Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmy: BUTCHER'S
Autor Wiadomość
alisia
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2012, 20:49   Karmy: BUTCHER'S

Witam,
mam pytanie czy ktoś karmi tą karmą, jakie są o niej opinie ? Tak jak patrze po karmach to bardzo często dołączają puszkę Butcher's i zastanawiam się czy i ile jest ta karma warta ?
Skład ma podobny do Arion premium, wzbogacony wit A i D .
Ostatnio zmieniony przez tenshii 05-02-2013, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
frania i franek 
paula i michał



Mój labrador: Pedro
Pies urodził się:
24.09.2010

Pies urodził się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 206
Skąd: Głogów
Wysłany: 03-01-2013, 11:42   

No właśnie ja tez zastanawiam się nad tą karma? z wołowina w sumie skład nie jest chyba taki zły Mojemu ćmokowi przestał smakować bosch i muszę coś innego znaleźć. Czy miał ktoś kiedyś z tą karmą doczynienia co sądzicie o niej??
_________________


Galeria Pedruńcia - Wariatuńcia
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=4981
 
 
 
Nikaaa 
Nika i Chudolab :)



Mój labrador: Jesse (My Ebony Myst)
Suczka urodziła się:
08.09.2011

Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 5659
Skąd: UK/Kraków
Wysłany: 03-01-2013, 12:44   

alisia, u mnie w UK Butcher'sa sprzedają w marketach zaraz obok Pedigree i Chappi więc jakoś nie jestem do niej przekonana. Do tego:
Cytat:
Składniki
Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min 30% wołowiny), oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa (min. 4% w zielonej i pomarańczowej granulce), roślinne ekstrakty białkowe, drożdże, minerały, różne cukry. Zawiera 5% świeżego mięsa w czerwonej granulce.

Co oznacza mniej więcej tyle, że skoro mięsa jest 30% to zbóż ze 35% albo i nawet więcej, bo jeśli wymienione są na 1 miejscu to jest ich najwięcej. Więc jak dla mnie ta karma odpada ;) Białko roślinne jest ciężej strawne dla psa od białka zwierzęcego i może obciążać nerki. Pozatym dawkowanie też jest duże bo dla 30kg psa wychodzi ponad 400gr (dla prownania na Acanie wychodzi niecałe 350)
_________________

 
 
 
Maleńka 
Agata



Mój labrador: Luki
Pies urodził się:
10.06.2011

Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 2195
Skąd: Ostrowiec Św./Piła
Wysłany: 03-01-2013, 12:46   

Nikaaa napisał/a:
alisia, u mnie w UK Butcher'sa sprzedają w marketach zaraz obok Pedigree i Chappi więc jakoś nie jestem do niej przekonana. Do tego


Tak, widzialam ja w Tesco i chyba w Lidlu :)
_________________

 
 
Nikaaa 
Nika i Chudolab :)



Mój labrador: Jesse (My Ebony Myst)
Suczka urodziła się:
08.09.2011

Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 5659
Skąd: UK/Kraków
Wysłany: 03-01-2013, 12:46   

Cytat:
Zawiera 5% świeżego mięsa w czerwonej granulce.

Co oznacza jakies 1,5-2% w rzeczywistości, bo świeże mieso po odparowanoiu wody kurczy się conajmniej o połowę, więc to żaden hit :P
_________________

 
 
 
Maleńka 
Agata



Mój labrador: Luki
Pies urodził się:
10.06.2011

Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 2195
Skąd: Ostrowiec Św./Piła
Wysłany: 03-01-2013, 12:47   

frania i franek napisał/a:
przestał smakować bosch i muszę coś innego znaleźć. Czy miał ktoś kiedyś z tą karmą doczynienia co sądzicie o niej??


Nie widze sensu zmiany dobrej karmy na karketową :D tyle karm jest, poczytaj na forum albo poczytaj co dziewczyny robia gdy ich lab zaczya wyvbrzydzac, zmiana karmy co chwile jest nie dobra dla psa.
_________________

 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Pomogła: 5 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 03-01-2013, 12:58   

Nikaaa napisał/a:
Co oznacza mniej więcej tyle, że skoro mięsa jest 30% to zbóż ze 35%


Nie to nie tak.

W tej karmie skład jak pisałaś
Nikaaa napisał/a:
Składniki
Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min 30% wołowiny), oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa (min. 4% w zielonej i pomarańczowej granulce), roślinne ekstrakty białkowe, drożdże, minerały, różne cukry. Zawiera 5% świeżego mięsa w czerwonej granulce.



Co nie znaczy, że mięsa jest tam 30 %.

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego mogą stanowić tam np 10 % karmy z czego 30 % tego to wołowina.
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
Nikaaa 
Nika i Chudolab :)



Mój labrador: Jesse (My Ebony Myst)
Suczka urodziła się:
08.09.2011

Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 5659
Skąd: UK/Kraków
Wysłany: 03-01-2013, 13:01   

AnIeLa napisał/a:
Co nie znaczy, że mięsa jest tam 30 %.

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego mogą stanowić tam np 10 % karmy z czego 30 % tego to wołowina.
Fakt, masz rację ;) Niedopatrzyłam tego. Tym bardziej świadczy to na niekorzyść tej karmy.
_________________

 
 
 
frania i franek 
paula i michał



Mój labrador: Pedro
Pies urodził się:
24.09.2010

Pies urodził się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 206
Skąd: Głogów
Wysłany: 04-01-2013, 09:30   

Maleńka, uwierz że czytałam i to nie raz, zresztą na forum jestem od kiedy Pedro skończył chyba 2 miesiące. Niestety mój psinek jest baaardzo wymagający. Zaczynaliśmy os Royal'a ale dostał po nim uczulenia tzn drapał się miał łupież i łzawiły mu oczy, potem była chyba acana i po niej były luźnie qupki, trafiliśmy na ariona z jagnięcina i było super extra wróciło wszystko do normy tylko po jakimś czasie przestała mu ta karma smakować i strasznie leciała mu sierść. Znajoma i w sumie na forum też dowiedzieliśmy się o boschu i to był strzał w 10 chyba od roku jest na boschu tylko nie wiem coś zaczął sadzić straszne bąki i nie je jej już tak chętnie. Aha karmy które mu kupuję są z jagnięcina bo ma uczulenie na kuraka. Zastanawiałam się tez nad boschem z rybą ale boję się że nie będzie jadł.

[ Dodano: 04-01-2013, 09:32 ]
aha oczywiście każda karma jest dosmaczana bo inaczej menda nie zje więc albo twarożek albo jogurcik albo puszka właśnie butschera
_________________


Galeria Pedruńcia - Wariatuńcia
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=4981
 
 
 
Nikaaa 
Nika i Chudolab :)



Mój labrador: Jesse (My Ebony Myst)
Suczka urodziła się:
08.09.2011

Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 5659
Skąd: UK/Kraków
Wysłany: 04-01-2013, 10:28   

frania i franek napisał/a:
aha oczywiście każda karma jest dosmaczana bo inaczej menda nie zje więc albo twarożek albo jogurcik albo puszka właśnie butschera
I to jest błąd, błąd, błąd. Nie dziwie się, że nie chce jeść karmy. Żadnej nie będzie chciał chociaż byś mu kupiła najlepszą i najdroższą karmę świata. Skończ z dosmaczaniem i zostań na karmie, którą mu służy. To jest tylko pies. Nie zagłodzi się. A bąki mogą być po jogurtach i twarogach, bo dorosły pies ma trudności z trawieniem laktozy i może po tym dostawać biegunki.
Z czasem jogurciki i puszeczki sie znudzą, będziesz musiała mu wymysleć coś lepszego ;]
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź