Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa pacjentka - Świadoma Adopcja
Autor Wiadomość
Chelsea 



Mój labrador: CHELSEA Królowa jest tylko jedna
Suczka urodziła się:
31.10.2010

Mój labrador: SZANTA
Suczka urodziła się:
2010

Wiek: 41
Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 19759
Skąd: śląskie
Wysłany: 22-11-2014, 15:29   Nowa pacjentka - Świadoma Adopcja

http://gabinetmedwet.blog...ma-adopcja.html
Często przyszli opiekunowie pytają nas w jaki sposób przygotować się na przyjęcie do domu czworonoga w jaki sposób wybrać rasę, szczenię, kupić czy adoptować, jak się opiekować. My ze swojej strony całym sercem popieramy świadome posiadanie zwierząt, a jeszcze lepiej gdy świadoma decyzja o przyjęciu pupila pod swój dach łączy się z niesieniem pomocy. To dla nas szczyt radości.
Prawda jest taka, że coraz więcej rodzin chce posiadać jakieś zwierzątko i to już nie tylko są psy i koty, ale także inne zwierzęta futerkowe czy egzotyczne. Niezależnie od tego jakie zwierzę wybierzemy wymaga to od nas odpowiedzialności i zaangażowania. Każde zwierzę ma inne wymagania względem opieki, żywienia, utrzymania jeżeli decydujemy się na jakąś pociechę warto wcześniej zapoznać się z jej potrzebami. Obecnie w zasadzie każe ze zwierząt domowych można kupić u hodowcy bądź adoptować te które są w potrzebie. Miłośnicy przeróżnych gatunków zrzeszają się po to by nieść pomoc zwierzętom porzuconym, niezadbanym czy maltretowanym. Adopcje zyskują także na popularności zwłaszcza wśród psiarzy. Myślę, że na dziś dzień każda z ras ma swoje stowarzysznie, które zajmuje się niesieniem pomocy przedstawicielom tej rasy. Adopcja jest pięknym gestem, ale należy podkreślić także że jest sporym wyzwaniem. Tak jak w przypadku kupna szczenięcia stają przed nami pewne wyzwania, tak jest również w przypadku adopcji zwłaszcza jeżeli chodzi o dorosłego psa. Zanim zaczniemy się zastanawiać nad ewentualnym adoptowaniem psa po przejściach warto uzyskać jak najwięcej informacji o psie który chwycił nas za serce oraz poszukać informacji dotyczących opieki nad psami z problemami. Oczywiście nie każdy dorosły pies przeznaczony do adopcji jest obarczony problemami behawioralnymi, niemniej jednak należy liczyć się z tym iż dorosły pies ma swoją przeszłość, pewne wzorce które przyjął, nawyki, lęki etc. Wszystko da się poukładać pod warunkiem, iż rzetelnie się do tego przygotujemy. Jeżeli jesteśmy początkującymi opiekunami warto przed adopcją zasięgnąć wiedzy u lekarzy weterynarii, behawiorystów czy trenerów poto by jak najlepiej przygotować się do opieki nad wymarzonym psem.

Ponad rok temu młoda labradorka będąca pod opieką fundacji zamującej się labradorami chwyciła za sercę rodzinę, która straciła swoją ukochaną czworonożną przyjaciółkę. Decyzja o przyjąciu biszkoptowej suczki z pewnością była niełatwa, niemniej jednak urzekła swoim urokiem na tyle iż zdecydowali się pojechać po nią do Wielkopolski. Dzięki temu Poly z betonu trafiła do wielkiego ogrodu i kochającego domu ... dziś po półtorejroku jej rodzina pokochała kolejną biszkoptową piękność z wielkopolski. Teraz dwie panny biszkoptowe mają swoją drugą szansę na nowe życie, wygrały swój los na loterii.
Etykiety: adopcja psa, labrador retriever, labradory.org, wybór psa
_________________

 
 
Lorena 
TW...



Mój labrador: Lorena[*]
Suczka urodziła się:
25.12.2007

Mój labrador: Nitka Jamnior
Suczka urodziła się:
09.04.2010

Mój labrador: Dolly chesapeak bay retriever
Suczka urodziła się:
01.02.2015

Wiek: 35
Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 3359
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 22-11-2014, 16:34   

Poly to cudowną psica, trafiła do wspaniałej rodziny. Wygrała los na loterii.
_________________
http://spojrzeniepsa.blogspot.com/
http://gabinetmedwet.blogspot.com
https://m.facebook.com/spojrzeniepsablog
Na co dzień nieludzka pielęgniarka ....
 
 
nathaliena 
Natalia


Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki)
Pies urodził się:
20.12.2001

Mój labrador: Goya
Suczka urodziła się:
01.03.2012

Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2514
Skąd: z labusiowej doliny
Wysłany: 22-11-2014, 18:27   

Polcia i Belcia to moje dwie podopieczne, pan Piotr, który zabrał dziewczynki to cudowny człowiek, dlatego nie miałam wątpliwości, gdy zadzwonił, by adoptować drugą księżniczkę :)
Podana jest tylko błędna informacja, gdyż żadna z suczek nie była nigdy pod opieką żadnej Fundacji.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź