Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Suche i pękające poduszki łap
Autor Wiadomość
agusiaczek 


Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-12-2014, 17:56   

Witajcie! Zalogowałąm się tutaj specjalnie żeby sprostować pewną błędną opinię którą wyczytałam na tym forum (chyba w innym wątku o pękającyh łapkach, ale po zalogowaniu się zgubiłam tamten wątek więc piszę tu ;) ) Nie jestem weterynarzem ani lekarzem, ale od ponad 10 lat choruję na egzemę co zmusiło mnie do wnikliwego analizowania składów kosmetyków i setek godzin studiowania informacji o różnych składnikach stosowanych w kosmetyce i ich wpływie na organizm.

Oliwka dla dzieci jest to olej parafinowy (paraffinum liquidum)- pochodna ropy naftowej zaliczaną do parafin
Wazelina (petrolatum) również jest pochodną ropy naftowej i również zalicza się do parafin

obydwie substancje nie są naturalne, ale są wysoce bezpieczne dla organizmów. żadna z nich nie jest stricte nawilżająca, obydwie są emolientami czyli wyłącznie natłuszczają. Różnią się przede wszystkim konsystencją. Połknięte w większych ilościach mogą jedynie wywołać efekt przeczyszczający.

firmy kosmetyczne czasami piszą o wazelinie że nawilża usta albo i oliwce że nawilża skórę. jest to taki skrót myślowy ponieważ tak naprawdę tłuszczem nie da się nawilżyć, ale da się zmiękczyć (co daje złudzenie nawilżenia) i da się zatrzymać wodę którą skóra ma w sobie (jednakże to bez różnicy jakim tłuszczem pokryjemy skórę - czy wazeliną, czy olejem mineralnym czy olejem naturalnym). Jeśli posmarujemy oliwką suchą skórę to nie zwiększy to jej nawilżenia, stąd kiedy zależy nam na nawilżeniu skóry, poleca się używanie oliwki po kąpieli kiedy skóra jest "napompowana" wodą.

Dlatego bez względu na to czy zastosuje się oliwkę czy wazelinę, efekt będzie podobny i żadne z nich nie zaszkodzi. żadna z nich nie ma za to żadnych właściwości odżywczych - one nie wchłaniają się przez skórę i nie zawierają witamin czy czegokolwiek co by miało odżywiać. Jedynie stanowią barierę dla wody.

Jeśli chcemy oprócz natłuszczenia odżywić opuszki musielibyśmy wybrać maść witaminową (np a+e) albo oleje czy masła naturalne. Wosk pszczeli jest również dobrym rozwiązaniem, jednak sam w sobie jest twardy i suchy więc najlepiej by było przetopić go w domu w odpowiedniej proporcji z jakimś olejem aby stworzyć odżywczą maść o konsystencji dającej się rozsmarować :)

Lanolina o której ktoś w wątku wspomniał jest emulgatorem (sama w sobie niby natłuszcza, ale w połączeniu z wodą np ze stopniałym przy łapie śniegiem, stworzy emulsję która działa nawilżająco co nie jest wskazane - szczególnie zimą)

Dlatego jeśli komuś wygodniej maczać łapki w oliwce niż smarować wazeliną to nie będzie robić to żadnej różnicy, jedynie warto wybierać te bez substancji zapachowych które mogą uczulać :)

mam nadzieję, że komuś się te informacje przydadzą.
 
 
magdaok 


Dołączyła: 24 Lis 2015
Posty: 1
Skąd: Poland
Wysłany: 24-11-2015, 13:51   Pękające opuszki

Hej, ciekawy post agusiaczek. Ja zarejestrowałam się głównie po to aby podzielić się efektami z używania hydrożelu, bo może komuś to coś pomoże. Próbowałam różnych sposobów - mniej bardziej efektywnych, z którymi było mniej lub więcej zachodu. Już sama myśl o nadchodzącej zimie trochę przyprawia mnie o dreszcze, bo u Kamy pęknięcia na poduszkach pojawiają się już przy pierwszych mrozach (nie wspominając o soli na chodnikach). Przy regeneracji po zabiegu wycinania narośli na ogonie, używaliśmy Regen-gel, bo weterynarz polecił i polecił spróbować też użycia tego na zniszczone poduszki. Póki co jestem bardzo zadowolona, zima Nam nie straszna :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź