak często z nią wychodzić i na jak dlugo? Rano po 5 minutach darowalam sobie.

i przy okazji mala często ( no moim zdaniem) gryzie się w tylną lapke albo udo i liże sobie kroczę jak ją wtedy glaszczę to pokazuje język i dalej gryzie, daje jej karmę którą jadla jak byla u hodowcy więc to raczej nie od tego może to jakaś oznaka stresu?

kamil8406 - 21-12-2014, 11:39

Paulinka1990 napisał/a:
weterynarz powiedzial że już można z nią wyjść na dwór

Źle zrozumiałaś weterynarza . Jeśli tak na prawdę by powiedział to ja bym go zmienił jak masz taką możliwość. Z psem można wychodzić ale dopiero po 2 szczepieniu chyba że masz swoje podwórko i nie mają tam wstępu inne psy. Jeśli nie masz podwórka niech uczy się na podkłady.
Paulinka1990 napisał/a:
gryzie się w tylną lapke albo udo i liże sobie kroczę

Takie objawy najczęściej są przy alergii labradory często mają z nią problemy. Jaką karmę podajesz Aqua?

Paulinka1990 - 21-12-2014, 12:03

ona jest po 2 szczepieniu... karmę dostaje taką jaką dawala wlaścicielka matki mojej suni nazwy niestety nie pamiętam bo chcę przestawić ją na gotowane jedzonko więc tyle ile dostalam to zużyję pod koniec paczuszki wprowadzę swoje. mama suni wiem że kurczaka nie toleruje ale ja swojej jeszcze nie dawalam takiego jedzonka tylko troszkę royala smakolyków do szkolenia...
tenshii - 21-12-2014, 12:06

Paulinka1990 napisał/a:
ona jest po 2 szczepieniu

Jesli ma 7 tygodni nie może mieć dwóch szczepień.

Paulinka1990 napisał/a:
chcę przestawić ją na gotowane jedzonko

to nie jest dobra decyzja
pies, który rośnie potrzebuje dobrze zbilansowanej karmy aby wszystko rozwijało się prawidłowo
Gotowanego w życiu tak nie zbilansujesz
Musisz kupić dobrą jakościowo karmę. Ta, którą dajesz raczej dobra nie jest, biorąc pod uwagę jak młodego psa Ci wydano - powinien być jeszcze z mamą około tygodnia.

Poza tym ona jest u Ciebie drugi dzień. Najpierw daj jej się zaklimatyzować w domu, a potem myślcie o dworze.

Paulinka1990 - 21-12-2014, 12:15

Gotowanego w życiu tak nie zbilansujesz- opinie na ten temat są podzielone są specjalne tabele ile czego powinno być na masę psa i uważam że jest to dobre rozwiązanie i raczej tańsze niż sucha karma

Musisz kupić dobrą jakościowo karmę. Ta, którą dajesz raczej dobra nie jest, biorąc pod uwagę jak młodego psa Ci wydano - powinien być jeszcze z mamą około tygodnia_ no nie wiem czytalam dużo na ten temat i szczeniaki się oddaje w 7/8tygodniu tym bardziej jak już są samodzielne i tak bardzo matki nie potrzebują a i ona powoli traci zainteresowanie nimi.
a co ma jakość karmy do okresu wydanie szczeniaka?

a i w książeczce ma wpisane nosówkę i parwowiroze i 2xodrobaczanie pomylilam się...no to może faktycznie chodzilo o wlasne podwórko i poczekam do 5stycznia na szczepienie...

tenshii - 21-12-2014, 12:25

Paulinka1990 napisał/a:
opinie na ten temat są podzielone są specjalne tabele ile czego powinno być na masę psa i uważam że jest to dobre rozwiązanie

Bez urazy, ale z tego co piszesz nie masz pojęcia o opiece nad psem :(

Paulinka1990 napisał/a:
czytalam dużo na ten temat i szczeniaki się oddaje w 7/8tygodniu tym bardziej jak już są samodzielne i tak bardzo matki nie potrzebują a i ona powoli traci zainteresowanie nimi.

To, że piest jest samodzielny nic nie znaczy. Matka uczy swoje dzieci odczytywania sygnałów, psiego języka. I choćby to, że traci nimi zainteresowanie, i je odgania uczy je właśnie tego jak zachowuje się pies, który nie ma ochoty na kontakt i kiedy należy spasować - to cenna lekcja dla szczeniaka, który za wcześnie odebrany tej umiejętności nie posiada...

Paulinka1990 napisał/a:
co ma jakość karmy do okresu wydanie szczeniaka?

Skoro ktoś Ci wydał szczeniaka tak wcześnie i nie dba o jego rozwój emocjonalny to o karmienie raczej też nie. Temat wałkowany wielokrotnie...

Paulinka1990 - 21-12-2014, 12:29

To w takim razie jaką karmę polecasz?
tenshii - 21-12-2014, 12:32

W sprawie karmy zapraszam tutaj:
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=3143

i do całego działu o karmach.

Paulinka1990 - 21-12-2014, 12:39

dobrze poczytam

http://www.psy24.pl/1685-...ie-do-domu.html

http://www.labradory.com....zwoju-szczeniat a tutaj jest napisane że 7tygodni jest ok nie wiem...

rafalbballer - 22-12-2014, 08:51

Hej

Tenshi naprawde dobrze mowi zarowno z karmieniem jak i wychowaniem :)
Ja swoja "labradorzyce" odebralem od matki zaraz przed 4 miesiacem zycia-to czego nauczyla sie od mamy i taty jest nie do nadrobienia przez szczeniaka odebranego za wczesnie.

Skad masz swojego labka ?

Feliks - 29-12-2014, 13:23

Nie wiedziałem gdzie napisać moją wiadomość bo nie chciałem zakładać nowego wątku, ale po części jestem w temacie. Otóż dzisiaj podczas pobytu na dworze z moim psem, a dokładniej podczas wspólnego odśnieżania, tak tak po tygodniu wykonuje już tą sztuczkę, która przy dużej ilości opadów jest zbawienna:) Ale do rzeczy. Mój pies latał sobie po ogródku, nie mam ogrodzenia jak każdy na naszej ulicy i nagle wyłonił się zza rogu pies, a raczej piesokoń. Mastif z rodziny zastępczej o ubarwieniu berneńczyka. Ogólnie pies, którego głowa i szyja równały się wielkości mojego Feliksa. Podbiegł do nas niby to zaczął wąchać, ale i spychać mojego psa no to najpierw kukam gdzie właściciel, nawet zawołałem czy jest taki...cisza. No to psa na ręce i do domu, a pies za nami. Otwieram drzwi, a tamten chce do środka za szczeniakiem, no to nerwy mi puściły i pieprznąłem mu z tych drzwi na do widzenia. Potem poczekałem chyba z 20 minut na właściciela. Przyjechali jakimś amerykańskim pickupem po psa. Objechałem po całości. Dzieci na ulicy pełno, szczeniaki, a on krowę luzem puszcza. Spytał tylko czy kogoś pogryzł, jak powiedziałem nie to odpowiedział, że to najważniejsze ;]
dam18 - 06-07-2015, 21:06

Ja ze swoim Rokim także miałem komplikację z chodzeniem na smyczy do takiego stopnia że przewrócił moją była partnerkę, naruszył jej nadgarstek , pociął smyczą skórę na rękach. Wtedy powiedziałem dość i zastosowałem kolczatkę i naukę chodzenia na smyczy. Byłem przeciwny takiemu rozwiązaniu ale żadne inne sposoby na niego nie działały. Po pierwszym spacerze z kolczatką od razu zajarzył jak ma się zachowywać będąc na smyczy. Widocznie musiał dostać bolesnych bodźców by zrozumieć. Mimo że serce mi pękało jak skomlał, piszczał i nie wiadomo co jeszcze. Teraz wystarcza normalna obroża i spaceruję bardzo ładnie i grzecznie i wszyscy są szczęśliwi.
papalinka - 15-11-2016, 12:26
Temat postu: wychodzenie z szczeniakiem
Witam. Mamy 9 tygodniowego szczeniaka. Wszystko ogólnie ok z pieskiem, ale mamy duży problem
od samego początku gdy wychodzimy z nim na spacer to mamy tragedię. Już jak ma szelki założyć to ucieka. Gdy przejdziemy próg domu na dwór to nie idzie. Trzeba go brać na ręce i tak nieść do zakrętu. proszę o pomoc. Tak nie może być. Dodam że dodatkowo załatwią się na tarasie.

adresprzema - 15-11-2016, 12:47

papalinka napisał/a:
Już jak ma szelki założyć to ucieka.

Trzeba szczeniaka przyzwyczaić do szelek czy do obróżki. Jaki to problem, żeby po domu biegał w szelkach czy obroży? Jeżeli do obróżki w domu przypniesz metr sznurka to dodatkowo możesz uczyć szczeniaka zostawania w miejscu przydeptując koniec sznurka.

papalinka napisał/a:
Gdy przejdziemy próg domu na dwór to nie idzie. Trzeba go brać na ręce i tak nieść do zakrętu. proszę o pomoc.

A nie można go zachęcić żeby szedł zabawką czy smakołykiem?
Postaw szczeniaka na progu odejdź 2 metry i pokaż mu jego zabawkę przywołując do siebie.
Postaw szczeniaka, pokaż mu że masz w ręku smakołyk a następnie odrzuć smakołyk na 2 metry.

papalinka - 15-11-2016, 12:58

Dziękuję z góry. Będziemy próbować dzisiaj jak wyjdziemy popołudniu z Bobuchą :)
sylani - 22-05-2017, 19:21
Temat postu: szczeniak nie chce chodzić na smyczy/szlkach
Witam serdecznie,
mój 3-miesięczny samiec labradora wręcz nienawidzi chodzenia na smyczy. Zmieniłam nawet obrożę na szelki aby mu to ułatwić, ale niestety moje próby spełzły na niczym. Próbowałam również z szelkami easy-walk, ale to się sprawdza chyba tylko przy psach, które ciągną, a nie odwrotnie.
Spacer wygląda mniej więcej tak: Przynajmniej raz dziennie wykonuję z nim spacer dłuższy niż 15min, zazwyczaj w kierunku jeziora czy parku aby umilić mu go późniejszym spuszczeniem na smyczy. Lecz niestety, kiedy tylko załatwi wszystkie swoje potrzeby siada na chodniku i ani mu się śni iść dalej. Mimo, że wie, że plan takiego spaceru mamy codziennie. Potrafi nawet się położyć i patrzy na mnie tymi ślepiami jakby naprawdę nie miał pojęcia o co mi chodzi. Dopiero kiedy przejdziemy jakieś 20min zaczyna szybciej przebierać nogami i zmierza przed siebie. Największa zagadka tkwi w tym, że kiedy chodzi bez smyczy jest w stanie pójść za mną wszędzie i to z machającym ogonem. Wszystkie potrzeby też bez problemu załatwia na smyczy, ale kiedy tylko chcę się z nim oddalić w celu dłuższego spaceru to jest to wtedy zaczyna się problem.
Mam go od ukończenia przez niego 6-iu tygodni. Od przynajmniej 4 tygodni chodzi na smyczy i cały czas jest ten sam problem. Jest naprawdę kochanym psiakiem i chciałabym aby spacery były dla niego tak miłe jak dla mnie. Liczę na pomoc.

Monisiaczek - 26-05-2017, 10:54

sylani, powyżej kilka pomysłów podrzucił adresprzema.
Jaką masz smycz? Zwykłą czy flexi? Jeśli flexi, to zmień na zwykłą.

I jeszcze "przepis" z forum szkoleniowego:
Cytat:
1. W domu kilka razy dziennie (najpierw b. króciutko, z czasem dłużej) przypiąć smyczkę do obroży i pozwolić psu swobodnie się przemieszczać ze smyczą ciągnącą się po podłodze. Ta smyczka powinna być lekka, niezbyt długa, wtedy nie będzie taka straszna dla psa. Może to być na początek kawałek zwykłej linki czy jakiegoś sznurka.

2. Gdy piesek ma przypietą smyczkę, przywoływać go często do siebie i nagradzać bardzo dobrymi smakołykami i zabawą ulubionymi psimi zabawkami.

3. Oswajać smyczkę w porze karmienia z miski, przypinać ją tak aby pies idąc na swoje miejsce karmienia ciągnął ją po podłożu. Albo przypinać gdy już stoi przy misce i zjada obiadek. Można wprowadzić zasadę, że karmienie jest zawsze na smyczy.

4. Jeśli piesek zna jakieś komendy (siad, waruj), po wykonaniu komendy na chwilę zapiąć mu smyczkę i dopiero wtedy nagrodzić czymś pysznym. Czas trzymania na uwięzi stopniowo wydłużać.

5. Jeśli jest możliwość bezpiecznego wyprowadzania psa bez smyczy na dwór, oswajać z nią tak jak w mieszkaniu (coraz częściej przypinać, na coraz dłużej i zawsze nagradzać za spokój).

6. Jeśli takiej możliwości nie ma, czyli pies dla własnego bezpieczeństwa musi być na dworze zapięty, dobra by była lekka linka najpierw ciągnąca się po ziemi, a jak pies ją zaakceptuje - trzymana przez Ciebie za koniec.
Powinna być dość długa, aby w razie potrzeby można było na nią nadepnąć.

7. Stopniowo można linkę skracać. Aż wreszcie zastąpić typowym sprzętem i ćwiczyć chodzenie na luźnej smyczy.

Podsumowując: starałabym się wytworzyć w piesku skojarzenie obecności smyczy/chodzenia na smyczy z samymi przyjemnościami (smakołyki, zabawa z przewodnikiem), które by natychmiast znikały w momencie odpinania smyczy.

I tak aż do momentu, gdy chodzenie na smyczy przestanie być problemem, a stanie się dla psiaka czymś najbardziej naturalnym.

A następnym etapem będzie nagradzanie nagrodami środowiskowymi (możliwość zabawy z innymi psami, węszenia), czyli odpięcie psa w nagrodę za ładne chodzenie na smyczy.

adresprzema - 26-05-2017, 23:44

sylani, Mam na forum kilka "wielbicielek", które nie przepuszczą okazji, żeby sprowadzić mnie do swojego poziomu, a następnie z oburzeniem zgłaszać moje wpisy jako naruszenie regulaminu. Dlatego czasem wolę milczeć. Ale to jest chore, dlatego piszę.

sylani napisał/a:
mój 3-miesięczny samiec labradora wręcz nienawidzi chodzenia na smyczy. Zmieniłam nawet obrożę na szelki aby mu to ułatwić, ale niestety moje próby spełzły na niczym.

Mimo wszystko wydaje mi się, że obróżka jest lepszym rozwiązaniem do nauki Szelki szczeniak dość szybko pogryzie, jeżeli nie przygotujesz go do chodzenia na smyczy. Po prostu łatwiej szczeniakowi pogryźć szelki niż obróżkę, łatwiej mu sięgnąć.

sylani napisał/a:
Próbowałam również z szelkami easy-walk, ale to się sprawdza chyba tylko przy psach, które ciągną, a nie odwrotnie.
.

Nie pomogą żadne szelki, ani inne wynalazki, dopóki nie nauczysz chodzenia psa na uwięzi, czyli na smyczy. Wczuj się trochę w psychikę psa i zastanów się jak Ty byś się zachowywała gdyby nagle ktoś Tobie ograniczał swobodę ruchów? Wcześniej biegałaś gdzie chciałaś, aż tu nagle ktoś za pomocą obroży, czy szelek brutalnie ogranicza Twoją ekspresję. Pewnie byś się deko wkurzyła, albo w zależności od cech charakteru, zamknęła w sobie. Tak samo reagują psy. Czy można się temu dziwić?
Szczerze pisząc, to należy dziwić się opiekunom, że nie są w stanie tego pojąć.
(Nic do Ciebie nie mam, tylko proszę żebyś zrozumiała jakim wyzwaniem dla psa jest ograniczenie jego swobód.) Dlatego bardzo ważne jest, aby to robić stopniowo i z wyczuciem.

sylani napisał/a:
Spacer wygląda mniej więcej tak: Przynajmniej raz dziennie wykonuję z nim spacer dłuższy niż 15min, zazwyczaj w kierunku jeziora czy parku aby umilić mu go późniejszym spuszczeniem na smyczy.

Generalnie pies, a już na pewno trzy miesięczny szczeniak, nie wie, że za chwile spuścisz go ze smyczy.
Powinnaś robić wszystko, żeby psu pozytywnie kojarzył się spacer na smyczy, czyli nagradzać, głaskać, tiutać i niuniać, jeżeli pies przez kilkanaście/ kilkadziesiąt sekund idzie na smyczy, tak jak Ty tego oczekujesz. Nawet gdyby Twój pies znał język polski, to i tak nie masz szans na to, żeby wyjaśnić mu, że teraz idziemy grzecznie, bo za kilka minut spotka cię drogi psie nagroda. Pies nie myśli w takich kategoriach. Pies żyje w wiecznym TERAZ.

sylani napisał/a:
Lecz niestety, kiedy tylko załatwi wszystkie swoje potrzeby siada na chodniku i ani mu się śni iść dalej.

A Tobie by się chciało iść dalej?
Bo mnie też raczej nie.
Twoim zadaniem jest przekonanie psa, że spacer na smyczy też może być atrakcyjny z jego punktu widzenia.
sylani napisał/a:
Mimo, że wie, że plan takiego spaceru mamy codziennie.

Wyprowadzę Cię z błędu. Twój pies nie wie jaki jest plan spaceru! Nie wie co zamierzasz!
Mam wrażenie, że oczekujesz od trzy miesięcznego szczeniaka więcej niż od pięcioletniego dziecka.

sylani napisał/a:
Potrafi nawet się położyć i patrzy na mnie tymi ślepiami jakby naprawdę nie miał pojęcia o co mi chodzi.


Zapewniam Cię, że nie ma pojęcia o co Ci chodzi. A patrzy tak na Ciebie ponieważ Ty jesteś jego zastępczą matką. Ma do Ciebie pełne zaufanie.
sylani,
Jeżeli jak piszesz, Twój pies jest kochanym psiakiem, Choć to nie to samo co stwierdzenie - kocham swojego psa, bądź uprzejma poświęcić trochę czasu na zrozumienie psiej psychiki. Pies raczej Ciebie nie zrozumie, to Ty powinnaś zrozumieć własnego psa.

O kilku prostych sposobach pisałem również w tym temacie http://forum.labradory.or...r=asc&start=240

Jeżeli zechcesz zgłębić trochę literatury na temat psiej psychiki daj znać na pw, a podeślę Ci kilka książek.

Szafir - 07-12-2017, 15:54

Hej to sie dopisze do tematu może to bunt może strach lenistwo już nie wiem moj szafir na spacerach w miarę idzie i nagle kładzie się na boku i orac nim można A on nic owszem chowanie się pomaga Ale to obciach jak się kładzie na środku ulicy na boku i dalej nie idzie. waży 30 kg i ruszyć go nie ma opcji kładzie się od tak sobie. Byłam z nim u veta bo panika że chory... Ma lekko starty staw i lekko przewapniony mięsień Ale bez przyczyny że takie numery robi owszem jak polezy i widzi zero zainteresowania to wstanie i idzie dalej Ale bez przesady.... sąsiadka mi powiedziała ze mam dobre serce że chorego psa wzięłam Ale on nie jest chory on ma takie akcje.... nie wiem co z nim robić jak się kładzie. Smaczki nie działają woli nie mieć a nie ustąpić. Jedynie rzucony patyk działa Ale to chyba dlatego że to jego natura i za patykiem zawsze pójdzie i przyniesie... A dodam że jak zmienię kierunek spaceru to rusza się Ale bez szału i tak jak ostatnie ciermiegi idziemy z czasem przeznaczonym na lezenie
adresprzema - 07-12-2017, 21:34

Przeczytałem Twój wpis kilkukrotnie i kilkukrotnie przemyślałem.
Wydaje mi się, że wyciągasz błędne wnioski.
Owszem labki czasem tak reaguję kiedy są zmęczone/przegrzane. Ale o tej porze roku trochę trudno podejrzewać, że pies jest przegrzany. Czy może być zmęczony - nie wiem, Ty mi napisz.

Szafir napisał/a:
Smaczki nie działają woli nie mieć a nie ustąpić.

To jeden z błędnych wniosków. Pies nie myśli, że ma nie ustąpić i nie upiera się przy swoim zdaniu.
To typowo ludzki punkt widzenia.
Typowym zachowaniem psa jest reakcja na bodziec. Bodźcem w tym przypadku jest smaczek, być może mało atrakcyjny dla psa - w co wątpię. Reakcją powinno być przyjście psa po smaczek.
Jeżeli psu nie chce się wstać po smaczka, a zwłaszcza młodemu, niespełna rocznemu labkowi, to przyczyn należy szukać głębiej, bo z całą pewnością nie jest to zachowanie normalne dla młodego laba.

Generalnie z Twojego opisu wynika, jakby pies był ociężały lub chory, ewentualnie przekarmiony.
W diagnozie chorób na odległość nie pomogę, bo to musi zrobić wet na miejscu.
Napisz czym karmisz psa, w jakich dawkach, jak często?
Ewentualnie co sama o tym sądzisz, co może powodować ociężałość u Twojego psa.

Szafir - 08-12-2017, 06:51

Może źle napisalam w momencie leżenia nie przychodzi na inne komendy odwołanie podczas swobodnych spacerów zawsze przyjdzie. Co do choroby miał we wtorek nawet wszystkie badania wraz z przeswietleniem i jest jak pisałam, ociezaly nie jest czy przekarmiony, tak sadze wet mówił że figura ma ok Ale cyt: biedy nie ma😁 je 2 x radziennie royal niebieski dla juniora (akana, eukanuba, k9 nie jadł potrafił piszczec dwa dni a nie ruszyć więc Royal się przyjął) je sucha Ale do tego uwielbia marchewkę. Kalafior dynię i to dostaje także jak dodatek do karmy. Jak chciałam aby był na mięsie gotowanym przeze mnie miał wiecznie biegunki gotowałam mu wołowinę z warzywami i inne wg jakis tam "madrych książek" Ale teraz ma być tylko na suchej że względu na to wapienie mięśnia. Może wyjaśnię że jak tak leży i to nic nie rusza w momencie jak podepne smycze ( jak warunki na to ppzwalaja) w momencie się podrywa i idzie a wręcz odstawi jak to labki taniec tyleczka ogona itp....



Jego fotki z wczoraj i z przed wczoraj a może jest z gruby kurczę teraz już nie wiem .

adresprzema - 08-12-2017, 11:17

No fakt. Biedy nie ma.
Specjalnie szczupły też nie jest, ale na zapasionego też nie wygląda.
Powiedział bym, że z wyglądu mniej więcej w normie, choć Kora jest szczuplejsza, no ale to sunia.

Szafir napisał/a:
Jak chciałam aby był na mięsie gotowanym przeze mnie miał wiecznie biegunki gotowałam mu wołowinę z warzywami i inne wg jakis tam "madrych książek"


Że na mięsie z warzywami to akurat dobrze, tylko po co to gotować?
Poczytaj o diecie BARF. Zajrzyj np do tego tematu - http://forum.labradory.or...r=asc&start=260

Razem z Korą jesteśmy zachwyceni dietą BARF, więc w wielu miejscach o tym piszę.
A gęstość stolca reguluje się dość prosto podając więcej kości - twardy stolec, lub więcej podrobów - luźny.

Załóżmy jednak, że pies nie jest ociężały ze względu na żarcie, ani nic mu nie dolega.
Wtedy przyczyn należało by szukać w psiej psychice.
Być może jest tak, że pies Cię trochę, jakby "testuje", sprawdzając na jak wiele "narzucenia własnej woli" może sobie pozwolić.
Choć taki "test" powinien być widoczny w innych psich zachowaniach, a nie tylko w tym jednym.
Wtedy najlepiej zignorować psie zachowanie i dalej robić swoje.
Pies się położył i nie reaguje na wołanie, po prostu od niego odchodzisz. To Ty jesteś liderem i to za Tobą pies ma podążać. Oczywiście w warunkach kontrolowanych, kiedy wiesz, że psu się nic nie stanie.
Takie zachowanie stosujemy kiedy jesteśmy na psim wybiegu, wołamy Korę, a ta nas ignoruje, bo woli zabawę z innymi psami. Wtedy wstajemy i wychodzimy z wybiegu.

Szafir - 08-12-2017, 17:45

Czytałam o barf Ale teraz już zguptaczylam się bo boję się o to jego wapienie mięśnia i z zaleceń dr ma być na karmię suchej przez 3 miesiące minimum aby zobaczyć i powtórzyć badania jak będzie w którą stronę to pójdzie. A o barf chętnie poczytam i popytać na forum. I ignorowanie włączę na stałe do spacerów.

[ Dodano: 08-12-2017, 17:45 ]
Dziękuję za rady

adresprzema - 17-12-2017, 01:01

Cytat:
Czytałam o barf Ale teraz już zguptaczylam się bo boję się o to jego wapienie mięśnia i z zaleceń dr ma być na karmię suchej przez 3 miesiące minimum aby zobaczyć i powtórzyć badania jak będzie w którą stronę to pójdzie.


Nie chcę podważać zaleceń weta, zresztą zawsze możesz się skonsultować z innym i zapytać czy dieta BARF zaszkodzi Szafirowi.
We współczesnej medycynie nie chodzi o to, żeby wyleczyć, tylko leczyć non stop.
Do swojego weta chodzimy z sunią regularnie 2-3 razy w roku. Nie ma ku temu powodów, ale chodzimy na przeglądy. Nie chcę leczyć suni, tylko utrzymywać ją w dobrym stanie zdrowia. Jeżeli nie daj Boże, miało by się zacząć leczenie suni, to natychmiast szukam konsultacji w innych gabinetach.

aganica - 17-12-2017, 07:38

Szafir napisał/a:
Ma lekko starty staw i lekko przewapniony mięsień Ale bez przyczyny że takie numery robi

Dla mnie to nie jest normalne. Pies w wieku Szafira , nie powinien tak się zachowywać / oczywiście to tylko moje zdanie - nie jestem behawiorystą/. Labek w tym wieku to wulkan energii i za przewodnikiem powinien śmigać jak strzała.
Pomyślałaś nad tym stawem ? Czy pies dostaje substytuty wzmacniające maź stawową ? Jeżeli nie to .. chociaż wprowadź galaretkę z kurzych łapek / chociaż...to niewiele ale już coś/ Ja bym wprowadziła na stałe chociażby ArthroMax / lub inny preparat/ i obserwowała witalność psa.
Ja rozumiem taką reakcje u psa starego - zmęczonego życiem lub na maksa wybieganego ale .. zwykły spacer ? i taki polegiwanie to nie jest normalne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group