forum.labradory.org

Fotografia - Dobry aparat cyfrowy dla amatora

Almathea83 - 12-03-2012, 23:46
Temat postu: Dobry aparat cyfrowy dla amatora
Witam wszystkich,

jaki polecilibyście aparat cyfrowy w następujących parametrach: finansowo do 1200-1300 PLN, marki najlepiej spośród Nikon, Olympus, Canon, Sony, Fujifilm, stabilizacja obrazu, dobre zdjęcia zarówno na zewnątrz, w środku, w dzień i wieczorem, bez wymiennej optyki, fajna matryca i zoom, taki starter dla amatorki :) nie chcę się pchać w lustrzankę bo mogę jej nie ogarnąć, no i dochodzi jeszcze kwestia finansowa.. Jakieś pomysły?

pozdrawiam!

Pattina - 13-03-2012, 09:54

Moim zdaniem jeśli chodzi o cyfrówki to ciężko aby taka była dobra w każdych warunkach.
Będzie dobra np na dworze, w domu już bedą zdjęcia gorszej jakości .
Wiadomo,że cyfrówka nigdy nie dorówna jakości obrazu niż lustrzanka
Jeśli chcesz wydać 1300zł na cyfrówkę to czy naprawde nie lepiej dołozyć i kupić lustrzankę ? My zaczynaliśmy od Nikona d90 bardzo prosta obsługa, oczywiście ja na 'programie zielonym'' pełny automat a zdjęcia naprawdę z dobrą jakością. Z czasem można się nauczyć obsługi na pełnym manualu :)
Teraz mamy Nikona z wyższej półki, tego dziada już nie tykam. Jedyny minus lustrzanek to ze musisz mieć obiektywy bo każdy ma inne parametry, ale jakość zdjęć z takiej puchy jest nieporównywalna niż z cyfrówką.
Ja mam taką starą zasłużoną Canonową jeśli mam mniejsze wymagania jakościowe i chce zwykły pstryk to mój kompakcik wystarczy :-P

Ewelina - 13-03-2012, 09:58

Almathea83, ja bym dołozyła i kupiła lustro więcej mozliwości lepsze zdjęcia i jakość.
Ryniu - 13-03-2012, 10:09

A może używana lustrzanka z obiektywami kitowymi? Można zmieścić się spokojnie w tej kwocie.
Almathea83 - 13-03-2012, 10:30

kurde tylko nie stać mnie, żeby wywalać 2500-3000 PLN, licząc tylko najtańsze modele :(

Ryniu, jeśli ze sprawdzonego źródła to nawet by mogła być, tylko mnie zależało jeszcze na zakupie na raty, stąd na cyfrówkę jestem w stanie wydać do 1300..

Ewelina - 13-03-2012, 10:37

Almathea83, http://allegro.pl/nowy-ap...2189538656.html jak na początek świetny aparacik :)
Bora - 13-03-2012, 10:45

Pattina napisał/a:
ale jakość zdjęć z takiej puchy jest nieporównywalna niż z cyfrówką.
Tutaj bym dyskutowała. Na rynku pojawiły się hybrydowe cyfrówki którymi można wykonać zdjęcia z równie dobrą jakością.

Mam hybrydę, sony hx-1 kupioną jakieś dobre 2lata temu. Uważam, że dla początkującego, który wchodzi w świat fotografii cyfrowej i chce się nauczyć manualnej obsługi aparatu jest jak znalazł. Poza tym odpada problem wymiany obiektywów, ich doboru do warunków/okoliczności. Za takim aparatem przemawia też cena.

Potem, jeśli już ogarnie się te sprawy, można pokusić się o świadomy już zakup konkretnej lustrzanki i obiektywów.
Myślę też, że taki aparat pokaże ci czy faktycznie kręci Cie fotografia tak na poważnie czy okazjonalnie, bo do robienia psu zdjęć tylko i wyłącznie wystarczy zwykła hybryda.

Zakup lustrzanki (samego body) + kitowego obiektywu to pewnie wydatek rzędu ok. 2000zł, a żeby kupić używany trzeba się choć trochę na tym znać,żeby nie wpakować się w bubel. Poza tym kitem to pobawisz się chwilę i będziesz chciała więcej i więcej czyli zakup kolejnego obiektywu.

Poprzez zakup mojej hybrydy przekonałam się, że nie potrzebuję lustra, bo aż tak nie pochłonęła mnie fotografia. Nie mam do niej oka, wyczucia piękna i estetyki, kiepsko też wychodzi mi dobór odpowiedniego kadru - choć teorię znam na pamięć.

Almathea83 - 13-03-2012, 10:49

Ewelina, bardzo dziękuję, na spokojnie poczytam w domku bo w pracy to moze być różnie :) cena jest zachęcająca bo na Kup teraz jest za 1600 PLN. Muszę to przemyśleć :D

[ Dodano: 13-03-2012, 10:51 ]
Bora, tu nie chodzi o profesjonalne zajęcie się tematem. Po prostu zależy mi, żeby zdjęcia miały dobrą jakość bo to ziarno które mi teraz wyłazi na moim kompaktowym Nikonie po prostu mnie wkurza :)

Ewelina - 13-03-2012, 10:59

Almathea83, Polecam tego canonika :)
Almathea83 - 13-03-2012, 11:05

Ewelina, a używałaś kiedyś tego modelu? :)
Ewelina - 13-03-2012, 11:23

Almathea83, moja pierwsza lustrzanka to był canon 500d Ania Chooperkowa chyba ma to body zapytaj jej jak się spisuję. Myślę, że jest dużo mniejszy niż normalna lustrzanka takie maleńkie dziecko canona i chyba najmniejsze :) Podjedź sobie do sklepu i potrzymaj w ręku tak jest zawsze nejlepiej :)
Almathea83 - 13-03-2012, 11:33

Ewelina, właśnie TŻ czytał ale chyba o 550 D, ale to już maszyna za 2500 więc trzeba się poważnie zastanowić czy taki aparat jest nam potrzebny :) mam wrażenie, że będzie mi ciężko ogarnąć lustro i będę wszystkie foty cykała na "głupku" :-P
Nikaaa - 13-03-2012, 11:38

Almathea83, a mi sie wydaje, ze Bora ma rację. Ja mam lustrzankę, bo TŻ sobie kupił tak dla kaprysu pare lat temu, bo chciał się bawić w fotografa no i tak leżał ten aparat i sie kurzył. Teraz ja go używam, ale tylko do robienia zdjęć psu. No i jakie są efekty to każdy widzi, zdjęcia marne jakby robione jedorazówką :D

Przypuszczam, że musiałabym kupić lepszy obiektyw no ale to znowu są koszty. Do tego wszystko robie na auto, a konkretnie na scench czyli np. "dzieci w ruchu", "krajobrazy" itd itp :P A do tego lustrzanki sa sotsunkowo duże i ciężkie i czasami jest niewygodnie iśc z psem na spacer i taszczyć ze soba wielki aparat, szczególnie jak sie spaceruje w pojedynke jak ja..

Ewelina - 13-03-2012, 11:39

Almathea83, wydaję ci się wystarczy zapoznać się z instrukcją i z kilkoma pojęciami a później to sama frajda ustawienia światła, czułości iso ja utrzymuję najmniejszą czułość czy 100 wtedy ziarno na zdjęciu jest znikome. Ja jestem tutaj więc służe pomocą. Ja przez pierwsze pół roku się uczyłam później było już tylko lepiej co też widać w naszej galerii a teraz to moje drugie życie. Na początku wystarczy ci kitowy obiektyw, ale z czasem polecam 50mm f 1.8 od canona super fajna portretówka ze świetnym rozmyciem :) Z lustrem każde nowe zdjęcie to nowe perspektywy i wyzwania :)

[ Dodano: 13-03-2012, 11:42 ]
Nikaaa, a do insstrukcji zachęcam trochę książek przeczytać i kombinować, próbować uczyć się. obienie zdjęć to nie tylko naciśnięcie przycisku to zabawa ustawieniami i światłem :haha:

nata - 13-03-2012, 12:09

Ewelina napisał/a:
lustrem każde nowe zdjęcie to nowe perspektywy i wyzwania :)

Dokładnie! :)
Ja juz nie zamieniłabym lustra na kompakcik (jest bo jest) i nie żałuję wydanej kasy - choć najpierw korzystałam z lustra TŻ a teraz kupiłam używaną już dla siebie, na szczęscie miałam źródło chyba najlepsze z możliwych :D Więc zaczynam też z wcale nienajwyższej półki, z reszta moje umiejętności nie pozwalają na więcej :-P Gdybym miała więcej czasu bawiłabym się tym więcej bo to naprawdę wciąga a radość z każdego lepszego zdjęcia jest najlepszą nagrodą ;-)
Nikaaa, tak jak Ewelinka pisze
Ewelina napisał/a:
próbować uczyć się. obienie zdjęć to nie tylko naciśnięcie przycisku to zabawa ustawieniami i światłem
- ja muszę się jeszcze wielee nauczyć, ale też zachęcam do kupienia obiektywu ;-) TŻ ma taki aparat jak ty, też tylko z kitem i porównując kolory np w mojej portretówce, to jest dzień do nocy. Teraz widzę że sam kit by mnie już nie satysfakcjonował :doubt:
Nikaaa - 13-03-2012, 12:22

nata napisał/a:
- ja muszę się jeszcze wielee nauczyć, ale też zachęcam do kupienia obiektywu
Tylko, ze dla mnie to jest strata kasy, żeby wydać 200f na obiektyw skoro aparat kosztował 400. Pozatym walnełam byka jak pisałam jaki mam aparat bo Canona 400D to TŻ miał wcześniej ale mu go ukradli, o czym szczerze mówiąc wczesniej nie wiedziałam i kupił Olympusa E-400 i na szafie lezy pudełko po tym starym Canonie i myslałam, że to ten sam :D :P
Pozatym cięzko jest robić zdjęcia psu jak ten biega i uchwycać światło itd itp. Co mnie wkurza w lustrzankach to to, że nieraz zanim zdąży złapać ostrośc i zrobić zdjęcie to pies już dawno 10 razy zmieni miejsce..

Ewelina - 13-03-2012, 12:28

Nikaaa napisał/a:
Olympusa E-400
olimpus nie ma dużego wybory co do obiektyki niestety no i te obiektywy też są drogie niestety.
Nikaaa napisał/a:
Co mnie wkurza w lustrzankach to to, że nieraz zanim zdąży złapać ostrośc i zrobić zdjęcie to pies już dawno 10 razy zmienić miejsce..
No tu już dużo zależy od parametrów aparatu i dobrych ustawień im dłuzszy czas tyle większa mozliwość złapania ruchu. No i wiadomo że im jaśniejszy obiektyw tym lepiej. Ale kitowym obiektywem tez można porobić przy dobrym świetle piękne zdjęcia jak znajdę jakieś to wstawię :)
Almathea83 - 13-03-2012, 12:29

Nikaaa napisał/a:
Pozatym cięzko jest robić zdjęcia psu jak ten biega i uchwycać światło itd itp. Co mnie wkurza w lustrzankach to to, że nieraz zanim zdąży złapać ostrośc i zrobić zdjęcie to pies już dawno 10 razy zmieni miejsce..


właśnie :D dlatego chyba tryb poklatkowy tu może zadziałać- z 50 zdjęć zawsze się jakie jedno ładne znajdzie :-P moim marzeniem jest posiadanie lustrzanki, ale trochę się boję czy ją ogarnę, no i finansowo też słabo- jeśli się zdecyduję to tylko na raty, niestety..

Ewelina - 13-03-2012, 12:31

Almathea83, Ja swoja drugą lustrzankę skończyłam spłacać wczoraj zapłaciłam ostatnią ratę :D
Almathea83 - 13-03-2012, 12:31

Ewelina, bardzo dziękuję za chęć pomocy, jeśli się zdecyduję to na pewno się zgłoszę po rady :D
Ewelina - 13-03-2012, 12:32

Almathea83, no problemo :-P
Nikaaa - 13-03-2012, 12:33

Ewelina napisał/a:
No tu już dużo zależy od parametrów aparatu
No właśnie czyli wiosek z tego taki, ze jak nie wydasz kupy kasy na DOBRĄ lustrzankę to taką zwykłą będziesz robić zdjęcia jak cyfrówką ;) Więc czy jest sens przepłacać? :)

Jesska przyszła do nas w listopadzie więc pogoda była jaka była, ale parę dni słonecznych się zdarzyło i mimo ładnego swiatła wystarczy wejśc do naszej galeri, żeby zobaczyć jakie tragiczne zdjęcia mamy :P Chyba nie znalazło by się ani jedno o którym możnaby powiedziec, że jest ładne (nie mówie tu już o kadrowaniu itp ale o samej jakości zdjęcia)

[ Dodano: 13-03-2012, 12:35 ]
Almathea83 napisał/a:
dlatego chyba tryb poklatkowy tu może zadziałać- z 50 zdjęć zawsze się jakie jedno ładne znajdzie
Tyle, ze nie na każdym trybie możesz robić zdjęcia seryjne. Jesska najładniej wychodzi na zdjęciach z wysokim iso (funkcja "jasna tonacja") bo jest czarna i sie nie zlewa w jedna plame, ale wtedy niedosyc, że zdjęcie się pikseluje to jeszcze ie zrobisz seri zdjęć.
Almathea83 - 13-03-2012, 12:36

yy czyli jednak ten Canon 1100D odpada? Bo nie jest drogą lustrzaną a jak mam mieć jakość taką jak zwykłym kompaktem to też traci sens echhh
Ewelina - 13-03-2012, 12:40

Nikaaa napisał/a:
No właśnie czyli wiosek z tego taki, ze jak nie wydasz kupy kasy na DOBRĄ lustrzankę to taką zwykłą będziesz robić zdjęcia jak cyfrówką Więc czy jest sens przepłacać?
nie prawda ja miałam wcześniej canona 500d i zdjęcia robiłam super, ale potrzebowałam czegoś większego, bo parametry które miał wczesniejszy aparat już mi nie wystarczały chciałam uczyć się czegoś nowego i czerpać więcej przyjemności z nauki dlatego zdecydowałam się na zmiane. Kurczę gdybyś była bliżej pobawiłabym się trochę twoim aparatem i pokazała jakie ładne zdjęcia robi wystarczy dobrze wykorzystać światło, balans bieli i czas naświetlania :)

Nikaaa napisał/a:
Chyba nie znalazło by się ani jedno o którym możnaby powiedziec, że jest ładne (nie mówie tu już o kadrowaniu itp ale o samej jakości zdjęcia)
no tak się dzieję jak używa się auto programu który powoduję to co powoduję zdjęcia sa takie jak zwykłą cyfrówką, która ma taki sam program tam nie ustawiasz parametrów. Gdybyś spróbowała poczytać o trybie manualnym w instrukcji i popróbowała zobaczyłabyś jaka jest różnica. Zaraz ci pokaże zdjęcia robione przeze mnie na auto a zdjęcia po odpowiednio dobranych ustawieniach. Zdziwisz się jaka będzie różnica ;D
Rysia88 - 13-03-2012, 12:42

Bora napisał/a:
sony hx-1


ja mam taki aparat i jestem z niego naprawdę zadowolona :)

nata - 13-03-2012, 12:46

Ewelina napisał/a:
no tak się dzieję jak używa się auto programu który powoduję to co powoduję zdjęcia sa takie jak zwykłą cyfrówką, która ma taki sam program tam nie ustawiasz parametrów. Gdybyś spróbowała poczytać o trybie manualnym w instrukcji i popróbowała zobaczyłabyś jaka jest różnica. Zaraz ci pokaże zdjęcia robione przeze mnie na auto a zdjęcia po odpowiednio dobranych ustawieniach. Zdziwisz się jaka będzie różnica

Dokładnie, u mnie też różnica jest nieporównywalna i też można zobaczyć to w galerii :D
Wcześniejsze fotki są na ustawieniach auto a ostatnie, odkąd mam swój aparat ustawiam już sama. I to nie jest też tak, że musisz zmieniać te ustawienia co ruch psa/obiektu. Wystarczy że np na początku spaceru dostosujesz dobre ustawienia i później już cykasz seriami, co wyjdzie to wyjdzie ;-) Bo na manualu serie też powinny być, choć jeśli macie jednak Olympusa, to niestety już dokładnie nie wiem :confused:

Nikaaa - 13-03-2012, 12:48

Ewelina, chętnie zobaczę róznicę :) Może do tego trzeba mieć dryg i trochę sie tym pasjonować, żeby tak grzebac i próbować. Ja bym chciała robić ładne zdjęcia, ale bardzo szybko sie zniechęcam :P Ja wiem, że żeby zacząć robić dobre zdjęcia trzeba ich zrobić kilkadziesiąt tysięcy, no ale mimo wszystko, jeżeli na żadnym nie widać efektów to łatwo sobie odpusić.

Duzym minusem mojego Omyplusa jest to, że nie ma stabilizacji obrazu więc zdjęcia często są zamazane. Z tego co czytam to ma dosyć dobre opinie, no ale niestety u mnie sie nie sprawdza :D A jak już wspomniałąm nie stać mnie, zeby wydać 200f na obiektyw.

nata - 13-03-2012, 12:48

Almathea83 napisał/a:
yy czyli jednak ten Canon 1100D odpada? Bo nie jest drogą lustrzaną a jak mam mieć jakość taką jak zwykłym kompaktem to też traci sens echhh

Moim zdaniem, nie powinnaś go skreślać ;-) Podpytaj użytkowniczki anna34, ona taki ma no i pooglądaj galerię Chopperka, moim zdaniem - bardzo ładne fotki uzyskuje tym sprzętem - może nie sa to jakieś nieziemskie rozmycia, czy oszałamiające efekty, ale kolory, ostrość, wyróżnienie 1szeg planu są bardzo ładne :)

Nikaaa - 13-03-2012, 12:51

nata napisał/a:
choć jeśli macie jednak Olympusa, to niestety już dokładnie nie wiem
Ja tym bardziej skoro nawet nie wiedziałam jaki mam aparat :D Zasugerowałam się pudełkiem na szafie a na aparacie pisze jak byk, ze to Olympus tyle, ze ja go nigdy jakoś nie oglądałam a już szczególnie z przodu, zeby widzieć co jest na nim napisane :P
To pokazuje jaki ze mnie fotograf :D

nata - 13-03-2012, 12:52

Nikaaa, to zacznij wspomagać się na początku np Lightroomem i może wtedy tak szybko się nie zniechęcisz :D

Nikaaa napisał/a:
Może do tego trzeba mieć dryg i trochę sie tym pasjonować, żeby tak grzebac i próbować.

Uwierz mi że też tak myślałam i do tej pory myślę, że w dziedzinie fotografii i tak mistrzem nie zostanę, ale czasami naprawdę miło się zaskakuję jak patrzę w ten mały monitorek i widzę coś co nie jest bezkształtną plamą i wtedy zawsze chce więcej po prostu :D :D

Ewelina - 13-03-2012, 12:52

Mam znalazłam :haha:

To zdjęcie było robione canonem 500d obiektywem kitowym 18-55 f/ 5,6



ten sam aparat lecz sama wybierałam parametry



kochani można zrobić dobre zdjęcie zwykłym lustrem i kitem odpowedni dobór światła, balansu bieli punku av i tadam :)

nata - 13-03-2012, 12:55

Aaa i jeszcze mogę dodać od siebie, że nie ma co się uczyć fotografii od razu na psach :-P To naprawde nie są łatwe obiekty. Zacznijmy od czegoś co mamy w domu - najlepiej nieruchomego, lub na zewnątrz :)
Psy w biegu zostawmy na później - kompaktem źle ustawionym też się nie zrobi ładnego zdjęcia, więc jak miałabym wydać te 1400 zł to i tak wolałabym lustro - chociaż kolory będą o niebo lepsze :)

Nikaaa - 13-03-2012, 12:56

nata napisał/a:
np Lightroomem
Czym? :P
Ewelina - 13-03-2012, 12:56

dokładnie najlepsze są żaby i ślimaki na początek :D :D

[ Dodano: 13-03-2012, 12:57 ]
Nikaaa, to taki program do obróbki zdjęć sama go mam i bardzo polecam, ale to już po ogarnieciu samego lustra zeby nie mieszać :)

Nikaaa - 13-03-2012, 12:57

Ewelina, ślimaczek jest boski.. Ale mimo wszystko łatwiej zrobić zdjęcie ślimakowi niż labradorowi :D Kilka zdjęc Jesski w domu by jakoś uszło, ale na spacrach to niestety kicz jak nie wiem..
nata - 13-03-2012, 12:57

Nikaaa, Photoshop :haha: wrzuć fotkę, wciśnij auto i zobacz cuda :D
Almathea83 - 13-03-2012, 12:58

Ewelina, ja zobaczę dopiero w domu (niestety) bo w pracy mam zakazanego Fotosika- bo to niby niebezpieczny serwis :-P
Ewelina - 13-03-2012, 12:58

Nikaaa, zaraz dodam zdjęcie Yokusiowe tym samym aparatem i obiektywem :)
nata - 13-03-2012, 12:58

Nikaaa napisał/a:
Kilka zdjęc Jesski w domu by jakoś uszło, ale na spacrach to niestety kicz jak nie wiem..

A ja mam właśnie znacznie większy problem z dobraniem parametrów w domu niż na spacerach :-P Więc widzisz, nie jest z Tobą źle

Nikaaa - 13-03-2012, 12:58

No dobra dziewczyny troche mie zmotywowałyscie :P Zaraz spróbuje poczytać po raz kolejny instrukcje obsługi i coś z tego zrozumiec :D
Ewelina - 13-03-2012, 13:02

Nikaaa, Specjalnie dla ciebie ty masz takie same parametry jakie miałam ja na moim Canonie taki sam ciemny obiektyw i proszę :)

Tu portrety i zdjęcia w ruchu :)








nata - 13-03-2012, 13:02

Nikaaa, a może uda sie znaleźć jakieś forum na którym opiszą najlepsze ustawienia tego Olympusa? ;-) Będę miała chwilkę to looknę
Nikaaa - 13-03-2012, 13:03

nata napisał/a:
wrzuć fotkę, wciśnij auto i zobacz cuda
Mów mi jeszcze.. :lookdown: Photoshopa nie używałam od jakiś 7 lat, ostatnio jak się bawie to tylko w Gimpie, najprostsza grafika.

Almathea83, zaśmieciłyśmy Ci temat :P Ale po tej całej dyskusji powiem tylko tyle, że sama musisz sobie odpowiedzieć na czym Ci zależy, bo z perspktywy posiadacza lustrzanki powiem tyle, że wymaga to dużo czasu i cierpliwości, żeby sie nauczyć robić dobre zdjęcia i Ty sama wiesz czy starczy Ci czasu i chęci czy nie. Gdybym ja teraz miała kupować nowy aparat to nie wiem co bym wybrała, bo nawet najlepsza lustrzanka z fajnym obiektywem nie zrobi ładnego zdjęcia sama.

[ Dodano: 13-03-2012, 13:05 ]
Ewelina, wow, te portrety sa imponujące..
Chociaż mi się mimo wszystko wydaje, że cięzej sie fotgrafuje czarnego psa.

nata - 13-03-2012, 13:06

Nikaaa napisał/a:
nawet najlepsza lustrzanka z fajnym obiektywem nie zrobi ładnego zdjęcia sama.

Racja, pytanie tylko, czy kompakcik zrobi ? :D

Ewelina - 13-03-2012, 13:06

Nikaaa napisał/a:
Ewelina, wow, te portrety sa imponujące..
Chociaż mi się mimo wszystko wydaje, że cięzej sie fotgrafuje czarnego psa.
a wcale nie zaraz udowodnie :)
Nikaaa - 13-03-2012, 13:09

nata napisał/a:
Racja, pytanie tylko, czy kompakcik zrobi ?
Też nie ale jeśli nie widac różnicy to po co przepłacać? ;)

[ Dodano: 13-03-2012, 13:10 ]
Ewelina napisał/a:
a wcale nie zaraz udowodnie
Uparciuch :D Ale dobrze, ja musze zobaczyć na własne oczy, zeby sie przekonać :)
Ewelina - 13-03-2012, 13:13

http://forum.labradory.or...=asc&start=1600 na tej stronie po pół rocznej zabawie z lustrem canonem 500d i obiektywem kitowym :) Zdjęcia w ruchu myślę, ze są ok :)
Almathea83 - 13-03-2012, 13:23

Nikaaa, spoko- po przeczytaniu argumentacji dziewczyn zaczynam się nakręcać na jakieś proste lusrto :D

Ewelina, te drugie zdjecia widzę, super są, jakie kolory żywe! Cudne zdjęcia ale to już po kilku latach pracy z lustrzankami :) na początku pewnie będzie cieżko..

nata - 13-03-2012, 13:24

To ja pokażę jeszcze coś innego:

Fotki robione na trybie AUTO Canonem 500d z obiektywem kitowym




i w ruchu


I fotki robione kompaktem CANON IXUS 80IS też na trybie AUTO przy podobnej pogodzie:






:) Co kto woli - ja wolę dopłacić chociażby do samych kolorów :)

Bora - 13-03-2012, 15:11

Ewelina napisał/a:
nie prawda ja miałam wcześniej canona 500d i zdjęcia robiłam super,
Ewelinko wrzuć tutaj proszę parę fotek robionych tym aparatem
Nikaaa napisał/a:
Ja wiem, że żeby zacząć robić dobre zdjęcia trzeba ich zrobić kilkadziesiąt tysięcy,

Ja zrobiłam 160tyś i nadal nie "czuję bluesa". Myślę, że warto pokazywać efekty swojej pracy innym i prosić o krytykę tych którzy się znają na rzeczy. Podpowiedzą wtedy, co robisz źle, co zmienić itd.

To ja coś wrzucę... robione zwykłą cyfrówką soniacza



'Można? Można :-P

[ Dodano: 13-03-2012, 15:22 ]
nata, a masz jakieś foty robione na manualu mniej wiecej dla porównania ?

nata - 13-03-2012, 15:28

Bora napisał/a:
a masz jakieś foty robione na manualu mniej wiecej dla porównania ?

Na Canonie niestety nie robiłam na manualu. Na swoim Soniaku (alpha 350) robię cały czas na manualu - fotki w naszej galerii ;-) Też nie wiem czy dobre, bo fotografem nie jestem i robie na oko :D

Bora, śliczne te fotki ;-) Jednak to też nie jest przecież zwykły kompakcik, prawda? A jak sie sprawuje w gorszej pogodzie/ciemniejszym otoczeniu? Dla mnie to jest zawsze wyzwanie :confused:

Bora napisał/a:
Myślę, że warto pokazywać efekty swojej pracy innym i prosić o krytykę tych którzy się znają na rzeczy. Podpowiedzą wtedy, co robisz źle, co zmienić itd.

Popieram :)

siulentas - 13-03-2012, 15:35

ja mam lumixa jest to niby kompakt ale lustrzanka cyfrowa z fajnymi bajerami i mozna sporo nia zrobic :) generalnie molabym sobie pozwolic na canona nikona czy sony ale dla mnie lajka absolutnie nie jest to potrzebne. chcialam aparat ktory bedzie robil fajne zdjecia ale wiadomo jak ktos nie ma do tego reki to cena i jakosc aparatu nic tu nie pomoze :-P czasem zdjecia wychodza fajne innym razem mniej ale dla amatora uwazam ze sprzet jest super i za niewygorowana cene.
ponizej dla przykladu dodam zdjecia wykonane przez mojego brata ktory uzywa o kilka klas gorszej hybrydy lumixa ale jak czlowiek wie jak wykorzystac aparat i jego mozliwosci to cena i klasa aparatu tak naprawde nie ma wielkiego znaczenia.

moj brat uwielbia robale dlatego cyka im wiecznie foty :-P robi roznorodne zdjecia ale najbardziej fascynuje go makrofotografia wlasnie jak ta zaprezentowana powyzej :)
do dobrego zdjecia trzeba miec pojecie jak dobrac tlo i jak wykorzystac warunki otoczenia a nie kazdy to potrafi wiec dla amatora lumix to super rozwiazanie i podobne zdanie wobec mnie przetoczyl wlasciciel forumowej miszy zawodowy fotograf i ja sie z nim zgadzam bo dla takiego lajka jak ja taki sprzeciar jest jak najbardziej wlasciwy

Bora - 13-03-2012, 15:37

nata napisał/a:
A jak sie sprawuje w gorszej pogodzie/ciemniejszym otoczeniu? Dla mnie to jest zawsze wyzwanie :confused:

Niestety kiepsko. Obiektyw w tym aparacie jest ciemny. Jeśli można wydłużyć czas to jeszcze zdjęcia wychodzą znośne, natomiast te w ruchu niewiele się różnią od zdjęć robionych zwykłą małpką. Mogę pokazać, ale wierz mi nie ma co oglądać ;D

To robione w szare wczesne popołudnie w mieszkaniu. I widać już ziarno i kiepskie kolory.

Mam mało zdjęć w sieci bo niestety nie mam sie czym pochwalić.


Tu zdjęcie w ruchu, bardzo dobre warunki oświetleniowe ale ciężko było doświetlić prawą stronę psa - stąd czarna plama.

nata napisał/a:
fotki w naszej galerii

Idę sprawdzić.

[ Dodano: 13-03-2012, 15:38 ]
siulentas napisał/a:
jak ktos nie ma do tego reki to cena i jakosc aparatu nic tu nie pomoze
Tak, zgadam się z tym stwierdzeniem
nata - 13-03-2012, 15:42

Bora, a mi tam się podobają Twoje zdjęcia :) Ja nie doszukuję się gdzie co jest nie tak, bo zwyczajnie się nie znam - mi zdjęcie ma się po prostu podobać i cieszyć oko ;-) Czy to wyjdzie lustrem czy hybrydą, obojętne. Choc osobiście nie potrafiłabym tak ustawić kompaktu żeby wyszły takie zdjęcia jak z lustrzanki - stąd też stawiam bardziej na te drugie
Bora - 13-03-2012, 15:47

nata napisał/a:
Choc osobiście nie potrafiłabym tak ustawić kompaktu żeby wyszły takie zdjęcia jak z lustrzanki - stąd też stawiam bardziej na te drugie

To ja mam problem z lustrzanką, za duża tam tego wszystkiego i ciężko mi to ogarnąć. siulentas, pierwsze zdjęcie niesamowite. Ostre jak żyleta.

nata - 13-03-2012, 15:51

Bora napisał/a:
To ja mam problem z lustrzanką, za duża tam tego wszystkiego i ciężko mi to ogarnąć.

To najlepiej gdyby Almathea83, wzięła do łapki jeden i drugi i popróbowała z którym czuje się lepiej :D Może ktoś ze znajomych ma i da popróbować? :)

Bora - 13-03-2012, 15:53

Myślę że tak będzie najlepiej, poza tym trzeba też sprawdzić co lepiej w dłoni leży, ile waży itd. czy rozmieszczenie guziczków pasuje... takie niuanse a czasem dość istotne.


a i tak sobie pomyślałam jeszcze. Taką hybrydą można też robić filmy w jakości HD. Tą funkcję mają też lepsze lustrzanki. Czasem to sie przydaje.

Nikaaa - 13-03-2012, 16:26

Bora, wow, świetne te foty! Szczególnie, ze Twoja sucz jest czarna a to nasza największa zmora bo zazwyczaj wychodzi jak wielka czarna plama..
Jeśli robisz takie zdjęcia cyfrówką to ja uważam, że lustrzanka to wyrzucanie kasy w błoto bo jak już wcześniej napisałam żaden aparat sam zdjęć nie robi i jeśli można zrobić tak samo ładne zdjęcia tym i tym to po co przepłacać?

Bora - 13-03-2012, 16:56

Nikaaa, masz pewnie sporo racji, jednak taka hybryda nie pozwala się rozwijać i ma pewne (dość spore) ograniczenia.
Mi taki aparat na daną chwilę wystarcza i nie żałuję, że nie kupiłam lustrzanki, powiem więcej cieszę się że kupiłam tego soniacza bo przekonałam się że fotografia dla mnie to taka bardziej odskocznia od życia codziennego a nie prawdziwe hobby, któremu mogłabym poświęcić swój czas i pieniądze. Moje zdjęcia to bardziej pstryki niż prawdziwe i przemyślane ujęcia.

Nikaaa - 13-03-2012, 17:01

Bora, tak, dlatego uważam, że jeżeli ktoś chce apart, zeby robić ładne zdjęcia swojemu psu to nie musi wcale kupowac lustrzanki za 3tys. Jeżeli opanujesz dobrze taką cyfrówkę hybrydową możesz robić super fotki co widać na Twoim przykładzie. Bo na moim widać, że nawet lustrzanką nie zrobisz fajnych zdjęć ;)

Dlatego Almathea83 musi sie sama zastanowić czego oczekuje od aparatu i tak naprawdę do czego będzie go używać i ile czasu i chęci będzie mieć na naukę.

Bora - 13-03-2012, 17:06

Nikaaa napisał/a:
Bora, tak, dlatego uważam, że jeżeli ktoś chce apart, zeby robić ładne zdjęcia swojemu psu to nie musi wcale kupowac lustrzanki za 3tys.

Oczywiście, bo jak któraś z dziewczyn mówiła "to nie aparat robi zdjęcia, ale człowiek". Myślę, że lustrzanka da więcej możliwości, zmiana szkieł, ustawień itd. Teraz ogólnie panuje moda na lustrzanki. Każdy może ją mieć i każdy może robić zdjęcia, ale żeby robić dobre zdjęcia lustrzanką trzeba troszkę się nią pobawić i posprawdzać ustawienia, pogrzebać, poczytać itd. a ja nie lubię czytać instrukcji - do czegokolwiek :-P

AnIeLa - 13-03-2012, 17:50

Bora napisał/a:
a ja nie lubię czytać instrukcji - do czegokolwiek :-P



znam to ;) chyba żadnej nigdy w całości nie przeczytałam. :D

Ja mam lustrzankę dla amatora nikond40 kupioną kilka lat temu, zdjęcia robię jakie robię. Raz wyjdą lepsze raz gorsze.

Lubię robić zdjęcia ustawiać, przestawiać, dostawiać obiekty które zechciałam sfotografować, rzucać się na ziemię bo mucha idzie albo kwiatek właśnie z ziemi zaczął wychodzić a później wracać cała umorusana w ziemi.

Niestety mój kitowy obiektyw nie pozwala mi na duże szaleństwo przy robaczkach. Od 2 lat zamierzam zakupić sobie na początek soczewki do makro ale jeszcze jakoś się nie złożyło, zawsze były inne wydatki. Może tej wiosny się uda ?


Mój TŻ kupił sobie lustro żeby mieć, to jest bodajże Canon 50d. Zdjęcia robi od święta bo po prostu nie ma czasu na to a aparat leży.

Dokite - 13-03-2012, 19:06

Almathea83 napisał/a:
czyli jednak ten Canon 1100D odpada?

My mamy ten aparat. Do obiektywu canona dokupiony tamron jakiś tam ( zielona jestem). Planuję dokupić ( kiedyś) obiektyw, o którym pisała Ewelina
Całkowity koszt zakupu, czyli body + obiektyw canona + obiektyw tamron + torba + karta pamięci wyniósł 3.200. Na raty, oczywiście.
Moja córka czyni cuda tym aparatem. Ja się ciągle uczę. Muszę w końcu przebrnąć przez instrukcję.

mibec - 14-03-2012, 10:11

My niedawno kupilismy kompakcik Nikon p500 - nie jest skomplikowany w obsludze, ale zdjecia sa nieporownywalnie lepsze niz te dotychczas robione komorka; pozwala tez na pobawienie sie ustawieniami jesli masz na to ochote. Tez rozmyslalam nad lustrzanka, ale zadne z nas nie ma talentu w tym kierunku, wiec wybralismy tego "Nikusia" i coraz bardziej nam sie podoba ... wiec kto wie, moze za jakis czas zdecydujemy sie na lustrzanke. Zaplacilam niecale 300 funtow za niego, wiec przypuszczam ze w Polsce cena miesci sie w budzecie Almathea83 :)
Almathea83 - 15-03-2012, 21:24

Dzisiaj prawie dokonaliśmy zakupu, wybieraliśmy między Canonem 1100D (jednak lustro) a hybrydą Olympusa http://allegro.pl/olympus...2203820384.html

Aparatu nie kupiliśmy "dzięki" pani z obsługi ratalnej: "No mogę pani zrobić symulację kredytu, ale na 0% to pani nie dostanie (Media Expert- akcja "40 rat 0%"), a bez ubezpieczenia pani nie dostanie, nie znam oferty bankowej na jaki procent będzie oferta." Później mi mówi że raty 0% są na określone produkty z gazetki (AŻ 8 stron)- więc ją pytam wprost czy aparaty, o które pytamy, są objęte tą promocją, i tu pada odpowiedź: "Ja nie wiem, nie znam oferty z gazetki". No świetnie, nie zna oferty kredytu, nie zna oferty sklepu i dupki nie chce ruszyć żeby tę gazetkę obejrzeć- to co ona tam kurna robi?? :bad: Nie wytrzymałam i poszliśmy stamtąd a szkoda, bo 2 kolesi wokół nas skakało i bardzo fajnie doradzali, widać że się na tym znają.

Ale myślę, że zakup jest blisko. Bardzo dziękuję wszystkim za opinię i pomoc :)

Ewelina - 16-03-2012, 08:19

Almathea83, Trzymam kciuki :)
Almathea83 - 16-03-2012, 13:48

Ewelina, a powiedz mi jeszcze- lepiej kupić z obiektywem DC czy IS? Z tego co wyczytałam, IS jest bardziej wszechstronny i ma stabilizację, a DC to stałka do portretów- prawda to czy nazmyślałam? :)
Ewelina - 16-03-2012, 13:51

Almathea83, myslę, że dla Ciebie będzie lepszy obiektyw ze stabilizacją obrazu. To duże ułatwienie :)
Almathea83 - 16-03-2012, 13:56

Ewelina, dzięki, dopiero wczoraj wypatrzyłam, że przy 1100 D mogą być 2 różne obiektywy i właśnie te tańsze to były DS.. Z obiektywem IS są tak 200 PLN droższe. Możliwe, że dzisiaj odwiedzimy inny Media Expert (na szczęście we Wrocławiu są aż 3 hyhy), bo ten IS był tam po 1800 w promocji :)
Ewelina - 16-03-2012, 14:29

to co za obiektyw masz na oku?
Almathea83 - 16-03-2012, 14:37

Obiektyw dołączony do 1100 D: http://www.fotoit.pl/inde...at=126&id=2581#
Ewelina - 16-03-2012, 14:56

Ja miałam ten obiektyw i byłąm zadowolona :) Później zbieraj sobie na to cacuszko. Typowa portretóweczka http://allegro.pl/obiekty...2150922937.html ja kupiłam ten za 300zł używany, ale sprawdza się od dwóch lat :)
Almathea83 - 16-03-2012, 22:33

Drodzy Państwo, przedstawiam moje nowe dziecko :D


I na szybko fota starym aparatem- kompaktem Nikon S8


oraz nową lustrzaną Canon 1100 D :) oczywiście tryb auto, jedno z pierwszych zdjęć :-P


Podeszłam do sprawy kompromisowo i połowa zapłacona gotówką, a połowa na 6 rat :) jeszcze raz dziękuję za pomoc! ;*

Nikaaa - 17-03-2012, 07:06

Niebo a ziemia! :) Super!

Teraz życze miłego bawienia się i dochodzenia co i z czym sie je :D
Ja ułamek teori już znam a raczej to na co powinno sie zwrócic uwagę i co nalezy ustawiac, zeby zdjęcie wogóle wyszło :D Nie miałam jeszcze czasu próbowac jako, ze pogoda do niczego była, no ale.. Mysle, ze w razie czego możesz pytać dziewczyny na forum, to coś podpowiedza ;)

Almathea83 - 17-03-2012, 09:09

Nikaaa, najpierw muszę obcykać wszystkie tryby na automacie, dopiero później zacznę się przymierzać do ręcznego ustawiania, myślę że zajmie mi to trochę czasu :-P ale oczywiście nie omieszkam prosić tu o radę :D
Bora - 17-03-2012, 09:19

Almathea83, gratuluje nowego członka rodziny i życzę dobrej zabawy. Oczywiście liczę na próbki Twojego talentu ;)
Almathea83 - 17-03-2012, 09:31

Bora napisał/a:
próbki Twojego talentu ;)


:D :D jak wyjdzie jakieś ładne zdjęcie to będzie to czysty przypadek, przynajmniej przez pierwsze kilka miesięcy, ale dziękuję, na pewno po pierwszych sesjach coś wrzucę :)

Ewelina - 17-03-2012, 10:02

Almathea83, Gratuluje nowego cudeńka. Na pewno zabawa tym aparatem da ci wiele przyjemności :)
Almathea83 - 17-03-2012, 10:09

Ewelina, dziękuję, wierzę że tak właśnie będzie :)
Ewelina - 17-03-2012, 10:10

Almathea83, No to dzisiaj pierwsze wyjście w teren cię czeka :)
Almathea83 - 17-03-2012, 10:13

Ewelina, no właśnie nie, jestem 12 h w pracy :bad: możliwe, że TŻ zabierze aparaciwo na spacer- jeszcze nie zamówiliśmy torby na niego, więc trochę trzeba uważać :)
mibec - 17-03-2012, 10:15

Almathea83, gratuluje :)
Ewelina - 17-03-2012, 10:18

Almathea83, No tak torba to podstawa :)
Almathea83 - 17-03-2012, 10:25

mibec, dzięki :)

Ewelina, będę wybierać dzisiaj coś na Allegro, sprawdziliśmy na szybko jak byliśmy w sklepie, że przebitka jest znaczna i taniej będzie zamówić przez neta. Potrzebujemy też kartę SD bo ta którą mam jest 1 GB więc delikatnie mówiąć za mało :-P

Ewelina - 17-03-2012, 10:30

Almathea83, A jaką Ty masz tam kartę? Bo ja mam chyba do sprzedania jedną z mojego byłego aparatu tu w tym mam te wielki takie.

Fajną torba :http://allegro.pl/torba-wb3255a-kamera-aparat-canon-1100d-600d-d3100-i2190326940.html

Almathea83 - 17-03-2012, 10:33

Ewelina, na razie nie mam żadnej, będę kupowała zwykłą SD, prędkość 16-20 MB/s- pojemność 8 albo 16 GB :) Torba fajna, ale widać że duża, bo jest miejsce na obiektyw- my na razie chcemy taką zgrabną, żeby się nie nanosić za wiele :-P
nata - 17-03-2012, 11:16

Almathea83, Gratulki! mysle że da wam wiele radości ten aparacik ;-)
Życzę udanego focenia ;*
P.S. A tą stałkę obiektyw jaką mieliście do wyboru?

Almathea83 - 17-03-2012, 11:28

nata, dzięki! Był to aparat CANON 18-55mm F3.5-5.6 DC III, jest dostępny np tu: http://allegro.pl/canon-1...2193321257.html
inkapek - 17-03-2012, 16:19

Oj i ja muszę coś poszukać i ten twój Almathea83, bardzo mi się podoba bo mój przy 2 sierściuchach i mały biegającym brzdącu nie daje często rady hehe. Jak słonko, czy snieg to nie ma stabilizacji, jak jest stabilizacja to wszystko naświetlone a Nesulca prawie nie widać :-P
Almathea83 - 17-03-2012, 16:29

inkapek, jestem bardzo ciekawa jak się sprawdzi, chociaż przed chwilą TŻ wysłał mi parę fotek Moreno oraz widoczki z okna i kurcze ciężko zepsuć zdjęcie lustrzaną :D
inkapek - 18-03-2012, 10:56

Almathea83, no właśnie pokazałam go TŻ-owi hehe niech myśli :-P
Ewelina - 18-03-2012, 11:00

inkapek, Nakręcaj, nakręcaj niech ci mąż kupi. Przyjedziesz do nas na małe szkolenie :haha:
Almathea83 - 18-03-2012, 11:07

Ewelina, a ja też mogę przyjechać? :-P u Moreniaka dodałam też łapki z różnym ustawieniem ostrości- zerkniesz? :D
Ewelina - 18-03-2012, 11:15

Almathea83, Byłam widziałam super ci idzie widać, że masz dobre oko do focenia i na pewno sprawia ci to wiele przyjemności a to jest najważniejsze. Ja uwielbiam latać z aparatem i już nie mogę się doczekać wiosny i tych wszystkich motylków, żuczków i owadów będziemy polować na nie od rana :D
Almathea83 - 18-03-2012, 11:18

Ewelina, dziękuję :shy: zobaczymy czy się czegoś nauczę- mam nadzieję że tak :) Grunt to się nie zniechęcać :-P
Ewelina - 18-03-2012, 11:26

Almathea83, Dokładnie poszukaj sobie książek ja mogę polecić ci te: Lustrzanki cyfrowe Michael Freeman Poradnik eksperta.
Almathea83 - 18-03-2012, 11:35

Ewelina, kurde strasznie droga ta książka :( na razie dzisiaj zamawiam kartę i torbę na lustro, wczoraj 100 poszła na zabawki dla Moreniaka (zamówilam konga Wobblera, tą wańkę-wstańkę, zobaczymy czy mu się spodoba :D ), opłaciłam też OC, więc z kasą już jest krucho- może w następnym miesiącu :-P
Ewelina - 18-03-2012, 11:37

Almathea83, Almathea83, Poszło Pw :)
Nikaaa - 18-03-2012, 21:41

Wiecie co?
Pogadałam z TŻ i zaczynamy się zastanawiać nad sprzedażą naszego Olympusa na rzecz nowej lustrzanki.. Takiej która bedzie posiadac stabilizacje obrazu i nie bedzie taka ciemna jak nasz Olympusek..

Almathea83 - 18-03-2012, 22:37

Nikaaa, widzę że lustrzankowa euforia zaczyna zakreślać coraz szersze kręgi :D
nata - 18-03-2012, 22:49

Nikaaa, urabiaj, urabiaj i zobaczysz, że jeszcze cię wciągnie cykanie :)
Ewelina - 19-03-2012, 08:19

Nikaaa, Pomyśl nad Canonem, albo Niconem są czytelne i łatwiejsze w obsłudze :)
Nikaaa - 19-03-2012, 10:45

O to tez chodzi, ten moj Olypmus ma nienajgorsze opinie ale chyba jest dla bardziej zaawansowanych amatorow. Bylam w szoku jak ladne zdjecia zrobila Almathea83 na trybie auto i w dodatku w pomieszczeniu :) Moj aparat by w zyciu takich nie zrobil. Ten sam Canonik 1100D nie jest wcale bardzo drogi, chociaz jak juz bym miala brac to cena bylaby drugorzedna sprawa bo bralabym na raty. Takze pewnie niedlugo zapytam sie Was o to co polecacie :P
Almathea83 - 19-03-2012, 10:48

Nikaaa, to jak chcesz trochę bardziej zaawansowany model to Canon 550D, ma ciut lepsze parametry niż 1100D, w Polsce kosztuje ok 2500 PLN :)
Ewelina - 19-03-2012, 10:49

Nikaaa, No to super :)
Nikaaa - 14-04-2012, 12:37

Tak wracając chwilowo do tematu hybryd i lustrzanek - ostatnio była u mnie moja siostra i miałam w rekach hybrydę Nikona i musze przynzac, że całkiem ładne zdjęcia robi. A oto przykład:



Fota robiona na dużym zoomie, reką totalnego amatora. Ładne kolorki, rozmyte tło - moim zdaniem cyfrówka hybrydowa to też całkiem niezły sprzęt :)

tenshii - 14-04-2012, 12:44

A ja miałam kiedyś Canona - kompakt, i byłam zachwycona.
Zdjęcia robione moim Canonem:








a potem mi się zachciało lustra i kupiłam Olympusa i nim też można zrobić ładne zdjęcia, ale nie chce mi się uczyć ;] I trochę żałuję czasami tej zamiany. Szczególnie, że w kompakcie miałam i duży zoom i supermacro od 1 mm... :(

Almathea83 - 14-04-2012, 12:44

Nikaaa, zgadzam się- kolega ma fajnego Soniaka który też robi piękne zdjęcia, ale cenowo porównywalnie do lustra, dlatego jednak wybraliśmy naszego Canonika :)
Nikaaa - 14-04-2012, 13:05

tenshii napisał/a:
a potem mi się zachciało lustra i kupiłam Olympusa i nim też można zrobić ładne zdjęcia, ale nie chce mi się uczyć I trochę żałuję czasami tej zamiany. Szczególnie, że w kompakcie miałam i duży zoom i supermacro od 1 mm...
Coś w tym jest. Szybciej zrobisz tak samo ładne zdjęcie dobrą cyfrówką, zamiast ustawiać parametry lustra.

Almathea83 napisał/a:
Nikaaa, zgadzam się- kolega ma fajnego Soniaka który też robi piękne zdjęcia, ale cenowo porównywalnie do lustra, dlatego jednak wybraliśmy naszego Canonika
Nie wiem jak w Polszy, ale siostra dała za tego Nikona coś około 250f gdzie nasz Olypmus kosztował prawie 400 więc jednak róznica w cenie jest a w zdjęciach, hmm.. Niewielka ;)
Almathea83 - 14-04-2012, 13:06

Nikaaa, my z kolei daliśmy 1800 a Sony który ma kolega (hybryda) kosztuje ok 2500 PLN :-P on akurat kupił w promocji za niecałe 2000..
Pikuś - 14-04-2012, 14:20

tenshii, jaki model tego Canona? :)
tenshii - 14-04-2012, 14:49

Pikuś, Canon PowerShot S5 IS
nigritta - 14-04-2012, 15:21

Dziewczynki podpowiedzcie czy taki będzie dobry??
http://www.fotopolis.pl/i...finepix-s200exr - dla początkującego zaznaczam :(

Pikuś - 14-04-2012, 15:40

tenshii, dzięki :) Niedługo przyjdzie mi wybrać kompakt ;D
tenshii - 14-04-2012, 15:41

Pikuś napisał/a:
Niedługo przyjdzie mi wybrać kompakt

polecam tego Canona

Pikuś - 14-04-2012, 15:45

tenshii, a zdjęcia robi od razu za naciśnięciem guziczka? ;D Ostatnio miałam styczność z pewnym aparatem, który zanim wywołał flesz miał opóźnienie, zależy mi aby aparat był szybki ;D
tenshii - 14-04-2012, 15:47

Pikuś, chwilę trzeba poczekać
nie znam się, ale wydaje mi się, że tak natychmiastowo to tylko lustra robią

Pikuś - 14-04-2012, 15:53

tenshii napisał/a:
nie znam się, ale wydaje mi się, że tak natychmiastowo to tylko lustra robią
mnie również się tak wydaje, ale miałam nadzieję :-P
Milena - 14-04-2012, 17:12

tenshii napisał/a:
Pikuś, chwilę trzeba poczekać
nie znam się, ale wydaje mi się, że tak natychmiastowo to tylko lustra robią


To prawda, ale jakość karty pamięci też ma znaczenie.

Almathea83 - 14-04-2012, 17:58

nigritta, ja Ci nie pomogę bo się nie znam, ale po cenie patrząc.. dokładasz 200-300 PLN i masz lustro :-P
nigritta - 14-04-2012, 18:31

Almathea83, hmmm a to nie jest lustro??

[ Dodano: 14-04-2012, 19:35 ]
oki już doczytałam że nie :(

Almathea83 - 14-04-2012, 18:41

nigritta, z opisu wynika że nie :-P "Fujifilm S200EXR jest przyzwoitym modelem w segmencie suprzoomów. Swoją budową i obsługą nawiązuje do lustrzanek."

To jest taki duży aparat cyfrowy, który wygląda jak lustrzana :D i wydaje mi się, że nie ma nawet wymiennego obiektywu, więc to nie hybryda. Jak nie chcesz kupować lustrzanki to lepsza by byla hybryda, czyli cyfrowka, w której w razie czego można wymienić obiektyw :)

... ale wolałabym, żeby ktoś bardziej doświadczony się wypowiedział :) :)

nigritta - 28-04-2012, 23:33

Czy mogłabym prosić o pomoc? Co myślicie o tej lustrzance??
http://www.fotopolis.pl/i...hd-dla-amatorow
czy jednak lepszy Canon EOS 1100D kompletnie się na tym nie znam a ceny zbliżone który będzie lepszy??

Almathea83 - 29-04-2012, 08:17

nigritta, też go oglądaliśmy :-P ale że wszyscy nam polecali Canona to się na niego zdecydowaliśmy :) ważne, żeby miał stabilizację obrazu jak dla nas- amatorów a napisali tam, że stabilizacja jest do wybranych obiektywów, musicie więc sprawdzić jaki obiektyw jest zainstalowany w lustrze, które chcecie kupić, bo pewnie ten model jest sprzedawany z 2-3 różnymi obiektywami (tak jak 1100 D) :)
nigritta - 29-04-2012, 10:01

Almathea83, dzięki a może wiesz jak powinien być oznaczony taki obiektyw żeby miał tą tzw stabilizację ??
FadGoś - 29-04-2012, 13:56

nigritta, ja mam wcześniejszą wersje tego nikona , czyli D3000 , jak na początek moim skromnym zdaniem bardzo dobry aparacik :haha: Nawet moja córa pstryka nim fotki :D i jej wychodzą lepiej niż mi :bad: :-P
nigritta - 29-04-2012, 14:25

FadGoś, dziękujemy :) już po zakupkach :haha: jednak postawiliśmy na Nikona :)


Mam nadzieję że posłuży mi niezłe parę latek, a przede wszystkim że będę potrafiła w pełni go wykorzystać :)

[ Dodano: 29-04-2012, 15:27 ]
FadGoś napisał/a:
i jej wychodzą lepiej niż mi
oj tam oj tam na pewno przesadzasz :-P
Nikaaa - 29-04-2012, 14:30

nigritta, no to traz czekamy na jakąś sesyjkę :) Muisz się pochwali nowym nabytkiem :)
FadGoś - 29-04-2012, 14:30

nigritta, gratuluje i życzę miłej zabawy z fotografia :haha:
nigritta napisał/a:
Mam nadzieję że posłuży mi niezłe parę latek
mi mój już służy 2 latka i tylko o nowych szkiełkach myślę :D :D
nigritta - 29-04-2012, 14:33

FadGoś, Nikaaa, czekam co by się bateryjka naładowała :< i zamierzam się pobawić :D Tz już czeka z przerażeniem w oczkach :-P no i muszę sobie ściągnąć instrukcje obsługi po polsku :( , postaram się jak najszybciej coś wstawić :-P

[ Dodano: 29-04-2012, 15:35 ]
FadGoś napisał/a:
o nowych szkiełkach myślę
jak patrzyłam na ceny szkiełek to łooooooo :beated: mój Tz na dzień dobry stwierdził że ma nadzieje że aż tak mnie to nie wciągnie bo zbankrutujemy :D
FadGoś - 29-04-2012, 14:41

nigritta, ebay lub amazonik i ceny troszkę mniejsze :haha:
nigritta napisał/a:
jak patrzyłam na ceny szkiełek to łooooooo
za chwilę powiesz że by Ci sie przydało 55-200 lub do 300 :D :D :D :D

[ Dodano: 29-04-2012, 14:42 ]
nigritta napisał/a:
no i muszę sobie ściągnąć instrukcje obsługi po polsku
a na płycie nie masz??
nigritta - 29-04-2012, 14:47

FadGoś napisał/a:
za chwilę powiesz że by Ci sie przydało 55-200 lub do 300
ćsiiiiiiii nie na głos :D :-P
FadGoś napisał/a:
a na płycie nie masz??
muszę sprawdzić :lookdown:
FadGoś - 29-04-2012, 14:52

nigritta napisał/a:
ćsiiiiiiii nie na głos :D :-P
przecież po cichu piszę :D :D :D
nigritta - 29-04-2012, 14:54

FadGoś, :D :D :D faktycznie instrukcja obsługi po polsku na płytce jest :D ;D
Almathea83 - 29-04-2012, 16:45

nigritta, gratuluję i witam w gronie szczęśliwych posiadaczy luster :D czekamy na sesję :)
Borówka - 30-04-2012, 16:16

nigritta, mam ten sam model i bardzo sobie chwalę. Ma wszystkie niezbędne podstawowe funkcje. Z resztą ja uważam, że z większości bajerów się nie korzysta, a dobre fotki to nie tylko dobry sprzęt ale przede wszystkim kreatywność fotografa. Z czasem obiektyw kitowy 18-55 to będzie trochę mało, ale daje radę :) Wolę zainwestować w szkła i proste body, niż drogie body i nie mieć na szkła. Z resztą profesjonalnie się tym nie zajmuje. Największą wadą tego aparatu jest brak autofocusa w korpusie, więc obiektywy manualne przy obiektach w ruchu odpadają. Gdybym miała jeszcze raz wybierać to bym wybrała po raz kolejny Nikona lub Canona. Kolega kupił Pentaxa bo miał mieć super funkcje i jak to się skończyło? Obiektywów używanych mało, nowe drogie, a fotki wcale nie lepsze od moich Nikonowskich ;)
nigritta - 30-04-2012, 17:35

Borówka napisał/a:
Z czasem obiektyw kitowy 18-55 to będzie trochę mało, ale daje radę
już to zauważyłam :( niestety na kolejny obiektyw będę musiała jeszcze troszkę poczekać :) ale przede mną jeszcze sporo nauki na tym co mam choć jak na razie idzie mi to strasznie opornie :(
szalej - 30-04-2012, 17:51

Słuchajcie, a co byście polecili ze starszych modeli? Teraz mam sporo wydatków, przeprowadzka etc. ale niesamowicie boli mnie brak aparatu. Na allegro znalazłam np.
Nikon D40, Nikon D60, NIKON D70, Canon EOS 400D, Canon EOS 300D, Sony Alpha 300, Pentaks K-m
ale powiem wam, że ja totalnie się na aparatach nie znam, tak jak na telefonach - więc jak sama wybiore to będę patrzeć na wygląd a nie o to chodzi - już popełniłam taki błąd z telefonem i kupiłam nokie 500 :cring: Interesuje mnie jakiś używany aparat do 1000 zł
głównie zależy mi na łapaniu wyraźnym w ruchu, nie wiem czy to możliwe przy takiej cenie ale żeby był wyraźny na zasadzie:

Nikaaa - 30-04-2012, 17:55

szalej, żeby robić takie foty trzeba mieć super aparat i sporo doświadczenia :D Ale grunt to stabilizacja obrazu, ja też się nie znam, i jeszcze ani jedno zdjęcie w ruchu nie wyszło mi dobrze, chociaż ja nie mam stabilizacji.. :doubt:
szalej - 30-04-2012, 17:59

Nikaaa, domyślam się :D Tu dałam tylko przykład, nie mówie żeby zdjęcie było tak cudne, ale żeby np. właśnie w takim ruchu ( skok przez przeszkoda) nie wychodziło tak:


chyba ze musze sie z tym po prostu pogodzic :(

[ Dodano: 30-04-2012, 19:40 ]
Wiem, że to śmieszna kwota 1000 zł na aparat, ale nie mam już aparatu z rok i bardzo mi jakiegoś brak :(

[ Dodano: 30-04-2012, 20:02 ]
jeszcze znalazlam Canon EOS 1000D +KIT 18-55
albo LUMIX FZ50

FadGoś - 30-04-2012, 19:39

Nikaaa napisał/a:
super aparat
chyba nie koniecznie super aparat , ale dobre szkiełka :) ale w tym temacie najlepiej znają się Mila i Grześ , oni mogą coś poradzić :haha:
Nikaaa napisał/a:
i jeszcze ani jedno zdjęcie w ruchu nie wyszło mi dobrze
mi sie jakies tam udało zrobić , ale sama nie wiem jak to zrobiłam :-P
Ryniu - 30-04-2012, 19:41

szalej, pochodź po forach fotograficznych, zdarza się, że sprzedają cały system, body i co najmniej 2 obiektywy. Jak stary user i udziela się na forum to warto kupić.
szalej - 30-04-2012, 19:52

Ryniu, przejrzałam narazie forum canona ale nie znalazłam tam nic w mojej cenie :( Może nie umiem szukać narazie znalazłam dla siebie canon eos 1000d

BODY + obiektyw KIT 18-55, cały komplet okablowanie, oryginalne pudełko Instrukcje obsługi ,ładowarka ,akumulator Pasek ,komplet zaślepek, Gwarancja w ogólnodostępnej firmie Komputronik, Dodatkowy akumulator nieużywany, Karta pamięci SD HC class 10 o pojemności 8GB, Filtr polaryzacyjny

za 1100 zł

to chyba dobra cena?

Almathea83 - 30-04-2012, 19:57

szalej, my mamy 1100D i jest czad, więc sądzę że 1000 też w zupełności sobie poradzi. Odkąd dokonałam zakupu, nie mogę się skończyć zachwycać aparatem, zdjęciami i tym, że dałam się namówić na lustrzanę :)
Milena - 01-05-2012, 13:39

szalej, ze starszymi modelami - ostrożnie, wiele modeli nie posiada silnika w korpusie.
Mam na myśli Nikona: D40, D40x, D60, D3000, D3100 D5000. W tym wypadku pomoże tylko obiektyw AF-I/AF-S. Inaczej możesz pomarzyć o zdjęciach w dynamice bo w grę wchodzi tylko manualne ostrzenie.

szalej - 01-05-2012, 14:01

Milena, chyba się zdeyduje na canona eos 1000d o ile za tydzień/ półtora będzie jeszcze dostępny w takiej cenie. teraz nie mam możliwości go zamówić bo jestem poza domem i nie mam dostępu do konta :( Ale Ania mnie uświadomiła, że ona ma tego canona ale że z tym podstawowym obiektywem to niewiele zdjęć można zrobić. Jaki trzeba dokupić ewentualnie do tego canona obiektyw?
Milena - 01-05-2012, 14:15

Bez przesady, obiektywem kitowym też można fotografować, może to nie jest żaden szczyt marzeń ale one nie są AŻ takie złe ;) Może nie powala głębią ostrości, ale ma całkiem fajną rozpiętość ogniskowej :)

szalej napisał/a:
Jaki trzeba dokupić ewentualnie do tego canona obiektyw?


Do dynamicznych zdjęć koniecznie zmiennoogniskowy i oczywiście im jaśniejszy tym lepszy :)
Konkretów nie podam, bo nie mam do czynienia z obiektywami Canona.

szalej - 01-05-2012, 15:11

uff, no to dobrze bonarazie na drugi obiektyw pewnie sobie nie bede mogla pozwolic
Pikuś - 01-05-2012, 16:13

Co powiecie o Nikonie D3000? Oczywiście jak dla laika ;D
Milena - 01-05-2012, 16:18

Pikuś napisał/a:
Co powiecie o Nikonie D3000?


Tak jak pisałam, brak silnika w korpusie jest dla mnie główną wadą tego modelu.

usia155 - 01-05-2012, 16:30

Pikuś, Moja znajoma go ma i sobie go chwali ;)
Pikuś - 01-05-2012, 16:40

Milena napisał/a:
brak silnika w korpusie jest dla mnie główną wadą tego modelu
ja nawet nie wiem do czego on służy :-P
Milena - 01-05-2012, 16:43

Pikuś, do 'łapania ostrości'.

Ada, jeśli planujesz zakup lustrzanki poczytaj trochę o podstawach fotografii, inaczej nie sprawi Ci ona radości tylko problemy ;)
Moim zdaniem zakup lustra jest bez celowy jeśli mamy zamiar tylko nacisnąć guzik i cyk - gotowe :)

Pikuś - 01-05-2012, 16:50

noo wiem ;D Będę się pilnie uczyć ^_^
szalej - 01-05-2012, 16:55

A mnie zastanawia, że w sklepie obiektyw kosztuje 1000 zł a na allegro większość tych obiektywów placuje się w cenie do 500 zł. Wiem, że są używane, ale zastanawia mnie aż taka rozbieżność cen.
http://allegro.pl/listing...-300+mm&order=p czym się różni np ten za 250 od tego na dole za 1000? oprocz tego ze jest uzywany.

zaba - 13-05-2012, 21:46

Tak się podepnę. Mam mojego wiernego kompakta na sprzedaż, jeśli ktoś byłby zainteresowany :)
nigritta - 19-05-2012, 11:33

Puk puk :) to znowu ja :D czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć na jaki kolejny obiektyw powinnam polować do Nikona D3100 ?? w tej chwili jest kitowy 18-55, i teraz mam dylemat - czasami chciałabym móc więcej przybliżyć :) chciałabym też coby ładniejsze portreciki wychodziły :)
Borówka - 21-05-2012, 11:39

Ja mam D3100 i cały czas zabieram się do kupna 50tki stałoogniskowej 1.8f. Tylko że nasze nikony to DX, więc to wychodzi chyba odpowiednik 75 mm. Do portretów chyba prędzej 35mm, dla DXa to będzie odpowiednik ok 50mm
nigritta - 21-05-2012, 11:47

Borówka, dzięki :) tez myślałam nad 50mm 1,8f ale jeszcze kusi mnie Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED ze względu na koszta muszę się na razie ograniczyc do jednego z nich tylko nie wiem który :(
Borówka - 21-05-2012, 12:56

nigritta, tylko to jest ciemny obiektyw i poza różnicą w zakresie ogniskowych będzie porównywalny z kitem. Tak mi się wydaje, chociaż go nie miałam ;) Zależy też jaką chcesz uzyskać głębię ostrości. Z takim światłem bym kupiłabym jedynie teleobiektyw i to tylko ze względów finansowych - jasne tele to kilka-kilkanaście tys :(
nigritta - 21-05-2012, 13:04

Borówka, ja pod tym względem jestem dużym laikiem dopiero się tylko że teoria nie chce do mnie dotrzeć :( najbardziej chwilowo drażni mnie to że chciałabym czasami coś bardziej przybliżyć i nie mogę 18-55, zdjęcia umówmy się szczerze żaden super fotograf ze mnie nie będzie, portretów tak naprawdę pewnie wiele robić nie będę ale czasami robimy wypad w plenerek i chciałabym ogarnąć trochę więcej niż zwykłą kitówką :)
Pikuś - 23-05-2012, 16:37

Co myslicie o tych aparatach?
- Nikon D40
- Nikon D60
- Nikon D70
- Canon 400d

zanka - 19-07-2012, 10:44

witajcie. jestem zupełnym laikiem, jeżeli chodzi o robienie zdjęć. wreszcie postanowiliśmy kupić sobie aparat, kompakt, taki, który można wpakować do kieszeni i mieć go zawsze przy sobie (na lustrzanke na pewno przyjdzie czas;) przeznaczyć na ten cel chcemy do 600 zł, żeby nie było żalu, jak coś sie z nim stanie. moglibyście mi pomóc?
Borówka - 21-07-2012, 18:16

Przed lustrzanką miałam Olympusa SP600uz. Bardzo dobrze wychodziły foty, jednak brakowało trybu manualnego. Jeśli nie jest ten tryb komuś potrzebny to polecam. Mój leży już nieużywany bo mam lustro, nawet folię jeszcze ma na wyświetlaczu, w sumie chyba go sprzedam :) Jeśli szukasz czegoś małego gabarytowo, to jest on większy niż kieszonkowy kompakcik
Pikuś - 21-07-2012, 18:22

Borówka, jeśli będziesz go sprzedawać to w jakiej cenie?
Borówka - 21-07-2012, 21:14

Pikuś, jeszcze nie myślałam, ale w tej kwestii to chyba PW ;)
nugatowa - 12-10-2012, 16:54

Ja mam malutki dylemat, bo nie wiem czy kupić canona 400D, czy Nikona D80. Mam zamiar kupić używane, bo jeszcze nie stać mnie na nowiutki
Ewelina - 12-10-2012, 17:01

nugatowa, idź do sklepu złap i zobacz który lepiej leży ci w ręku :)
Pikuś - 28-12-2012, 20:25

Hej :)
Powiedzcie mi co myślicie o kompakcie Canon A810 ? Już miałam go kupić, ale nagle naszły mnie wątpliwości. :P

Ewelina - 29-12-2012, 11:51

zwykły kompakt one wszystkie robią takie same zdjęcia ja kubie kupiłam Nikona l810 i może być. Szału nie ma :-P
Milena - 29-12-2012, 12:44

Ja ostatnio bawiłam się kompaktem Canona z funkcją nagrywania filmów HD. Całkiem fajnie, że ma taką opcję, jednak zdjęcia - nic specjalnego.
olawl93 - 03-03-2013, 12:07

A ja myślę i myślę.. co kupić.

Canon 1100d+18-55 IS czy Nikon d3000+18-55vr?? Na razie tylko kitowy obiektyw wchodzi w grę, potem kupiłabym portretowy stałoogniskowy. Canon wypada jakieś 300zł drożej. Na razie rozglądam się za nowym, chyba, że na początek polecacie używany? Dopiero się uczę :) Zależy mi, żeby aparat radził sobie ze zdjęciami w ruchu... Nie wiem co wybrać.

kasia1209 - 03-03-2013, 17:41

Moim zdaniem możesz kupić używany, dobrze by było znaleźć taki jeszcze na gwarancji. Canon jest droższy, ale ma możliwość nagrywania filmów :) wiele jest porównań tych modeli w internecie :)
neravia - 09-03-2013, 15:39

czy może ktoś pomóc mi w wyborze aparatu cyfrowego? Kilka osób poleciło mi Canona Powershot ale tych modeli też jest dużo :beated:
Czy mógłby ktoś popatrzeć na parametry i podpowiedzieć? :shy:
Wzięłam pod uwagę:
Canon PowerShot SX220 HS http://www.argos.ie/stati...N+POWERSHOT.htm i tutaj na stronce są jeszcze inne http://www.argos.ie/webap...SHOT&authToken= - dwie pierwsze na górze pozycje odpadają, bo nie chcę za taką cenę kupować aparatu cyfrowego.
Przepraszam ze stronka po angielsku, ale podejrzewam, że jak ktoś zna się na funkcjach aparatu to wszystko tam rozumie.. bardzo proszę o pomoc :shy:

[ Dodano: 09-03-2013, 15:45 ]
a może ktoś ma do polecenia zupełnie innej firmy ?

olawl93 - 10-03-2013, 13:05

kasia1209, chyba zdecyduję się na używany Canon 1100d, na razie z obiektywem kitowym 18-55 IS :)
Ewelina - 10-03-2013, 13:29

olawl93, zamiast 18-55mm polecam 50mm f/1.8 stały ale ma fajne rozmycie i portrety super wychodzą :) Jak na początek polecałabym ten zestaw body które napisałaś wyżej i ten obiektyw który ja polecam :)

neravia, Nie polecam kupna zwykłego kompaktu. Ja kupiłam mojemu dziecku teraz dobry kompakt, ale zdjęcia tragedia. Nie mogę na nie patrzec. Jak już chcesz cos kupi to lustro używane z obiektywem np. tym co poleciłam wyżej. Ile masz funduszy? może coś doradzę.

szalej - 10-03-2013, 21:41

Ewelina, a ja mam takie pytanko. Jestem zakochana w zestawie Canon EOS 60D z obiektywem 50mm f 1.8 ale jednak wydanie prawie 4 tysięcy jest dla mnie nie do przeskoczenia... czytałam, że ten obiektyw ( który i ty polecasz :D ) pasuje do wszystkich canonów. Ale jednak chciałabym móc zrobić zdjęcie typu :
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/861014_419533671466691_1950141600_o.jpg ( autorem jest Fauka :) ) a tak naprawde nie wiem na ile tutaj ważny jest obiektyw na ile body. Czy jeśli kupiłabym tańsze body ( nie koniecznie 1100d ) + ten obiektyw to mogloby cos z tego wyjsc? Jaki byś poleciła canon do tego ( oprócz 1100d :P )

Ewelina - 11-03-2013, 09:02

szalej, kochanie zdjęcie tego typu zrobisz nawet canonikiem który ma Ania. Potrzebujesz do tego tylko jasnego obiektywu ;*

Ja miałam kiedyś canona 500d i obiektyw 50mm f/ 1.8 i zdjęcia wychodziły :) Wiadomo, że body też ma znaczenie, bo im lepsze body tym lepsza jakoś zdjęć więcej możliwości i szybkość. Ale tak jak my strzelamy foty praktycznie naszym pupilom to wydaję mi się, że nie ma co pajacować in przesadzać :-P

szalej - 11-03-2013, 09:23

Ewelina, ja sie totalnie nie znam a wolalabym uniknąć kupienia jakiegos badziewia bo wiem, ze ja jak juz jeden kupie to jeden bede miec i nie sprzedam juz :P dlatego tak sie zastanawiam... dumam i dumam :P
Ewelina - 11-03-2013, 11:34

szalej, A ile chcesz przeznaczyć na body?
olawl93 - 11-03-2013, 16:41

Ewelina, ojj już kupiłam Canon 1100d, z obiektywem 18-55 IS. Wydaje mi się, że ten obiektyw na początek jest uniwersalniejszy niż portetówka, którą też planuję kupić. Może za miesiąc, dwa, jak dozbieram trochę kasy :)
Almathea83 - 11-03-2013, 16:54

olawl93, gratuluję wyboru- mam dokładnie taki sam zestaw :-P
olawl93 - 11-03-2013, 16:57

Almathea83 napisał/a:
olawl93, gratuluję wyboru- mam dokładnie taki sam zestaw :-P

Nie ukrywam, że ostatnio podglądałam Waszą galerię i Wasze zdjęcia przekonały mnie, że to dobry wybór :haha: Planujesz kupno dodatkowego obiektywu? Kitowy Ci na razie wystarcza? Na jakim trybie cykasz fotki? :)

Ewelina - 11-03-2013, 16:59

olawl93, jak na początek pewnie, że wystarczy :) Gratuluję zakupu :)
olawl93 - 11-03-2013, 17:05

Ewelina, dzięki ;*
Ewelina - 11-03-2013, 17:07

olawl93, teraz tylko czekamy na jakieś fajne foty :haha:
Almathea83 - 11-03-2013, 18:38

olawl93, niestety większość zdjęć robię na autogłupku- albo tryb CA, albo portretowy albo całkiem zielony, ostatnio zaczęłam używać "P" ale większość tam i tak automat ustawia. Najwięcej fot mam na trybie Sport- wiadomo- labki :-P

Teraz na urodziny dostałam fajną książkę "Jak robić zdjęcia", do tego mam że tak powiem "pod ręką" osobę, która fociła Canonem i sporo wie o robieniu zdjęć, ma mnie uczyć- chyba że się szybciej pozabijamy :D

czekam na pierwsze foty :)

[ Dodano: 11-03-2013, 18:39 ]
aha- na razie nie planuję zakupu ze względów finansowych, no i muszę najpierw podstawy ustawienia aparatu poznać :)

olawl93 - 11-03-2013, 19:05

Almathea83, no, ja to bym chciała ambitnie podejść do sprawy i nie cykać fotek na trybie AUTO :-P

Aparat będę pewnie miała koło środy, no i w końcu Lora będzie miała zdjęcia.. (Bo w końcu będę miała czym jej je robić). :-P

nikolajewna - 07-05-2013, 20:08

a co myślicie o tym?
http://www.euro.com.pl/lu...a37y.bhtml#opis
Cena chyba dobra, dwa obiektywy, 7 klatek na sekundę... Jakie widzicie wady, zalety?

Ewelina - 08-05-2013, 06:55

nikolajewna, Jak na początek dobry :)
nikolajewna - 08-05-2013, 09:17

Ewelina, tu nie będzie początku :P To ma być aparat na wiele lat (tak jak lustrzanka Zenita, która ma tyle lat co ja i działa ;P ). Chodzi mi o aparat na wakacje, na imprezki domowe, na fotografowanie psa i takie zwykłe rzeczy. Na pewno ma jakieś wady, tylko ja ich nie za bardzo widzę, albo nie wiem na co patrzeć :)
szalej - 08-05-2013, 14:58

Ja kupiłam Nikona D80 i jestem mega zadowolona, nie umiem się obsługiwać lustrzanką, więc robie wszystko na automacie/makro i nikt mi nie wierzy :) )
Grapy - 08-05-2013, 19:47

a ten? dobry jest? jak myślicie?
http://allegro.pl/nikon-p...3221627972.html

Ewelina - 09-05-2013, 07:33

Grapy, Mój Kubuś go ma jak dla mnie totalna beznadzieja. Wolałabym odłożyć trochę kasy i kupić lustro.

[ Dodano: 09-05-2013, 08:34 ]
nikolajewna, Myślę, że sprosta twoim oczekiwaniom :)

Grapy - 09-05-2013, 09:12

Ewelina napisał/a:
Grapy, Mój Kubuś go ma jak dla mnie totalna beznadzieja. Wolałabym odłożyć trochę kasy i kupić lustro.


Pod jakim względem beznadzieja? Opis ma bardzo ciekawy

Pikuś - 09-05-2013, 11:05

Grapy, zależy czego oczekujesz... :)
Milena - 09-05-2013, 12:51

A mi padł obiektyw... :cring: :cring: :cring:
teraz to już chyba muszę kupić nowy..

nikolajewna - 09-05-2013, 14:28

a ja się pochwalę, kupiliśmy tę alfę A37Y :D
Chciałam wziąć w teren a właśnie się burza zaczyna :<

nata - 09-05-2013, 15:21

nikolajewna, myślę, że będziesz zadowolona ;-) A z jakim obiektywem ją kupiliście?

Ja cykam starą a350-tką i uwielbiam ją 8)

nikolajewna - 09-05-2013, 15:31

nata, w zestawie są dwa. Ściągam z pudełka oznaczenia :p
DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM
DT 55-200mm F4-5.6 SAM

Jak mi się aku naładuje to będę się uczyć. Metodą prób i błędów. Żaden fotografik ze mnie nie będzie, muszę sporo poczytać jeszcze :) Co jak i do czego-sporo nauki mnie czeka :D

Milena - 09-05-2013, 15:31

Jednak wszystko działa :) Ale i tak zamierzam dokupić jakieś cacko :)
Prawdopodobnie 85mm/1.8 :)

[ Dodano: 09-05-2013, 16:33 ]
nikolajewna, miłej lektury, nauki i zabawy :)

nikolajewna - 09-05-2013, 15:35

Milena, ciekawe co ja z tego zrozumiem :beated:
Milena - 09-05-2013, 15:45

nikolajewna, nie wiem w jakim stopniu chcesz się zainteresować fotografią, ale jeśli nie chcesz robić zdjęć bezmyślnie tzn. tylko naciskać guziczek... to polecam do przestudiowania książkę o fotografii, aby nauczyć się podstaw :) No i oczywiście instrukcja, która czytania z książką wyda Ci się bardziej zrozumiała niż na pierwszy rzut oka :)

Ewentualnie portale foto, np: http://www.szerokikadr.pl/poradnik

Grapy - 09-05-2013, 18:23

Pikuś napisał/a:
Grapy, zależy czego oczekujesz... :)

Szybkiej migawki
ostrych zdjęć
i braku zbytniego motania ze zmianą obiektywów ;)

Ewelina - 09-05-2013, 19:46

Grapy napisał/a:
Szybkiej migawki
ostrych zdjęć
Zdjęcia są nie ostre, no i zacina się niestety.
Grapy - 09-05-2013, 20:06

Ewelina, a co radzisz najlepszego w granicy 2tys?
Tylko bez skomplikowanej obsługi proszę ;)

Ewelina - 10-05-2013, 07:26

Grapy, ja jestem miłośnikiem lusterka żaden aparat nie wyciągnie tego co lustro. Nawet jeśli będziesz cykała na auto to zdjęcia będą lepsze jakościowo. Kup sobie lustro o taki zestawik http://allegro.pl/canon-e...3211842577.html albo ten http://allegro.pl/aparat-...3224404854.html i możesz wtedy te 800zł zainwestować w jakiś dobry używany obiektyw :)
nata - 10-05-2013, 08:03

nikolajewna napisał/a:
DT 55-200mm F4-5.6 SAM

Też mam ten i bardzo mi się przydaje ;-)

evecious - 20-05-2013, 10:42

A co myślicie o tym? http://www.saturn.pl/wars...m-vr-,id-152353

To by było moje pierwsze lusterko, generalnie raczej się nie znam :D

Martzel - 20-05-2013, 10:51

Ja się nad nim zastanawiałem, ale w końcu wziąłem canona, dużo wygodniej leżał mi w ręce.
Nikaaa - 20-05-2013, 10:59

evecious, ja się tak średnio znam na aparatach, ale patrzac na mojego starego Olympusa brakuje mi stabilizatora obrazu. Wydaje mi się, że dużo łatwiej fotografować psa, szczególnie w ruchu, kiedy aparat ma stabilizator, chociaż to też oczywiście kwestia czasu naświetlania i innych parametrów i trybów.

[ Dodano: 20-05-2013, 12:03 ]
Martzel napisał/a:
dużo wygodniej leżał mi w ręce.
No tak, najważniejsze, zeby było wygodnie, więc dobrze iść do sklepu i "pomacać" sobie kilka aparatów i wybrać ten, który lepiej lezy w dłoni ;)
Martzel - 20-05-2013, 11:06

Nikaaa, wydaje mi się, że ten obiektyw ma stabilizację
Nikaaa - 20-05-2013, 11:37

Martzel, w opisie na stronie Saturna chyba nie ma o tym wzmianki. Dlatego myślałam że nie ma stabilizacji.
evecious - 20-05-2013, 11:42

Nikaaa napisał/a:
Martzel, w opisie na stronie Saturna chyba nie ma o tym wzmianki. Dlatego myślałam że nie ma stabilizacji.

Tu jest jakieś info, że stabilizacja jest :)
http://www.optyczne.pl/13...abilizacja.html

Milena - 20-05-2013, 13:09

Martzel napisał/a:
ale w końcu wziąłem canona, dużo wygodniej leżał mi w ręce


No to ja mam odwrotnie, dla mnie Canon się bardzo nieporęcznym aparatem.

evecious - 20-05-2013, 13:14

Hmm czyli generalnie warto czy szukać czegoś innego? :haha:
Martzel - 20-05-2013, 13:15

Ja Ci9 proponuje iść do sklepu i zobaczyć jak CI ten aparat "leży". Jeśli chodzi o parametry to są OK.
evecious - 20-05-2013, 13:17

Martzel napisał/a:
Ja Ci9 proponuje iść do sklepu i zobaczyć jak CI ten aparat "leży". Jeśli chodzi o parametry to są OK.


Ok dzięki :)
Właśnie dziś się wybieram go lepiej obejrzeć :D

Milena - 20-05-2013, 13:17

evecious, tak jak Martzel, piszę, idź do sklepu i "przymierz" go :)
Canon i Nikon to dobre firmy :)

jamagda - 22-07-2013, 13:50

Ja planuję zakup nowego aparatu, myślałam o lustrzance ale wtedy zakup musiałabym odłożyć daaaleko w czasie ze względów finansowych :/ Z resztą jestem totalną amatorką jeśli chodzi o fotografię więc pewnie i tak większości funkcji z lustra nie wykorzystywałabym. Cykam dużo zdjęć ale są to głównie zdjęcia moich psiurów czy takie tam fotki z imprez, wypadów plenerowych itp. Zależy mi na sporym zoomie i w miarę szybkiej reakcji migawki bo mój dotychczasowy aparat jest tak powolny, że na zdjęciu wychodzi tylko Bezy ogon ;) Planuję wydać maxymalnie 800 zł.
Upatrzyłam sobie taki model Fujiifilm http://www.euro.com.pl/ap...4300.bhtml#opis co o nim myślicie, bo mi się wydaje że dla amatora takiego jak ja byłby całkiem spoko.
Wiem, że mogłabym dołożyć parę stówek i mieć coś porządniejszego ale jak już pisałam na razie nie wchodzi to w grę

Almathea83 - 22-07-2013, 14:09

jamagda, polecam kredyt ratalny, ja w taki sposób kupiłam lustrzankę :) i nawet jeśli robię tylko na trybie automatycznym- głównie sportowym- to foty wychodzą o niebo lepsze niż zwykłą cyfrówką :)
jamagda - 22-07-2013, 14:23

Niestety nie wchodzi w grę. Spłacam już kredyt, nie chcę się wkopywać w następne raty. Też myślałam kupić coś na raty, ale fajnie się bierze ale gorzej się potem spłaca :/
Na lustrzankę też przyjdzie czas ale niestety jeszcze nie teraz :->

evecious - 22-07-2013, 14:39

jamagda napisał/a:
Niestety nie wchodzi w grę. Spłacam już kredyt, nie chcę się wkopywać w następne raty. Też myślałam kupić coś na raty, ale fajnie się bierze ale gorzej się potem spłaca :/
Na lustrzankę też przyjdzie czas ale niestety jeszcze nie teraz :->


Zawsze można wziąć wpłacając część gotówką ile możesz, a resztę wziąć na raty :) to wtedy już nie wyjdzie tak strasznie :) ja tak wzięłam bo inaczej nie mogłam na tę chwilę, a bardzo chciałam już lepszy aparat :)

Almathea83 - 22-07-2013, 14:55

evecious, ja dokładnie tak zrobiłam, miałam mniej więcej połowę, a resztę na 6 rat- nie było łatwo, ale już zapomniałam, że miałam kredyt :-P a z Canonika jestem bardzo zadowolona :)
jamagda - 22-07-2013, 15:12

Pozostanę przy zakupie za gotówkę :) Kiedyś też dużo kupowałam na raty, praktycznie wymieniłam tak sukcesywnie cały sprzęt w domu, ale teraz mam spory kredyt i nie chce dokoptowywać następnych rat. Teraz jest finansowo w miarę ok, ale są miesiące gdy ciągnę od wypłaty do wypłaty i wtedy nawet te 100 czy 200 zł raty obciąża budżet
nikolajewna - 22-07-2013, 15:13

jamagda napisał/a:
Na lustrzankę też przyjdzie czas ale niestety jeszcze nie teraz

jeśli tak czy inaczej myślisz o lustrzance, a nie możesz sobie na nią teraz pozwolić, to nie wydawaj tych 800 zł, które masz uskładane na aparat. Lepiej się wstrzymać i albo dozbierać, albo wziąć na raty jak te pierwsze Ci się skończą. Moim zdaniem szkoda wydawać te pieniądze... Gdybyś nie miała w planach zakupu lustrzanki to ok, ale jeśli masz taki plan to po co wyrzucać te 800 zł?

jamagda - 22-07-2013, 15:24

Bo lustrzanka to jest raczej daleki plan ;) A ja chcę lepszy aparat już ;) Ten Fujii który sobie upatrzyłam kosztuje 650 zł i wydaje mi się być dla mnie wystarczający Muszę go jeszcze zobaczyć "na żywo"
Ewelina - 22-07-2013, 15:24

jamagda, nie opłaca się brać kompaktu nawet te za 1000zł robią takie sobie foty. Radzę odłożyć i poczekać ;)
neravia - 22-07-2013, 15:44

jakiś czas temu też poszukiwałam aparatu cyfrowego - małego, zgrabnego, w sam raz na wycieczki kiedy oprócz aparatu trzymam w rękach jakieś torby, smycz itp :-P po przeczytaniu wieluuuu opinii na różnych forach wniosek był jeden, aparat cyfrowy za 300 zł nie będzie robił tak bardzo gorszych zdjęć niż aparat cyfrowy za 1000 zł, a wśród społeczeństwa jest jakaś tendencja, że tym droższy tym lepszy. Miałam wcześniej kilka aparatów, w tym dwa cyfrowe kodaka - okazały się totalną porażką :-P Kilka miesięcy temu kupiłam z najtańszych aparatów- CANON PowerShot A1300 za 350 zł a w międzyczasie mogę odkładać pieniądze na lepszy - lustrzankę. Oczywiście nie spodziewałam się cudów, zdjęcia robi dość wolno, za to kolory są żywsze z porównaniem do tych jakie robił kodak, który był o wiele droższy. Póki co jestem bardzo zadowolona z tego aparatu za 350 zł i raczej nigdy już droższych nie kupię jeśli chodzi o cyfrowe kompakty :)
evecious - 22-07-2013, 15:47

jamagda napisał/a:
Bo lustrzanka to jest raczej daleki plan ;) A ja chcę lepszy aparat już ;) Ten Fujii który sobie upatrzyłam kosztuje 650 zł i wydaje mi się być dla mnie wystarczający Muszę go jeszcze zobaczyć "na żywo"


Wydaje mi się, że to model który miał mój brat... pobawił się nim rok i zmienił na lustro :)
Efekt - wydał na niego prawie 1 tyś, sprzedał jakoś za 300-400zł i teraz kupił lustro za 2,5 tyś. Mówi, że bez porównania.

Jak dobrze pamiętam to caaaaaaaaałkiem caaaaałkiem były zdjęcia w "bez ruchu" czytaj kwiaty czy pająki, czy coś...ale te w ruchu już gorzej. Jeszcze zanim ja kupiłam lustro i mój brat miał ten apart i robiłam zdjęcia mojemu Rico nim wieczorem przy sztucznym świetle to zupełnie nic mi nie chciało wyjść... ale może ja nie umiem zdjęć robić ;D

szalej - 22-07-2013, 20:45

jamagda, a brałaś pod uwage kupno używanego aparatu? ja jestem beznadziejna w odkładaniu pieniędzy na coś, ale nie lubie też brać niczego w ratach :P A chciałam lustrzanke i jak to pogodzić. Jestem też totalnym amatorem i nie robie nic poza auto.makro/ruch, więc troche mi było szkoda wydać 4 tys ( bo tyle kosztowała upatrzona przeze mnie lustrzanka) na aparat z którego nie bede korzystać ( w sensie jego funkcji). Kupiłam używaną lustrzanke za 1000 zł sprawdza się super, ma wymieniony obiektyw, jestem bardzo zadowolona, a jeśli kiedyś zapragnę się nauczyć robić zdjęcia sama ( czyt. nie auto :P ) to najpierw mam szanse się na nim pouczyć zanim wydam na dużo droższy aparat :)
jamagda - 22-07-2013, 20:58

neravia, Zgadzam się z tobą w 100 % szkoda mi kaski na aparat, którego nie będę potrafiła w pełni wykorzystać. Do cykania fotek póki co starczy mi coś takiego jak sobie upatrzyłam. Z resztą na dzień dzisiejszy chyba każdy aparat będzie lepszy od tego który posiadam (Nikon Coolpix S3300), Wcześniej miałam Nikona Coolpix P1 kupionego prawie 10 lat temu, który sparawdzał mi się bardzo dobrze, niestety po upadku zaczął strasznie przycinać a dzieła zniszczenia dokończyła Beza jak była mała.
szalej, myślałam, myślałam ale ja jakoś boję się kupować używany sprzęt a i nie mam parcia że musi być tylko lustrzanka. Ale teraz to już sama nie wiem ;]

KandB - 06-09-2013, 09:01

A czy możecie polecić mi jakiś lepszy aparat tak do 1000 góra 1300 złotych? Czytam ten wątek i już się w tym wszystkim gubię. Nie znam się w ogóle i zależy mi jedynie na tym żeby robił dobre zdjęcia w ruchu, zarówno w dzień jak i w nocy i że tak powiem, ładne zdjęcia z bliska ;) może być też jakiś używany...może ktoś ma do sprzedania :P
Almathea83 - 06-09-2013, 09:51

KandB, używaną lustrzankę spokojnie kupisz za tę cenę :) jak chcesz nowy to polecam dołożyć 500 PLN i kupić lustro jednak, mnie tu dziewczyny przekonały i jestem meeega zadowolona, przy psie tryb sportowy to podstawa, a kompakt nie zrobi takich ładnych ujęć :)

ja za swoją dałam niecałe 1800 to było ponad rok temu, więc teraz pewnie ten model jest ciut tańszy, Canon 1100D... Właśnie sprawdziłam ceny i za 1300 kupisz nową :-P http://www.ceneo.pl/13340886

KandB - 09-09-2013, 07:00

Almathea83, dzięki ;) aparat wydaje się dobry skoro potrafisz nim uchwycić miny Morena :P ja obecnie niestety muszę robić zdjęcia z tel więc aparatu w 100% potrzebuję, a że i tak muszę wziąć na raty to wole te 20zł więcej miesięcznie dawać niż kupować znowu małą cyfrówkę co mi będzie robić zdjęcia gorsze od tel :P
Almathea83 - 09-09-2013, 23:31

KandB, pewnie jak się ustawi manualnie aparat to jeszcze lepsze foty wyjdą- przynajmniej te statyczne :-P jest tylko jeden minus lustra w porównaniu z kompaktem- trzeba się nadźwigać :-P

daj znać, na jaki się zdecydowałaś :)

KandB - 12-09-2013, 09:19

Almathea83, dziś wybieram się po aparat, mam nadzieje, że dostanę na raty :-P mam mętlik w głowie i waham się pomiędzy tym canonem na nikonem d3100. Nie mam pojęcia który wezmę :confused:
Almathea83 - 12-09-2013, 13:36

KandB, to chyba podobna półka cenowa, może sprzedawca coś doradzi (pewnie jakiś inny, droższy) :D trzymam kciuki :)
KandB - 12-09-2013, 13:42

Tak, jest tylko 100 zł różnicy więc nie odczuje się rozkładając to na raty ;) ale uwaga, chcę 30 rat 0% i nie wiem czy się zgodzą :D
a i nic droższego nie wchodzi w grę, tak więc nawet wielce przekonujący sprzedawca nic tu nie wskóra :-P mam nadzieje, że w sklepie będą mieć tylko jeden z tych modeli i będzie po kłopocie ;D

Milena - 12-09-2013, 13:44

Almathea83 napisał/a:
jest tylko jeden minus lustra w porównaniu z kompaktem- trzeba się nadźwigać


E tam, kwestia przyzwyczajenia :-P chyba, że targamy ze sobą tele :D

Almathea83 - 12-09-2013, 13:46

Milena, no już się przyzwyczaiłam, ale nie mam dodatkowego obiektywu :D chyba, że ktoś ma prywatnego tragarza to nawet nie odczuje :D

KandB, uważaj na ubezpieczenie przy ratalkach, nie powinno być ono obowiązkowe :)

Milena - 12-09-2013, 13:49

Almathea83 napisał/a:
chyba, że ktoś ma prywatnego tragarza to nawet nie odczuje


szkoda, że w pakiecie z aparatem takiego człeczka nie dają :-P A tak serio to dobry plecak i nic nie ciąży :)

KandB - 14-09-2013, 08:40

Kupiłam aparat ;) jednak nie lustrzankę a cyfrówkę sony alfa 3000 z obiektywem 18-55 mm. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale mam 2 tygodnie na wypróbowanie go w każdych warunkach. Zdjęć na dworze nie miałam jeszcze okazji robić bo prawie non stop leje. W razie czego do 2 tygodni mogę go wymienić na lustrzankę.
Już prawie brałam canona ale w 2 sklepach mieli tylko 1 sztukę wystawową i jakoś nie chciałam. Pojechałam do trzeciego i tam spędziłam ponad godzinę. Sprzedawca pytał czego oczekuje, jakie zdęcia chcę robić itp. Namówił mnie na ten....cena ta sama co canon. Stwierdził, że z lustra i tak korzystać nie będę. Ten ma 20mln pikseli, robi zdjęcia panoramiczne i kręci filmy w full hd. Zobaczymy czy faktycznie na dworze zdjęcia w ruchu nie będą rozmazane, narazie zrobiłam tylko parę zdjęć w domu ;)
W razie czego wracam go wymienić :-P

Almathea83 - 14-09-2013, 11:30

KandB, no to życzę powodzenia :) a to nie przypadkiem hybryda, czyli kompakt z wymienną optyką (można zmieniać obiektywy)? Bo jeśli sam kompakt w cenie lustra to bym tyle nie zapłaciła :-P
Pattina - 14-09-2013, 11:35

Almathea83 napisał/a:
Bo jeśli sam kompakt w cenie lustra to bym tyle nie zapłaciła
No ja się nie znam,ale zamiast tego wolałabym tańszą lustrzankę niż droższą cyfrówkę
Tak mi się wydaje :P
Chociaż kupiłam Samsunga WB100 albo 150 muszę sprawdzić i daję radę przynajmniej w porównaniu do mojego poprzedniego rupcia ale wiadomo, wolałabym lustro bo to nie ma co porównywać ale póki co mnie nie stać a do Bartkowych sprzętów się nie tykam bo po pierwsze nie ogarne manuala a po drugie popsuje i będzie płacz- nie wiem kto bardziej :P

Almathea83 - 14-09-2013, 11:44

Pattina, nawet na autogłupku zdjęcie zrobione lustrem wyjdzie lepiej niż kompaktem, takie jest moje zdanie :)

poczytałam trochę o tym, co kupiła KandB, to nowy aparat (do sprzedaży wszedł w tym miesiącu chyba), stąd taka cena :) wymiennej optyki nie posiada, więc to zwykły kompakt- tyle, że o wyglądzie lustrzanki :D

KandB, daj znać jak się aparat sprawdza przy zdjęciach w ruchu- u mnie z 75% zdjęć to właśnie takie, z labowań :D

Pattina - 14-09-2013, 12:15

Almathea83 napisał/a:
nawet na autogłupku zdjęcie zrobione lustrem wyjdzie lepiej niż kompaktem
Też mi się tak wydawało :)
U Bartka nie ma automatu :( Dlatego go nie ruszam :P

Ewelina - 14-09-2013, 13:06

KandB, Jeżeli masz możliwość to wymień, bo za tą kasę nie kupiłabym cyfrówki.
KandB - 14-09-2013, 13:15

Dzięki dziewczyny ;) Mój chłopak chociaż się nie zna to też mi powiedział że po co nam znowu cyfrówka. No i nie wiedziałam, że wszedł dopiero we wrześniu, pewnie dlatego mi go tak sprzedawca wciskał :beated: Napaliłam się na tyle pikseli i zdjęcia panoramiczne.
Czyli tak, nawet jeśli aparat zwykły ma więcej pikseli to nie zrobi zdjęć lepszych od lustrzanki?

Ewelina - 14-09-2013, 13:19

KandB, poczytaj tu: http://www.fotografia.kopernet.org/aparaty.html czasami im więcej megapikseli w aparacie tym gorszej jakości zdjęcia mogą wyjść. Taki chwyt marketingowy.
Almathea83 - 14-09-2013, 13:24

Ewelina, to chyba jeszcze zależy od wielkości matrycy, na której te piksele są "poukładane", prawda? :lookdown:
KandB - 14-09-2013, 13:25

Jdę go wymienić, jeszcze dziś. Dziękuje bardzo za rady. Cały czas nie byłam pewna czy dobrze zrobiłam, no i się okazało...:P nie dałam się namówić na droższy ale za to na gorszy.
Almathea83 - 14-09-2013, 13:30

KandB, hehe a miałaś nie dawać się wkręcić sprzedawcy :-P ja od razu posłuchałam dziewczyn i naprawdę nie żałuję :) wahałam się jeszcze między kompaktem z wymienną optyką bo tam jest więcej możliwości niż w zwykłym kompakcie, no ale padło na lusto, mam nadzieję że będzie mi jeszcze służyło przez parę lat :)
Ewelina - 14-09-2013, 13:36

Almathea83, Dokładnie. W zwykłym kompakcie matryca jest zbyt mała dlatego zdjęcia nie wychodzą tak dobre jak w lustrzance. Zbyt dużo pikseli za mała matryca równa się duże szumy :)
KandB - 14-09-2013, 13:46

Almathea83, wczoraj był piątek 13-tego, zwalam to na to ;) jade zaraz naprawić błędy :P jak wróce dam znać
Ewelina - 14-09-2013, 13:51

KandB, haha no właśnie :D
Pattina - 14-09-2013, 13:56

A w ogóle jest szansa na wymiane ? Nie każdy sklep się na to zgadza :(
Mistycom - 14-09-2013, 14:01

Ja właśnie doliczyłam się że moja cyfrówka (Lumix FZ7) ma już 8 lat :O Jestem z niej mega zadowolona, bo zawsze robiła zdjęcia jak dla mnie bardzo dobre i nigdy nie miałam problemów z ich ustawieniem.

Dla odmiany mój tata kupił sobie, niby lepszego Sony H9 i do dziś nie potrafię go ustawić tak, by nie robił np. żółtych zdjęć. ;)

Ale też przymierzam się do zakupu lustrzanki. Oczywiście nie stać mnie na taką za 5 tys. ale fajnie by robiła lepsze zdjęcia niż aparat cyfrowy.

KandB - 15-09-2013, 17:51

Wczoraj wymieniłam aparat na Nikona d3100 ;) dziś zanim zastał nas deszcz miałam okazję zrobić kilka zdjęć na automacie i wychodzą ładne i nie zamazane, tylko ja muszę się trochę podszkolić bo pomijając jakość to zupełnie mi się nie podobają :-P
Pattina, sprzedawca który nakusił mnie na cyfrówkę powiedział że mam 2 tygodnie na wymianę tylko mam zachować wszystkie opakowania i nie ściągać takiej metki która była doczepiona do aparatu tak więc wczoraj przy wymiane nie było problemu, szczególnie że aparat miałam 1 dzień :-P
Narazie mam spokoniejsze sumienie, że nie będe spłacać tylu rat za zwykłą cyfrówkę, a i w domu lepsza atmosfera :D

szalej - 15-09-2013, 18:07

ja wszystkie zdjęcia robie na autogłupku i się przyznaje bez bicia ;) ale i tak uważam że wychodzą super jak na automat - 10 pkt dla lustrzanki :) Nawet amator zrobi zdjęcia może nie super fajne, ale nie wstyd pokazać :) np. moj używany Nikon









neravia - 15-09-2013, 18:26

szalej, wow zdjęcia super, jaki masz konkretnie aparat? też powoli przymierzam się do kupienia lustrzanki i nie mam nic przeciwko np używanej.. no i nie wiem jakiej firmy kupić nikon czy canon?
szalej - 15-09-2013, 18:44

Nikon d80 + Tamron AF 55-200mm f :) Kupiłam sprzęt używany bo bałam się bez moich umiejętności kupić nowy - dalej nie umiem z niego korzystać tzn. robie wszystko na auto :)
Za body+obiektyw zapłaciłam 1000 zł więc myślę, że było warto

Milena - 15-09-2013, 18:51

Ech, szkoda lecieć tylko na automacie w lustrzance :( na prawdę polecam zaznajomić się z podstawami fotografowania, bo aż żal nie korzystać z możliwości jakie dają nam lustrzanki :)
FadGoś - 16-09-2013, 16:16

Ja sie właśnie zastanawiam nad czymś "nowym" :lookdown: coś mnie teraz ciągnie do Canona , ale niektóre ceny mnie zaraz od nich odciągają :D :D
Ewelina - 17-09-2013, 09:47

FadGoś napisał/a:
niektóre ceny mnie zaraz od nich odciągają
niektóre Gosia te ceny to porażka mi pozostaję cieszyć się moimi 3 obiektywami innych kupować nie będę już :)
Milena - 17-09-2013, 17:12

Ja planuję kupić nowe cacko w nowym roku :) Jeszcze te pół roku przetrzymam :)
nata - 19-09-2013, 11:50

Ja też kupiłam używany aparat z obiektywami, choć fakt, że od zaufanej osoby ;-)
I jestem baaardzo zadowolona, już ponad 2 lata. Póki co, nie czuję jakiejś wielkiej potrzeby zmiany na inny. Gdyby zaczął się psuć, to dopiero zacznę myśleć o czymś nowym ;-)

FadGoś - 29-09-2013, 17:19

No i zakupiłam nowe cacko :D teraz zbieram na szkiełka :-P
nata - 30-09-2013, 10:37

FadGoś, jakie jakie? Chwal no się prędko? ;-)
FadGoś - 30-09-2013, 17:29

nata, nic wielkiego , Canona 100D :)
nata - 02-10-2013, 14:40

No i jak tam zmiana stajni z Nikosia na Canona? :)
Nikaaa - 02-10-2013, 14:52

FadGoś, a co ze starym? :)
Ewelina - 03-10-2013, 21:57

No i Jak tam.
FadGoś - 04-10-2013, 19:36

co będę duzo mówić , Canonik czeka na szkielko ;] i troche poczeka :bad: Kitem pstryknelam może z 5 fotek więc nie mam co opistwać , fajnie się w lapce trzyma bo nie jest duzy , leciutki i ma to co tygryski lubia najbardziej , dotykowy ekranik :D :-P . Nikoś idzie do wymęczenia przez Matyśke , wiec będe miala na niego oko :D Jak do Canonika dokupię fajne szkielo to moze sie pochwalę wypocinami :-P
Ewelina - 05-10-2013, 12:43

FadGoś, W takim razie czekamy na szkiełko i fajne foty :)
nigritta - 05-10-2013, 23:02

Bardzo rzadko tu zaglądam ale chciałabym poznać opinie na temat hybrydy Sony Cyber-Shot DSC-HX300 ( przyznam że miałam nikona d3100 ale niestety marnował się w moich rękach i poszedł na sprzedaż )??
Milena - 03-11-2013, 21:26

Poważnie zastanawiam się nad kupnem nowego aparatu, no i tak myślę nad Nikonem D7000 :)
Ewelina - 04-11-2013, 12:54

Milena, nowy czy używany chcesz wziąć?
Milena - 04-11-2013, 12:57

raczej nówkę, tylko nie wiem czy mam swój sprzedawać czy nie, wczoraj sprawdziłam przebieg i ma tylko 27tys pstryknięć
Ewelina - 04-11-2013, 12:58

to trochę ma w sumie dużo za niego nie weźmiesz. Może zostaw sobie w razie czego :) Zawsze dobrze mieć dwa. jeden do sesji a drugi na wyjście z psami do piachu :)
Milena - 04-11-2013, 13:03

Ewelina, dużo? aparaty z tej półki do 100tys zagwarantowane przez producenta, więc niecała 1/3 przebiegu
Ewelina - 04-11-2013, 13:09

Milena, No to jeszcze pociągnie :haha: to może sprzedaj samo body niech dalej komuś służy :)
Milena - 04-11-2013, 14:21

Tak, szkiełka zostaną ze mną :) I tak nie wezmę dużo - parę stówek, ale zawsze to mniej wydatków na nowy :-P
Ewelina - 04-11-2013, 14:25

Milena, No pewnie, że tak :)
Koleżanki się zapytam czy by nie chciała. Wiem, że czegoś szukała niedrogo :)

Milena - 04-11-2013, 14:26

Zapytaj, choć ciężko będzie się rozstać z moim baby :D :-P
Ewelina - 04-11-2013, 14:31

Milena, podaj cene jak co to zapytam :)
Milena - 04-11-2013, 14:33

Muszę się rozejrzeć i Ci napiszę :)
szalej - 04-11-2013, 17:40

Milena, ja za nikona d80 + tamron AF 55-200 który miał 67 tys przebiegu dałam 1000 zł więc nie wiem ile wychodzi za samo body :)
Milena - 04-11-2013, 17:46

szalej napisał/a:
ja za nikona d80 + tamron AF 55-200 który miał 67 tys przebiegu dałam 1000 zł więc nie wiem ile wychodzi za samo body


no z tego co widzę to rozbieżność jest dość duża w cenach, od 680-850zł :)

neravia - 19-02-2014, 19:17

Mam pytanko,moze ktoś podpowie..jakie strony/poratale polecacie do zakupu aparatów i obiektywów?Chodzi mi o używane ..ale zeby było sprawdzone w miarę bo szczerze to boje sie kupować sprzętu np na allegro. Poszukuje nikona d90 (ewentualnie d300 jesli byłby w jakiej mega promocji). Mam juz jedna stronkę sklepu z UK ale moze ktoś cos poleci wiecej? Gdzie szukać takich ofert?
Wena - 19-02-2014, 20:39

jeśli nikon to powiem krótko: forum nikona
Ewelina - 19-02-2014, 20:40

Wena napisał/a:
forum nikona
_________________
o tym samym pomyślałam :)
neravia - 19-02-2014, 20:52

Dzięki dziewczyny ;* chodzi o nikoniarzy? :) bo byłam tam juz wcześniej ale nie znalazłam działu z ogłoszeniami, ale bycmoze trzeba sie zarejestrować.
Mistycom - 20-02-2014, 08:07

neravia, jesli szukasz konkretnego modelu - to wejdź najpierw na ceneo.pl tam trafiają się sklepy, które maja mega promocje cenowe :) Wprawdzie to nie fotografia, ale ostatnio znalazłam tam sklep, który oferuje oryginalny, legalny, nowy pakiet Adobe Creative Suite za 5500zł, gdzie wszędzie chodzi on za przynajmniej 7000zł i w górę ;) 1500zł po chodniku nie chodzi :P

A jesli tu oferty nie powalają, to dobrze popatrzeć na Allegro. Jeśli coś Ci się spodoba, to wtedy wchodzisz w komentarze o sprzedającym - jeśli ma same pozytywy, to nie ma się czego obawiać. Ale jesli ma sporo negatywów, to sprawdź dlaczego - opinie negatywne mówią bardzo dużo o sprzedawcy, czy wysyła buble, czy wysyła terminowo itp itd.

Wena - 20-02-2014, 10:28

tak - trzeba się zarejestrować, zarówno na nikonie jak i canon board aby zobaczyć ogłoszenia trzeba być użytkownikiem, ja na canonie kupuję swój sprzęt od ludków których nie znam a jedynie z forum jak u nas i jeszcze się nie zawiodłam a praktycznie wszystko mam z forum canona i np. kupowałam używkę za przeszło 6000 zł w ciemno, sprzęt śmiga ludzie zadowoleni, na forach canona i nikona nikt sobie nie pozwoli na nieuczciwość
neravia - 21-02-2014, 14:41

Okazało sie ze na forum nikona trzeba byc zarejestrowanym kilka miesięcy zeby moc ogłaszać sie na forumowej giełdzie a z samych ogłoszeń 'sprzedam' niestety nic nie znalazłam. Ale na Facebooku w grupie nikoniarzy za to sie ogłosilam, zobaczymy moze cos z tego wyjdzie :)
Ewelina - 21-02-2014, 23:03

neravia, Trzymam kciuki :)
neravia - 03-03-2014, 23:45

Poza forum nikona szczerze mogę polecić aparaty z UK http://www.mpbphotographi...al-slr-cameras/
kupiłam używany aparat w świetnej kondycji (przebieg 3 tys!) z półroczna gwarancja

mibec - 02-04-2014, 08:43

Wczoraj zanybylam nowy aparat. Mialam kupic lustrzanke, ale czytanie o ich obsludze mnie odstraszylo ;) wiec kupilam Sony cyber shot dsc-hx300 - jakis czas temu mialam okazje popstrykac zdjecia takim aparatem nigritty i stosunek ceny aparatu do jakosci zdjec i latwosci obslugi mnie przekonal. Moze jeszcze kiedys wroce do pomyslu lustrzanki, ale to chyba po kursie fotografii...
Milena - 02-04-2014, 14:36

neravia, super :)
Ewelina - 02-04-2014, 16:21

mibec, Czekam na świeżuteńkie zdjęcia :haha:
mibec - 02-04-2014, 16:40

Ewelina, ja na razie czekam na aparat ;)
Ewelina - 02-04-2014, 16:41

mibec, zamówiłaś dopiero? Jaki czas realizacji? :)
neravia - 02-04-2014, 19:43

mibec, super, czekamy na nowe foteczki :)
Ja uważam rownież, ze nie ma co kupować do razu lustrzanki i pstrykać na auto..bo np u mnie foty w auto wychodzą tragicznie :( Nie wiem jakim sposobem robi np Ola takie ładne zdjecia w tym trybie :lookdown:
Mam rownież bezlusterkowca - panasonic lumix GF3 z wymienną optyka i powiem szczerze byłam zaskoczona jakością zdjec, można pobawić sie z ustawieniami manualnymi - nawet swiatlomierz ma, a maxymalna szybkość migawki jest tak jak w mojej obecnej lustrzance :)
Takie przykładowe foto robione bezlusterkowcem:

Mysle, ze tragedii nie ma :haha:

Tak czy inaczej spodobało mi sie i uczę sie na lustrzance :-P

Ewelina - 02-04-2014, 19:50

neravia, No zdjęcie jak dla mnie rewelacja, oby tylko mieć jakąś wiedzę i nie lecieć na auto i można na wszystkim osiągnąć bardzo dobry efekt :) Gratuluję :)
neravia - 02-04-2014, 20:02

Ewelina, dzieki! Tylko wciaz zastanawia mnie czemu na auto w lustrzance wychodziły naprawdę bardzo złej jakości zdjecia :doubt:
mibec - 02-04-2014, 21:27

Ewelina napisał/a:
Jaki czas realizacji?
2-4 dni robocze :)

neravia, fajna focia :) na pewno szybko sie nauczysz obslugii lusterka :)

Karoola - 02-04-2014, 21:33

neravia, przez kilka minut zastanawiałam się, co jest na zdjęciu :-P
neravia - 02-04-2014, 22:45

Karoola, :D fakt, przesadziłam z tym rozmyciem :-P
nata - 03-04-2014, 11:58

neravia, na pełnych trybach auto w lustrach generalnie wychodzą takie zdjęcia jak z przeciętnego "bezlusterkowca" :) A już na trybach półmanualnych moim zdaniem można osiągnąć baaardzo fajne fotki :) Na pewno jednak każdy musi dobrze poznać swój aparat i wiedzieć gdzie i jakie ustawienia będą najlepsze. :shy:
mibec - 04-04-2014, 09:03

Moj aparacik dojechal wczoraj - troszke sie nim w domu pobawilam i jak na razie jestem zadowolona :) Chcialabym troche pocykac na dworze, ale wczoraj lalo i na weekend tez deszcze zapowiadaja, wiec nie wiem czy mi sie uda... :doubt:
Ewelina - 04-04-2014, 16:58

mibec, No to super najważniejsze że jesteś zadowolona :)
neravia - 04-04-2014, 18:50

mibec, czekamy na fotki :)
Milena - 17-02-2015, 15:32

Nie wiem czy tutaj mogę, ale zaryzukuję :)
Z ubolewaniem sprzedam (tylko w dobre ręce :) ) aparat Nikon D80 (body). Aparat jest zadbany i sprawny, stan jak na zdjęciach. W komplecie oryginalne pudełko z dowodem zakupu, dekiel zasłaniający, pasek, ładowarka, płytka i instrukcja obsługi. Wszystkie dołączone części są oryginalne. Korpus aparatu nigdy nie był rozkręcany. Na wszystkie pytania odpowiem na PW :)







A to przykładowe zdjęcia robione tym aparatem:

[URL=www.fotosik.pl]

[/URL]


Ewelina - 17-02-2015, 17:47

Brać nie marudzić i cieszyć się :) Miałam przyjemność robić tym cacuszkiem zdjęcia. Sama przyjemność :)
Milena - 17-02-2015, 18:15

Dodam jeszcze, że ma świeżo zakonserwowaną matrycę :) więc jest czyściutka i świeżutka :)
Kesja - 21-08-2015, 13:15

Potrzebuję pomocy, planuję zakup jakiegoś kompaktu, takiego do focenia na co dzień, na spacery z psem, ale kompletnie nie wiem na co zwracać uwagę :-P
Cenowo nie droższy niż 600zł. Tak sobie przeglądam różne opcje i spodobał mi się Fuji FinePix S8600...
Ale może ktoś by polecił coś innego, sprawdzonego? :)

konrad32 - 23-10-2017, 09:38

Dobre zdjecia robi polecam :)
johnwayne - 26-02-2020, 10:18

Naprawdę podobał mi się pomysł tego tematu. Dziękujemy bardzo za udostępnienie użytecznych informacji, które możesz wykorzystać w swojej pracy. powodzenia

[ Dodano: 27-02-2020, 19:09 ]
Chciałbym również dodać, że mam pewne informacje na temat fotografii zwierząt. Jestem pewien, że będzie to dla ciebie bardzo interesujące


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group