Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet do tabletu.
Autor Wiadomość
klaudia1234
[Usunięty]

Wysłany: 18-09-2013, 15:47   Internet do tabletu.

Mam zamiar kupić internet do mojego tabletu i mam problem z wybraniem ilości Gb.
Myślę o zakupie 10Gb, ale nie wiem czy wystarczy mi na przeglądanie stron, pisanie na forum itp.
Wiecie może ile pamięci zajmuje jeden post na forum?
Z góry dzięki za pomoc ;*
 
 
Almathea83 



Mój labrador: Moreno (Amor Sin Limite)
Pies urodził się:
08.09.2011

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 6299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-09-2013, 15:50   

klaudia1234, 10 GB to baaardzo dużo na przeglądanie stron internetowych :) jeśli chcesz też oglądać filmy/seriale to ta ilość może nie wystarczyć. Do zwykłego, przeciętnego korzystania z netu to moim zdaniem i 6 GB wystarczy- i to z zapasem :)

jeśli chcesz jednak kupić modem GSM (iPlus, Play itp) to od razu uprzedzam, żebyś uzbroiła się w cierpliwość, bo strony na takim internecie zwykle wolno się ładują :)
_________________


Galeria Moreno: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=6773 :-)
 
 
klaudia1234
[Usunięty]

Wysłany: 18-09-2013, 19:11   

Filmów oglądać nie będę :)
Chodzi mi raczej o przeglądanie stron i pisanie postów :-P
Tak mi się wydawało że 10GB to dużo jak na moje potrzeby.
Dzięki za odpowiedż. ;*
 
 
agata01510 



Mój labrador: RAMZES
Pies urodził się:
07.01.2009

Wiek: 40
Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 523
Skąd: Małopolska
Wysłany: 18-09-2013, 20:01   

Almathea83 napisał/a:
jeśli chcesz jednak kupić modem GSM (iPlus, Play itp) to od razu uprzedzam, żebyś uzbroiła się w cierpliwość, bo strony na takim internecie zwykle wolno się ładują


Zastanawiam się nad zakupem modemu do swojego tableta, bo póki co korzystam z wi - fi w swoim tablecie, ale najpierw muszę poszukać jaki modem działałby w moim tablecie, bo podobno nie każdy modem podejdzie do danego tabletu, takie opinie słyszałam, ale czy to prawda to nie wiem, bo znam się na tym tyle co nic :( , ale jeśli faktycznie przeglądanie stron z takim internetem jest wolne to chyba się zastanowię i wstrzymam na razie. A czy jest jakiś modem godny polecenia ??? Taki który działa w miarę ok ??? Miałabym jakiś punkt odniesienia w szukaniu czegoś dla siebie :)
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Galeria Ramzesa,zapraszamy:):):)!!!

http://forum.labradory.or...p=182162#182162
 
 
Almathea83 



Mój labrador: Moreno (Amor Sin Limite)
Pies urodził się:
08.09.2011

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 6299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-09-2013, 20:12   

agata01510, modem jak modem- generalnie im droższy tym lepszy. Ale dużo też daje sam "internet" od dostawcy, tam transfer nie jest jakoś zastraszająco szybki, niestety.. Ale lepszy taki net niż żaden, moja mamcia na wsi tak korzysta i żyje. Ma swój modem, nie ma umowy żadnej, kupuję jej Orange Free przez alledrogo 6,4 GB za jakieś 35 PLN i jej to starcza na 3-4 miechy :-P a korzysta z netu sporo :)
_________________


Galeria Moreno: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=6773 :-)
 
 
nikolajewna 



Mój labrador: Dragon
Pies urodził się:
14.10.2008

Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 1555
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-09-2013, 21:01   

klaudia1234, przy zakupie zwróć uwagę na naliczanie internetu tzn. czy jest naliczanie co 1KB czy co 100KB. To jest bardzo istotne. Bo np. jeśli jest naliczanie co 100KB to każdy Twój post, każde "enter" na GG czy na tego typu komunikatorach będzie Ci zabierało 100KB, mimo, że będzie "ważyło" np. 2-3KB. 10GB na przeglądanie stron, do tzw. codziennego użytku spokojnie styka. A jakie masz opcje do wyboru? O jakim operatorze myślałaś?

[ Dodano: 18-09-2013, 21:04 ]
Almathea83 napisał/a:
modem jak modem- generalnie im droższy tym lepszy

nie do końca. Może być tak, że kupi się modem który umożliwia prędkość 7Mbps, a dostawca daje tylko 2Mbps. Więc płaci się drożej za lepszy modem, a nie wykorzystuje się jego możliwości.
_________________
Galeria Dragona- zapraszam http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=8164
 
 
bietka1 



Mój labrador: Sara i Nero (nie lab)
Suczka urodziła się:
18.05.2006

Wiek: 61
Dołączyła: 21 Cze 2008
Posty: 806
Skąd: prawie Gdańsk
Wysłany: 18-09-2013, 22:55   

Cytat:
jeśli chcesz jednak kupić modem GSM (iPlus, Play itp) to od razu uprzedzam, żebyś uzbroiła się w cierpliwość, bo strony na takim internecie zwykle wolno się ładują

ja tam różnicy specjalnie nie widzę. Mam w domu internet z orange, więc głównie korzystam z wi-fi, ale kiedy orange nawala (niestety zdarza się to często), korzystam z modemu Play-a. Mam modem najzwyklejszy na świecie a spokojnie radzi sobie z filmami. Mniejszą szybkość raczej kojarzę z różnym zasięgiem. W domu jest ok, w pracy gorzej i wtedy rzeczywiście szybkość spada. Nie wiem jak teraz, ale kiedy ja podpisywałam umowę była możliwość sprawdzenia modemu przez kilka dni i w razie niesatysfakcjonującego wyniku można było odstąpić od umowy bez żadnych ceregieli.
 
 
agata01510 



Mój labrador: RAMZES
Pies urodził się:
07.01.2009

Wiek: 40
Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 523
Skąd: Małopolska
Wysłany: 19-09-2013, 10:14   

bietka1 napisał/a:
ja tam różnicy specjalnie nie widzę. Mam w domu internet z orange, więc głównie korzystam z wi-fi, ale kiedy orange nawala (niestety zdarza się to często), korzystam z modemu Play-a. Mam modem najzwyklejszy na świecie a spokojnie radzi sobie z filmami. Mniejszą szybkość raczej kojarzę z różnym zasięgiem. W domu jest ok, w pracy gorzej i wtedy rzeczywiście szybkość spada. Nie wiem jak teraz, ale kiedy ja podpisywałam umowę była możliwość sprawdzenia modemu przez kilka dni i w razie niesatysfakcjonującego wyniku można było odstąpić od umowy bez żadnych ceregieli.


Też mam w domu internet z orange i podobnie jak Ty korzystam z wi-fi z orange na swoim tablecie. Póki co jest w miarę ok, tabletu nie zabieram ze sobą w podróże, bo rzadko kiedy wyjeżdżam, a mam router z akumulatorkiem więc kiedy w lecie miałam ochotę posiedzieć w altance przed domem to wypinałam router i korzystając z akumulatorka w urządzeniu śmigałam sobie po necie nie myśląc czy w pewnym momencie stracę czy nie stracę zasięgu, ale mimo wszystko dzięki za informacje bo mogą się przydać na przyszłość.
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Galeria Ramzesa,zapraszamy:):):)!!!

http://forum.labradory.or...p=182162#182162
 
 
klaudia1234
[Usunięty]

Wysłany: 19-09-2013, 12:39   

nikolajewna, Myślałam o Cyfrowym Polsacie.
 
 
nikolajewna 



Mój labrador: Dragon
Pies urodził się:
14.10.2008

Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 1555
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19-09-2013, 14:11   

klaudia1234, nie zastanawiaj się tylko weź na próbę. Masz możliwość siedmiodniowego testowania, więc sprawdzisz sobie zasięg (najlepiej weź w takim okresie, abyś miała możliwość przetestowania w różnych miejscach), zobaczysz czy prędkość Ci odpowiada i będziesz miała możliwość zweryfikowania ilości danych. Nie wiem jak jest w CP, ale generalnie w aplikacji do modemu jest opcja zliczania danych. W ciągu tych dni próbnych używasz sobie neta tak jakbyś miała używać na co dzień, potem zliczasz ilość danych wysłanych i ściągniętych i wiesz na czy stoisz. Zapłacisz za tę próbę, ale nie kupisz kocurka w worku. Nie wiem z jakiej miejscowości jesteś i czy interesuje Cię LTE... Bo LTE ma póki co słaby zasięg niestety.
A o której promocji myślałaś? Bo widzę, że w CP jest lipa po ewentualnym przekroczeniu limitu danych-płaci się 0,02 za każde 1MB :beated: A np. w Play po prostu zwalnia co jest bezpieczniejsze finansowo(chyba, że coś się pozmieniało- musiałabym to jeszcze sprawdzić). No i w regulaminie CP nie widzę nic o prędkościach, więc musiałabyś się upewnić.
_________________
Galeria Dragona- zapraszam http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=8164
 
 
snowflake 



Mój labrador: Cece
Suczka urodziła się:
08.05.2013

Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 334
Skąd: śląsk
Wysłany: 22-09-2013, 19:38   

U mnie sprawa wygląda tak, że pies zjadł mi telefon ( :bad: ), mam zastępczy, ale ja bez internetu przy sobie jestem jak bez ręki i myślałam o zakupie tableta. Nie chcę się bawić w branie tabletu z internetem z salonu, chciałam po prostu kupić tableta za gotówkę.
W domu, do laptopa mam internet w modemie z playa..
I tak się zastanawiam, czy ten modem na tablecie będzie działał? ;D Jestem kompletnie nieobeznana w kwestii tabletów, więc mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. ;D

[ Dodano: 22-09-2013, 19:39 ]
nikolajewna napisał/a:
A np. w Play po prostu zwalnia co jest bezpieczniejsze finansowo(chyba, że coś się pozmieniało- musiałabym to jeszcze sprawdzić)

Zwalnia się, zwalnia.. ;) A pakiet dodatkowy zawsze można wykupić.
_________________
Galeria małej terrorystki: http://forum.labradory.or...p=540362#540362
 
 
agata01510 



Mój labrador: RAMZES
Pies urodził się:
07.01.2009

Wiek: 40
Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 523
Skąd: Małopolska
Wysłany: 26-09-2013, 12:49   

snowflake napisał/a:
U mnie sprawa wygląda tak, że pies zjadł mi telefon ( ), mam zastępczy, ale ja bez internetu przy sobie jestem jak bez ręki i myślałam o zakupie tableta. Nie chcę się bawić w branie tabletu z internetem z salonu, chciałam po prostu kupić tableta za gotówkę.
W domu, do laptopa mam internet w modemie z playa..
I tak się zastanawiam, czy ten modem na tablecie będzie działał? Jestem kompletnie nieobeznana w kwestii tabletów, więc mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.


Wiesz to też zależy jaki tablet Cię interesuje i ile kasy jesteś w stanie na niego wyłożyć, czy ile cali powinien mieć bo to też jest ważne, a najważniejsze żeby miał w miarę dobre parametry, czyli dobry procesor, pamięć itp. Ja rozpatrywałam wiele opcji, miałam wsparcie w moim bracie, który się trochę na tym zna, rozpatrywałam wiele opcji, ale nie typowe marki jak Samsung, Sony Xperia czy IPady, bo po prostu to nie moja półka cenowa, chciałam coś na moją kieszeń w granicach do 800 zł maximum, rozważałam kilka opcji, między innymi : Goclever, Prestigio, Modecom, Overmax Steel Core, Kiano Core i Pentagram Quadra. Mnie zależało na wyświetlaczu 9,7 cala mimimum, bo chciałam żeby mi się dobrze oglądało filmy, żeby był większy, miał ledowe podświetlenie czyli IPS i ważne by odtwarzał w HD i tak się nie mogłam zdecydować, aż w końcu brat zadzwonił, ze jest w Saturnie w Krakowie i ma dla mnie świetny tablet za bardzo dobrą cenę i jak na moje potrzeby przeglądania stron, pisania maili, czytania książek (e-book) oglądania filmów, jest po prostu idealny. Jest to tablet firmy Tracer Gio 9,7.

http://www.tracer.pl/prod...b-ips-dual-core

Poczytałam opinie, były wporzo, więc pomyślałam czemu nie wybierzemy się z mężem do Saturna i zobaczymy na własne oczy jak się tablet prezentuje, jak się sprawuje, bo to też jest ważne, by sprawdzić czy nie trzeszczy trzymając go w rękach, co się widzi i dotyka jest lepsze niż widok na monitorze komputera i przyjechałam z tabletem do domu. W lipcu go kupiłam, kosztował wtedy w Saturnie 549 zł. Co mogę o nim powiedzieć, jak dla mnie jest idealny, nic się z nim niepokojącego nie dzieje, bateria trzyma długo, na oszczędnym ciemniejszym ekranie wytrzymuje do 8 godzin pracy, e-booki czyta się świetnie, filmy też się świetnie ogląda, korzystam z wi-fi w swoim tablecie, działa bez zarzutu, jest to android 4.1 więc sklep play stoi dla mnie otworem, można ściągać masę bezpłatnych aplikacji i gier, ekran obraca się w cztery strony, można powiększać tekst, ma funkcję głosową pisania, duży ekran z IPS pozwala cieszyć się oglądaniem filmów w wysokiej jakości HD, kąty widzenia dobre, 16 gb pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia pamięci kartą micro sb do 32 gb. Do minusów można zaliczyć dość słabe głośniki, brak bluetooth kamerka 0,3 mpx z przodu i aparat 2 mpx z tyłu, ale mnie akurat te minusy nie przeszkadzają na gadanie przez skype kamerka się sprawuje dobrze, a zdjęć tabletem i tak nie robię, szkoda tylko że nie ma tego blutacza ale cóż za taką cenę to i tak warto go kupić go było, bynajmniej ja jestem zadowolona, nie namawiam Cię, bo to twoja decyzja i sama musisz ją podjąć, ale opisałam Ci tablet który ja posiadam, mam nadzieję, ze pomogłam co do internetu z modemem z Play nie wiem, bo nie korzystałam, ale można by sprawdzić czy taki by akurat działał w tym tablecie jest dostępna lista modemów z którymi tablet będzie działał, powodzenia, mam nadzieję, że pomogłam choć trochę :)
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Galeria Ramzesa,zapraszamy:):):)!!!

http://forum.labradory.or...p=182162#182162
 
 
CzarnY 


Mój labrador: Farfi
Pies urodził się:
23.02.2013

Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 26-09-2013, 13:27   

Co do internetu, to jeśli nie zamierzasz oglądać filmów a tylko korzystać z neta typu poczta, www, fora itp to wystarczy AERO2 który jest darmowy. Płacisz 20PLN kaucji, + 7 wysyłka i po miesiącu dostajesz kartę sim którą wkładasz do tableta i tyle.

W iPadzie 4 wszystko ładnie biega, jak mam dostęp do wifi to korzystam z wifi, jak nie to właśnie awaryjnie jest aero. Szału nie ma ale na strony www czy pocztę spokojnie się nadaje.
 
 
snowflake 



Mój labrador: Cece
Suczka urodziła się:
08.05.2013

Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 334
Skąd: śląsk
Wysłany: 26-09-2013, 15:56   

agata01510, dziękuję Ci bardzo za tak rozbudowaną odpowiedź. ;) Ja też nie zamierzam wydać na tableta dużo, na pewno nie więcej niż tysiąc złotych. W domu korzystam z laptopa, ale poza domem i na wyjazdach potrzebuję internetu. Myślałam nad galaxy tab 2, czasami na wyprzedażach można trafić taniej. Chciałabym w miarę dobrego, nie interesuje mnie tablet za 200zł, w którym chrupie klawiatura i ekran działa po dziesięciu kliknięciach. Poczytam o tym Twoim.

CzarnY, wiem, co to aero. Również mam internet w modemie i gdybym chciała, to mogłabym włożyć tę kartę 'do tableta'. Ale jest jeden zasadniczy problem: WIĘKSZOŚĆ tabletów nie ma wejścia na kartę sim, dlatego pytam się o modem. ;)
_________________
Galeria małej terrorystki: http://forum.labradory.or...p=540362#540362
 
 
CzarnY 


Mój labrador: Farfi
Pies urodził się:
23.02.2013

Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 26-09-2013, 21:42   

Snowflake - :) Nie doczytałem jedynie, że chcesz coś tańszego. Jestem niestety fanem apple'a ze względu na jakość i bezawaryjność. Niestety to kosztuje. A tam jest opcja wejścia na sim'a :)

Moim zdaniem powinnaś i tak poszukiwać tableta z wejściem na kartę sim + wifi ze względu na wygodę i bezpieczeństwo - masz minimalne szanse na rozwalenie gniazda modemu czy zrobienie czegokolwiek innego np zahaczenie o stół czy coś.
 
 
agata01510 



Mój labrador: RAMZES
Pies urodził się:
07.01.2009

Wiek: 40
Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 523
Skąd: Małopolska
Wysłany: 26-09-2013, 21:47   

snowflake, nie ma za co, warto sprawdzić wszystkie opcje zanim podejmie się decyzję co do zakupu, żeby potem w pełni móc się cieszyć swoim zakupem. Ja ze swojego jestem zadowolona, owszem nie ma wbudowanego modemu 3g, bo obsługuje zewnętrzne modemy, ale mnie to nie było akurat niezbędne w tablecie. Mam nadzieję, że napiszesz jaki tablet wybrałaś, życzę udanego zakupu :)
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Galeria Ramzesa,zapraszamy:):):)!!!

http://forum.labradory.or...p=182162#182162
 
 
snowflake 



Mój labrador: Cece
Suczka urodziła się:
08.05.2013

Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 334
Skąd: śląsk
Wysłany: 26-09-2013, 23:34   

CzarnY, również lubię apple i gdyby mnie było stać, to nie zastanawiałabym się nawet minuty nad kupnem iPada. Generalnie teraz również mogłabym go kupić, ale znając moje szczęście do elektroniki.. Wole wydać mniej ;)
CzarnY napisał/a:

Moim zdaniem powinnaś i tak poszukiwać tableta z wejściem na kartę sim + wifi ze względu na wygodę i bezpieczeństwo - masz minimalne szanse na rozwalenie gniazda modemu czy zrobienie czegokolwiek innego np zahaczenie o stół czy coś.


Też mam takie zdanie, wolałabym coś z 3G, bo takie biadolenie się z modemem w podróży byłoby mało komfortowe. ;) Ogólnie to jest dla mnie chyba najbardziej ważne - 3G. Na wyświetlaczu mi tak bardzo nie zależy, nie oglądam filmów jakoś często - jedynie seriale, a w dodatku nigdy nie na pełnym ekranie, jakoś tak wole te mniejsze.. 7.0 z pewnością by mi wystarczył. ;)
Dlatego też myślałam nad galaxy tab 2 - wejście na sim ma i bardzo dobre opinie również. A na razie nie znalazłam innego tableta z 3g i dobrymi opiniami w przyzwoitej cenie.

Zobaczymy,
agata01510, jak kupię to na pewno zdam relacje! I dziękuję. :)
_________________
Galeria małej terrorystki: http://forum.labradory.or...p=540362#540362
 
 
Damian33 


Pies urodził się:
Pies urodził się:
Suczka urodziła się:
Dołączył: 03 Wrz 2019
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 03-09-2019, 13:25   

Ja w swoim tablecie mam bardzo dobry internet.Tak naprawdę to każdy chciałby taki internet mieć.
_________________
program do podsłuchu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź