Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Postępowanie ze szczeniakiem zbyt wcześnie odebranym od mamy
Autor Wiadomość
klaudia1234
[Usunięty]

Wysłany: 22-06-2015, 18:25   

OliwiaM, Nie wolno reagować na wymuszanie piszczeniem! Gdy lab urośnie, zacznie szczekać, a szczekanie podrośniętego laba przez np. 1,5 h bo coś chce, zapewniam że nie jest przyjemne. :(

I nie rozumiem co to za "hodowla" a właściwie paskudna pseudohodowlisko, co oddała tak malutkiego dzieciaczka do obcego domu ]:) :bad:
 
 
Monika1989 


Mój labrador: Nelly
Suczka urodziła się:
2.12.2015

Dołączyła: 07 Sty 2016
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2016, 19:23   

Witam. Jestem posiadaczka suni o imieniu Nelly. Zabrałam ja do domu po skonczeniu 7 tygodni czy to nie za wczesnie? Psiak jest z hodowli posiada rodowód także nie jest brana z niewiadomego zródła. Martwi mnie również rzecz otóż dzis byłam z nia u weterynarza i okazało sie ze waży 3,700 wiem ze psiaki w wieku 2 miesiecy powinny ważyc troche wiecej. Jej matka miała 12 szczeniat stąd też tłumaczenia hodowcy o jej wadze i wzroście. Nelly dostaje dobra karme oraz gotuje jej jedzonko apetyt ma ogromny czy mimo to powinnam sie martwic? Prosze o porady dziekuje:)
_________________

 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 08-02-2016, 22:23   

Monika1989 napisał/a:
Zabrałam ja do domu po skonczeniu 7 tygodni
niektorzy hodowcy wydaja szczenieta w tym wieku, choc w teorii powinny byc z mama jeszcze przez tydzien.

Monika1989 napisał/a:
okazało sie ze waży 3,700 wiem ze psiaki w wieku 2 miesiecy powinny ważyc troche wiecej
moze taka jej uroda poprostu. Obserwuj wage, teraz powinna przybierac ok 1kg na tydzien - jesli tak bedzie to znaczy ze rozwija sie prawidlowo :)

Monika1989 napisał/a:
dostaje dobra karme oraz gotuje jej jedzonko
czym ja karmisz? Jesli to zbilansowana karma to nie ma potrzeby gotowania.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Monika1989 


Mój labrador: Nelly
Suczka urodziła się:
2.12.2015

Dołączyła: 07 Sty 2016
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2016, 20:11   

Teraz widac ze z dnia na dzien przybiera na wadze i jej wyglad sie zmienia. Zrobila sie taka małą kluską ale nie otyłą. Staram sie ją karmić 4 razy dziennie. Jedzenie sklada sie z ryżu miesa z kurczaka gotowanego oraz marchewki. Do jedzonka dodaje suplementy diety dla psow takie jak wapno drozdze piwne algi morskie odrobina czosnku w granulacie karoten oraz ziola i dodaje 2 lyzki oliwy z pestek winogron. A co do suchej karmy to stosuje Brit Care Junior z jagniecina i ryżem. :)
_________________

 
 
Merszi93 


Mój labrador: Marley
Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23-04-2017, 01:42   

Witam forumowiczów, od dwóch dni posiadam małego ladorka o imieniu Marley ma około pięciu tygodni. Pan od ktorego go dostałem powiedział że karmił go "zupkami" jarzynową itp, w pierwszy dzień pobytu w nowym domu dostał samego gotowanego kurczaka, zjadł aż uszy się trzęsly. Nastepnego dnia poszedłem do weterynarza upewnić się czy wszystko jest w porządku. Wyniki ok nie stwierdzono nic złego . Lekarz polecił mokrą karme z puszki "starter dolina noteci". Popołudniu ugotowałem kurczaka podałem , zjadł. Pojechalem po zalecaną karme, gdy mu ją podałem zaczęly się probemy, a mianowicie gazy. Po godzinie zaczął wymiotować kurczakiem i karmą z puszki , zrobił luźnego stolca z resztkami pokarmu, obejrzalem, zadnych robaków. Około trzech razy wymiotował po kazdym pił wode, aby się nie odwodnił, był bardzo osowiały, zmęczony, poszedł spac . Zadzwoniłem do weterynarza akurat było 30 min do zamknięcia kliniki. Powiedziano mi żebym zadzwonił na dyżur do kliniki24h, Tam mówili aby się nie przejmowac "karma mu nie podeszła" polecił aby kupić inna puszke , mianowicie "Taste of the wild". Martwie sie o mojego psiaka nie chce, aby przeżywał w tak młodym wieku takich przebojów. Chciałbym poprosić opinie o w/w karmie

Pozdrawiam
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 23-04-2017, 13:53   

Gotowałeś mu kurczaka i było dobrze to po co zmieniać.
Dodaj do kurczaka trochę warzyw, najlepiej zmiksowanych, nie więcej niż 20%. (Marchew, burak).

Zmiany w diecie wprowadzaj stopniowo, dodając do kurczaka niewielkie ilości innych mięs.
Przy diecie gotowanej pomyśl o suplementacji witaminami.
Pokarm podawaj o temperaturze 30 - 40 stopni.

Po osiągnięciu przez szczeniaka ok 10 tygodni możesz stopniowo skracać czas gotowania mięsa przygotowując go do przejścia na BARF. Nie ma lepszej i bardziej naturalnej diety dla psa niż BARF.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź