forum.labradory.org

Wystawy - Polski Związek Kynologiczny a Polska Federacja Kynologiczna

basikm - 12-03-2012, 18:56
Temat postu: Polski Związek Kynologiczny a Polska Federacja Kynologiczna
Mam pytanie. Jaka jest różnica pomiędzy PZK a PFK.
PZK nie uznaje psów z rodowodem z PFK i nie mogę pojechać na wystawę organizowana przez PZK . Nie wiem o co chodzi???? Jakaś bzdura. Poczułam się tak jakby mój labek był gorszy :bad: .
Może mi ktoś to wytłumaczyć.
Pani z Polskiej Federacji Kynologicznej powiedziała mi ,że Polski Związek Kynologiczny uznaje tylko swoje psy .Jak kupowałam psa z hodowli to nawet nic nie wiedziałam na ten temat że jest jakas różnica. :beated:

Nikaaa - 12-03-2012, 19:01

Nie wiem dokładnie o PFK, ale wszelkie stowarzyszenia poza Związkiem Kynologicznym w Polsce to sposoby na obejście polskiego prawa. Od 1 stycznie weszła ustawa o zakazie sprzedaży psów nierodowodwych i pseudohodowle pozakładały stowarzyszenia i wyrabiają swoje "rodowody", żeby dalej biznes sie kręcił..

basikm, z której hodowli masz pieska?

Paseczka - 12-03-2012, 19:06

PFK chyba działa dłużej niż od 1 stycznia, bo już wczęsniej słyszałam taką nazwę
Nikaaa - 12-03-2012, 19:07

Doczytałam troche nt PFK i wychodzi na to, ze działa ona na równi z ZKwP i to od 2 lat, także moja powyższa teoria jest błędna. Dziwne to trochę, szczerze mówiąc myslałam, że jest tylko jedna "prawdziwa" organizacja zrzeszająca psy rasowe a wszystkie inne wymysły zrodziły sie z potrzeby obejścia prawa.
Nie wiem co Ci w tej sytuacji poradzić,ale czy PFK organizuje jakieś wystawy? Nie mam bladego pojęcia na jakiej zasadzie działają :(

basikm - 12-03-2012, 19:09

Z Brzozowej - z Luzina . Moja mała ma rodowód z 15-11-2011 z Polskiej Federacji Kynologicznej i PZK nie chce go uznać. Jakas masakra. Widzisz ja wszystko rozumiem tylko szkoda że nie wiedziałam o tym. Ale moja mała i tak jest dla mnie najwspanialsza na świeci i nie zamieniłabym jej za żadne skarby świata.
Nikaaa - 12-03-2012, 19:11

basikm, faktycznie hodowca chyba powinien poinformować o tym jaki rodowód pies posiada. A czy rodzice mieli wszystkie badania?

Twój pies napewno nie jest gorszy, przecież to jest tylko papier.. No ale mimo wszystko jakiś niesmak jest.

basikm - 12-03-2012, 19:21

Ojciec małej to- HUGO z Piekła a matka- QUE SERA BELLA MARE
Kurcze tylko dziwi mnie to wszystko . Pani mi powiedziała że moge wystawiac wszędzie tylko nie na wystawach organizowanych przez PZK i troche sie zgarbiłam . Jak to Pani z PZK powiedziała bo oni ,,maja inne normy". Myślałam , że wszedzie jest tak samo. Jak brałam psa to nie myslałam o wystawach , chciałam mieć kochanego psa i mam :haha: . Miałam zamiar pojechac tylko tak raz czy dwa żeby zobaczyć jak to jest a tu trochę się zdziwilam. :beated:

szalej - 12-03-2012, 20:22

basikm, z tego co wiem to PZK nie uznaje PFK ale na odwrót już tak. Na moje wygląda to tak - każdy kraj ma swoją oficjalną organizacje która jest respektowana na całym świecie. W Polsce masz PZK czyli członka FCI ( Międzynarodowej Federacji Kynologicznej), psy z naszych hodowli zarejestrowanych w PZK są respektowana jako rasowe na całym świecie na równi z np AKC ( American Kennel Club). Potem powstało PFK czyli ludzie którzy nie chcieli być z jakiegoś powodu w PZK stworzyli swój własny związek, ale nie może być on na równi z PZK dlatego że nie jest respektowany na całym świecie. PFK też organizuje swoje wystawy. Czym się te organizacje różnią ( prosze poprawcie mnie jeśli się myle): w PFK suka może mieć więcej miotów niż w PZK ( czyli jest bardziej eksploatowana ), rodzice nie muszą zaliczyć wystaw żeby mogły być używane w hodowli ( albo przynajmniej mniej) i wydaje mi się żeee do PFK mogą dołączyć psy bez rodowodu (?) jeśli zostaną skontrolowane jako odpowiadające wzorcowi rasy, i nie ma wymagań badań psów? ( przepraszam za znaki zapytania, ale teraz mi się już troche myli w której organizacji ( poza FCI) co jest).

Czyli reasumując. Hodowle zarejestrowane w PFK to jak pójście na łatwizne, nie trzeba psa badac, mozna miec wiecej miotow i nie jezdzic duzo na wystawy, przez co i szczeniaki moga byc taniej sprzedawane, ale tak naprawde jeśli psy są nie przebadane i nie skontrolowany ich wygląd na wystawach - to czym taki labek różni się od labka z pseudo?

Kiedy kupuje się psa, należałoby zwracać uwage na wszystko. Pewnie że hodowca postąpił nieuczcicwie nie informując o tych różnicach, ale właściciel tez powinien to sprawadzić. Teraz na allegro jest mnóstwo psów " z rodowodem" które są porejestrowane w takich związkach że nawet nikt o nich nie wie...

Zrobiłeś/łaś błąd nie sprawdzając związku. Rozumiem, że mogłeś o tym nie wiedzieć, ale jeśli decydujesz się na psa z rodowodem nalezałoby się tym zainteresować.

Poza tym, możesz jeździć na wystawy, ale nie wystawy FCI ( czyli te największe), PFK też organizuje wystawy na które możesz pojechać

basikm - 12-03-2012, 22:04

To był mój błąd ale myśle ,że wielu jest takich ludzi ,którzy by nawet nie pomysleli: kupuje psa z hodowli ma rodowód ,ze trzeba jeszcze sprawdzać kto go wydal. Nie mialam pojecia ze jest jeszcze jakis inny zwiazek czy zrzeszenie, poza tym patrząc w rodowód do III pokolenia to pradziadek był CH.PL-ŁOT-UK-ROS LIT itd.
Co do dopuszczania suk to przepisy powinny byc takie same dla wszystkich .
I wcale duzo taniej nie dałam za psa.
Dzięki za informacje.

ppaula2 - 12-03-2012, 22:26

basikm napisał/a:
Ojciec małej to- HUGO z Piekła

Tej hodowli z przydomkiem "z Piekła"nie znam :( I nic nie mogę znaleźć na ten temat.
basikm napisał/a:
a matka- QUE SERA BELLA MARE

Ta suczka jest z hodowli zrzeszonej z PZK

basikm - 12-03-2012, 23:11

ppaula2,
Już teraz wiem że z PFK, ale to i tak nic nie zmieni.
Niech inni ucza się na moim błędzie chociaz tak jak pisalam ,, za żadne skarby jej bym nie oddała" ;*

ppaula2 - 12-03-2012, 23:35

basikm napisał/a:
,, za żadne skarby jej bym nie oddała" ;*


I Bardzo dobrze :)

FOREST - 13-03-2012, 15:35

ale jaja. sam bym też nigdy nie popatrzył. Rodowód to rodowód ... ale widać ze nie
basikm - 13-03-2012, 15:39

FOREST,
Dokładnie, ja też myślałam że jedna instytucja tylko zajmuje się wydawanie rodowodów a tu :beated:

Paseczka - 13-03-2012, 16:01

Hmm
Nie wiem czy dobrze z tymi badaniami patrzymy.
Reproduktory w PFK muszą mieć badania DNA, dalej wystepują rasy, które aby być rozmnażane muszą mieć prześwietlone stawy ( w PZK chyba nie ma obowiązku żadna rasa, ale łba sobie nie utnę jeśli się mylę) min. Labrador Retriever, Owczarek Niemiecki.

Jeśli chodzi o rodowody, to psy bez rodo nie są tam uznawane- uznaje się rodowody FCI, ZKwP i chyba jeszcze 2 organizacji. NA bank uznają owczarki niemieckie długowłose.

PFK stawia większy nacisk na szkolenia i próby pracy niż PZK, ale to też porównanie dwóch hodowli.

U husky np. musi być odbyta 1 lub 2 wystawy, ale pies musi być aktywny w pracy zaprzęgowej, w PZK pies nawet nie musi ćwiczyć, aby być zaprzęgowym :/

Nie jestem zrzeszona w żadnej z tych organizacji, ale nie wiem czy można skreślić jedną z nich, bo druga jest dobra więc ta jest zła.

tu masz ojca swojego szczeniaka:
http://www.pfk.org.pl/pl2.php?s=88&id=199

Nie mają ani jednej hodowli husky. Więc wiadomości odnośnie tej rasy są jedynie z rozmów z nimi.

os - 13-03-2012, 16:34

pocztajcie może regulaminy:

http://pfk.org.pl/zalaczn...min_hodowli.pdf

http://www.zkwp.pl/zg/reg...ow_rasowych.pdf

kiedyś już była o tym dyskusja, w którymś wątku, wystarczy poszukać...
Jako przykład obniżonego standardu w pfk - suka/pies aby być hodowlaną/reproduktorem nawet nie musi być na wystawie wystarczy "ichniejszy" przegląd hodowlany (piszę o linii np.użytków) albo 2 oceny dobre - raczej nie zalezy im na jakości i dążeniu do idału wzorca.

ppaula2 - 13-03-2012, 16:37

uffffff trochę się napiszę ale....
chciałabym wyjaśnić różnicę w regulaminach:

SUKI HODOWLANE:
PFK:
Cytat:
" uzyskała na wystawie w klasie pośredniej, otwartej minimum dwie oceny bardzo dobre od dwóch różnych sędziów lub uzyskała kwalifikacje hodowlane na komisyjnym przeglądzie hodowlanym"

Cytat:
"Suki z linii użytkowych dopuszcza się do hodowli z minimum dwiema ocenami dobrymi otrzymanymi na wystawie bądź po zaliczeniu przeglądu hodowlanego"

Cytat:
"Suka traci uprawnienia hodowlane z ostatnim dniem roku, w którym ukończyła 9 lat"

ZKwP:
Cytat:
"uzyskała, po ukończeniu 15 miesięcy, w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny doskonałe lub bardzo dobre, w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowej"

Cytat:
"Suka traci uprawnienia hodowlane z dniem 31 grudnia roku, w którym ukończyła 8 lat"


REPRODUKTORY:
PFK:
Cytat:
"uzyskał, na wystawie w klasie pośredniej, otwartej co najmniej jedna ocenę bardzo dobrą i jedną doskonałą od dwóch różnych sędziów"

Cytat:
"Pies, który nie spełnia w danym momencie zapisu § 6 ust 3 litera c) może otrzymać czasowe uprawnienie do krycia po pozytywnym zaliczeniu
komisyjnego przeglądu hodowlanego. Przegląd taki nadaje uprawnienia na okres jednego roku licząc od daty jego wykonania i nie upoważnia do wpisu w
rodowodzie nadającego uprawniania psa reproduktor"
- no comment!
Cytat:
"Psy z linii użytkowej mogą uzyskać uprawienia na podstawie przeglądu lub minimum dwóch ocen dobrych zdobytych na wystawie"

ZKwP:
Cytat:
"uzyskał, po ukończeniu 15 miesięcy, w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny doskonałe, w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowe"


To tak na temat zdobywania praw hodowlanych, kryć, długości eksploatacji suki itp. A HD robią w ZKwP również obowiązkowo.
Ciekawe jakie badania genetyczne masz na myśli?

oleska2803 - 13-03-2012, 16:50

Paseczka to co napisałaś odnośnie DNA tyczy się ZHPR suk i reproduktorów hodowlanych certyfikowanych, bo w tym związku mają dwa rodzaje suk i reproduktorów hodowlanych.

Podobają mi się ich warunki na certyfikowaną sukę hodowlaną i reproduktora odnośnie DNA, zaliczonego PT i obowiązkowego badania łokci. Szkoda, że mają rozróżnienie na dwa rodzaje i bez tego też można zrobić u nich hodowlankę. Te podpunkty mogłoby sobie ZK dodać i byłoby idealnie :)

Ogólnie związków jest bardzo dużo, każdy ma swój regulamin, warunki hodowlanki i trzeba uważać co się kupuje, bo teraz dodatkowo narobiło się ich jeszcze więcej tylko do obejścia ustawy.

szalej - 13-03-2012, 17:13

Paseczka napisał/a:
wystepują rasy, które aby być rozmnażane muszą mieć prześwietlone stawy ( w PZK chyba nie ma obowiązku żadna rasa, ale łba sobie nie utnę jeśli się mylę) min. Labrador Retriever, Owczarek Niemiecki.


W PZK jest obowiązek prześwietlenia stawów biodrowych.

Paseczka - 13-03-2012, 22:05

szalej, dlatego powiedziałam, że łba nie dam sobie uciąć, jako, że tego nie byłam pewna.
ppaula2 - 13-03-2012, 22:08

Obowiązek badania stawów w ZKwP jest dłużej niż istnieje PFK
Paseczka - 13-03-2012, 22:15

Wiesz, ja wcześniej dowiadywałam się o husky, jako, ze głównie one mnie interesowały, a tam nie ma takich wytycznych. Dopuszcza się psy i suki bez jakichkolwiek badań.
basikm - 14-03-2012, 14:46

Uważam , że można się przyczepić i do PZK i PFK . Wszystko zależy od człowieka . Ja nie uważam że moja mała jest gorsza bo ma rodowód z PFK.
Paseczka - 14-03-2012, 14:48

Amoja nie ma rodowodu to znaczy, że jest najgorsza? basikm, przestań. Wazne że sie kochacie i tyle.
basikm - 14-03-2012, 14:51

Paseczka,
Wiem , wiem :haha: . Tylko czasami podejście innych mnie wkurza.
Paseczka -nasze pieski są super i najlepsze na swiecie :D

Paseczka - 14-03-2012, 14:55

basikm napisał/a:
Paseczka -nasze pieski są super i najlepsze na swiecie


Nie chwaląc się ( jako, że skromnosc jest moją główna cechą charakteru) wiem!

ppaula2 - 14-03-2012, 17:09

basikm napisał/a:

Tylko czasami podejście innych mnie wkurza.

Czy ktoś tutaj napisał Ci, że Twój pies jest gorszy?
Ludzie!!!!!
Zwykła dyskusja, wyjaśnienie różnic a tu taki zonk.
Z tego co kojarzę to temat jest o PFK i ZKwP, a nie o Twoim psiaku :beated:

szalej - 14-03-2012, 17:56

ppaula2, to samo chciałam napisać. Ale widać głodnemu chleb na myśli...
basikm - 14-03-2012, 20:58

Spoko, ok :)
donia457 - 14-03-2012, 21:06

Paseczka, i tu sie z Toba zgadzam,jesli chodzi o husky ,malo kto robi badania psom i sukom,jest niewiele hodowli gdzie rodzice maja jakiekolwiek badania,a szkoda bo sa to duze psy i tez sa narazone na rozne choroby jak; oczy czy stawy biodrowe
Ewelina - 15-03-2012, 09:49

jestem w szoku nie wiedziałam, że postało jakieś pseudo stowarzyszenie :bad: Teraz trzeba uważać na każdym kroku kupując psa z rodowodem można kupić także przysłowiowego kota w worku i później się rozczarować.
4dogs - 02-05-2012, 20:41

temat był wałkowany w hodowlach , ale jeszcze raz w skrócie

PFK to stowarzyszenie , posiadajace regulaminy hodowlane zbliżone do ZK, a na pewno bardziej rygorystyczne niż niejedna organizacja FCI z krajów typu Irlandia, Białoruś itp, więc nie rozumiem nagonki.
W PFK rejestrowane są tylko psy z rodowodem i nie ma opcji aby uznany został jakikolwiek pies bez poświadczonego pochodzenia, mało tego PFK uznaje tylko kluby sprawdzone i zbliżone wymogami do nich, jeszcze jedno - ich baza DNA to skuteczny sposób na rzetelność danych w rodowodach , tu każdy ma gwarancję że psy w rodowodzie to faktyczni przodkowie naszego pupila.
Badania w sumie takie jak w ZK czyli obowiazkowe HD a reszta wedle uznania hodowcy , nie ma tu chyba rażacej różnicy co do ZK ? prawda i innych organizacji FCI ?
Psy wchodzace w skład populacji PFK to psy z dokumentami ZK , więc super !

pozdrawiam i zapraszam na wystawy PFK

najbliższa 3 czerwca w Sztumie !

koronocha - 30-08-2013, 18:25

Mam znajomą, która ma domową "hodowlę" psów, bodajże 4 lub 5 ras, ciężko tu mówić o domowej skoro ma się 40 psów w domu (wraz ze szczeniakami), ale rozchodzi mi się o to że będąc kiedyś zrzeszona w ZKwP odeszła od niego twierdząc, że na wystawach są same przewałki i sędzia daje lepszą ocenę komuś ze swojej rodziny niż obcej osobie. Oczywiście przeszłam z nią burzliwą dyskusję na ten temat. Nic do niej nie dociera :bad: . A i powiedziała mi że nadal jej hodowla zrzeszona jest z FCI, zdziwiłam się jak to możliwe skoro teraz należy do jakiegoś stowarzyszenia utworzonego po 1 stycznia. Nie wierzyłam i sprawdziłam na oficjalnej stronie FCI i rzeczywiście jej hodowla tam widnieje. Jak to możliwe?
Monisiaczek - 02-09-2013, 12:40

Cytat:
Jak to możliwe?


Członkami FCI nie są hodowle, a związki kynologiczne poszczególnych państw. Pewnie do ZKwP należy poinformowanie o wykreśleniu danej hodowli z rejestru.

Przy okazji, FCI ma swojego "klona", więc nawet dopisek FCI przy nazwie hodowli nie daje gwarancji, że jest to właśnie "to" FCI :|

koronocha - 02-09-2013, 20:35

Monisiaczek napisał/a:
Przy okazji, FCI ma swojego "klona", więc nawet dopisek FCI przy nazwie hodowli nie daje gwarancji, że jest to właśnie "to" FCI :|


Nazwa jej "hodowli" akurat widnieje na FCI do którego zrzeszone jest również ZKwP.

AnIeLa - 02-09-2013, 20:51

Monisiaczek napisał/a:
Przy okazji, FCI ma swojego "klona", więc nawet dopisek FCI przy nazwie hodowli nie daje gwarancji, że jest to właśnie "to" FCI :|



ZKwP jest w FCI a na przykład PKPR należy do F.C.I.

Tu można poczytać o F.C.I.
http://pl.wikipedia.org/w...a_Internacional

Ania8017 - 17-02-2014, 19:43
Temat postu: Gdzie wyrobić rodowód?
Właśnie chcę wyrobić Sabie rodowód. Myślałam,że w Sieradzu można,ale tam jest takie coś:
http://www.pfk.org.pl/

Rozumiem,że to nie ten adres;) W takim razie gdzie? Czy jest jakaś przynależność,tak jak w przypadku np.skarbówki do danego terenu?
Mieszkam w woj.łódzkim, ale mam o wiele bliżej do Kalisza(a to już WLKP). Czy to chodzi o odział najbliższy miejsca zamieszkania, czy może najbliższy,ale w woj.w którym się mieszka?

aulinka_pa - 17-02-2014, 23:39

Nie ma przynależności :) rejonowej-generalnie jedź tam gdzie Ci bliżej bo związek to często wizyty w celu załatwiania papierków, szkoda czasu na jeżdżenie gdzieś daleko..

A dla pewności wejdź sobie na stronę http://www.zkwp.pl/zg/ind...d=0000&oddzial=

Sprawdź odziały-zadzwoń dla pewności i wtedy podejmij decyzje :papa:

karolmarta - 29-12-2014, 23:22

Witam,
poszukujemy kontaktu do użytkownika "basikm". Nasze psy są rodzeństwem z jednego miotu (Hodowla z brzozwej - 10-10-2011). Nasz pies ma padaczkę i trafiliśmy na to forum szukając informacji o tej hodowli. Być może Sendi miała podobny problem. Prosimy o kontakt, lub informacje od innych użytkowników tego forum.
Dzięki za pomoc
Marta i Karol

mibec - 29-12-2014, 23:34

karolmarta, moze sprobujcie wyslac wiadomosc pw do tego uzytkownika?
karolmarta - 29-12-2014, 23:39

mibec, wiadomość poszła w pierwszej kolejności. Niestety ostatni raz ta Pani była tutaj 18-08-2013 :/ Może ktoś z forumowiczów ją kojarzy i mógłbym poprosić ją o kontakt z nami.
szalej - 30-12-2014, 11:02

A nie łatwiej zwrócić się do hodowcy?
karolmarta - 30-12-2014, 13:37

Zrobiliśmy tak kiedy miała pierwszy atak. "Hodowca" zapewniał nas, że jego psy są zdrowe, rasowe, należy do PFK (co teraz wiem, że jest nic nie warte). Właścicielki Sandi poszukują, bo to są siostry z jednego miotu. Być może miała ten sam problem i zna przyczyny ataków padaczkowych. Nasz pies niestety od wczoraj miał już takich ataków 7. Od rana jeździmy po weterynarzach. Bardzo chcemy uniknąć podawania leków psychoaktywnych psu.

[ Dodano: 30-12-2014, 13:41 ]
ps. może jakiś admin mógłby tu pomóc i przekazać na @ nasz kontakt właścicielce?
W profilu adres email jest niestety ukryty, zostawiliśmy tylko wiadomość PW, ale ta osoba od ponad roku się tu nie logowała.

tenshii - 30-12-2014, 13:44

karolmarta, ale przecież padaczka nie musi być związana z genami. Ponadto nawet jesli rodzice są zdrowi to pies może zachorować.
Padaczka może być efektem guza mózgu, chorobą, którą przeszedł pies w przeszłości.
Kontakt z właścicielem tamtego psa w niczym Wam nie pomoże.

Nasz pies ma padaczkę. Bierze luminal i jest dobrze.
Ataki pojawiały się co dwa tygodnie, były mocne i długie, z utratą świadomości, rozluźnieniem zwieraczy.
Teraz zdarzają się co rok, na minutę, pies nie traci przytomności.

Luminal pomaga, tylko trzeba dobrać odpwiednią dawkę leku. Co prawda pierwsze kilka tygodni pies jest osowiały ale jak organizm nasyci się lekiem jest OK. Potem można zejść z dawki.

Nasz Fido bierze małą dawkę i jest zdrowy - kontrolujemy jego wyniki.

Wiadomo - to lek, ma swoje uboczne cechy, ale jeśli Wasz pies ma ataki tak często, to one zdecydowanie więcej szkody robią psu...

Nie wahałabym się przed podaniem leków

karolmarta - 30-12-2014, 15:00

Znaleźliśmy sporo informacji w necie. Padaczka objawiająca się u młodych psów przed 2-3 rokiem życia jest zazwyczaj dziedziczna. Leki tylko hamują ataki, ale nie leczą przyczyn. Nie wiemy czy to jakieś zapalenie, guz, zatrucie itp. Prawdopodobnie jeszcze dziś zaczniemy pomoc farmakologiczną bo psu trzeba pomóc.

Gdyby pojawia się tu właścicielka Sandi, to tak czy inaczej prosimy o kontakt.

tenshii - 30-12-2014, 15:40

karolmarta napisał/a:
sporo informacji w necie

net nie zawsze jest wiarygodny

Lepiej poszukajcie dobrego psiego neurologa.

A póki pies ma ataki tak często to naprawdę chociaż chwilowo lepiej podać leki.

Powodzenia!

olaitola - 04-02-2016, 12:02

basikm, witam dziś sledząc forum odkryłam że jest pani właścicielką siostrzyczki mojej suni. ino moja czarna. z tej samej hodowli po tych samych rodzicach i z tego samego dnia urodzenia. jestem miło zaskoczona. czy istnieje możliwośc jakiegoś kontaktu poza forum z panią. jestesmy z ustki rzut beretem do gdańska fajnie by byłło jak byśmy mogły poznac nasze sunieczki jestem ciekawa reakcji dziewczyn.
moj numer tel ola 781013605 pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia :haha:

[ Dodano: 04-02-2016, 12:05 ]
karolmarta, mój pies z tej samej hodowli ma również padaczke


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group