Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
27-10-2012, 14:27
Karmy: HAPPY DOG
Autor Wiadomość
zancia 


Mój labrador: Kasta
Suczka urodziła się:
01.2011

Dołączyła: 21 Maj 2012
Posty: 1
Skąd: szczecin
Wysłany: 21-05-2012, 21:27   Karmy: HAPPY DOG

Witam proszę o opinię na temat karmy happy dog. W sklepie zoologicznym bardzo mi ja polecano sugerowano, że jest lepsza od Brit a Wy macie jakieś doświadczenia z ta karmą
Ostatnio zmieniony przez tenshii 02-10-2012, 15:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 21-05-2012, 22:13   

zancia napisał/a:
Witam proszę o opinię na temat karmy happy dog. W sklepie zoologicznym bardzo mi ja polecano sugerowano, że jest lepsza od Brit a Wy macie jakieś doświadczenia z ta karmą

Moim zdaniem, nie jest lepsza od Brita. Zarówno zwykłego a już w wersji Care szczególnie.

HAPPY DOG FIT & WELL MAXI ADULT
Składniki
kukurydza, mączka drobiowa, mączka jagnięca, kwasy tłuszczowe, tłuszcz drobiowy, tłuszcz wołowy, mączka rybna, mączka ryżowa, hydrolizat wątroby, melasa buraczana, olej słonecznikowy (0,75%), suszone jabłka (0,7%), sproszkowane jaja, chlorek sodu, suszone drożdże, chlorek potasu, olej rzepakowy (0,25%), sfermentowane ziarna jęczmienia (0,2%), suszone algi morskie (0,15%), siemię lniane (0,15%), karczoch, mniszek lekarski, imbir lekarski, liście brzozy, pokrzywa, szałwia, kolendra, rozmaryn, tymianek, lukrecja, suszone małże (0,01%), rumianek, wiązówka, czosnek niedźwiedzi (łączna zawartość ziół: 0,14%).


Na pierwszym miejscu w składzie - kukurydza. Wnioskując po tym, uznajemy że jest jej najwięcej w karmie (nie ma podanego %składu). Mięso tylko zmączkowane w wielu postaciach. Do reszty nie ma się co czepiać raczej, nie mniej jednak za tę cenę (159zł w telekarmie za 15kg) Brit Care będzie znacznie lepszy a przypuszczam, że znajdą się kolejne lepsze gdyby się wczytać trochę w składy.
_________________
 
 
 
markis80 


Mój labrador: Roki
Pies urodził się:
26-08-2014

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 167
Skąd: Polska
Wysłany: 02-11-2014, 12:21   

Miałem krótki epizod z tą karmą, mój labrador miał zaropiałe oczy oraz sadził wielkie kupy. Po zmianie karmy na Brit Care wszystko wróciło do normy.
 
 
marcinmarg 


Mój labrador: bono
Pies urodził się:
01.05.2010

Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: Poland
Wysłany: 05-11-2014, 20:30   

tez to zauważyłem - kupy...
 
 
Suskaa 


Mój labrador: Lexi
Suczka urodziła się:
1.09.2014

Dołączyła: 07 Gru 2014
Posty: 73
Skąd: Łódź
  Wysłany: 07-12-2014, 00:24   Karma Supreme puppy opinie

Witam,
Od kilku godzin jestem szczęśliwą posiadaczką 3 miesięcznej suczki labradora :) Kupiłam ją od hodowcy z metryczką, szczepieniami, czipem i wszystkimi przeglądami weterynaryjnymi czyli piesek w 100% rasowy. Hodowca dał mi karmę na pierwsze dni i stąd pytanie o właśnie tą karmę. Na ulotce która dostałam jest nazwa ''Natural Dog&Cat Food'' Supreme Puppy, nie mogę jednak znaleźć żadnych opinii na jej temat (albo źle szukam :( ). Jestem bardzo ciekawa co sądzicie na temat tej karmy i czy dalej ją pieskowi podawać, czy przestawić ją na inną.Cena ok 170 zł za 15kg.
Wydaje mi się, ze to jest ta lecz pewności nie mam, bo nie widziałam opakowania-

http://pl.happydog.de/pro...iaki/maxi-baby/

Dodam, ze malutka za nią szaleje :-P
 
 
markis80 


Mój labrador: Roki
Pies urodził się:
26-08-2014

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 167
Skąd: Polska
Wysłany: 07-12-2014, 00:45   

U mnie się nie sprawdziła, kupy wielkie i proszę poczytaj wątek o suchych karmach. Jest więcej lepszych karm i tańszych. W happy dog jest mączka mięsna a nie mięso.
_________________


GALERIA MOJEGO ROKIEGO-ZAPRASZAM
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 07-12-2014, 07:33   

Suskaa, jak chcesz zobacz tą http://www.gorzow.bonzoo....-rice-15kg.html moja Ina je taką tylko dla dorosłych u nas się sprawdziła. Happy dog ja bym sobie darował :) za tą cenę tak jak markis80 pisze jest dużo lepszych karm. Najważniejsze to patrz żeby w składzie było mięso a nie mączka najlepiej (jagnięcina , ryba w każdym razie wszystko oprócz kurczaka który najczęściej powoduje uczulenie) i jak najmniej zbóż (ze zbóż najlepszy jest ryż).
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
agn.k 


Mój labrador: Fibi
Suczka urodziła się:
08.03.00-05.01.14

Mój labrador: Magnus
Pies urodził się:
14.10.13

Mój labrador: Vigo
Pies urodził się:
26.01.14

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 1660
Skąd: śląsk
Wysłany: 07-12-2014, 14:00   Re: Karma Supreme puppy opinie

Suskaa napisał/a:
''Natural Dog&Cat Food''


a nie chodzi czasem o taką karmę:
http://www.naturaldogfood...a-szczeniąt.htm
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
serend 


Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Białystok
Wysłany: 09-12-2014, 11:07   

polecam tą karmę, mój labek wcina ją jak głupi ^^
 
 
Suskaa 


Mój labrador: Lexi
Suczka urodziła się:
1.09.2014

Dołączyła: 07 Gru 2014
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-12-2014, 14:07   

Już znalazłam :D nie doczytałam na ulotce :/ to ta karma http://strona.akson-sklep...a-fattoria.html jakieś opinie na jej temat?
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10-12-2014, 15:00   

Suskaa, masz skład tej karmy na stronie szukam i nie mogę znaleźć :)
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
agn.k 


Mój labrador: Fibi
Suczka urodziła się:
08.03.00-05.01.14

Mój labrador: Magnus
Pies urodził się:
14.10.13

Mój labrador: Vigo
Pies urodził się:
26.01.14

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 1660
Skąd: śląsk
Wysłany: 10-12-2014, 15:20   

Myślę, że należałoby wydzielić posty dot. karmy Nuova Fattoria do osobnego tematu bo nie jest w żaden sposób związana z Happy Dog.
Co do tej karmy to znalazłam tylko taki skład na stronie producenta- bez podania procentowej zawartości- więc jakoś mnie nie przekonuje:
http://www.nuovafattoria....gnant-dogs-0308
W dodatku w zakładce skłądniki zachwalają gluten i kukurydzę :-/ Nie wiem jak im wyszła ta przyswajalność na 90 proc. z takim składem...Jako źródło energii podają słoninę (lard). W zakładce składniki właśnie chwalą, że dzięki niej karma jest tak wysokoenergetyczna i dobrze smakuje psu.

skład przykładowy:
Complete feed for adult dogs of all breeds with normal levels of activity.
This differs in that it has a high energy content, increased palatability and complete digestibility.
Calorific content:
4,650 kilocalories

Ingredients:
Extruded maize, meat, lard, maize gluten, vitamin and mineral complex, antioxidants: BHT, BHA.

Faktycznie 4,650 kcal dla karmy dla psa o normalnej aktywności to dużo. Za to tajemniczen BHT i BHA to cytuję z pierwszego źródła:

"Obydwa związki mogą mieć także toksyczny wpływ na nerki, wywoływać wysypkę, pokrzywkę, niekiedy duszności, dlatego w wielu krajach ich stosowanie w produktach dla dzieci i niemowląt jest niedozwolone. Badania laboratoryjne dowodzą, że ich wysokie stężenie może wywoływać nowotwory u zwierząt, jednak z drugiej strony hamują działanie innych związków rakotwórczych. Stanowią także zagrożenie dla środowiska, gdyż nie rozpuszczają się w wodzie i nie ulegają biodegradacji,Na szczęście obecnie substancje te (zwłaszcza BHT) zastępowane są naturalnymi antyoksydantami, np. olejowym ekstraktem z rozmarynu "

Ja bym szukała innej karmy- zawsze znajdzie się lepsza w podobnej cenie...
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
Ostatnio zmieniony przez agn.k 10-12-2014, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suskaa 


Mój labrador: Lexi
Suczka urodziła się:
1.09.2014

Dołączyła: 07 Gru 2014
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-12-2014, 15:22   

Mączka mięsna, suszone jaja w całości, ryż preparowany, łuskana kukurydza, smalec wieprzowy, gluten kukurydziany, złożone minerały i witaminy, antyutleniacze BHT, BHA.

Chyba jej zmienię na inną karmę żeby miała w składzie mięso a nie mączkę :doubt:
 
 
agn.k 


Mój labrador: Fibi
Suczka urodziła się:
08.03.00-05.01.14

Mój labrador: Magnus
Pies urodził się:
14.10.13

Mój labrador: Vigo
Pies urodził się:
26.01.14

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 1660
Skąd: śląsk
Wysłany: 10-12-2014, 15:32   

Mączka mączką ale te BHT i BHA oraz kukurydza, gluten i słonina bardziej zastanawiają...Jaką cenę bierzesz pod uwagę?
Tylko nie daj się zwieść hasłu "mięso" w składzie. Ma być podane: mączka albo suszone albo przed odwodnieniem...Z mączką trzeba uważać bo może być mączka z kurczaka- w tym np. dziób, pazury itp. może być mączka z kurczaka w tym x% mięsa minimum, albo po prostu suszone mięso i wtedy jest najprzejrzyściej ale często najdrożej. Jak jest podane mięso przed odwodnieniem to spokojnie można liczyć -15% od podanej zawartości po wysuszeniu w produkcie końcowym.

Jak na 185 zł za 15 kg to kiepski skład- w tej półce cenowej jest Markus Muehle Junior Black Angus, Gosbi Puppy, Husse i pewnie wiele innych o bardziej przejrzystym składzie...
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
Suskaa 


Mój labrador: Lexi
Suczka urodziła się:
1.09.2014

Dołączyła: 07 Gru 2014
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-12-2014, 16:13   

A Royal Canin dla szczeniąt labradora jest dobrą karmą?
 
 
agn.k 


Mój labrador: Fibi
Suczka urodziła się:
08.03.00-05.01.14

Mój labrador: Magnus
Pies urodził się:
14.10.13

Mój labrador: Vigo
Pies urodził się:
26.01.14

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 1660
Skąd: śląsk
Wysłany: 10-12-2014, 16:25   

Skład Royal Canin Labrador Junior
Ryż, mączka drobiowa, izolat białka roślinnego*, kukurydza, tłuszcz zwierzęcy, pasza kukurydziana, białko zwierzęce (hydrolizowane), tran, lignoceluloza, olej sojowy, olej z ogórecznika, pulpa buraczana, fruktooligosacharydy, babka (nasiona i łupinki nasion babki), hydrolizat z drożdży ( bogaty w mannan-oligosacharydy), hydrolizowane skorupiaki (bogate w glukozaminę), wyciąg z nagietka (Bogaty w luteinę), hydrolizowana chrząstka (źródło chondroityny).
L.I.P.: wyselekcjonowane, lekkostrawne białka o wysokiej wartości.
Cena ok 179,8 za 12kg
Najwięcej w karmie jest ryżu, potem masz mączka drobiowa niekoniecznie z mięsa może zawierać też pazury, dzioby itp.
Cena z kg ok 15 zł
Lepsze w tej cenie są np. Gosbi junior lamb&fish(215zł/15 kg czyli 14,33 za kg) od 4 miesiące lub Puppy 199zł za 15 kg (czyli 13,26 za kg) albo Markus-Muehle junior 179 zł za 15 kg. Obie karmy mają w skłądzie suszone mięso a nie mączkę, Gosbi ma dodatkowo dużo chondroityny i glukozaminy. Dobry jest też Husse dla szczeniąt 181 zł za 15 kg (tu podają ilość mięsa przed wysuszeniem). Royal to jak dla mnie bardzo droga pasza...Podane przeze mnie karmy mają w skąłdzie mięso na pierwszym miejscu, nie mączkę...z tańszych dobrych masz Joserę, Brit (ale linia Care), Cibau Puppy Large Breed który ma dobrą cenę ok 165 za 15kg a w skałdzie suczone mięso kurczaka i ryb...
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
Ostatnio zmieniony przez agn.k 10-12-2014, 16:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10-12-2014, 16:26   

Suskaa, zwykły Royal jest słaby , dobrą mają tylką serię weterynaryjną dla psów chorych
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Suskaa 


Mój labrador: Lexi
Suczka urodziła się:
1.09.2014

Dołączyła: 07 Gru 2014
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-12-2014, 20:32   

Bardzo Wam dziękuje za pomoc, przejrzę te Karmy które mi polecacie i na pewno wybiorę coś dobrego dla mojej Lexi :) i jeszcze jedno pytanie właśnie skończyła jej się karma od hodowcy, kupić małe opakowanie tej samej karmy co jadła i nową karmę i pomału do starej karmy wprowadzać jej nową?
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10-12-2014, 21:27   

Prawidłowo żeby nie było rzadnych sensacji zołądkowych (wymioty,biegunka) powinno się mieszać starą i nową karmę ale patrząc na skład karmy którą dostałaś od hodowcy ja od razu bym wprowadził karmę lepszej jakości. Wszystko zależy od psiula jeden bez problemu znosi zmiane karmy drugi ma delikatniejszy załądek i wszystkie zmiany w zywieniu trzeba wprowadzać powoli
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Suskaa 


Mój labrador: Lexi
Suczka urodziła się:
1.09.2014

Dołączyła: 07 Gru 2014
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-12-2014, 15:04   

Dzisiaj poszłam do zoologicznego z zamiarem kupienia Brita care junior large ponieważ wyczytałam na forum, że to dobra karma i cena rozsądna , niestety była tylko brit premium puppy więc wzięłam 3kg opakowanie za 45 zł i zobaczymy jak mała ją przyjmie. Co myślicie o tej karmie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź