forum.labradory.org

Zęby, skóra, oczy, sierść, pazury i uszy - Wypadanie sierści na łokciach / Modzele

ass16 - 25-08-2008, 12:45
Temat postu: Wypadanie sierści na łokciach / Modzele
Moja Blanka (mój piesek) od paru miesięcy nie ma włosów na łokciach :cring: .... weterynarz mówił że to od tego że leży na twardym....tyle że ona ma swoje posłanie i ma tam miękko ale woli leżeć na podłodze ....smaruje jej to maścią witaminową lub wazeliną ale to nic nie pomaga ....pomóżcie ..z góry dziękuje :heart:
ziutka:) - 25-08-2008, 14:01

Moj Fado ma wlsnie tak samo. Takie łyse placki na łokciach O.o Wet mi powiedział że to normalne i z czasem powinno odrosnąć.. Fado wcale nie leży na twardym.Wybiera same tapczany i fotele ;]
Hawana - 25-08-2008, 14:12

Są to tak zwane odleżyny, miejsca te z czasem zrobia sie twarde i ciemne.

Chodzi chyba bardziej o siłę z jaką labki kładą się i jak przenoszą ciężar ciała.

Hana co prawda (mimo walenia sie z całej siły na każdą powierzchnię) nie ma odlezym, ale cała masa znanych mi labów je ma.

Im pies starszy tym mniejszy wpływ macie na zapobieganie odleżynom i smarowanie tu chyba nic nie da.

labradorciaaa - 25-08-2008, 15:06

Moja Vikusia też tak ma :P Starło jej się xD
ass16 - 25-08-2008, 18:14

Tak tyle że mój piesek nie jest aż tak stary a ma to od czasu do czasu od małego :( Po paru tygodniach to schodziło ale teraz świństwo nie chce :cring: ale w każdym bądź razie dziękuje za informacje :)
Tsunami - 25-08-2008, 18:27

Moja Tsuśka nie ma żadnych zmian na łokciach, chociaż uwielbia "walać" się na podłogę, więc przyczyna może leżeć gdzieś indziej. Może po prostu jedne labki są na to wrażliwe, inne nie :)
maa821 - 25-08-2008, 20:22

a moj Labi ma takie odlezyny. nawet mu sie strup ostatnio zrobil. ale nie dosc ze wala sie na podloge to jeszcze wybiera tylko podloze bez dywanow. a jaka mascia moge mu pomoc(o ile jakas w ogole moge)?
Salerno - 25-08-2008, 21:01

Bazyl też tego nigdy nie miał a wali się na podłogę za każdym razem (najczęsciej są to kafelki, panele) ... dziwne.
supergirl - 25-08-2008, 21:24

maa821 napisał/a:
a moj Labi ma takie odlezyny
mój świrus też trochę ma, ale nie wiem, co z tym zrobić :confused:
AnTrOpKa - 26-08-2008, 03:19

Hexa nie ma odleżyn, ale ona w większości przypadków kładzie się z gracją, a nie "wala" o podłogę :) Jednak ass16, nie przejmuj się bo to naprawdę normalne :)
AniaCz. - 26-08-2008, 15:28

Moja Negra ma odlezyny co roku w okresie letnim. Na jesien zarastaja sierscia.
ass16 - 26-08-2008, 15:53

maa821 ja to smarowałam maścią witaminową albo czmś tłustym jak wazelina czy oliwka bo tak mi kazał weterynarz aby to rozmiękczyć :confused:
zaradna - 07-10-2008, 13:48

Elo też ma takie odleżyny, ja sie nie martwie bo wiem, że to normalne :)
Kasiaczek85 - 17-10-2008, 08:13

Samir również ma zmiany na łokciach... takie,ze nie raz pojawiają się tam strupy. Najbardziej pomaga mu ALANTAN maśc dostępna w aptece kosztuje ok. 8,00zł. i to naprawdę sprawdzony sposób
zaradna - 17-10-2008, 11:46

ja wczoraj weta się pytałam o te zmiany na łokciach.
Powiedział, ze najlepiej jak pies ma miękkie posłanie, mój ma ale jak czasem woli na panelach leżeć to nic nie poradze, przeciez niebede na nich poduszek kładła :D
Elmo takich strasznych zmian nie ma ale wet powiedział, że jeśli bym chciała to moge mu to maścią z witaminą A smarować i kazał zimą bardzo pilnować tego, żeby mu niepoprzymarzało

zuzia - 31-10-2008, 12:24

Lunie zaczynały sie robic takie odleżyny, trochę to smarowałam czasem wazeliną czasem alantanem, ale zauważyłam wczoraj, że na jednym łokciu sierść się wyraźnie przerzedziła (niecały 1 cm2) no i patrzę a w tym miejscu jest coś podobnego do wielkiej krosty, twarde, zaczerwienione, czy ktoś z was widział kiedyś wrzedzianki? Bo pomyślałam że to może coś w tym stylu. Jak mi się uda pstryknę fotkę, ale to nie będzie łatwe.
karolina - 01-11-2008, 17:35

Bazyl ma takie samo coś na jednym łokciu, byłam z tym u weta i na razie póki to nie boli i nie zbiera się w tym nic, należy zostawić i smarować maścią z wit. A, smarujemy i na razie trochę pomaga :)
zaradna - 01-11-2008, 18:37

karolina napisał/a:
smarować maścią z wit. A, smarujemy i na razie trochę pomaga :)

A dokładnie jaka maścią smarujecie?
Bo nam wet tez muwił, że z witamina A jak cos

Kazik - 01-11-2008, 18:41

ale to nie wszystkie lab tak mają z tymi łokciami, bo odpukać w niemalowane, ale moja Meganka nie ma takiego zjawiska na łokciach
karolina - 01-11-2008, 19:53

dokładnie 'maść z witaminą A' się nazywa. podobno takie wypadanie sierści i te nagniotki występują często u dużych psów,po prostu od leżenia i jest to zupełnie normalne. zaczęłam się przyglądać owczarkom i też takie coś mają na łokciach, ważne że to nie boli i psiak może bez problemu z tym żyć :)
zaradna - 01-11-2008, 19:59

aha i w normalnej aptece dostałaś ta maść?
A bazyl nie prubuje jej zlizywać ?

wacha - 02-11-2008, 10:55

Mój pies ma to od zawsze i smaruje najpierw borasolem jeżeli nie ma ran bo ja są rany nie można borasolem bo szczypie a potem jak podgoję to używam maść tranową (strasznie śmierdzi ale pomaga;)) dostępna w aptece bardzo tania i bardzo skuteczna przyśpiesza odrost włosów, a borasol wysusza i też dostępny w aptece i też nie drogi jak to stosuje i pomaga oczywiście to zalecenie weta.
Kinia - 02-11-2008, 19:21

U nas są takie kółeczka od sierści. Na łokciach ta sierść sie tak odwija i wychodzi takie kółko ale nie wypada.
aganica - 31-12-2008, 14:54

Modzele-powstają najczęściej na stawach łokciowych w wyniku ucisku tych miejsc podczas leżenia.
Ucisk niszczy mieszki włosowe a skóra ulega stwardnieniu.
Należy je rozmiękczyć , wazeliną lub maścią z vit.A . /2x w tygodniu/ i zapewnić psu miękkie podłoże.
Popękane modzele mogą stać się miejscem infekcji bakteryjnej.

Aneta - 22-04-2010, 14:00
Temat postu: Modzele na łokciach
Witam wszystkich bardzo serdecznie
Nie znalazłam tego tematu, jeśli taki jest to przepraszam.
Mój czarnuszek uwielbia spać na podłodze i zrobiły mu się modzele a z czasem wielkość ich się zwiększa i wygląda to dosyć nie ciekawie.
Czy ktoś z Was ma podobny problem i jak sobie z tym radzić?
Staram się te miejsca smarować maścią z witaminą A ale to nie wiele pomaga.
Bardzo proszę Was o pomoc

Ewelina - 22-04-2010, 14:07

Aneta, Koleżanka ma ten sam problem niestety weterynarz nie wiele z tym może zrobić.Warto pilnować psa, żeby kładł się na dywanie, czy posłaniu a nie bezpośrednio na podłodze!
ENQA - 22-04-2010, 14:49

Aneta, kolega Atosa miał takie odciski na łokciach, sąsiadka rozwiązała ten problem za pomocą oksykortu. Po maści z witaminą A zaczęło mu to bardziej dokuczać i zaczął to drapać. Oksykort jest niestety chyba na receptę i strasznie małe tubki więc trochę to leczenie kosztuje i trwa-ale w przypadku Ozzego przyniosło skutki jedna łapka jest już zagojona a druga na dobrej drodze do tego. Trzymamy kciuki :)
jkasia - 21-08-2010, 08:15

Ja u Kasty zauwazyłam na łokciu mały strupek i zastanawiam sie czy to jej sie robią modzele? Całe lato walała sie na podłoge z płytek bo jej było gorąco. Myslicie, że w tym wieku moze juz miec zaczątki?
anna3678 - 21-08-2010, 08:25

U nas tez sie na lewym lokciu zaczely robic, mysle ze to wlasnie od twardych powierzchni jest... smarowalam kilka dni mascia z wit A i strupki schodzily ale troszke trwa nim futerko odrosnie :(
ada_pit3r - 21-08-2010, 09:07

My mamy ten sam problem... niestety :(
inkapek - 21-08-2010, 09:24

Ja mam to samo z Nerisem. Jedyne rozwiązanie aby pies zaczął sypiac na miękkim i się tak nie uwalał na twarde (Neris jak się kadzie to go słychać strasznie tak zawsze walnie) no i smarować. Ja np. smaruję linomaqem ale puki on będzie sypiał i leżał na kaflach i betonie to nawet maści nie pomogą :confused:
nata - 21-08-2010, 11:38

U Poliny też sierść w tych miejscach jest wytarta i szorstka :(
mibec - 24-09-2010, 14:43

Barney tez ma - pytalam w piatek wetki: powiedziala, zeby najlepiej nie ruszac, bo masciami tylko rozmiekczamy skore i modzele robia sie jeszcze wieksze. Jedyne co mozemy zrobic to pilnowac pieska, zeby spal raczej na miekkim, ale jesli ma sklonnosci to i tak sie beda robily...
anna3678 - 24-09-2010, 15:57

mibec napisał/a:
bo masciami tylko rozmiekczamy skore i modzele robia sie jeszcze wieksze.
popatrz a nam powiedziala zeby smarowac jej czyms natluszczajacym np mascia z wit a albo oliwka dziecinna zeby wlasnie ta skora nie byla taka twarda, no i my smarujemy mascia i faktycznie skora na lokciach zrobila sie fajniejsza a jak tylko kilka dni nie smaruje to zaraz taka zrogowaciala sie robi
mibec - 24-09-2010, 16:37

hm to chyba od weta zalezy..... u nas to nie wyglada zle - moze dlatego powiedziala, zeby nie ruszac. U Barneya maja srednice ok 2-3 milimetrow, czyli sa na prawde malutkie....
Franula - 24-09-2010, 16:40

Mój Franuś takie ma, ale dbam o to, żeby spał na miękkim i mu tam wyrasta sierść. :) I już skóra też powraca do normalności. :)
ggoska - 20-11-2010, 19:22

Mój Drago również ma modzele ale smarujemy maścią z wit. A i powoli zarasta sierścią
karolinna15 - 20-11-2010, 19:28

Fiona też nie ma sierści na łokciach. Trzeba coś z tym robić? Czym jej to mogę posmarować? Czy lepiej do weta z tym jechać?
mibec - 20-11-2010, 19:29

Barneyowi się ostatnio trochę powiększyły, dlatego kupiliśmy mięciutki materac do leżenia w dzień i zaczęliśmy smarować maścią "pieluszkową". ggoska, a ta maść z vit. A to od weta czy taka zwykła z apteki?
tenshii - 20-11-2010, 19:34

Mój kundelek Napi miał ogromne modzele.
Nic się nie dało zrobić.
Za to moje sucze takie księżniczki, że na podłodze leżeć? W życiu!
I modzelków na szczęście nie ma :)

wacha - 20-11-2010, 21:08

karolinna15, możesz smarować maścią z wit.A, albo tranową, Haker też to ma ale ja nic nie robię bo on i tak leży na podłodze, zwłaszcza kafle, nie jest wygodnicki, że tylko kanapa, tylko podłoga najtwardsza:) ja obserwuję, że raz są większe raz mniejsze ale nie smaruję niczym już bo nic się z tym nie dzieje, dużo labków to ma goldenów, owczarków...
kathleenbrick - 20-11-2010, 22:03

Mój Ambu też ma łysiejące placki na łokciach. Jeszcze skóra nie jest bardzo zrogowacona ale już się zaczyna. Niestety mam wrażenie, że to przegrana sprawa. Ambu zamiast na posłaniu w salonie leży wszędzie tylko nie tam. Do posłania zanosi tylko zabawki, przysmaki i tyle tam leży ile trwa obrabianie tego cuda. W sypialni może z 2 godziny w nocy pośpi na legowisku, poza tym spi na podłodze i tylko słychać głuche tąpnięcie o posadzkę, czy deski.
Smarowaliśmy mu maścią ale wytarł ją odrazu.

Sara_R - 23-11-2010, 14:05

Moja MAJKA też ma.
Najpierw ścierała jej się sierść i zrobiła na łokciach taka jak filc... a ostatnio miała strupki lekko ropiejące. Zauważyłam w piątek, w pn miałam iść do Veta bo się przestraszyłam, ale żeby nie czekać i nic nie robić parzyłam rumianek i co godzinke wycierałam rankę i te strupki.
Do poniedziałku już miała podgojone, więc do weta nie poszłam.
wiąż przemywam rumiankiem i już prawie śladu nie ma :haha:

Malwina1980 - 25-11-2010, 14:17

oj :( mój Teoś też ma starte łokcie i zaczerwienione,miał już tak wcześniej myślałam że to normalne :(
musze kupić maść A :)

Ewelina - 25-11-2010, 14:40

Malwina1980 napisał/a:
musze kupić maść A
Dokładnie maść z witaminą A :)
aganica - 25-11-2010, 22:18

Myślałam że jak już są to ... koniec,kaplica...nic się z tym nie zrobi .Wielkie jest moje zdziwienie, ponieważ ..Lovi jak przybył do mojego domu / cztery miesiące temu/ jeszcze nie miał dwóch lat a już miał mozele .
Ponieważ, zawsze jest tam gdzie ja, kupiłam wielgaśne, miękkie posłanie i położyłam w pokoju w którym ciągle przebywam.
Szybko zrozumiał że to jego miejsce i zawsze na nim leży .. Na dzień dzisiejszy.. mozele poszły sobie w siną dal, gołe placki zarastają .
Niczym nie smarowałam, jedynie do codziennej diety, dołączyłam olej z wiesiołka . :greedy:

ENQA - 26-11-2010, 08:15

aganica, a gdzie kupujesz ten olej? u nas na wiosce pewnie nie będzie, widziałam kapsułki w aptece ale wolałabym płynną wersje :)
inkapek - 26-11-2010, 13:56

aganica, bo one zarosną i skóra w tym miejscu zrobi się mięciutka tylko pies musi spać na swoim wyrku, a mój Neris niestety nadal śpi na kaflach większość dnia i nie ma siły aby sobie poszły ehhh.
Franula - 26-11-2010, 14:51

my juz stajemy na glowie, by Franek spal na mieciutkim, kupilismy wieelki czekoladowy dywan i to jeszcze "dugowlosy", ma dwa kocyki, a ten nadal parkiet lub kafle. na poczatku jak rozlozylismy dywan, to z dwa tygodnie na nim spal i juz zobaczylismy poprawe... ale znowu kafle lub panele :->
Ewelina - 26-11-2010, 16:54

Franula, Nic nie zrobisz.Widocznie mu tam wygodnie.Smaruj mu częściej maścią z wit. A.
inkapek - 26-11-2010, 17:01

Franula, u mnie to samo :(
mibec - 26-11-2010, 17:07

U mnie ostatnio tez :( Ma wielki, mieciutki materac, ponton w sypialni a i tak wala sie po podlodze - od kilku dni smaruje i wygladaja troche lepiej, ale chyba nie zejda calkiem.
aganica - 27-11-2010, 21:55

ENQA napisał/a:
widziałam kapsułki w aptece
Właśnie te kupuję, moje sunie chętnie je przegryzają i zjadają,Lovelasek nie chciał na początku ale wkładałam w dziurkę od frolika i dał się oszukać /potem się przyzwyczaił/ teraz zjada bez entuzjazmu ale zjada.
Można podawać Gammolen ale /nie ukrywam/ dla mnie za drogi, zważywszy że mam trzy psy .Opakowanie by mi wystarczyło na dziesięć dni :<

[ Dodano: 28-09-2011, 21:32 ]
Lato i spanie na podłodze... mozele to zmora labradora :confused:

Karolina9617 - 20-07-2012, 12:38

Mam ten sam problem :-o Modzele smaruje maścią z wit.A. Mojemu labkowi pomogło :) Znikają i są coraz mniejsze :)
Werka i Bruno - 28-01-2015, 22:47
Temat postu: Modzele
Hejka. Jak wiekszosc labkow moj ma ten sam problem. Zaczelam mu smarowac lokcie mascia z wit. A i zobaczymy czy chociaz cos pomoze. Niestety Bronek lezy w wiekszosci na plytkach i nie da rady go namowic na jego " lozko" :| No i dodatkowo zrobilam mu ochraniacze na lokcie :-P
tenshii - 29-01-2015, 09:51

Werka i Bruno, znajomi stosowali maść Elastopad - rewelacyjnie działała
graża - 29-01-2015, 11:55

U moich znajomych natomiast sprawdziła się rewelacyjnie maść tranowa :)
Werka i Bruno - 29-01-2015, 19:11

Super, dzieki za podpowiedzi :) Bede probowac.
monikaf - 06-02-2016, 11:05

Mój wet na modzele zalecił mi flucinar przez 2 tyg. a potem maść natłuszczającą np. z wit. a, wazelina -takie obojętne tylko natłuszczające
Kwasn - 01-04-2016, 16:02

Witam, zarejestrowałam się na forum szukając pomocy na temat modzeli.
Jako że macie znacznie większą wiedzę niż ja na ten temat, a w panice zaczełam od razu szukać w internecie bo niestety mój wet. na kilka dni do przodu nie ma kiedy przyjąć, chciałabym się zapytać:
Czy to normalne że na łokciach robią się jakby strupy? Jestem w panice że to jakiś stan zapalny skóry.
W dodatku mój fado ma bardzo podobną skóre na "jajkach", nawet w jednym miejscu wylizał/wygryzl do krwi.
Obejrzałam go dokładnie całego i problem jest tylko na łokciach i w/w miejscu. Nie wiem czy jedno z drugi ma wspólną ceche, czy łokcie to po prostu modzele, a jajka na własne życzenie sobie tak załatwił..

Faktem jest to że łokieć od strony na której fado leży częsciej wygląda gorzej, a zdecydowanie upodobał sobie płytki w przedpokoju.

Przeczytałam temat i posmarowałam dzisiaj Vit. A.

Czy ktoś może mi powiedzieć jak to odróżnić od stanu zaplnego/uczulenia?

monikaf - 18-04-2016, 13:21

Dzień dobry. Mój pies tez ma takie zmiany na łokciach. Na początku miejsca wyłysiały a potem na jednym łokciu zrobił się stan zapalny ( zaczerwienienie i nawet strupek ). Lekarz kazał smarować obecnie maśćią detromycyną a jak się zagoiło to np. wazeliną lub czymś tłustym. A doustnie capsułki na sierść VETO SKIN.Ale włosy słabo odrastają. Obecnie na jednym łokciu utrzymuje się ta zmiana już dość długo- wygląda to jakby stale był siniak i zauważyłam,że to faktycznie może być od twardej podłogi. Mój Roko kładąc się na podłogę wręcz pada i głośno uderza tymi łokciami.
Weterynarz powiedział mi również że można zrobić takie ochraniacze z miękkim wkładem. Takie ochraniacze można zakupić na stronie ,,firmaadmiral,, szyte na zamówienie. Jestem zadowolona z tej firmy-kupiłam uprząż rehabilitacyjną, ale ochraniacz spróbuję zrobić na razie z uciętej skarpetki zamocowanej na szyi.

szymon189 - 12-09-2016, 22:19

Naszemu Labkowi też na lewej przedniej nodze zrobił się strupek. Jak szybko to wyleczyć? Co stosować najlepiej? Sierść też w tym miejscu wypadła, a labek ma dopiero 8 miesięcy. :cring:
tenshii - 17-09-2016, 13:55

szymon189 napisał/a:
Jak szybko to wyleczyć?

Nie wyleczysz tego dopóki pies będzie leżał na twardym. Mój pies ma ogromne modzele bo kocha leżeć na ziemi
Suka nie ma w ogóle bo to dama i musi na łóżku :P

Thomasd39 - 11-09-2019, 06:04

Hawana napisał/a:
Są to tak zwane odleżyny, miejsca te z czasem zrobia sie twarde i ciemne.

Chodzi chyba bardziej o siłę z jaką labki kładą się i jak przenoszą ciężar ciała.

Hana co prawda (mimo walenia sie z całej siły na każdą powierzchnię) nie ma odlezym rachat de credit immo, ale cała masa znanych mi labów je ma.

Im pies starszy tym mniejszy wpływ macie na zapobieganie odleżynom i smarowanie tu chyba nic nie da.

Gdybyś mógł podać nam adresy, byłoby miło.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group