forum.labradory.org

Wzorzec i specyfika rasy Labrador Retriever - Jaka jest sierść labradora?

Ania - 14-08-2008, 09:15
Temat postu: Jaka jest sierść labradora?
Witam
Mam pytanie jaka jest sierść labradora?
Wiem tylko że jest krótka ale proszę o odpowiedzi:
-Czy wbija się w tapicerkę?
-Jak dużo jej gubi?
-Czy można łatwo zebrać ją odkurzaczem?

Krystyna - 14-08-2008, 10:06
Temat postu: Re: Jaka jest sierść labradora?
Mam pytanie jaka jest sierść labradora?
Wiem tylko że jest krótka ale proszę o odpowiedzi:
-Czy wbija się w tapicerkę?

TAK


-Jak dużo jej gubi?

BARDZO DUZO

-Czy można łatwo zebrać ją odkurzaczem?[/quote]

z podlogi tak, z dywanow, obic, tapicerki znacznie trudniej

Irefra - 14-08-2008, 10:16

Sierść jest krótka , ale dosyć sztywna i wbija sie dosłownie we wszystko , ja miewam nie raz sierść moich piesków nawet w zupie :-P
Ryniu - 14-08-2008, 11:17

Irefra napisał/a:
ja miewam nie raz sierść moich piesków nawet w zupie

znaczy zupa dobrze doprawiona - domowe jedzenie ;)

Ania - 14-08-2008, 11:25

Dziękuje za odpowiedzi.
zuzia - 14-08-2008, 13:04

Irefra napisał/a:
ja miewam nie raz sierść moich piesków nawet w zupie
to pół biedy, gorzej jak gość znajdzie włosa w zupie :greedy:
Dżastin - 14-08-2008, 15:23

zuzia napisał/a:
Irefra napisał/a:
ja miewam nie raz sierść moich piesków nawet w zupie
to pół biedy, gorzej jak gość znajdzie włosa w zupie :greedy:


no to wtedy trzeba zapraszac gosci ktorzy lubią zupki dobrze doprawione :P
ja równiez mam wszedzie siersc Lajli, jak wychodze to odrazu widac po wloskach na ubraniu ze mam Laba, nie musze nic mowic :) wiec mi to pasuje :P

karolina - 14-08-2008, 20:31

u mnie widać Laba bo krześle w pracy :) nikt nie ma tak owłosionego :D :D
zaradna - 07-10-2008, 12:56

hehe u mnie też pełno sierści psa jestw domu. Najbardziej widac na dywanie i ubraniach.
No a czasem i w posiłkutez można znaleźć :D

skyline89 - 25-06-2009, 20:42

a ja mam kafelki i łatwo zbiera się =))a po za tym szczotkuję psinke i jakos nie odczuwam tej sierści. może to dlatego że jest młodziutki..
Huberto - 25-06-2009, 21:25

U mnie także jest dość dużo sierści po Gordonie i to troszkę widać bo mam panele, ale nie ma jak to póżniej wziąć szczotkę i je sprzątać nie ma nic milszego hehe ;D , a dodam, ze Gordon jest szczotkowany codziennie
Abu - 26-06-2009, 06:25
Temat postu: Re: Jaka jest sierść labradora?
Ania napisał/a:
Witam
Mam pytanie jaka jest sierść labradora?
Wiem tylko że jest krótka ale proszę o odpowiedzi:
-Czy wbija się w tapicerkę?
-Jak dużo jej gubi?
-Czy można łatwo zebrać ją odkurzaczem?

Sredniokrotka ok. 3 cm, dosc twarda, poza podszerstkiem.
Wbija sie we wszystko
Gubi bardzo duzo w dwoch okresach jesien i wiosna + gubi duzo przez caly rok. To po dalmatynczykach druga rasa, z tych mocno sypiacych sie.
Jak masz dobry odkurzacz to zbierzesz ze wszystkiego [oczywiscie musisz rozne kncowki stosowac]

Zalecane:
meble skorzane, kafle lub panele, jak najwiecej sliskich ubran

Niezalecane:
meble z pokryciem materialowym, dywaniki na podlodze, ubrania polarowe

Generalnie stosujac dobrej jakosci karmy klasy superpremium, posiadajac dobra szczotke do sczesywania, ewentualnie dosilajac psa kwasami omega 3 i 6 idzie nad klakami zapanowac w okresach poza linieniem

Amen

januszka - 03-10-2009, 13:47

Od kąd mam labradora na moim dywanie jest dużo jego sierści . :(
Ciężko to odkurzać bo i tak to nie schodzi. :cring:
Najlepiej nie mieć dywanu w domu wg. lepiej płytki. ;D



''6. Posty powinny być pisane estetycznie, poprawnie ortograficznie i gramatycznie. Skorzystaj z opcji "edytuj" jeśli popełniłeś błąd interpunkcyjny, stylistyczny czy ortograficzny.''

cracowska - 26-01-2010, 14:52

u mnie niestety też jest dużo sierści. Ja się już do tego przyzwyczaiłam, chociaż przyznam że mnie czasem coś trafia. Ale daje sobie radę. mam w domu panele więc nie jest tak strasznie. tylko dywan z pod biurka muszę zredukować i zainwestować w mały tylko pod krzesło który będzie łatwo czyścić. Psa szczotkuję co dzień.

Mam takie pytanie tylko jakie witaminy/preparaty są najlepsze żeby zadbać o psią sierść i może chociaż trochę zmniejszyć wypadanie? Mój labek bardzo dużo jej gubi. można ją "wyrwać" z niego kępami. Dostałam witaminy od weta: "DERMATEX" ale nie bardzo działają.

I co myślicie o szczotce co się zwie "FURMINATOR" używał może ktoś ?? naprawdę taka dobra jak pokazują?

:papa:

Bora - 26-01-2010, 18:50

cracowska,
http://forum.labradory.or...hlight=dermatex
http://forum.labradory.or...4b8280ac#135936
http://forum.labradory.or...ight=furminator
http://forum.labradory.or...ight=furminator

sofi - 26-01-2010, 20:08

cracowska, rozumiem ze teraz w tym czasie wypada jemu duzo siersci? bo u mnie jest to samo i martwilam sie o co chodzi bo pies generalnie nie powinien teraz gubic, ale w naszym przypadku prawdopodobnie sofi gubu szczenieca siersc i zmienia na tą stałą. albo jest za gorąco w domu i zderzenie z zimna temperatura na dworze i ciepla w domu tez moze powodowac linienie.

:)

uciążliwe to troche. ja zaczelam stosowac DERMAFIT

http://zoo-mik.pl/sklep/p...3ba9533ef47309d

ale jeszcze nie widze poprawy bo dopiero zaczelam podawac.

kaśśś:)) - 07-02-2010, 10:48

U mnie już ni8c czarnego nie ma bo tam gdzie mój labek był są jego kłaczki.Najgorsze są włochy na ubraniach i przyprawy do posiłków :| :-> nie ma CO..,a jak sie mama wnerwi to jeszcze wielkie sprzątanie mnie czeka ]:)
siedlar - 08-02-2010, 10:32

to dość duży kłopot, szczególnie gdy przychodzą goście którzy nie mają psów, przed zapowiedzianymi wizytami zawsze odkurzamy, ale w innych wypadkach skarpetki bankowo brązowe :-P
anusia - 12-02-2010, 22:17

hehe . U mnie tez pelno . ja mam najwiecej jego siersci na sobie gdyż moj pies dzieli ze mna pokoj ;P
nieustraszony - 26-10-2010, 20:08
Temat postu: Re: Jaka jest sierść labradora?
Ania napisał/a:
Witam
Mam pytanie jaka jest sierść labradora?
Wiem tylko że jest krótka ale proszę o odpowiedzi:
-Czy wbija się w tapicerkę?
-Jak dużo jej gubi?
-Czy można łatwo zebrać ją odkurzaczem?

-wbija się we wszystko
- traci cały rok naprawdę spore ilości ( według mnie jest to jedyny minus tej rasy, reszta to same plusy)
- z paneli ok, z łóżka gorzej ale można z tym sobie poradzić

10. Nadużywanie [...] dużych liter [...] jest zakazane. Uciążliwe posty będą moderowane lub usuwanie bez zgody czy wiedzy autora.

Blaniu22 - 27-10-2010, 20:29

Witam jestę tu nowy labka jeszcze nie mam ale chce kupić :haha: poczytałem troszkę o sierści labka i szczerze mówiąc troszkę się przeraziłem bo większość pisze że codziennie by można było z tej sierści poduszkę wypchać i sam już nie wiem co myśleć więc mam kilka pytać
1 Czy po czesaniu labka minimum 2 razy dziennie będzie się tak strasznie lenił ?
2 Jeśli będzie czesany i dostanie witaminy na linienie do karmy to jak to mniej więcej wygląda ? Co chwile trzeba po nim odkurzać sprzątać itp ? Ma ktoś może fotki jak to wygląda np na kanapie i ile tego jest ? Z góry wielkie dzięki za pomoc pzdr 8)

nata - 28-10-2010, 07:57

Blaniu22 napisał/a:
1 Czy po czesaniu labka minimum 2 razy dziennie będzie się tak strasznie lenił ?

Będzie. Tylko może nie aż tak długo. Furminator naprawdę pomaga :)
Blaniu22 napisał/a:
Co chwile trzeba po nim odkurzać sprzątać itp ?

Czy miałeś kiedyś psa w domu? Jeżeli nie, to trzeba się przyzwyczaić że sierść jest wszędzie, nawet w jedzeniu a o ubraniach nie wspomnę. W okresie linienia odkurzać można kilka razy dziennie. Ale to wszystko też zależy jak kto do tego podchodzi i jak to toleruje. :-P Poczytaj cały temat o linieniu, tam jest znacznie więcej informacji.
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=129

jkasia - 28-10-2010, 08:07

Blaniu22, ztego co zaobserwowałam to z biszkopcików sie sypie najwiecej. Jednak każdy pies linieje.Kasta jak weszła w faze linienia to odkurzałąm 2 razy dziennie a i tak sierść fruwała. Wyczesywanie pomaga ale nie wyeliminuje linienia całkowicie. Tak jak napisałanata, piesek w domu = siersc gdzie sie da ;D Takie są uroki posiadania piesia!
Kamil_Kinga - 28-10-2010, 10:15

...my tu gadu gadu o linieniu a widzieliście ja linieje MALAMUT??? ;D MASAKRA ja bym się wyprowadził! ;D :-P nie narzekajmy na nasze Psiaki w końcu to parę kłaczków ;D
witch - 28-10-2010, 11:18

hi hi hi ja nie mam problemu z sierscia na ubraniach-ubieramy sie z Mezem przewaznie na czarno,wiec i Gaja jest czarna-ot i po klopocie :haha:
mibec - 28-10-2010, 11:23

witch napisał/a:
przewaznie na czarno,wiec i Gaja jest czarna-ot i po klopocie
to fajnie, bo nam sie zawsze biszkopty podobaly, a niestety do ciemnych ciuchow srednio pasuja, wiec oboje chodzimy w "futerkach" ;)
wacha - 28-10-2010, 13:04

Hm, ja wiem, że nawet jak ugotujesz jajko i obierzesz ze skorupki to i tam znajdziesz sierść labradora ;D :D hehehe ona jest wszędzie, jak jesteś na to gotowy to spoko, ja nawet mam w szafkach z naczyniami jak biorę czysty talerz to i tam znajdę sierść, ona jest po prostu wszędzie:) ja daje witaminy od zawsze biotynę, wyczesuję i i tak codziennie odkurzam a jak Haker się otrzepie np. po spanku w odkurzonym pokoju to od razu jest pełno sierści, mi i TŻ nie przeszkadza:) powodzenia:)
Blaniu22 - 28-10-2010, 13:06

nata napisał/a:
Blaniu22 napisał/a:
1 Czy po czesaniu labka minimum 2 razy dziennie będzie się tak strasznie lenił ?

Będzie. Tylko może nie aż tak długo. Furminator naprawdę pomaga :)
Blaniu22 napisał/a:
Co chwile trzeba po nim odkurzać sprzątać itp ?

Czy miałeś kiedyś psa w domu? Jeżeli nie, to trzeba się przyzwyczaić że sierść jest wszędzie, nawet w jedzeniu a o ubraniach nie wspomnę. W okresie linienia odkurzać można kilka razy dziennie. Ale to wszystko też zależy jak kto do tego podchodzi i jak to toleruje. :-P Poczytaj cały temat o linieniu, tam jest znacznie więcej informacji.
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=129

Miałem ale nie labka no i miałem też kota sierści nie było tak strasznie dużo tylko gdzie nie gdzie była w małej ilości :D Ma ktoś może fotę jak to wyglada i ile tego jest np kanapa w aucie na dywanie itp (prawie każdy na tym forum ma labka a niema choć by jednej osoby która zrobi fokę i pomoże ?? Żebym mógł zobaczyć ile tej sierści jest bo dla jednego troszke to garść na całe mieszkanie a dla drugiego troszkę to cała poduszka wypchana sierścią :D

mibec - 28-10-2010, 13:34

Blaniu22 napisał/a:
niema choć by jednej osoby która zrobi fokę i pomoże ??
jesli nikt tego nie zrobi wczesniej to ja Ci pokaze w weekend: niestety w tygodniu wchodze na forum glownie w pracy. Zrobie fotke auta i sofy, bo u nas na podlodze malo widac - wykladzine udalo nam sie pod psa dobrac :D
AnIeLa - 28-10-2010, 13:44

Blaniu22, zaraz coś znajdę ale ostrzegam że przed zdjęciami staram się ogarnąć podłogę :P

[ Dodano: Czw 28 Paź, 2010 ]
Jedyne jakie znalazłam :P





Na tym zdjęciu spójrz na dywanik :P

Po odkurzeniu jest ciemnoniebieski :D



Blaniu22 - 28-10-2010, 14:34

no widać że jest tego dość dużo :( Jak często czeszesz psa ? I jeśli odkurzysz po jakim czasie znowu jest tyle sierści ? Ma ktoś jeszcze jakieś foty ?
Paulinna - 28-10-2010, 14:45

Ja nie mam fotek ale:
1. Znany przeze mnie czarny lab jest czesany codziennie
2. Sierść aż tak bardzo się nie rzuca w oczy (albo za sprawą ciemnego dywanu, albo tego czesania, albo częstego odkurzania)
3. Linieje praktycznie cały rok, jesienią i zimą trochę intensywniej niż zwykle

:)

AnIeLa - 28-10-2010, 15:12

Blaniu22, fakt jest tego dużo i to bardzo dużo, ale możesz mi wierzyć, że po pewnym czasie przestaje się to zauważać. Czasami jak coś gotuje to patrze a tam Asior kłak :P

Staramy się Asiora czesać codziennie ale nie zawsze wychodzi.
Co do odkurzania hmm.. 3 dni jeśli chodzi o dywan, 1 dzień jeśli chodzi o podłogę i to nie cały, czasami i 3 razy dziennie zamiatam ;D

Jutro mogę zrobić dodatkowe zdjęcia bo teraz jestem u mamy.

A jeśli chodzi o linienie to zawsze powiadam że Asior linieje 2 razy do roku:
od stycznia do lipca
od sierpnia do grudnia :D :D :D

nata - 28-10-2010, 15:19

AnIeLa napisał/a:
ale możesz mi wierzyć, że po pewnym czasie przestaje się to zauważać

O i tu się zgadzam w 100000000000000% :D
Pola też jest czesana codziennie, odkurzanie / zamiatanie też codziennie :) Po tym wszystkim nie jest najgorzej ;D Ale ciężko być obiektywnym w tym temacie, bo tak jak pisałam wcześniej to zależy od człowieka. Kupując labka zdawałam sobie sprawę jak to będzie, ale mi to nie przeszkadza. Ot, otrzepię się z tej sierściuchy no i tyle

effcyk - 28-10-2010, 16:43

u nas w domu nie ma za dużo sierści, bo pies nie wchodzi do żadnej z naszych kuchni, do pokoi rzadko - ma swoje pomieszczenie na parterze tam legowisko, miski , tam przebywa . W lato jak jest ciepło przebywamy tam wszyscy cale dnie, zimą kilka razy w ciągu dnia - mamy tam jedną kuchnie , spiżarnie, jeden pokoik i skladzik - obecnie Nestorka pokoik :-P . Ogólnie u nas pies przyzwyczaił się, niezależnie od pogody siedzieć na dworze - zimą w ciągu dnia bardziej ciągnie do domu, wtedy jest w domu ale nie ma tyle tej sierści jak w lato. W lato kiedy gotujemy na parterze i tam siedzimy, pies z nami cały czas to wiadomo, że sypie się z niego, mimo wyczesywania, tylko patrze jak kłębuszki sierści latają :-P co chwile tam zamiatam :-P a jak wytrzepuje legowisko Nesta to hohoooo fruwa tego bardzo dużo. Natomiast jak wyczesuje go na dworze to istne babie lato, wszystko do sąsiadów leci :D . Pare mscy temu widziałam ile siersci potrafi zostawić po sobie nowofunland ;] facet go wyczesywał, to na początku jak zobaczyłam te góry sierści to się wystraszyłam, bo nie wiedziałam czy to ludzkie czy psie tyle tego było :-o labki przy tym to mały pikus ... pan pikuś :D
mibec - 30-10-2010, 20:17

Blaniu22, tak jak obiecałam, fotki naszej sofy :) tak wyglada po kilku dniach, ale pies na niej często śpi:



Nie mam fotki samochodu, bo TŻ zdąrzył poodkurzać zanim mu powiedziałam :) Włosów jest sporo, ale tak jak pisały dziewczyny, po pewnym czasie przestajesz to tak bardzo zauważać. Ja musiałam jedynie zrezygnować z chodzenia w czarnym płaszczu, bo nie wyglądał dobrze - to dobry pretekst żeby sobie nową kurtkę kupić :D

nata - 30-10-2010, 21:05

mibec, jaki fajny pychol widać na tej drugiej fotce - sprawca tego białego "okrycia" sofy :D
mibec - 30-10-2010, 21:47

nata napisał/a:
jaki fajny pychol widać na tej drugiej fotce
przecież trzeba mamci asystować we wszystkim co robi :D
nata - 30-10-2010, 21:59

mibec napisał/a:
przecież trzeba mamci asystować we wszystkim co robi

Dobrze, dobrze. Nie opuszcza mamci na krok :) Moja też taka jest - nawet jak myję głowę to zagląda do wanny i próbuje złapać strumień wody ;D
Oj i sorka za Offa :P

Blaniu22 - 31-10-2010, 01:09

mibec napisał/a:
Blaniu22, tak jak obiecałam, fotki naszej sofy :) tak wyglada po kilku dniach, ale pies na niej często śpi:
ok wielkie dzięki widze że nie jest tak strasznie tylko trzeba dbać o czystość i tyle :D Czyli za niedługo będe posiadaczem labka :D
witch - 31-10-2010, 08:01

yyyyyyyy........dobrze rozumiem,ze posiadanie labka uzalezniasz od linienia?
Blaniu22 - 31-10-2010, 23:13

Cytat:
yyyyyyyy........dobrze rozumiem,ze posiadanie labka uzalezniasz od linienia?

nie !!!!

aganica - 31-10-2010, 23:56

Nie przesadzajcie .Ja nie mam sierści zbyt wiele :D Gdyby nie Maine Coon .. to bym wcale jej nie miała .. :D
Co do ciuchów , też nie mam znaczenia jaki kolor zakładam .. nic nie widać :D
Po siedmiu latach posiadania labradorów .. na prawdę nie ma sierści .. :-P

AnIeLa - 01-11-2010, 00:04

Znalazłam jeden wyraz określający jaka jest sierść labrador : wszędobylska :P
Shamalli32 - 08-01-2011, 22:27

Dobra szczotka,mocny odkurzacz -ja odkurzam codzienniew ten sposob wlosiska sie nie kumuluja warstwami,koce i legowiska trzepie i odkurzam co drugi dzien (pedantycznosc to choroba).Drako pierwszy raz traci futro a ze uwielbia brac prysznic to czesc wlosow zostaje w wannie:)Mysle ze sobie poradzimy a jak nie to przeciez nie ogolimy psa bo wloski traci..zycie,nam tez futra rosna i wypadaja ;D
ania - 09-01-2011, 08:25

te nieustanne pytania o siersc sa co najmniej dziwne.... :-o
nie o charakter psotnikow , nie o psoty itp tylko siersc....
chciala tylko powiedziec troche siersci w porownianiu z psotami jakie labki potrafia wymyslec to jest naprawde ale to naprawde pikus...
i chyba to nalezy przemyslec w pierwszej kolejnosci :)

jkasia - 09-01-2011, 16:54

ania napisał/a:
ie o charakter psotnikow , nie o psoty itp tylko siersc....
chciala tylko powiedziec troche siersci w porownianiu z psotami jakie labki potrafia wymyslec to jest naprawde ale to naprawde pikus...
i chyba to nalezy przemyslec w pierwszej kolejnosc
zgadzam sie w 100% :)
effcyk - 10-01-2011, 12:03

no to ja odpowiem na pytanie:
Sierść labradora jest biszkoptowa, czarna albo czekoladowa no może czasami srebrna :D :-P
i tak samo miluśińska jak reszta naszego labradora :-P

wojtasowa - 12-06-2011, 15:26

Po jakim czasie puszek szczenięcy znika i rośnie normalna sierśc?
Stasia - 13-06-2011, 07:23

Diego ma 4 miesiące z hakiem, a już od jakiegoś czasu nie ma puszku, a szkoda...Tylko mu na uszkach zostało...
Ace_ - 13-06-2011, 22:56

Moja ma 3 miesiące i już od jakiegoś czasu zmienia swoją,jest szorstka i taka "oleista",wiecie o co mi chodzi,czyli typowa dla labradora.Głównie grzbiet i boki.
luidezerter - 14-06-2011, 08:32

nie pamiętam, do ok pół roku puszek tu i ówdzie się utrzymuje, najdłużej na uszkach i w okolicach karku. :) mmm, jak sobie przypomnę mojego polarnego niedźwiadka.., ma już półtora roku, a ja wciąż nie mogę się nacieszyć! jakby to było wczoraj! :-)
wojtasowa - 14-06-2011, 12:35

Aha bo może to dziwne, ale ja nie mogę się już doczekać, aż Gabby będzie miała taką dorosłą sierść ^^
mibec - 14-06-2011, 13:11

wojtasowa napisał/a:
może to dziwne, ale ja nie mogę się już doczekać, aż Gabby będzie miała taką dorosłą sierść
to normalne - pozniej bedziesz za nia tesknic :)
lullaby - 14-06-2011, 17:16

wojtasowa napisał/a:
nie mogę się już doczekać, aż Gabby będzie miała taką dorosłą sierść


Ja miałam tak samo jak Akselek był maluteńki :) Chciałam żeby miał właśnie taką dorosłą sierść, wszystkie dorosłe cechy :D i żeby ogólnie był już duży. A teraz z każdym dniem zaczyna mi brakować tej małej kluchy, mojego malutkiego pączusia :( :(

luidezerter - 15-06-2011, 10:57

mibec napisał/a:
wojtasowa napisał/a:
może to dziwne, ale ja nie mogę się już doczekać, aż Gabby będzie miała taką dorosłą sierść
to normalne - pozniej bedziesz za nia tesknic :)


zgadzam się! :)

Troyan - 03-07-2011, 16:14

U nas dużo sierści nie ma, mamy kilka dywanów, odkurzam zawsze elektroszczotką, ściąga 99% sierści. co innego ten podsierstek w formie kłębuszków, to się zbiera co 2-3 dni w kątach na panelach. trzeba też odkurzać.
Labradore - 03-07-2011, 21:37

najlepsza sierść to sierść po kąpieli :D

Mam wtedy wrażenie jak bym wycierała gąbke a nie psa :D

effcyk - 10-07-2011, 10:12

u nas psisko też linieje. Używamy trymera z Trixie na żyletkę, bardzo fajnie wyczesuje podszerstek. Ale najlepiej cały podszerstek wyłazi jak pies się wykąpie i potem wysuszy, aż miło się wtedy wyczesuje te wystające kłęby sierści. Ostatnimi dniami podaję mu biotynę w tabletkach :) na efekty jednak trzeba troszkę poczekać, zobaczymy jak się sprawdzi :) .
tenshii - 10-07-2011, 10:32

Teylucha ma bardzo miękką sierść jak się ją głaszcze, wręcz pluszową, mięciutką.
Szorstkość czuć dopiero jak się w niej zatopi palce.

Lilitu - 10-07-2011, 15:31

Odie ma mieszaną - na łbie przyjemną a na tułowiu szorstkawą, odrobinę tłustą. U nas też sezon na linienie trwa, mogłabym zacząć to prać jak wełnę albo ptasi puch i zacząć sobie pościel wypychać ;]
nosek - 21-07-2011, 13:43

hejka tez mam labradora juz od 4 lat leni sie pieknie nawet czesanie nic nie daje słyszalem ze gamolen jest dobry na siersc nie dawałem swojemu ale tez to kupie i sprobuje ale powiem szczerze niewiem czy cos to da mysle ze labradory maja poporstu to w genach
GIZELKA - 21-07-2011, 14:05

To spróbuj kupić.
Ja osobiście nie próbowałam, ponieważ nie ma u mnie potrzeby. :haha:
Ale jak potrzeba, to i owszem kup i wypróbuj. ;D

PS:
Masz trzy psy o imieniu Bajer? Popraw może na jednego. :)

04drawde - 07-06-2013, 16:31

Polecam czesanie labków furminatorem,efekt wspaniały i naprawdę ilość sierści fruwającej po domu minimalna,zwłaszcza że urządzenie to dobrze wyczesuje również podszerstek,który jest zawsze największym utrapieniem.Tylko należy kupić może droższy ale na pewno lepszy furminator,to jednorazowy wydatek,a problem znika przynajmniej tak jest u mojej czarnej labradorki.
ds30 - 12-01-2014, 01:44

Witam

Wszędzie piszą że sierść labradora jest krótka. Jednak egzemplarz z którym mam na co dzień styczność gubi kłaki o długości przynajmniej z 5 centymetrów. Czy to jest normalna długość ? Przywykłem do tego, że sierść krótka to nie jest dłuższa niż 1 centymetr i się tak zastanawiam czy ten pies to jakiś kosmita czy to typowa 'krótka' :D sierść. Proszę rozwiać moje wątpliwości.

kamil8406 - 12-01-2014, 04:40

ds30, moze toj pies jestmieszancem labradora i goldena moja sunia ma krótką sierść i jest labką.
aganica - 12-01-2014, 07:38

ds30 napisał/a:
sierść krótka to nie jest dłuższa niż 1 centymetr
Nie do końca :D
Mój "rasowy" labrador w niektórych partiach /kark, portki/ ma dłuższą sierść.Może nie 5cm ale na pewno dłuższa niż 1cm .
Zaraz zmierzę :D :D :D
Wyskubałam,naciągnęłam, zmierzyłam /portki/ 6,5 cm :-P

tenshii - 12-01-2014, 09:12

Krótką sierść na całym ciele to ma bokser :)
Nasze pociechy na plecach, karku, ogonie, mają/mogąmieć zazwyczaj dłuższą sierść i według mnie 5 cm to norma :)

kamil8406 - 12-01-2014, 15:28

Moja nie ma 5 cm siersci moze dlatego ze jest mała i w ogóle jeszcze nie lniała . Tylko na pupci i szyjce ma troche dłuższą :)
Ewelina - 12-01-2014, 15:57

Moja na karczychy, ogonie i pupie ma dłuższą sierść :-P
Madzialenka - 13-01-2014, 19:47

Moja Dusia tez rasowa ,a na brzuchu i ogonie ma siersc prawie jak golden :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group