Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Śnieżynka :)
Autor Wiadomość
SandraiToffik 
MÓJ SENS ISTNIENIA



Mój labrador: Toffik
Pies urodził się:
Sierpień 2008

Wiek: 27
Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 760
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 18-01-2011, 20:37   Śnieżynka :)

Nie znalazłam nigdzie galerii dla innych zwierząt niż psy, więc zakładam temat tutaj.


Po odejściu Mai – mojej poprzedniej samiczki – w naszym mieszkaniu panował smutek. Gucio już nie świergotał tak jak dawniej, a na naszych twarzach rzadko gościł uśmiech. Postanowiłam więc kupić nową samicę, która dotrzymywałaby Guciowi towarzystwa i zapełniłaby radość w naszych sercach.
Jak zdecydowałam, tak zrobiłam. W piątek (14.01) pojechałam do sklepu zoologicznego. Okazało się, że są zeberki, ale parka.
,,Ja potrzebuję tylko samiczki, a parki rozdzielać nie zamierzam” – pomyślałam. Po kilku minutach rozjaśniło mnie - ,,Przecież mogę zamówić zeberkę, co nie?” – zapytałam samą siebie. Podeszłam więc do kasy i powiedziałam, co powiedzieć miałam. Sprzedawczyni zapisała wszystkie ważne informacje. Gdy skończyła pisać, zwróciła się w moją stronę i oznajmiła, że mam przyjechać po swoją kruszynkę w poniedziałek.
Z niecierpliwością czekałam na ten dzień. Nie potrafiłam na niczym się skupić, cały czas myślałam o zeberce. Przeczytałam całą stronę internetową o tych ptakach. Ale to nie wszystko! Założyłam nawet swój własny zeszyt, w którym notowałam wszystkie istotne informacje. Przez całe trzy dni przesiedziałam przy komputerze – czytałam, zapisywałam, próbowałam zapamiętać.
W końcu nadszedł poniedziałek. Po godz. 16.00 pojechałam po moją perełkę. Wysiadłam z tramwaju i szybkim ruchem podążyłam w stronę sklepu. Wparowałam do niego i po chwili dowiedziałam się, że zeberka jeszcze nie przyjechała.
,,No to ja poczekam” – poinformowałam sprzedawczynię. Czekałam, czekałam i… nagle usłyszałam, że zatrzymał się samochód z dostawą. W pewnym momencie do sklepu weszli szefowa i dostawca. Po niedługim czasie mój aniołeczek został wpuszczony do klatki. Jednak nie był on cały biały, czyli taki, którego chciałam, lecz brązowo-biały z plamką wokół oka (odmiana: sieczka). Bialutkie ptaszki zostały na giełdzie, ponieważ miały złą kondycję.
,,Przecież nie wygląd jest najważniejszy, lecz to, że tryska zdrowiem i grzecznie się zachowuje” - pomyślałam. Przez ok. 15 min obserwowałam każdy jej ruch, przyglądam się każdej części jej ciała, od dzioba do ogona.
„To ja ją biorę” – rzekłam. Szefowa sklepu podeszła więc do klatki , aby złapać zeberkę. Ale nie było łatwo. Mała latała po całej klatce i nie miała zamiaru z niej wyjść. Po kilku próbach w końcu się udało – została złapana i wsadzona do pudełeczka. Zapłaciłam za nią i z uśmiechem na twarzy wyszłam ze sklepu, trzymając pudełko tak jakby znajdowały się w nim jakieś skarby.
Gdy jechałam tramwajem do domu, co chwilę zaglądałam przez dziurki do pudła. Obserwowałam czy się róża, czy mruga oczkiem, ogólnie czy żyje. Bałam się o nią. Po śmierci Mai jestem strasznie przewrażliwiona… Ale na szczęście szczęśliwie i bezpiecznie dojechałyśmy.
Gdy byłyśmy już w domu, pierwsze co zrobiłam, poprosiłam mamę, aby umyła klatkę. Ja zajęłam się zmienianiem wody i jedzenia. Potem wpuściłam malutką do klatki i wraz z mamą zaczęłam się uważnie przyglądać zarówno jej jak i Guciowi. Samiec bardzo się zdziwił, gdy zobaczył nową towarzyszkę w swej klatce, a po chwili zaczął śpiewać. Było widać po nim, że jest zadowolony. Natomiast Śnieżynka (tak ją nazwałam) wskoczyła na patyk i z zainteresowaniem przyglądała się wszystkiemu, co znajdowało się w klatce. Gucio podszedł do niej i zaczął ją „całować” i czyścić jej piórka. Na początku samiczka oddalała się od niego, ale później pozwalała mu, aby się do niej przytulał. Pierwszą rzeczą, którą najbardziej zainteresowała się Śnieżynka było gniazdko. Najpierw usiadła sobie na nim, a po kilku minutach wskoczyła do środka.
Po pewnym czasie poczęstowała się również ziarnem, które wsypałam do pojemniczka. Chyba jej posmakowało, bo często je zjada.
Śnieżynka i Gucio zgadzają się, wszystko robią razem. Jeżeli Guciuś siedzi na gniazdku – ona też, jeżeli ona się czyści, to on także, śpią również razem w gniazdku. Wczoraj nawet w tym samym momencie odwróciły główkę do tyłu. Zabawnie to wyglądało.
Ogólnie Śnieżynka wygląda na zdrową: ma dobrą kondycję, tryska energią, częstuje się ziarnem, a nawet prosem, jest zadbana. Niepokoi mnie jednak to, że nie chce jeść ani mieszanki jajecznej, ani jabłka. Myślałam, że może się boi, ale przecież siedzi sobie spokojnie obok tych przysmaków i… nic. Myślę jednak, że zacznie jeść – może wcześniej nie dostawała takiego jedzonka? Może nie wie, że one służą do jedzenia? :P
Dzisiaj zamierzam zrobić im pierwsze loty, ale boję się, że nie będą chciały wrócić do klatki. A takie małe zeberki trudno jest złapać…

I na koniec zdjęcia:

















Widać, że się lubią. :P


+ filmik:
Śnieżynka i Gucio

Jeżeli ktoś nie wie który to który, proszę, aby spojrzał na opis.
_________________
Nauczyłeś mnie prawdziwie kochać, bezgranicznie ufać, wierzyć w sens istnienia. Wyleczyłeś mnie z depresji, uratowałeś mi życie. Właśnie Tobie wszystko zawdzięczam. Jesteś moim oczkiem w głowie, światełkiem w tunelu, lekiem na smutek. Kocham Cię.
 
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 19-01-2011, 08:32   

SandraiToffik, sliczna masz parke :)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 19-01-2011, 10:46   

Daaaawno, daaaawno temu też miałam zeberki :) Mam do nich ogromny sentyment :) Świetne są ;*
_________________
 
 
 
SandraiToffik 
MÓJ SENS ISTNIENIA



Mój labrador: Toffik
Pies urodził się:
Sierpień 2008

Wiek: 27
Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 760
Skąd: Ruda Śl.
  Wysłany: 27-01-2011, 15:59   Loty

Dzisiaj zrobiłam zeberkom czwartą próbę lotu. Oczywiście przygotowałam pokój i zrobiłam balkonik, na którym położyłam kawałek jabłka.
Na początku ptaszki siedziały na patyku nie ruszając się i "rozmawiały" ze sobą.
Potem zeszły na dół i zaczęły skubać resztki prosa.
W pewnym momencie Śnieżynka zainteresowała się balkonem. Najpierw dzióbała go, a później skoczyła na niego, aby poczęstować się owocem.
I nagle... pofrunęła! ;D Latała tak wysoko, że mało brakowało, żeby dotknęła sufitu.
Następnie usiadła sobie na podłodze, ale zaraz poleciała w stronę komputera. No i sobie na nim odpoczywała. ;)
Po kilku sekundach, słysząc wołanie Gucia, zleciała na dół. O dziwo sama weszła do klatki. Byłam bardzo zaskoczona, ale też zadowolona.
Niestety nie zrobiłam żadnych zdjęć, gdyż nie chciałam jej straszyć. Jednak obiecuję, iż pstryknę je podczas kolejnego lotu.

A teraz foty:


_________________
Nauczyłeś mnie prawdziwie kochać, bezgranicznie ufać, wierzyć w sens istnienia. Wyleczyłeś mnie z depresji, uratowałeś mi życie. Właśnie Tobie wszystko zawdzięczam. Jesteś moim oczkiem w głowie, światełkiem w tunelu, lekiem na smutek. Kocham Cię.
 
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 27-01-2011, 21:52   

Dzielna Śnieżynka :haha: Fajne masz te zwierzaki :)
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
SandraiToffik 
MÓJ SENS ISTNIENIA



Mój labrador: Toffik
Pies urodził się:
Sierpień 2008

Wiek: 27
Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 760
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 28-01-2011, 17:03   

Karoola napisał/a:
Dzielna Śnieżynka :haha: Fajne masz te zwierzaki :)


Dziękuję. :)

[ Dodano: 28-01-2011, 17:15 ]
Dzisiaj odbyły się kolejne loty.
Śnieżynka wyszła z klatki po paru minutach. Polatała sobie troszeczkę i wróciła do swojego azylu. I tak z kilka razy.
Natomiast Gucio na początku się wahał, ale w końcu wyleciał. Miał problemy z wróceniem do klatki, więc samica musiała po niego wyjść. :P Oboje latali po pokoju, a potem Śnieżynka wleciała z powrotem do domku. Lecz samiec miał nadal z tym problem.
Niestety byłam zmuszona go złapać. Wykorzystałam do tego reklamówkę i udało się.
Po latach ptaszki od razu zasnęły. Były bardzo zmęczone.

PS Zdjęć nie będzie, bo albo wychodzą rozmazane, albo mało widoczne....
_________________
Nauczyłeś mnie prawdziwie kochać, bezgranicznie ufać, wierzyć w sens istnienia. Wyleczyłeś mnie z depresji, uratowałeś mi życie. Właśnie Tobie wszystko zawdzięczam. Jesteś moim oczkiem w głowie, światełkiem w tunelu, lekiem na smutek. Kocham Cię.
 
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 28-01-2011, 23:19   

SandraiToffik napisał/a:

Natomiast Gucio na początku się wahał, ale w końcu wyleciał. Miał problemy z wróceniem do klatki, więc samica musiała po niego wyjść. :P .


Ah.. ta słaba płeć :-P Jak uda Ci się zrobić jakieś wyraźne zdjęcie, to od razu wstawiaj! ;D
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
SandraiToffik 
MÓJ SENS ISTNIENIA



Mój labrador: Toffik
Pies urodził się:
Sierpień 2008

Wiek: 27
Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 760
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 04-02-2011, 13:44   

Na Wasze życzenie wstawiam filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=Lela3SZoDtc

Co prawda krótki, ale jest. :)
_________________
Nauczyłeś mnie prawdziwie kochać, bezgranicznie ufać, wierzyć w sens istnienia. Wyleczyłeś mnie z depresji, uratowałeś mi życie. Właśnie Tobie wszystko zawdzięczam. Jesteś moim oczkiem w głowie, światełkiem w tunelu, lekiem na smutek. Kocham Cię.
 
 
 
jkasia 
Kasia



Mój labrador: Kasta
Suczka urodziła się:
05,02,2010

Pomogła: 3 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 4413
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-02-2011, 16:20   

:D śmiesznie to wygląda taki mały nielot!
_________________
Galeria Kasty;
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=3438

A dog is for life, not just for Christmas!
 
 
SandraiToffik 
MÓJ SENS ISTNIENIA



Mój labrador: Toffik
Pies urodził się:
Sierpień 2008

Wiek: 27
Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 760
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 04-02-2011, 17:28   

A zgadnijcie, gdzie na tym filmiku jest Gucio. ;D
_________________
Nauczyłeś mnie prawdziwie kochać, bezgranicznie ufać, wierzyć w sens istnienia. Wyleczyłeś mnie z depresji, uratowałeś mi życie. Właśnie Tobie wszystko zawdzięczam. Jesteś moim oczkiem w głowie, światełkiem w tunelu, lekiem na smutek. Kocham Cię.
 
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 04-02-2011, 17:34   

Fajny filmik ale ptaka nie zauważyłam :-P Żartuję, fajnie sobie latają, w ogóle są ... fajne ;D :haha: Pozdrawiamy ;* ;* ;*
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
SandraiToffik 
MÓJ SENS ISTNIENIA



Mój labrador: Toffik
Pies urodził się:
Sierpień 2008

Wiek: 27
Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 760
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 15-06-2011, 10:44   

Mam dla Was bardzo smutną wiad. - Śnieżynka nie żyje. :( Nie wiem dlaczego umarła, możliwe, że jajeczko się zalęgło. Próbowałam przeróżnych metod - podłożyłam sztuczne jajka, zmniejszyłam ilość warzyw i owoców, lecz żadna z nich nie pomogła...
Teraz będę musiała zakupić albo innego ptaka, albo samca. Mój Gucio nie może siedzieć sam w klatce. :(
_________________
Nauczyłeś mnie prawdziwie kochać, bezgranicznie ufać, wierzyć w sens istnienia. Wyleczyłeś mnie z depresji, uratowałeś mi życie. Właśnie Tobie wszystko zawdzięczam. Jesteś moim oczkiem w głowie, światełkiem w tunelu, lekiem na smutek. Kocham Cię.
 
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 15-06-2011, 10:47   

SandraiToffik napisał/a:
Śnieżynka nie żyje.
:cring:
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Madzialenka 



Mój labrador: Blondi
Suczka urodziła się:
18.10.09

Mój labrador: Dusia (Acaramelada Omaticaya)
Suczka urodziła się:
26.08.2012

Pomogła: 13 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 3915
Skąd: Monachium
Wysłany: 15-06-2011, 17:44   

przykro mi bardzo :cring:
_________________
Dziewczęta zapraszają do biszkoptowej galerii:)
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=3556
 
 
 
asia030984 
Asieńka



Mój labrador: Fifka
Suczka urodziła się:
3.07.2009

Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 17025
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-06-2011, 17:56   

przykro mi...
[*]
_________________
http://forum.labradory.or...p=148344#148344
Zapraszam do galerii mojej kochanej Fifki :)

Galeria smoczka - Martini :)
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=7651
 
 
jkasia 
Kasia



Mój labrador: Kasta
Suczka urodziła się:
05,02,2010

Pomogła: 3 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 4413
Skąd: Lublin
Wysłany: 16-06-2011, 21:05   

Przykro mi :(
_________________
Galeria Kasty;
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=3438

A dog is for life, not just for Christmas!
 
 
SandraiToffik 
MÓJ SENS ISTNIENIA



Mój labrador: Toffik
Pies urodził się:
Sierpień 2008

Wiek: 27
Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 760
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 06-07-2011, 12:59   

mibec, Madzialenka, asia030984, jkasia - dziękuję. ;*
_________________
Nauczyłeś mnie prawdziwie kochać, bezgranicznie ufać, wierzyć w sens istnienia. Wyleczyłeś mnie z depresji, uratowałeś mi życie. Właśnie Tobie wszystko zawdzięczam. Jesteś moim oczkiem w głowie, światełkiem w tunelu, lekiem na smutek. Kocham Cię.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź