Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawka dla szczeniaczka :)
Autor Wiadomość
sylani 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Chełmża
Wysłany: 29-03-2017, 20:59   przygotowania do przybycia pieska

Witam wszystkich,
za dwa tygodnie ma pojawić się u mnie długo wyczekiwany szczeniak, będzie miał wtedy 7 tygodni. Chciałabym prosić Was wszystkich o radę co do zorganizowania mu wszystkiego co potrzebne. Jak na tę chwilę mam zaplanowany zakup karmy (zdecydowałam się na Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice) oraz legowiska. Zastanawiam się też bardzo nad klatką (aby pod moją nieobecność nie narobił sobie krzywdy, no i przyda się od razu do samochodu). Możecie doradzić mi co jeszcze mam zakupić ? Wiadomo, że miski, obrożę, szelki, szczotkę... Ale jakiej firmy i jakiego rodzaju polecacie najbardziej ?

Będę wdzięczna za szybką odpowiedź,
pozdrawiam.
 
 
Małgosia35 



Mój labrador: Gustaw vel Gucio ( Magnum Mera Vallis )
Pies urodził się:
21.06.2017

Mój labrador: Klocek
Pies urodził się:
15.01.2009

Mój labrador: Max ( Grom Sodalis )
Pies urodził się:
20.07.2014

Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 3193
Skąd: Bergen op Zoom-NL
Wysłany: 29-03-2017, 22:36   

sylani napisał/a:
Jak na tę chwilę mam zaplanowany zakup karmy (zdecydowałam się na Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice) oraz legowiska

Maluch po przybyciu do Ciebie powinien jeść to samo ,co jadł w hodowli. Zmiana miejsca dotychczasowego pobytu ,pierwsze chwile bez mamy i rodzeństwa, transport, nowe miejsce,osoby to wystarczający stres dla takiego maluszka .Jak do tego wszystkiego dołożysz jeszcze zmianę karmy to rozstrój żołądka murowany.
Legowisko na początek to kup najtańsze,nic specjalnego ,bo zanim psiak dorośnie zmienisz je pewnie kilkakrotnie :) bedzie gryzione,szarpane ,czasem zasiusiane :)

Klatkę proponuję od razu dużą , pies szybko rośnie , w klatce musi swobodnie stanąć , leżeć wyciągnięty na boku i móc się obrócić.
_________________

 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 29-03-2017, 23:18   

sylani napisał/a:
będzie miał wtedy 7 tygodni.

7 tygodni to o tydzień za mało socjalizacji z siostrami i braćmi.

sylani napisał/a:
Jak na tę chwilę mam zaplanowany zakup karmy (zdecydowałam się na Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice)


Istotne jest czym karmiony jest szczeniak teraz. Od dobrego hodowcy powinnaś dostać wyprawkę z ilością karmy na dwa - trzy dni. I raczej stopniowo przechodzić na karmę, którą chcesz karmić. Osobiście zamiast syntetycznych karm zalecam odżywianie metodą BARF. Zdrowsze i naturalne dla psa. Masz 2 tygodnie, żeby o tym poczytać.

sylani napisał/a:
oraz legowiska.

Szczeniak patrzy na świat głównie nosem. Zatem dobrym pomysłem wydaje się być zapewnienie mu zapachów gniazda rodzinnego w nowym domu. To działa na niego uspokajająco. Zawiezienie ręczników, kocyków, zabawek na dzień - dwa przed odbiorem szczeniaka do gniazda pozwoli przejść tym przedmiotom zapachem gniazda. Rozłożenie kocyka/ ręcznika na nowym posłaniu potrafi zdziałać cuda dla tęskniącego szczeniaka. Dla Ciebie oznacza to spokojny sen, bo nie będziesz musiała kilka razy w nocy wstawać i uspokajać piszczącego szczeniaka.

sylani napisał/a:
Zastanawiam się też bardzo nad klatką (aby pod moją nieobecność nie narobił sobie krzywdy, no i przyda się od razu do samochodu).


Odpowiednia dla dorosłego labka klatka waży kilkanaście kilogramów. A żeby ją zmieścić do auta potrzebne Ci duże kombi. Czym innym są klatki stacjonarne, a czym innym klatki do przewożenia psa.
Kora ma klatkę stacjonarną, z której praktycznie nie korzysta, a w samochodzie - dużym kombi - jeździ na tylnym siedzeniu okrytym kocami i ręcznikami.

sylani napisał/a:
Możecie doradzić mi co jeszcze mam zakupić ?

Całkiem sporo zabawek, żeby szczeniak mógł się nimi zająć zamiast na przykład butami czy meblami.
Zabawki powinny być o różnych rozmiarach, różnej fakturze i wykonane z różnych materiałów.

Ponadto zrób przegląd pomieszczeń z psiej perspektywy, czyli kilkunastu centymetrów na podłożem.
Pochowaj wszystkie kable elektryczne, przedłużacze itp, lub zabezpiecz tak, żeby szczeniak nie mógł ich pogryźć. Musisz się liczyć z tym, że wszystko co będzie w zasięgu zębów szczeniaka może zostać pogryzione.
Dlatego za wczasu zaopatrz się w płyn zniechęcający szczeniaka do gryzienia np o gorzkim smaku. Jest tego przynajmniej kilka marek na rynku. Skoro jesteśmy przy płynach, to kolejny zakup to płyn neutralizujący zapachy moczu i odchodów, zakładam, że nie chcesz, żeby szczeniak obsikiwał dywany, czy wykładziny.
Konieczne też będą maty dla niemowląt wiążące wilgoć. Są niezastąpione w nauce szczeniaka czystości.

sylani napisał/a:
Wiadomo, że miski, obrożę, szelki, szczotkę... Ale jakiej firmy i jakiego rodzaju polecacie najbardziej ?


Jakiej firmy to akurat ma trzeciorzędne znaczenie. Ilu użytkowników tyle opinii. Ważne, żeby było podstawowe wyposażenie, a opinię o nim wyrobisz sobie sama.

Cieszy mnie, że pytasz o wyposażenie psa, na dwa tygodnie przed tym zanim go masz. To bardzo dobrze o Tobie świadczy.

W tym kontekście zechciej pamiętać, że mało ważne jest czy skorzystasz ze smyczy firmy x czy y.
Nie ważne w jakich szczeniak będzie chodził szelkach, czy z jakiej miski jadł.
Ważne jest jakie relacje zbudujesz ze szczeniakiem i czego go nauczysz.
A poprawnych relacji raczej nie zbudujesz, jeśli nie będziesz wiedziała jak to zrobić i nie zrozumiesz psychiki swojego przyjaciela. Dlatego przede wszystkim inwestuj w wiedzę o kontaktach ludzko psich.

Daj znać na pw, to podrzucę Ci jakąś literaturę, jeśli masz takie życzenie.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
sylani 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Chełmża
Wysłany: 30-03-2017, 11:45   

Dziękuję Wam za szybką odpowiedź :)
Odnośnie lektur, to zakupiłam sobie pozycję Gwen Bailey "Szczenię Doskonałe". Czytałam o niej dobre opinię, więc zobaczymy co z tego wyniknie bo jestem dopiero w połowie.
Co do klatki... to zastanawiałam się nad czymś na wzór takiej: https://wideshop.pl/product-pol-484-DUZA-KLATKA-METALOWA-KOJEC-DLA-PSOW-PSA-91x58x63-uniw.html?gclid=Cj0KEQjw2fLGBRDopP-vg7PLgvsBEiQAUOnIXMXosfMkdsxQgFe5h0VfXPQWU5k2Ssaa69ahbSKUjz4aAh5G8P8HAQ
tylko nie wiem na jakie parametry postawić... Nie chcę też aby klatka była dla niego miejscem stałym. Bardziej zamierzałam kupić ją na czas mniej więcej roku, kiedy nauczy się nie niszczyć nic w domu pod moją nieobecność, a potem ją usunąć i zostawić samo legowisko.
Co do podróży samochodem, to mam combi, więc bez problemu taka klatka by się zmieściła, ale faktycznie... Twój pies podróżuje bez żadnego problemu w otwartym bagażniku i nie ucieka do przodu ? Czy masz może jakąś siatkę oddzielającą ?
Czytałam w książce, że warto pobrać zapach z "domu rodzinnego" np. na ręczniku i wtedy położyć na legowisku, podobnie jak położyć na noc ciepły termofor, aby nie było mu zimno bez rodziny.
Odnośnie legowiska, to czy nie lepszy jest na początek koc ? Też się nad tym zastanawiałam i nie wiem co wybrać.
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30-03-2017, 13:58   

sylani napisał/a:
Co do klatki... to zastanawiałam się nad czymś na wzór takiej:

Kora ma coś takiego, tyle, że rozmiar większą.

sylani napisał/a:
Twój pies podróżuje bez żadnego problemu w otwartym bagażniku i nie ucieka do przodu ? Czy masz może jakąś siatkę oddzielającą ?


Na tylnym siedzeniu okrytym kocem i ręcznikami. (W bagażniku mam za dużo klamotów). Czasem zabieramy ją popływać i wsiada jeszcze trochę mokra, stąd ręczniki.
Kora jeździ prawie codziennie od szczeniaka i nie ma z nią najmniejszego problemu. W samochodzie jest bardzo spokojna. Najczęściej leży wyciągnięta i nigdy nie próbowała pchać się do przodu. Więc nie miałem potrzeby stosować siatek oddzielających.
Jedyny zakup do samochodu pod kątem psa to kratki wentylacyjne do okien coś takiego http://www.psiaki.pl/skle...wej-trixie.html
Kora czasem zostaje w aucie na 15 - 20 minut, więc chcieliśmy jej zapewnić przewiew.

sylani napisał/a:
Odnośnie legowiska, to czy nie lepszy jest na początek koc ?

W zupełności wystarczy. Złożony kilka razy i przeszyty w kilku miejscach dratwą, żeby szczeniak nie rozwłóczył po mieszkaniu.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
sylani 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Chełmża
Wysłany: 30-03-2017, 15:20   

Czyli wydatek związany z legowiskiem odpada :) co nie powiem, że mnie cieszy bo sporo tych wydatków na sam początek jest, nie ma co ukrywać. Ale zdawałam sobie z nich sprawę :)
Czyli wybór klatki mamy z głowy (rozumiem, że taka trochę powyżej metra powinna wystarczyć). A zamykałeś Kortę w niej w szczenięctwie kiedy zostawała sama ? Bo mimo tego, że jestem teraz na L4 i będę do końca ciąży, to czasami będę musiała wyjść i nie chcę aby wtedy mój psiak narozrabiał lub zrobił sobie krzywdę. Oczywiście kojec nie ma być karą, tylko jego miejscem, co nie zmienia faktu, że kiedy zostawię go tam zamkniętego to wyjdę z domu o wiele spokojniejsza.
Co do zabawek to na pewno kupię jakiegoś Konga i dużo innych (widziałam dzisiaj w promocji w Biedronce).
Masz może jeszcze jakieś rady co do przygotowań i pierwszych dni psiaka w domu ?
Acha, co do samochodu, to stosujesz specjalne pasy dla psów ? Czy Kora po prostu leży grzecznie przez całą podróż
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30-03-2017, 16:12   

sylani napisał/a:
A zamykałeś Kortę w niej w szczenięctwie kiedy zostawała sama ?

Kora jeszcze nigdy nie została w domu sama. Mamy ten komfort, że możemy ją ze sobą zabierać do pracy. Sama najczęściej zostaje w samochodzie, bo kiedy wracamy ze spacerków za miastem, często podjeżdżamy zrobić zakupy i wtedy siedzi w samochodzie. Najczęściej śpi, bo kilka razy zostałem i dyskretnie obserwowałem co robi w aucie.

W klatce była zamknięta dwa razy na 10 min. kiedy miałem gości, którzy panicznie bali się psów.
Jako szczeniak nie wyrządziła w domu większych szkód. Pogryzła żonie kapcie, mnie zresztą też, nadgryzła przewód zasilający laptopa, na szczęście po stronie niskiego napięcia i listwę przypodłogową w przedpokoju. Uważam, że jak na szczeniaka to minimalne zniszczenia.

sylani napisał/a:
Co do zabawek to na pewno kupię jakiegoś Konga i dużo innych (widziałam dzisiaj w promocji w Biedronce).

Uważam, że to ważne, żeby zapewnić szczeniakowi dużo różnorodnych zabawek. Zabawki się dość szybko nudzą szczeniakowi. Czasem robię tak, że chowam 2/3 zabawki na kilka dni. Kiedy jej daję do zabawy cieszy się jak z nowych, wtedy na kilka dni chowam te stare i tak w kółko.

sylani napisał/a:
Masz może jeszcze jakieś rady co do przygotowań i pierwszych dni psiaka w domu ?

Generalnie te najważniejsze uwagi już chyba napisałem.

sylani napisał/a:
Acha, co do samochodu, to stosujesz specjalne pasy dla psów ?


Nie stosuję pasów. Rozważałem taką opcję ale zrezygnowałem. Kora ma pełną swobodę w samochodzie.
Jak już pisałem najczęściej leży i drzemie w samochodzie. Nawet jej nie interesuje co jest za oknem.
Wcześniej mieliśmy dalmatynki. Te to szalały w aucie. Kora w porównaniu do nich jest aniołkiem. :)
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
sylani 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Chełmża
Wysłany: 31-03-2017, 21:23   

Zdecydowałam się na szelko dla psiaka, czytałam, że firmy ROGZ są świetne, jaki rozmiar powinnam kupić ? :)
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 31-03-2017, 21:35   

Raczej darował bym sobie drogie markowe produkty dla szczeniaka, z których szybko wyrasta i szelki na bank Ci pogryzie nie jedne, zanim się przyzwyczai.
W przypadku zabawek zakup markowych ma sens, bo są znacznie trwalsze.
Ale to Twoja kasa więc Ty decydujesz na co wydajesz.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
sylani 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Chełmża
Wysłany: 31-03-2017, 21:50   

Takie szelki kosztują w okolicach 30zł, to dużo ?
w takim razie czy mógłbyś mi zaproponować inne ? :)
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 31-03-2017, 22:28   

Cytat:
Takie szelki kosztują w okolicach 30zł, to dużo ?

No fakt, to nie Juliusy za 150 zł.
W tym temacie http://forum.labradory.or...7860&start=1680 są zdjęcia Kory w chińskich szelkach za max kilkanaście złotych i to razem ze smyczą. Jak się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz, że są ponadgryzane. Miesiąc później Kora z tych szelek miała zrobioną obrożę, bo tylko tyle nadawało się do użytku. Zresztą też jest na zdjęciach.
Generalnie szczeniak się trochę w szelkach mota i dlatego je gryzie.
Prościej szczeniaka przyzwyczaić do obróżki. Kora była przyzwyczajona do obróżki już w hodowli. Wszyscy bracia i siostry mieli luźne obróżki w różnych kolorach, dodatkowo opisane. W domu wystarczyło przypiąć do obróżki kawałek sznurka i przydepnąć, żeby skorygować niewłaściwe zachowanie, czy podnieść i przytrzymać, żeby przyzwyczaić sunię do smyczy.


Tu 8 tygodniowa Kora na spacerze.



_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Tomijjka 


Mój labrador: Zoja
Suczka urodziła się:
09.12.2017

Dołączyła: 19 Cze 2019
Posty: 4
Skąd: Zabrze
Wysłany: 19-06-2019, 21:36   

Naprawdę genialnie się składa, że tyle tutaj porad w tej kwestii. Ja ostatnio również rozglądam się za czymś fajnym dla mojego psiaka. Na stronie: https://littleheroes.pl/ znalazłam kilka naprawdę ciekawych produktów jeżeli chodzi o gadżety dla psa. Podrzucam stronkę, bo może i komuś z Was się ona przyda.
 
 
walczakmartyna1 


Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-07-2019, 11:19   

Dla małego szczeniaczka kupowałam ostatnio świetne ciuszki w sklepie https://futerkowo.pl/ . Myślę, że coś Wam się spodoba!
 
 
KrbkaDo 


Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 02-08-2019, 15:07   

Ciuszki i inne gadżety wydają mi się drugorzędną sprawą. Podstawowa opieka i koszty utrzymania psa są naprawdę duże. Ogólnie pojawienie się w domu psa, to wielka radość zwłaszcza dla dzieci, ale jak przychodzi do opłat, to już tak miło nie jest :/ Tutaj jest wiele napisane na ten temat: https://www.bowlandbone.p...zymania-pupila/
 
 
zwierzakowo 


Dołączyła: 16 Paź 2019
Posty: 5
Skąd: Kraków
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 16-10-2019, 14:08   

Takie podstawowe przedmioty jak miski, smycz, posłanie dla psiaka, ale bardzo ważna jest karma. Dla młodego psiaka powinna być odpowiednio dostosowana, powinna zawierać odpowiednie składniki i minerały. Na przykład szczególnie ważne jest to dla psa o rasie Chihuahua. Dla tych psów dobra jest Royal Canin Chihuahua 500G. Ma odpowiednią wielkość elementów oraz dobry skład.
 
 
alatok 


Dołączyła: 23 Sty 2020
Posty: 1
Skąd: alatok
Wysłany: 30-03-2022, 19:10   Re: Wyprawka dla szczeniaczka :)

Goha_lab napisał/a:
Co wy kupowaliście czekając na pieska? I czy warto najpierw trzymać szczeniaka w pudełku (pudełko kartonowe z kocykiem w środku oczywiście odpowiednio wycięte jako legowisko) czy od razu kupić mu duże legowisko? Bo spotkałam się już z różnymi opiniami i sama nie wiem co myśleć a wasze doświadczenia mogłyby mi pomóc. Co jest przydatne przy małym piesku i co wy kupowaliście na samym początku a czego wam zabrakło. Myślę że taki temat mógłby pomóc nie tylko mnie ale i innym którzy planują zakup labka.


Moje pierwsze zakupy zaczęły się od https://tatardog.pl/ postawiliśmy od samego początku na trening i szkolenia :) Mamy Terrier'a
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź