Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie szelki wybrać?
Autor Wiadomość
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 18-01-2017, 20:40   

Poli napisał/a:
Ja mam takie z firmy K9, u mnie kosztuja 100 zl:

Rewelacyjna cena!!
W PL najtaniej 160 zł (razem z kosztami wysyłki), czy coś koło tego. W sklepach stacjonarnych trochę drożej.
Pasy na dole i z przodu mają 5 cm szerokości, raczej nie ma możliwości żeby uciskały psa.
Z przodu regulacja na rzep.
Ale, co kto lubi, ja tam jestem zdania, że lepiej zapłacić więcej, bo przynajmniej jest z tego jakaś pociecha.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
neskafe 



Mój labrador: Dante
Pies urodził się:
20.04.2015

Dołączyła: 29 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Edinburgh
Wysłany: 21-02-2017, 19:28   

Kurczę wszyscy zachwycają sie Juliusami, a nam nie podeszły :brick:
Dzisiaj po okazyjnej cenie zamówiłam EzyDoga Quick Fit. Mam nadzieje, ze te sprawdza sie lepiej i ze trafiłam z rozmiarem. Może ktoś użytkował i chciałby sie podzielić opinia? :)
_________________
PitaPata Dog tickers
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21-02-2017, 19:37   

neskafe napisał/a:
Kurczę wszyscy zachwycają sie Juliusami, a nam nie podeszły :brick:

Czy możesz rozwinąć dlaczego "nie podeszły"?

neskafe napisał/a:
EzyDoga Quick Fit

Nie znam, ale może się przekonam.
Możesz zrobić porównanie?
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
neskafe 



Mój labrador: Dante
Pies urodził się:
20.04.2015

Dołączyła: 29 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Edinburgh
Wysłany: 21-02-2017, 20:06   

Adresprzema przedewszystkim miałam wrażenie, ze psu było w nich niewygodnie. Na spacerach, nie biegał tak szybko jak zazwyczaj, za piłka pobiega w nich kilka razy, gdzie normalnie nie ma umiaru. Wyglądało jakby męczyło go bieganie w nich. Z kolei w okresie wiosna/lato przy nieco wyższych temperaturach (nie upałach!) zaczynał dyszec i szukać cienia o wiele szybciej niż w obroży.
Dawno nie ubierałam mu Juliusow - jutro na spacer przetestuje czy coś sie zmieniło przez pół roku.

A porównanie chętnie zrobie jak już je dostanę :)
_________________
PitaPata Dog tickers
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21-02-2017, 20:26   

Ja zauważyłem, że kiedy Kora jest mocno aktywna w szelkach, (gania z innymi psami biega za piłeczką), podczas powrotu do domu czasem ociera się o ściany, jak by jej uprząż przeszkadzała. Choć muszę przyznać, że czasem w obroży robi to samo.

Drugi minus jest taki, że na psim wybiegu, czy na plaży, często robi "żabę", wciąga przednie łapy i odpychając się tylnymi ciora brzuchem o podłoże. Między dolny pasek i w jego zapięcie dostaje się sporo piachu, błota, śniegu, itp w zależności od rodzaju podłoża. Więc jeśli tylko mogę zdejmuję jej uprząż w takich warunkach.

Upałów w uprzęży jeszcze nie przerabialiśmy.

No i oczywiście pisz porównanie. :)
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
neskafe 



Mój labrador: Dante
Pies urodził się:
20.04.2015

Dołączyła: 29 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Edinburgh
Wysłany: 21-02-2017, 22:03   

Tak u mnie psiak tez ocierał się o ściany klatki schodowej jak szliśmy i wracaliśmy ze spaceru. Poza tym lekko wytarło mu sie futro w okolicy pach gdzie szedł ten pas pod brzuchem.

Zobaczymy czy mniej zabudowane i węższe szelki lepiej sie sprawdzą. Bo może to nie wina szelek tylko mój Dante poprostu woli obroże. Dam znać jak tylko dotrą i przejdą pierwsze testy w terenie :lookdown:
_________________
PitaPata Dog tickers
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21-02-2017, 22:09   

Cytat:
Tak u mnie psiak tez ocierał się o ściany klatki schodowej jak szliśmy i wracaliśmy ze spaceru

U mnie jest to samo. Z tym, że jak wspominałem w obroży czasem robi to samo i nie potrafię rozgryźć dlaczego.
neskafe napisał/a:
Zobaczymy czy mniej zabudowane i węższe szelki lepiej sie sprawdzą

Pisz jak będziesz miała porównanie.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
neskafe 



Mój labrador: Dante
Pies urodził się:
20.04.2015

Dołączyła: 29 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Edinburgh
Wysłany: 28-02-2017, 21:02   

Wracam z malym update'em. Szelki przyszly. Generalnie spoko. Troche sztywny przedni pas, bo ma regulacje z trzema rzepami, wiec sila rzeczy materal jest dosc gruby, ale nie zauwazylam zeby psu przeszkadzalo. U nas sprawuja sie o wiele lepiej niz Juliusy. Pies biega za pilka zadowolony, aczkolwiek nie az tak jak w obrozy ;] Chociaz moze to kwestia przyzwyczajenia?

Nie ociera sie o sciany, nie drapie w trakcie spaceru jakby go cos draznilo. Poza tym - w ogole w nich nie ciagnie! W obrozy, gdy sie zapomni pociagnie mnie do jakiegos krzaka, a tu idzie idealnie. Wniosek mam taki: na spacery po miescie - szelki. Jak pakuje psa do samochodu - obroza.

Wzielam rozmiar XL i jest przy dolnej granicy regulacji (pas na brzuchu) - zostalo mi tylko jakies 5cm, wiec jak pies schudnie (a jest na diecie) beda za duze, ale zmniejszenie u krawca jak bede w PL powinno zalatwic sprawe. Czytalam, ze roznica miedzy XL a L jest ogromna i balam sie, ze L'ki beda malawe. Z kolei pas na klacie jest idealny.

Za regularna cene (u mnie okolo £25) szalu nie robia, ale za £15 jestem na tak ;D
_________________
PitaPata Dog tickers
 
 
sylani 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Chełmża
Wysłany: 31-03-2017, 22:05   

Hej wszystkim,
jakie szelki polecacie dla szczeniaka ? Będzie u mnie niedługo 8-io tygodniowy, a nie chcę wychodzić z nim na dwór bez smyczy, bo boję się, że ucieknie.
Dobrze gdyby na początek nie były zbyt drogie, ale żeby psinka czuła się konfortowo ;)
 
 
kso91 



Mój labrador: Fiona
Suczka urodziła się:
29.04.2016

Wiek: 33
Dołączył: 23 Cze 2016
Posty: 46
Skąd: Augustów
Wysłany: 06-04-2017, 15:37   

8 tygodniowy szczeniak nie odklei Ci się od nogi. Wg mnie powinnaś kupić obrożę, póki nie dorośnie. Smycz radziłbym wziąć od razu większą, bo szybko rosną.
 
 
denispoitras 


Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 08-07-2017, 01:30   

ja nie jestem fanem obrozy, moze dlatego, ze wydaje mi sie, ze zawsze "dusze" psa przy wyrywaniu sie i szarpnieciach. zdecydowanie ja i Kaja czujemy sie swobodniej z szelkami. Ostatnie zamawialismy na https://www.petstation.pl/psy/psy-akcesoria?p=6 i jestem z nich bardzo zadowolony. Sa trwale, nie brudza sie tak szybko, maja ladny kolor i sa wygodne w zakladaniu, dzieki czemu piesek nie stresuje sie nimi :)
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 08-07-2017, 11:56   

denispoitras,
Dwa posty i dwa linki do tej samej strony, ni marnuje kolega czasu.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
sylani 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Chełmża
Wysłany: 23-07-2017, 16:30   skąd szelki

Hej,
gdzie najlepiej zamówić szelki norweskie ?
pisałam do activdoga, ale nie odpisują od ponad tygodnia, a chciałam je zamówić zanim pojedziemy z Kaprysem z Bieszczady....
ktoś jakieś poleci ?
 
 
MartaBaran 


Dołączyła: 25 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: 25-08-2017, 12:03   

Witajcie jestem tu nowa mam na imię Marta! Niebawem przygarnę szczeniaka. Na forum wyczytałam że na początek najlepiej wybrać obrożę i dzięki Waszym poradom wybrałam już model. Chciałabym jednak od razu kupić szelki jak podrośnie. Czy polecacie jakaś konkretną firmę? Wielu z Was poleca Juliusa a ja zastanawiam się nad Nobby Szelki "SEGURO ". Czy ktoś może miał z nimi styczność? Dziękuje z góry za odpowidź
_________________
http://www.krakvet.pl/
 
 
Paulinna 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 1447
Skąd: Polska
Wysłany: 26-08-2017, 18:32   

MartaBaran, dla szczeniaka najlepiej kupić tanią smyczkę i tanią obróżkę, bo:
- psiak chętnie spróbuje pogryźć smycz
- szybko wyrośnie z obroży
 
 
MartaBaran 


Dołączyła: 25 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: 28-08-2017, 11:20   

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie na chwilę obecną wstrzymam się z kupnem szelek i poczekam aż podrośnie :)
 
 
Wiesiek 


Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-09-2017, 16:19   

Ja mam 3 letniego labka i właśnie rozważam zakup szelek, żeby było mu wygodniej. Nie obawiam się wycierania sierści, bo on i tak najwięcej biega po ogrodzie. Przeczytałem kilka ostatnich stron Waszych komentarzy i już nie mam wątpliwości. Kupuję szelki :haha: Tylko czemu polecacie tyle firm? Taki trudny wybór :haha:
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 19-09-2017, 00:00   

Wiesiek napisał/a:
Tylko czemu polecacie tyle firm? Taki trudny wybór

Racja jak du.. , każdy ma swoją.
W każdym razie nie oszczędzaj na jakości akcesoriów, bo dobrze wydane pieniądze zwrócą Ci się dwa razy.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Paulinna 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 1447
Skąd: Polska
Wysłany: 24-09-2017, 10:03   

adresprzema napisał/a:

W każdym razie nie oszczędzaj na jakości akcesoriów, bo dobrze wydane pieniądze zwrócą Ci się dwa razy.
Co nie znaczy, że tylko te najdroższe są warte uwagi. Miałam dla moich psów szelki firmy Chaba (zwykłe taśmowe, regulowane), kosztowały koło 20 zł, a były bardzo wytrzymałe :)
 
 
DorobowskaAleks 



Wiek: 31
Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-12-2017, 08:50   

Ja znalazłam wygodne szelki na tej stronie. Bardzo wygodne szelki dla labki. Wybrałam odpowiednią wielkość. Na dole macie napisane jak wybrać odpowiednie szelki.
_________________
Co w wodzie piszczy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź