Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ząbki - mleczne, stałe
Autor Wiadomość
Ska 



Mój labrador: Roxy
Suczka urodziła się:
24.12.2012

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-05-2013, 10:44   

chwalimy się - od kilku dni Roxy ma już wszystkie ząbki stałe :) mleczaki igiełki ku mojej radości wyleciały ;D kilka zgubiła podczas naszych zabaw, kilka wypadło same.
mała skończyła 5 miesięcy. chyba wszystko jest ok? nic nie za wcześnie?
_________________
Galeria http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9216
Videoteka http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9206

 
 
Pablo 



Mój labrador: Birma
Suczka urodziła się:
07.09.2012

Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 114
Skąd: Goleniów
Wysłany: 05-06-2013, 21:35   

Nic nie za wcześnie, zdecydowanie.
 
 
nayla13 


Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
07.03.2013

Wiek: 33
Dołączyła: 15 Maj 2013
Posty: 123
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 27-06-2013, 11:43   

Mam pytanie, Luna ma teraz prawie 15 tygodni, wczoraj wyleciało jej naraz (!) 7 zębów, 5 u góry i 2 na dole, ale w ich miejscu nie widać jeszcze stałych ząbków.

Czy to nie jest za wcześnie? No i czy nie za dużo naraz tych zębów? Jak tak dalej pójdzie to za 2-3 dni będę jej musiała karmę miksować :-P
_________________
Galeria Luny: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9638
 
 
kamisiaczek1991 
:)



Mój labrador: Nero
Pies urodził się:
26 styczeń 2013

Wiek: 32
Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 91
Skąd: Częstochowa
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-06-2013, 10:54   

łoo dość szybko i nie za dużo na raz ??
Ja chyba się nie znam, pisze tu bo mój ma podwójne kły a usłyszałam wczoraj od znajomej że Ona gdy jej psiak był w podobnej sytuacji rwała mu je na siłe... te jego nie drgną ( tylko sprawdzałam) to coś złego ??
Jeszcze ma dwa z tyłu (ruszają się jak zawiasy) tylko czekam aż polecą ;D a te kły... igiełki jeszcze cholerka. Mogły by wypaść :|

Przestudiowałam cały temat i już wiem ;D mam odpowiedz...
poczekam sobie jeszcze ^^
_________________
Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.
 
 
Aleksandra 
Beata



Mój labrador: Neilla
Suczka urodziła się:
26.03.2013

Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2013
Posty: 289
Skąd: okolice WaWa
Wysłany: 29-06-2013, 19:26   

nayla13, o kurka tyle na raz :-o w tym tygodniu byłam u wet na szczepieniu z Nelką powiedziała, że niedługo też jej będą wypadać ale tyle na raz, szok. To jak ona je :confused:
_________________
Zapraszamy do galerii Neilli http://forum.labradory.or...ighlight=neilla

 
 
nayla13 


Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
07.03.2013

Wiek: 33
Dołączyła: 15 Maj 2013
Posty: 123
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 30-06-2013, 12:26   

Aleksandra ona nie gryzie tylko połyka karmę, więc z tym nie ma problemu, ale jak juz na przykład gryzie marchew to widzę, że jej ciężko i chyba dziąsła ją bolą :( Z tyłu rosna już siódemki, więc strasznie gryzie wszystko co popadnie. Biedna, no, ale nie mogę nic na to poradzić. Szczęście, że na razie na tych 7 się zatrzymało i na razie nic więcej nie wypada. Szczerbol mój kochany ;*
_________________
Galeria Luny: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9638
 
 
PeKa 



Mój labrador: Roxi
Suczka urodziła się:
06.03.2012

Wiek: 37
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-07-2013, 08:51   

Nie znalazłem konkretnego tematu, więc podłączę sie tutaj. Co dajecie swoim psiakom na smrodek z pychola? Po przesiadce na BRITa zaczeło małej jechać :beated:
_________________
Nie używam polskich znaków.
PitaPata Dog tickers
 
 
kamisiaczek1991 
:)



Mój labrador: Nero
Pies urodził się:
26 styczeń 2013

Wiek: 32
Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 91
Skąd: Częstochowa
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-07-2013, 09:00   

Mojemu Nero przez chwile jechało ;D jak gubi teraz te zęby... no czułam go już jak leżał pod stołem. W zoologicznym kupiłam takie małe szczoteczki do gryzienia...myślałam że to kolejny szit ale dało rade. Niektóre osoby myją ząbki swoim pociechom... ja myślałam tylko o jednym takim zabiegu zaraz po tym jak już młody zaopatrzy się we wszystkie zęby stałe.
No i te kostki myjące, denta stik czy jakoś tak ^^
jakby nie patrzeć jedzenie między zębami nie pachnie kwiatami...
_________________
Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-07-2013, 16:04   

Wpadło mi w oko:
Psy mają 42 zęby i co najmniej tyle powodów, dla których warto zaglądać im w pyski.
Ola Długołęcka, Kobieta.gazeta.pl: Dlaczego mamy się przejmować uzębieniem naszych psów i kotów, skoro wielu Polaków nie stać na to, żeby wybrać się do lekarza z własnym?

Doktor nauk weterynaryjnych i lekarz weterynarii Michał Ceregrzyn: Żeby zapobiegać chorobom dziąseł i zębów nie trzeba mieć ogromnych nakładów finansowych. Wizyta u weterynaryjnego stomatologa jest tańsza niż u ludzkiego. Wiadomo, że finanse są ważne, ale nie możemy lekceważyć realnego problemu.

Jak zwierzęta radzą sobie w naturze z chorymi zębami?

- Nie radzą sobie, umierają. Uraz taki jak złamanie zęba czy ropień około zębowy u wilka to dla niego wyrok śmierci, nie jest już w stanie zdobyć pokarmu.

Zwierzęta domowe żyją dłużej i trzeba o nie bardziej dbać. Mogą szukać pomocy u weterynarza, ale to świadomy i zaangażowany (także w profilaktykę) właściciel jest kluczowy. Niestety zdarza się, że sami lekarze weterynarii nie zwracają wystarczającej uwagi na zęby i dziąsła. A badania wskazują, że 80 procent zwierząt jest chorych lub wymaga konsultacji stomatologicznej. Szkodzi niewiedza, ale też pokutujące błędnych przekonania dotyczących zdrowia i leczenia naszych pupili.

Jakich?

- Na przykład, że zwierzęcia nie należy znieczulać, bo może się już nie obudzić, podczas gdy do czyszczenia zębów i innych zabiegów dentystycznych należy z reguły zwierzęciu podać znieczulenie ogólne. Właściciele omijają więc stomatologa w obawie przed narkozą.

Czy psom i kotom wstawia się plomby czy implanty?

- Stomatologia weterynaryjna oferuje takie same zabiegi jak ta przeznaczona dla ludzi. Plomby, ekstrakcje, implanty, aparaty ortodontyczne. Oczywiście robi się to w niewielkiej części przypadków. Najczęściej zajmujemy się chorobami przyzębia, czyli tymi związanymi z kamieniem, z zapaleniem dziąseł. Z uszkodzeniem więzadeł zębowych, które powodują, że zęby się luzują i wypadają. W jamie ustnej może się pojawić stan zapalny i ropnie, a bakterie, które znajdują się w pysku mogą zaatakować narządy wewnętrzne np. serce czy nerki.

To musi bardzo boleć!

- Kiedy pokazuję właścicielom, co ich zwierzak ma w pysku i co przeżywa, są przerażeni. Gdyby oni mieli takie problemy, już dawno trafiliby do dentysty, wręcz wyrywając go telefonem z łóżka w środku nocy.

Co więc powinniśmy robić, żeby nie doprowadzić do takiego stanu?

- Kontrolować, czyli zaglądać w pysk. I to głęboko, bo pies ma 42 zęby. Z przodu często jest dobrze, ale wystarczy zajrzeć głębiej i tam już nie jest różowo: stany zapalne, dziury w dziąsłach, leje się ropa.

Powinniśmy raz na pół roku chodzić do lekarza weterynarii i poprosić go, żeby zrobił bardzo dokładny przegląd pyska. Zęby oczyszcza się z kamienia w zależności od konkretnego przypadku, choć co najmniej raz na dwa lata każdemu by się przydało.

Każdy lekarz weterynarii zna się na zębach?

- Każdy powinien potrafić ocenić, czy jest dobrze, czy już źle. I każdy potrafi w razie potrzeby usunąć kamień, chore zęby i doradzić odpowiednią profilaktykę.

Co jeszcze powinniśmy robić?

- Odpowiednio żywić zwierzęta, w przypadku psów dwa razy dziennie. Nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, w której jedzenie stoi w miskach i zwierzę ma do niego dostęp non-stop.

Powinniśmy raz dziennie, najlepiej wieczorem dawać przekąski stomatologiczne czy gryzaki, które oczyszczają zęby: z jednej strony mechanicznie, z drugiej często zawierają składniki, które hamują odbudowywanie kamienia nawet o 80 procent. No i szczotkować zęby - od młodości. Są specjalne szczotki i specjalne pasty dla zwierząt.

Co robić z kotami?

- Dokładnie to samo: szczotkować, odpowiednio żywić, dawać gryzaki. Koty mają dodatkowo kilka swoich własnych, bardzo bolesnych schorzeń, które trzeba leczyć.

Niektóre chorują na rodzaj alergii na płytkę bakteryjną i takim trzeba niestety usuwać wszystkie zęby. Bezzębne koty funkcjonują później dobrze, łykają granulki, jedzą mokrą karmę, którą rozdrabniają dziąsłami.

Na jakie objawy powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

- Przede wszystkim brzydki zapach z jamy ustnej.

Przecież ogólnie przyjęte jest, że psom i kotom śmierdzi z pysków...

- To jeden z mitów. Ani kotu, ani psu nie powinno śmierdzieć z pyska. Zapach powinien być łagodny, oczywiście specyficzny, ale nie śmierdzący zgnilizną czy rozkładem. Kiedy zaczyna brzydko pachnieć, to znaczy, że coś złego się dzieje i zwierzak powinien trafić do lekarza.

Uwagę powinien zwrócić obrzęk, zaczerwienienie, krwawienie z dziąseł. Widoczny żółto-brązowy kamień nazębny przy dziąśle. Zdarza mi się leczyć zwierzęta, które mają dziąsła w tak tragicznym stanie, że zęby trzymają się tylko na brudzie i można je wyjąc z pyska palcami. Po leczeniu właściciele często przychodzą i cieszą się, że ich pies odmłodniał o 10 lat, jest wesoły, szczeka, chce się bawić. Skoro go przestało boleć, to dość jasne, że się cieszy. Proszę pamiętać, że naprawdę niewielkim wysiłkiem, systematycznością i świadomością możemy sprawić, że nasze zwierzę będzie zdrowsze i zostanie z nami dłużej.

Mówił pan o aparatach ortodontycznych dla psów. To już chyba przesada?

- Dlaczego? Jeśli są zalecenia, pies ma zgryz urazowy, kły lub siekacze wbijają się w podniebienie, albo zęby trą o siebie i powodują otwarcie miazgi, to trzeba je skorygować. Możemy ząb usunąć albo założyć aparat i przesunąć mechanicznie. Zęby prostuje się często u psów wystawowych, w końcu to ich wizytówka.

Implanty z drugiej strony zakłada się zwierzętom pracującym, którym zęby sa niezbędne - np. psom, które na co dzień zajmują się tropieniem złoczyńców. Znam przypadek wstawienia srebrnego kła owczarkowi niemieckiemu.

Ile trwa takie leczenie?

- Kilka miesięcy, bo psy żyją szybciej niż ludzie. No i tu jest dopiero istotne jest zaangażowanie właściciela w czyszczenie i kontrolowanie pupila.

Czy są rasy, które mają wyjątkowe problemy z zębami?

- Tak, małe rasy (np. tak popularne u nas yorkshire terriery), ponieważ mają one nieproporcjonalnie duże zęby. Gdy otworzymy pysk owczarka niemieckiego, zobaczymy duże zęby, ale między nimi będzie przestrzeń, na prawidłowe ułożenie zgryzu. U mniejszych ras zęby są ściśnięte, krzywe, nakładają się na siebie. Osadza się na nich łatwiej kamień, ślina nie dociera między zęby i niestety problem gotowy.

zy zwierzęta pokazują, że coś je boli, że cierpią?

- Nie. Pies jest zwierzęciem stadnym i nawet, jak coś mu dolega, to on tego po sobie nie pokaże, żeby nie zostać przez stado wykluczonym. Poza tym choroba narasta miesiącami. Psy akceptują sytuację, a ponieważ nie mają tak długiej pamięci jak ludzie, zapominają, że wcześniej bolało je mniej.

Skowyt przy dotyku to znak, że boli strasznie?

- Tak, to sygnał, że jest dramat. Że trzeba jechać na sygnale do weterynarza.

Koty też są takie oszczędne w pokazywaniu cierpienia?

- Tak, ale to dlatego, że koty w ogóle mniej się z ludźmi komunikują. W sytuacji, kiedy kota boli pyszczek można zauważyć ślinienie, niechęć do jedzenia, gryzienie jedną stroną. Jeśli właściciel jest uważny, to zauważy, że coś jest nie tak. Zachęcam do przyglądania się swoim zwierzakom, można im w ten sposób oszczędzić sporo cierpienia.

Źródło:
http://kobieta.gazeta.pl/...rdzi_.html?as=2
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
edyta9119 



Mój labrador: Dexter
Pies urodził się:
8 luty 2013

Wiek: 32
Dołączyła: 27 Lut 2013
Posty: 576
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 24-07-2013, 17:44   

Dzisiaj Dexterowi wypadł ostatni ząbek mleczny (kieł) nareszcie :D
_________________
Galeria Dextera : http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9360

zapraszamy :)

 
 
MagdaD 



Mój labrador: Jimi
Pies urodził się:
10.02.2013

Dołączyła: 03 Maj 2013
Posty: 122
Skąd: Warszawa/Bytom
Wysłany: 24-07-2013, 18:46   

U nas właśnie jeden kieł jeszcze został :P
 
 
marti_899 
Riko



Mój labrador: Riko
Pies urodził się:
07.04.2013

Pies urodził się:
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Cze 2013
Posty: 323
Skąd: Radzionków
Wysłany: 25-07-2013, 18:53   

Hejka :) powiem szczeze ze nie chce mi sie szukac po tych stronach czy takie pytanko juz bylo :) wiec wale prosto z mostu, mojemu rikiemu wypadly 2 zeby mleczne (ma 3 mies) i zauwazylam ze zaczelo mu z pyska nieladnie pachniec :P czy to ze wzgledu na to ze mu zeby wypadaja?? :)
_________________
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"

Galeria naszego łobuza : http://forum.labradory.or...03dedda9b946825

 
 
edyta9119 



Mój labrador: Dexter
Pies urodził się:
8 luty 2013

Wiek: 32
Dołączyła: 27 Lut 2013
Posty: 576
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 25-07-2013, 22:26   

marti_899, najprawdopodobniej tak :P współczucia bo momentami smrodek jest nieziemski :D
_________________
Galeria Dextera : http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9360

zapraszamy :)

 
 
marti_899 
Riko



Mój labrador: Riko
Pies urodził się:
07.04.2013

Pies urodził się:
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Cze 2013
Posty: 323
Skąd: Radzionków
Wysłany: 25-07-2013, 23:12   

edyta9119, hehe dzieki :-) tak wlasnie myslalam bo dopiero od niedawna mu brzydko pacjnie :-P a dzis zauwarzylam wlasnie ze mu pierwsze 2 zabki wypadly :-) hehe
_________________
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"

Galeria naszego łobuza : http://forum.labradory.or...03dedda9b946825

 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 25-07-2013, 23:28   

U nas juz koniec :haha: zabki jeszcze rosna, ale smrodek sie skonczyl, bo mleczki wypadly, wiec cierpliwosci :)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
marti_899 
Riko



Mój labrador: Riko
Pies urodził się:
07.04.2013

Pies urodził się:
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Cze 2013
Posty: 323
Skąd: Radzionków
Wysłany: 26-07-2013, 11:12   

mibec, aha no to dobrze wiedziec :) ze to tylko przez wypadanie :)
_________________
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"

Galeria naszego łobuza : http://forum.labradory.or...03dedda9b946825

 
 
Mistycom 



Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
30.03.2013

Pies urodził się:
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 1068
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-08-2013, 19:25   

Chcieliśmy się pochwalić, że Lunie zaczynają wypadać mleczaki. Stety/niestety hurtem. Na początek - we wtorek dokładnie - 4 przednie - dwie jedynki górne i dwie jedynki dolne. Jednego ząbka znalazłam ;D

Widzę że górne jej już rosną, bo paszczę od dołu łatwiej jej obejrzeć. Na dole nie wiem, ale zapewne też kiełkują stałe zębole :)

[ Dodano: 11-08-2013, 20:47 ]
Od wtorku Lunie wypadło już 7 zębów. Dzisiaj ten siódmy - szczęśliwie znaleziony :D

Co mnie zaskoczyło, że we wtorek wypadły jej 2 górne i 2 dolne a w piątek, te nowe górne już były na wierzchu :) Jak widać - psom szybko zęby rosną.
_________________
 
 
Siekiera 


Mój labrador: Blade
Pies urodził się:
30,04,2013

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 435
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-08-2013, 21:18   

Hej pytanie małemu wylleciały 4 ząbki dopiero wczoraj patrzę a on nie ma nie wiem kiedy wyleciały mały ma.4 miesiące wszystko.ok? I teraz tak miczc mhz karme przez ten czas j czy podawać coś jjeszcze proszę i podpowiedz

[ Dodano: 29-08-2013, 21:20 ]
Aha i nic mu nie będzie bo pewnie je zjada... A jak kla zje?
 
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-08-2013, 21:33   

Siekiera, to normalne - wymienia ząbki.
Jeśli jakiegoś połknie to też nic mu się nie stanie.

Jeśli będzie miał problemy z gryzieniem możesz moczyć karmę.
Jeśli będzie podgryzał jakieś rzeczy to mogą go po prostu swędzieć dziąsła - można mu wtedy mrozić lekko jakieś gumowe zabawki żeby mógł się lekko znieczulić gryząc je.

PS. Przykładaj się troszkę mocniej do pisania bo ledwo można zrozumieć co piszesz
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Siekiera 


Mój labrador: Blade
Pies urodził się:
30,04,2013

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 435
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-08-2013, 22:55   

Ok przepraszam... On i tak nie gryzie karmy tylko połyka w kilka sekund miskie hehe ale.od dziś mu mocze bo myślę.że.sucha będzie.go teraz boleć nie wiem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź