Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką hodowlę wybrać?
Autor Wiadomość
KatarzynaB-B 


Dołączyła: 09 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Bielsko
Wysłany: 09-10-2012, 21:16   

szalej napisał/a:
KatarzynaB-B, Ostaś nie odnosił się do twojej wypowiedzi!
Pewnie, że masz prawo do swojej opini - w moim mniemaniu dziwne jest to, że nie zostaliście poinformowani o tym, że pies jest wnętrem. Wydaje mi się, że w takim wieku powinno być już to widoczne - zapisane w przeglądzie miotu, czy informowaliście hodowce, że chciecie psa na wystawy, albo na kolanka?
Nie zgodziłabym się, że hodowla nie ma żadnej opinii, wysłałam ci temat dwóch psów z tej hodowli, które sobie ją raczej chwalą - właściciele psa kupili drugiego po tej samej suce z tej hodowli, więc raczej mieli do nich zaufanie.
Gdzie twoja opinia o hodowli została skasowana?
favore.pl,
 
 
Optimus Canis 


Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd: Sędziszów
Wysłany: 09-10-2012, 22:16   

KatarzynaB-B napisał/a:
Tsunami napisał/a:
KatarzynaB-B, Ostaś miał na myśli wcześniejszy post Weroniki, nie Twój (tak mi się wydaje :-P )
Co do wnętrostwa - jeżeli w wieku 7 tygodni szczenię nie miało dwóch jąder w worku mosznowym i hodowca Was o tym nie poinformował, to radzę przestudiować umowę jaką podpisaliście, bo jest to zatajenie dosyć istotnej sprawy.
Pisze w niej, że jeśli pojawi się wnętrostwo to zwróci po kastracji 1/3 kasy... i co mi z tych pieniędzy :( Kto by przypuszczał,że po takich championach i interchampionach będę mieć psiaka kastrata :( Szkoda mi go, jest taki kochany.


to że szczenie jest po utytułowanych rodzicach w żadne sposób nie gwarantuje że maluch będzie bez wad! jednak jeżeli w momencie odebrania szczeniaczka z hodowli nie ma dwóch jąderek to powinien być sprzedany jako piesek na tzn. kanapę (w/g mnie za 1/2 ceny)
Ja przy wyborze reproduktorów dla moich dziewczynek na tytuł patrzę w ostateczności, dla mnie literki przed imieniem psa to żaden wyznacznik ;)
_________________
Dominika Pieczonka
Optimus Canis Retriever Kennel
www.optimus-canis.pl
 
 
Ostaś 



Mój labrador: Harry (Wilcze Ługi)
Pies urodził się:
11.11.2005

Wiek: 34
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 245
Skąd: Wołomin
Wysłany: 10-10-2012, 06:03   

Moja wypowiedź nie dotyczyła KatarzynaB-B, ani Weronika_S, tylko wpisu na stronie Górskiej Fantazji i ogólnie internetu.
Poprzedziłem swoją wypowiedź nickiem "Weronika_S", bo chciałem żeby było widać że dotyczy on właśnie tego tematu.
 
 
Krystyna 


Mój labrador: HODOWLA LEMINISCATUS
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 323
Skąd: Grębynice k/Krakowa
Wysłany: 10-10-2012, 08:30   

Wnetry rodza sie czasami w kazdej hodowli. Hodowca sprzedaje takie szczenie za pol ceny INFORMUJAC wlascicieli dlaczego cena jest nizsza i z czym sie wiaze posiadanie psa wnetra.

Ilosc championatow rodzicow nie gwarantuje ani zdrowia psa, ani jego pieknego wygladu ani dobrych warunkow bytowych psow w hodowli czy ich odpowiedniej socjalizacji.
Powinni o tym pamietac wszyscy kupujacy szczeniaczka.

Chcemy psa zdrowego, sprawdzajmy badania rodzicow, chcemy psa pieknego ogladajmy jego rodzicow (nie tylko ich championaty), prosmy dobrego hodowce o pomoc w wyborze bo nie wszystkie szczeniaki w miocie sa jednakowo piekne, chcemy psa, ktory zyl w dobrych warunkach i byl odpowiednio socjalizowany jedzmy przed zakupem do hodowli, zobaczmy w jakich warunkach odchowywane sa szczeniaki.
To takie rady dla wszystkich ktore pomoga uniknac rozczarowan.
_________________
www.labradory.pl
 
 
jo-an 



Mój labrador: OWEN Anpi Buffyland, ABABU Anpi Buffyland
Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-10-2012, 23:15   

KatarzynaB-B napisał/a:
Hej jestem tu nowa
Hej, a mnie "przerzuciło" tutaj z innego forum i może się wypowiem, jako posiadaczka psów ze wzmiankowanym przydomkiem.

Cytat:
mimo, że labradorka mam już 11 miesięcy. Mam labradora z hodowli w Liszkach koło Krakowa ANPI BUFFYLAND i nie polecam jej.
Każdy ma prawo do własnego zdania, to przywilej wolności słowa i demokracji :)

Cytat:
Mam psa bez jądra ( wnętra) i nie mogę go wystawiać pomimo, że jest po rodzicach multichampionach : ADELA ANPI BUFFYLAND I SIMANDEM SILVERSMITCH AT ROCHEBY. Muszę go kastrować :(
Zdaje mi się, że w przeglądzie tegoż miotu była wzmianka o niezstąpieniu jednego jądra i podpisując umowę raczej wiedziałaś o wadzie psa, dlatego cena była troszkę chyba inna
Cytat:
jak go kupiliśmy ( 2tys)
od cytowanej - ale to najlepiej wiedzą strony umowy.
Jeśli kupujący oświadcza, że chce pieska "na kolanka" i godzi się na wady, które eliminują psa z wystaw czy hodowli, to nie może mieć później pretensji, że te wady wystąpiły i pieska nie można wystawiać.

Cytat:
Pies był trzymany w ciemnej przybudówce na słomie .... bał się odgłosów tv czy radia... dodatkowo nie wie skąd dobiega głos więc eliminuje go jako myśliwego,

cóż, trudno mi w to uwierzyć, bo szczeniaki w tej hodowli przechodzą "szkołę socjalizacji" -np. umieszczane są w tym celu w ogródku przy przelotówce (tiry i inne samochody) aby przyzwyczaiły się do odgłosów.
A "myśliwym" to on raczej nie zostanie:), a i psem myśliwskim/konkursowym, także z uwagi na brak jądra - ale to "załatwia się" przy kupnie psa.

Cytat:
ma zapalenie młodzieńcze kości, które minie po ok 2 latach ale jest na lekach non stop.
zdarza się, ale teoria z czasookresem przedziwaczna.

Cytat:
Dodatkowo dodam, że po zabraniu go z hodowli po 5 dniach miał rozwolnienie z krwią przez ok miesiąc i walczyliśmy o jego życie.
Znaczy, że z hodowli wyszedł zdrowy, nie czekał specjalnie 5 dni aby dostać biegunki. Może coś nie tak z kwarantanną?

Cytat:
Najlepsze, że ostatnio czytam a te 2 psy są nadal kojarzone. Ciekawe czy rodzą się wnętry także.
Toż to można sprawdzić, zadzwonić do hodowli jednej, drugiej. Zapytać hodowczynię czy właścicielkę reproduktora, poprosić o przeglądy miotów etc.

Cytat:
Wogóle czasem zastanawiam się czy to syn tych championów bo ma tzw siodło na grzbiecie, falującą sierść, dłuższy ogon... Ale i tak go kochamy i traktujemy jak członka rodziny. Jest nasz, mimo, że z hodowli buffyland.
Po co się zastanawiać? Medycyna i weterynaria poszły tak do przodu, że w każdej chwili można wykonać badanie DNA.

Oczywiście, że większość (włącznie z autorką tematu) uzna moją wypowiedź za mało obiektywną. Macie pełne prawo. Jest to odpowiedź skrajnie subiektywna w opinii na temat hodowli. Niestety, nie wierzę w poruszane kwestie. Warto zapytać czy Katarzyna kontaktowała się z hodowczynią i opowiedziała o swoich wątpliwościach i problemach, zanim wylała pomyje na hodowlę?
_________________
Zapraszamy na:
http://blackmark.pl
 
 
donia457 



Mój labrador: (husky)RONA
13.01.1999-28.11.2008[*]

Mój labrador: Reda
Suczka urodziła się:
03,12,2010

Mój labrador: Bonnie
Suczka urodziła się:
10.04.2014

Wiek: 45
Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 5265
Skąd: warszawa
Wysłany: 11-10-2012, 00:05   

KatarzynaB-B napisał/a:
Mam psa bez jądra ( wnętra) i nie mogę go wystawiać pomimo, że jest po rodzicach multichampionach : ADELA ANPI BUFFYLAND I SIMANDEM SILVERSMITCH AT ROCHEBY. Muszę go kastrować

takie szczenieta sie zdarzaja,nie jest to wina hodowcy ani psow ,ktore posiada hodowla u innych ras tez sie zdarzają.Hodowca powinien poinformowac,o wadzie psa jaka pies bedzie posiadal i nigdy bym nie dala za takiego psa 2 tys zł.Takie pieski mozna kupic za polowe ceny,
co do biegunki -jezeli wystapila po 5 dniach to z waszej winy.a nie hodowli
,trzeba sie wypytywac dokładnie hodowcy,i czytac dokladnie umowy kupna-sprzedazy
_________________
zapraszamy do galerii Redy:)
http://forum.labradory.or...p=412938#412938
 
 
 
Rinuś 



Mój labrador: Brutus
Pies urodził się:
01.04.2005

Mój labrador: Salma
Suczka urodziła się:
04.02.2012

Mój labrador: Brutus
Pies urodził się:
01.04.2005

Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 556
Skąd: Toruń
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 11-10-2012, 09:41   

A ja bym chętnie zobaczyła tą umowę i co tam w niej jest zawarte ;]
_________________
www.labradorretriever.com.pl
 
 
 
Aggie:) 



Mój labrador: Bala
Suczka urodziła się:
26.01.2013

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 118
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 12-10-2012, 16:03   

Hej wszystkim!

Moja decyzja ostatecznie padła na hodowlę Sodalis, która wprawdzie jest daleko mnie, ale jakoś damy sobie radę. Na razie jestem w kontakcie z panią z hodowli, ma mi da znać co do cieczki, krycia itp, sunię będę odbierać na wiosnę.

Pozdrawiam :)
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 12-10-2012, 16:16   

Aggie:), dobry wybor - sodaliski to fajne psiaki :)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Ostaś 



Mój labrador: Harry (Wilcze Ługi)
Pies urodził się:
11.11.2005

Wiek: 34
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 245
Skąd: Wołomin
Wysłany: 12-10-2012, 19:23   

Aggie:), super - gud czojs :)
 
 
szalej 



Dołączyła: 10 Paź 2010
Posty: 2531
Skąd: brak
Wysłany: 12-10-2012, 21:11   

Aggie:), bardzo dobry wybor :)
 
 
donia457 



Mój labrador: (husky)RONA
13.01.1999-28.11.2008[*]

Mój labrador: Reda
Suczka urodziła się:
03,12,2010

Mój labrador: Bonnie
Suczka urodziła się:
10.04.2014

Wiek: 45
Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 5265
Skąd: warszawa
Wysłany: 13-10-2012, 09:44   

Aggie:), super,gratuluje wyboru :)
_________________
zapraszamy do galerii Redy:)
http://forum.labradory.or...p=412938#412938
 
 
 
Dokite 
Dokite



Mój labrador: ZARGO (Zagros Bella Mare)
Pies urodził się:
20.06.2011r.

Dołączyła: 07 Wrz 2011
Posty: 3241
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13-10-2012, 21:01   

Aggie:), uwielbiam psiaki z jej hodowli.
_________________

 
 
bunia69 



Wiek: 54
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 1344
Skąd: Wa-wa wesoła
Wysłany: 14-10-2012, 09:04   

Fajne pieski są w hodowli z której jest Reda(donia457)
nawet teraz był miot
no i jest hodowla u ppauli2 :lookdown:
ja teraz jak bym kupowała szczenię to u nich :)
_________________

 
 
donia457 



Mój labrador: (husky)RONA
13.01.1999-28.11.2008[*]

Mój labrador: Reda
Suczka urodziła się:
03,12,2010

Mój labrador: Bonnie
Suczka urodziła się:
10.04.2014

Wiek: 45
Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 5265
Skąd: warszawa
Wysłany: 14-10-2012, 18:53   

bunia69 napisał/a:
Fajne pieski są w hodowli z której jest Reda(donia457)

dzieki :)
bunia69 napisał/a:
ja teraz jak bym kupowała szczenię to u nich

hehe to mam juz klienta :D
_________________
zapraszamy do galerii Redy:)
http://forum.labradory.or...p=412938#412938
 
 
 
szalej 



Dołączyła: 10 Paź 2010
Posty: 2531
Skąd: brak
Wysłany: 14-10-2012, 19:08   

bunia69, a ode mnie nie kupisz? jak od wszystkich to od wszystkich :D
 
 
donia457 



Mój labrador: (husky)RONA
13.01.1999-28.11.2008[*]

Mój labrador: Reda
Suczka urodziła się:
03,12,2010

Mój labrador: Bonnie
Suczka urodziła się:
10.04.2014

Wiek: 45
Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 5265
Skąd: warszawa
Wysłany: 14-10-2012, 19:15   

szalej napisał/a:
bunia69, a ode mnie nie kupisz? jak od wszystkich to od wszystkich

:D :D
_________________
zapraszamy do galerii Redy:)
http://forum.labradory.or...p=412938#412938
 
 
 
anulka22
[Usunięty]

Wysłany: 14-10-2012, 19:29   

Ostaś napisał/a:
Aggie:), ze strony wynika że psy mają zrobione badania tylko na dysplazję - a to trochę za mało



Witam,
jestem posiadaczką psa z tej hodowli i jestem pod wrażeniem jego charakteru i wyglądu.Pies piękny,mocnej budowy,umaszczenie gorzka czekolada,duży.Za niedługo planuję wybrać się z nim na wystawę.
Ogólnie mogę ze szczerego serca polecic hodowlę xxx.Suczki,które hodowca hoduje na prawdę są zadbane i związane ze swoim właścicielem,co w wielu hodowlach jest rzadkością.Cieszę się,że wybrałam akurat tą hodowlę,bo gdy sie do niej pojedzie od razu widać,że ludzie,którzy zajmują się tymi zwierzetami robią to ze szczerego serca,jako hobby,a nie w celach zysku
Od właściciela hodowli dostałam wiele niezbędnych wskazówek na temat wystaw,żywienia,wychowywania swojego nowego domownika.
Jeszcze raz ogromnie polecam!!!


pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony przez tenshii 14-10-2012, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bunia69 



Wiek: 54
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 1344
Skąd: Wa-wa wesoła
Wysłany: 14-10-2012, 19:32   

szalej napisał/a:
a ode mnie nie kupisz? jak od wszystkich to od wszystkich


to poczekam ale wiesz że jak co to
sunia i tylko czekoladka :-P
_________________

 
 
szalej 



Dołączyła: 10 Paź 2010
Posty: 2531
Skąd: brak
Wysłany: 14-10-2012, 19:34   

anulka22, a robiłaś już swojemu psu RTG na dysplazje bioder i łokci? albo PRA? Albo EIC? Albo na Miopatie?
Chodzi mi o to, że hodowla może mieć dobre intencje ( tzn hodowca) i kochać swoje psy, ale jednak zdrowie jest najważniejsze i badania to podstawa. Bo tak naprawde kupowanie psów z rodowodem ma gwarantować, że te psy będą mniej chorować na choroby genetyczne, ale jeśli rodzice sa nie zbadani, to potem mogą wyjść chore szczeniaki....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź