Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwone oczy
Autor Wiadomość
effcyk 



Pies urodził się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 05-06-2011, 21:43   

a ja mam mega problem . Zauważyłam teraz - Nestor ma u góry oka całe czerwone białko!! nie wiem czy to nie z tego ostrego spotkania z tym psem. Matko nie wiem co robić, u mnie w miescie w ogóle nie ma całodobowych gabinetów na dodatek nie w niedzielę. :< ....

[ Dodano: 05-06-2011, 22:33 ]
dzwoniłam do wet w łodzi, dziś kazała robić okłady z herbaty a jutro koniecznie do weterynarza. Mam nadzieję, że to nic poważnego :<
_________________
 
 
jkasia 
Kasia



Mój labrador: Kasta
Suczka urodziła się:
05,02,2010

Pomogła: 3 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 4413
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-06-2011, 09:25   

effcyk napisał/a:
dziś kazała robić okłady z herbaty
najlepiej ze świetlika. Dzis byłyśmy u weta bo Kasta dostała zapalenia gardła. Przy okazji pani zajrzała w oczy i tez ma zaczerwienione. Ja mysle, że to teraz zwiazane jest z oyleniem traw. Kasta rano ma dużo ropy w oczach ale non stop buszuje w wysokiej, pylacej trawie i nasiona włażą jej wszedzie.
_________________
Galeria Kasty;
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=3438

A dog is for life, not just for Christmas!
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 06-06-2011, 16:19   

obawiam się, że dostał cielskiem od psa z którym się gryzł i ma że tak powiem podbite to oko, wygląda jak wampir, jakby gałka oczna była otoczona czerwoną, krwistą błonką. Wysłałam foto do naszej Pani wet, czekam na maila - nie brałam celowo psa do niej, bo cyrki wyczynia u weta, więc więcej niż na foto u niego nie zobaczy, bo on będzie tak wariował , że ani mowy nie da sobie do oczu zajrzeć. No ale jak będzie konieczność i każe go przywieżć to się pojedzie najwyżej wynajmie się kliku bodyguardów, żeby go przytrzymało :-P wygląda to mniej wiecej tak:


i tak naokoło całego oka, nie trze tego, to nie łzawi jakoś intensywnie, nie ropieje , jedynie szkli sie to oko i pies często nim mruga. Pytałam czy mogę smarować cortineffem ale on ma ważność 14dni po otwarciu a ja bez ulotki jestem i nie wiedziałam, a mam go otwartego od kwietnia :confused: dicortineff krople straciły nam ważność w maju, pozatym boję się wkraplać mu ludzkie specyfiki.
Wiecie co, mój sąsiad ma terierkę małą, oczy jej ropiały poszedł z nią do weta jakiegoś ( nie naszego) ten dał jej krople do oczu , przepisał aby były wkrapiane co jakiś czas i pies oślepł :cring: . Sąsiad chce ją uśpić, bo mu jej szkoda, że o ściany się obija w domu i się męczy .... :confused:

[ Dodano: 06-06-2011, 16:36 ]
i mamy diagnozę - pękło naczynko i powstał wylew :( , trzeba robić zimne oklady i czekać kilka dni oraz obserwować oko, powinno zejść samoistnie, jakby jednak coś się pogarszało to mamy się zgłosić do niej.
_________________
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 06-06-2011, 16:49   

effcyk jakie biedne to oczko - wymiziaj czrnuszka :)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 06-06-2011, 22:00   

mibec, no taki wampirek z niego teraz , przemywam mu lekko to zimną ( a nawet wychłodzoną z lodówki) namoczoną szmatką co jakiś czas ehh mam nadzieję, że wyjdzie z tego i to jak najszybciej, wymiziam oczywiście, dzięki ;*
_________________
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 06-06-2011, 22:09   

effcyk, myślę,że to nic groźnego, mi też czasami pęka naczynko jak za dużo czytam :bad:
Życzymy zdrówka Nestorkowi, buziaki ;*
_________________
 
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 06-06-2011, 22:53   

nata napisał/a:
effcyk, myślę,że to nic groźnego, mi też czasami pęka naczynko jak za dużo czytam

moja mama ma nadciśnienie i też jej się kiedyś tak rozlało, to jest wlaśnie od nagłego skoku ciśnienia. Wczoraj z nienacka zaatakował nas pies i wtedy się to musiało rozlać w oku :< .Wetka kazała obserwować szczególnie komorę oka , czy tam sie nic nie dzieje, podobno to powinno zejść po kilku dniach, robię te okładziki - Nestowi sie niezbyt to podoba i ciężko mu położyć taki okład na oko na dłuzej niz 1-2 min. Ehh moja sierotka jedna :( zawsze się coś przyplącze głupiego :| . Im czlowiek bardziej chucha i dmucha na swojego psa, tym mam wrażenie że ciągle coś niedobrego się dzieje. Inne burki sąsiadów po ulicach dzień w dzień biegają, właściciela 1 raz na dzień widzą, jedzą resztki z obiadu i zdrowe jak byk, a tej mojej mordki ostatnio ciągle coś się "czepia" :beated: . Mam nadzieję, że to nasz chwilowy "kryzysik" ;] .

nata napisał/a:
Życzymy zdrówka Nestorkowi, buziaki

dziękuje ;*
_________________
 
 
Martuś 



Mój labrador: Lady
Suczka urodziła się:
20.04.2011r.

Wiek: 32
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 81
Skąd: Łódź
Wysłany: 08-07-2011, 17:19   

Moja Lady ma dopiero 2 i pół miesiąca i też ma zaczerwienione oczka... białka na górze troszkę jakby popękane krwinki,ale tak to bielutkie,ale na dole ma okropnie czerwone. Od kiedy u mnie jest (6dni) ciągle je takie ma.. dodatkowo drapie się, to ma jakiś związek? odpchlona była 3dni temu, odrobaczona dzisiaj.
 
 
cainees 



Mój labrador: Roxi
Suczka urodziła się:
18.06.2007

Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 957
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 25-09-2011, 10:49   

Roxi ma od małego tak jakby "wiszącą" dolną powiekę i widać takie czerwone na dole. Wet powiedział, że to nic takiego i stwierdził, że niektóre psy tak mają. W sumie prawda, Roxi nigdy nie miała z tym większych problemów, aż do dzisiaj ;( Oczko ma jakby spuchnięte, są wycieki, swędzi ją to i na dodatek raczej to oko ma przymknięte, a jak otworzy to to "czerwone na dole" (wybaczcie, nie wiem jak to się nazywa, trzecia powieka?) bardzo jej zachodzi do góry, tzn. zasłania jak gdyby. Jakby to nie była niedziela to już dawno byłabym u weta, a tak to ;( U nas nie ma ani kliniki całodobowej, ani takiej, co by w niedzielę była otwarta :( Dlatego proszę was o pomoc, jeżeli chcecie mogę spróbować zrobić zdjęcie. Dodam, że wczoraj na spacerku dużo się tarzała w takiej dosyć ostrej, skoszonej trawie, ale robi tak często i nigdy nie było jakichś większych problemów.. :(
edit: aha, i już wczoraj na noc się to zaczęło robić, bo zauważyłam, że Roxi tak bardziej mruga tym oczkiem..
_________________
 
 
 
katerina 
Ami i 2 oswojonych



Mój labrador: Ami
Suczka urodziła się:
21.12.2010

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 293
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 26-09-2011, 20:55   

Ami też miała zaczerwienione oczy i do tego jej ropiały, też myślałam że to może od traw. Dawałam jej krople z gentamycyną, pomagały ale na krótko więc wybrałam się do przychodni gdzie panie zbadały jej oczka i okazało się że ma jakieś grudki na trzeciej powiece, które drażnią oko powodując zaczerwienienie i ropienie. Ponoć to częsta przypadłość młodych psów dużych ras. Dostałyśmy znów krople jednak powiedziano nam, że w 80% ta dolegliwość powraca i trzeba zrobić zabieg polegający na wyłyżeczkowaniu tych grudek.Póki co zakrapiamy a jak skończymy butlę z kroplami to zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję, że jesteśmy w tych pozostałych 20%
_________________
"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"

Galeria Amuli Żabuli:
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=5205
 
 
cainees 



Mój labrador: Roxi
Suczka urodziła się:
18.06.2007

Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 957
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 26-09-2011, 23:51   

A u nas przeszło, rano trochę jeszcze było opuchnięte a jak przyszłam ze szkoły to już nie było śladu :) :)
_________________
 
 
 
Maleńka 
Agata



Mój labrador: Luki
Pies urodził się:
10.06.2011

Pomogła: 5 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 2195
Skąd: Ostrowiec Św./Piła
Wysłany: 22-12-2011, 13:22   

Bylismy dzis u weta i Luki ma tez podwiniete powieki i draznia mu oczy. Dostalismy krople i za 7 dni kontrola. Jak nie pomoze to bedzie operacja ;/
_________________

 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 22-12-2011, 13:58   

Maleńka, :-o Dopiero wybraliście się do weta w związku z oczkami? O ile pamiętam we wrześniu już zwracałyśmy Ci uwagę na jego oczka.... chyba od początku bardzo mu ropiały?Przynajmniej tak było widać na fotkach.
_________________
Ostatnio zmieniony przez nata 22-12-2011, 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dominika92 



Mój labrador: Demi Z Grodu hrabiego Malmesbury
Suczka urodziła się:
04.2005

Mój labrador: Hela Błotna Sadzawka
Suczka urodziła się:
7.10.2010

Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 19 Mar 2011
Posty: 3474
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2011, 14:02   

to było widać już na pierwszych fotkach wstawionych w sierpniu że coś z oczkami jest źle :( no cóż oby nie trzeba teraz przez to operacji..
_________________
- FANPAGE ANIOŁKA I DIABŁA
 
 
 
Maleńka 
Agata



Mój labrador: Luki
Pies urodził się:
10.06.2011

Pomogła: 5 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 2195
Skąd: Ostrowiec Św./Piła
Wysłany: 22-12-2011, 14:43   

Ropiec juz dawno przestaly. Od niedawna poprostu powieki mu sie zapadaly i dlatego pojechalismy. Z ropiejacymi juz od dawna problemu nie ma.
_________________

 
 
kataszzka 



Mój labrador: Chico
Pies urodził się:
11.11.11

Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 73
Skąd: z d...y
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 22-12-2011, 19:30   

Cziko też miał czerwone powieki i drapał się łapką. Nasza pani wet dała mu jakiś zastrzyk i przepisała ludzkie krople . Zapalenie spojówek !
_________________

 
 
Maleńka 
Agata



Mój labrador: Luki
Pies urodził się:
10.06.2011

Pomogła: 5 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 2195
Skąd: Ostrowiec Św./Piła
Wysłany: 30-12-2011, 12:41   

Dzisiaj bylismy z Lukim na kontroli i dostal jakies kolejne krople bo po tamtych mu sie nie poprawilo..
_________________

 
 
Ska 



Mój labrador: Roxy
Suczka urodziła się:
24.12.2012

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-03-2013, 10:59   

chyba (niestety) znalazłam temat dla siebie :(

u Roxy z oczkami lepiej, bo już tak nie łzawią (jakiś tydzień stosujemy 3 razy dziennie kropelki Tobrex), zauważyłam jednak dziwną rzecz - ma jakby dodatkową powiekę i ta powieka jest niepokojąco czerwona. a ta właściwa jakby czasami się odklejała od oka :(

na forum ktoś wspomniał o grudkowym zapalenie trzeciej powieki. wpisałam w necie i w grafice znalazłam zdjęcia oczek, które są podobne do oczek Roxy. jednak nie w tak zaawansowanym stadium choroby.

czy ktoś się zmagał z tą dolegliwością?
_________________
Galeria http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9216
Videoteka http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9206

 
 
orlosia 
35 kg. Słodyczy



Mój labrador: Ruben
Pies urodził się:
6.02.2009r.

Wiek: 33
Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 2673
Skąd: Sulechów
Wysłany: 02-04-2013, 21:16   

Ska, nie wiem do jakiego tematu miałabym się podpiąć, ale my mielismy podobny problem z oczkami miał narośl na powiecie (nazwa od jakiegoś nazwiska została wzięta ale zapomniałam), trzeba było usunąć i całkiem możliwe że będzie odrastać na nowo
_________________
Kopnięty Pies Nie Wyje Tak, Jak Jego Serce.
www.photoblog.pl/anszua
 
 
 
m92 
meg


Mój labrador: Bruno
Pies urodził się:
07.03.2013

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 80
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-06-2013, 18:16   

Powiedźcie mi czy takie oczka są normalne czy mam isc z tym do weta?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź