Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pies często sie drapie i gryzie
Autor Wiadomość
Pieseł1 


Pies urodził się:
Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-09-2017, 17:07   Pies często sie drapie i gryzie

Witajcie,
Mam problem z Chuck'iem, psem w typie labradora. Ma on juz rok i siedem miesięcy. Pies ma bardzo duże problemy z drapaniem i gryzieniem siebie samego. Samo drapanie często widać w sytuacjach, gdy mamy się zbierać na spacer (nie mogę na spokojnie założyć kurtki i butów, bo już zaczyna się drapać) i przy ćwiczeniu nowych rzeczy (jeśli ma problem ze zrobieniem sztuczki). Chuck tez często się gryzie, czasami do krwi w okolicach członka, ale tez po łapkach jak leży.
Ze względu na specyfikę mieszkania (salon i kuchnia jest połączona) większość czasu spędza z nami, słuchając głośnych rozmów, naszych kłótni, prosi o jedzenie, którego nie może jeść(obiad np.). Dochodzą do tego jeszcze rodzice, którzy nie bardzo potrafią sobie z psem poradzić (ojciec go rozpieszcza, daje mu za nic smakołyki, a jeśli pies coś zrobi nie po jego myśli, to zaczyna krzyczeć zamiast użyć odpowiedniej komendy. Rodzice zamiast piętnować niektóre zachowania (skakanie na ludzi, żebranie o jedzenie) zaczynają się śmiać, co tylko w psie wzmacnia poczucie, ze robi dobrze. Macie jakieś pomysły jak rozwiązać tą sytuację ? Jeśli przyjdzie mi coś jeszcze do głowy, to będę zaktualizował ten post,
Pozdrawiam!

 
 
Julita J. 
Kochaj i rób co chcesz ;)


Mój labrador: Szakti
Suczka urodziła się:
01.06.2016

Mój labrador: Szanti
Suczka urodziła się:
16.06.2016

Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-09-2017, 18:18   

Ewidentnie robi to na tle nerwowym, wyładowuje swoje frustracje, które biorą się z problemów dookoła niego, zatem zachowuje się adekwatnie do sytuacji, z nim jest wszystko okey, to rzeczywistość wokół niego skrzeczy, musicie ją ogarnąć lepiej, to i pies się uspokoi, a jak to zrobić, to zapewne Ty będziesz wiedział lepiej niż ktoś obcy, w końcu to Twój dom, Twoi rodzice, wasze kłótnie i style wychowania psa...
_________________
Szczęście sprzyja odważnym.
 
 
Pieseł1 


Pies urodził się:
Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-09-2017, 18:29   

Julita J. napisał/a:
Ewidentnie robi to na tle nerwowym, wyładowuje swoje frustracje, które biorą się z problemów dookoła niego, zatem zachowuje się adekwatnie do sytuacji, z nim jest wszystko okey, to rzeczywistość wokół niego skrzeczy, musicie ją ogarnąć lepiej, to i pies się uspokoi, a jak to zrobić, to zapewne Ty będziesz wiedział lepiej niż ktoś obcy, w końcu to Twój dom, Twoi rodzice, wasze kłótnie i style wychowania psa...


To nie takie proste, mówimy tutaj o ludziach którzy maja już po około 60 lat..
Jedyne co mi przychodzi do głowy to rozwieszenie wielkiej kartki z komendami i trzymanie psa na zewnątrz, tak zrobię i poczekam na jakieś rezultaty. W razie czego będę dawać znać
 
 
Julita J. 
Kochaj i rób co chcesz ;)


Mój labrador: Szakti
Suczka urodziła się:
01.06.2016

Mój labrador: Szanti
Suczka urodziła się:
16.06.2016

Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-09-2017, 20:24   

Czyli pies zostanie ukarany za Wasze problemy? od tego się raczej nie uspokoi...Ale wiadomo, Twój pies, Twoje decyzje. Może ktoś coś innego podpowie, bo ja się wypowiedziałam i widzę to właśnie tak a nie inaczej i zdania nie zmienię, chociaż wiem, że jest ono niewygodne dla pytającego :-P
_________________
Szczęście sprzyja odważnym.
 
 
Małgosia35 



Mój labrador: Gustaw vel Gucio ( Magnum Mera Vallis )
Pies urodził się:
21.06.2017

Mój labrador: Klocek
Pies urodził się:
15.01.2009

Mój labrador: Max ( Grom Sodalis )
Pies urodził się:
20.07.2014

Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 3193
Skąd: Bergen op Zoom-NL
Wysłany: 06-09-2017, 23:39   

Pieseł1 napisał/a:
Jedyne co mi przychodzi do głowy to rozwieszenie wielkiej kartki z komendami i trzymanie psa na zewnątrz, tak zrobię i poczekam na jakieś rezultaty.

Rezultaty będą ,ale nie w tą stronę w którą oczekujesz
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź