Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój pies jest chory na dysplazję - jak się nim opiekować? vol.II
Autor Wiadomość
typka78 


Mój labrador: Bruno
Pies urodził się:
27.10.2015

Dołączyła: 18 Lut 2016
Posty: 18
Skąd: gliwice
  Wysłany: 05-03-2016, 11:48   

LOTRIS ;D rodzinny weterynarz ;D Super zabrzmiało ,az mi się gęba uśmiechnęła .

Jestesmy po kontroli .
Wszytsko pięknie wygojone ,za tydzien nie będzie śladu po szwach .
Opowiadałam wetowi jak opiekujemy się psem .....Ze noszę go po schodach bo umie wchodzic tylko do góry , na dół nie schodzi bo nie umie - boi się chyba .Chłop się za głowę złapał i zapytał jak długo zamierzam nosić tą kluskę ??czy nie matrwię się o swoje zdrowie ???
:beated: Faktycznie , komiczny widok jak niosę klocka ,już ledwo wyrabiam :P
Powiedział ,ze mam zacząć uczyc go schodzić w dół --- łatwo mu powiedzieć !!...Generalnie to chyba ma mnie za jakas wariatkę zwierzakową hehehh Często się łapie za głowe kiedy z nim rozmawiam hehehheh
Powiedział ,ze mam nie przesdzać i nie trzymac go pod kloszem ,normlane spacery , wypuszcznie na ogrodek ,po prostu pilnować zeby nie biegał , nie skakał , nie rzucac pilek itd .Mamy podawac ARTROVET - czy jakos tak .i spotykamy się za pół roku na kontrolnym rtg ..:)
 
 
anna34 
rude szczęście



Mój labrador: Chopper
Pies urodził się:
03.07.2007-24.05.2016

Mój labrador: Biscuit John Cage(Hearty)
14.06.2016

Pomogła: 7 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 6153
Skąd: Pruszków
Wysłany: 20-04-2016, 14:03   

Jak wiadomo mój gamoń od 5,5 mies.życia choruje na dysplazje,aktualnie jest po 2 wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do obydwu bioder(po pierwszym przez pół roku nie kulał,dopiero troszke zaczął teraz),pozatym suplemetacja i leki p/bólowe na stałe.
Ale jako ,że był uśpiony do tegoż zabiegu wykonaliśmy rtg kręgosłupa(wcześniejsze namacalne badanie ) które pokazało spondyloze dużego stopnia piersiowo-lędźwiową niestety.Stąd nasze pobudki nocne i dreptanie po mieszkaniu:(
No i jak żyć :( ,gamoń i tak jest bardzo dzielny ;)
_________________
 
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Pomogła: 10 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 04-05-2016, 21:15   

anna34, ale dobrze że już wiecie na czym stoicie, trzymam kciuki ;*
_________________


 
 
 
bunia69 



Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 1344
Skąd: Wa-wa wesoła
Wysłany: 09-12-2016, 19:41   

My w środę idziemy z Dejzunią na operację,
Coraz bliżej boję się o nią wiem że to dla jej zdrowia
A później biorę się za Kofi,zacznę od powtórnego RTG,bo teraz laikiem nie jestem i widzę różnicę między obiema.Bo jakoś mi nie pasuje dysplazja E u niej,
_________________

 
 
sylani 


Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Chełmża
Wysłany: 04-10-2017, 20:07   dysplazja u szczeniaka

Witajcie,
dzisiaj Nasz 7-io miesięczny szczeniak miał prześwietlenie bioder i niestety, okazało się, że w obu jest dysplazja. Planujemy zdecydować się na pectinectomię, a potem prawdopodobnie kurację IRAP'em.
Czy ktokolwiek z Was miał podobny problem do nas ? Możecie nam doradzić jakieś ćwiczenia czy ogólnie "rady"?
Będę wdzięczna za cokolwiek co może chociaż trochę pomóc Kaprysowi....
 
 
anna34 
rude szczęście



Mój labrador: Chopper
Pies urodził się:
03.07.2007-24.05.2016

Mój labrador: Biscuit John Cage(Hearty)
14.06.2016

Pomogła: 7 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 6153
Skąd: Pruszków
Wysłany: 05-10-2017, 13:53   

Ja miałam psa z dysplazją stwierdzoną od 5,5 miesiąca,ale nie kwalifikował się do żadnej operacji już wtedy.Suplementowany dobrze dożył bez kulawizny do 7,5 roku,potem zaczął mieć proplemy z aparatem ruchu.Odszedł w 9 r.z ale prawdopodobnie z powodu guza na wątrobie,nie dał rady po operacji :(
_________________
 
 
 
małgorzata 


Mój labrador: raya
Suczka urodziła się:
08112016

Dołączyła: 05 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: warszaa
Wysłany: 10-07-2018, 06:44   

witam wszystkich uzytkowników
Potrzebuje waszej pomocy.
W 2017 R kupiłam piękną sunie czekoladową labladorkę ze znanej w Polsce hodowli.
Raya bo tak się wabi moja sunia jeżdziła na wystawy i mieliśmy z mężem plany aby raz miała szczeniaki. Niestety okazało się ze Raya po zrobieniu zdjęcia rtg ma dysplazje biodrową i łokciową. zwróciłam się do hodowcy o zadośćuczynienie za to że sprzedał mi psa obciążonego genetycznie chorobą stawów. Na początku przystała na moją propozycje po czym szybko się z niej wycofała. Przy kupnie Rayi zapewniała nas ze rodzice są czyści bez dysplazji.zapłaciliśmy duże pieniądze za psa z prestizowej hodowli i dostaliśmy chorego psa. DLACZEGO PISZĘ NA FOMUM. Aby przede wszystkim was wszystkich ostrzec przed kupnem psa z tej hodowli a po drugie szukam rodzeństwa Rayi by dowiedzieć się czy tylko moja sunia z całego miotu ma dysplazje a moze której jeszcze ma psa chorego. któreś z rodziców tych szczeniaków ma w genach dysplazje którą przekazuje swoim dzieciom, chociaż oboje z rodziców "mają"grupę A.
Może ktoś z was na forum kupił psa z tej hodowli.
chciałam wam jeszcze powiedzieć ze 5 dni przed kupnem Rayi pochowaliśmy 12 letnią sunie SABĘ która po ciężkiej chorobie odeszła nam na rękach.przez pół roku wraz z lekarzami walczyliśmy z chorobą pnn i przegraliśmy walkę.. Nie chciałam patrzeć i przezywać po raz kolejny takich widoków. dlatego z mężem zdecydowaliśmy się na zakup psa czystej rasy z hodowli. pomóżcie
RAYA URODZONA 08 11 2016 HODOWLA BONITALAB
MATKA SHANTI BONITA LAB
OJCIEC LIBRTYCRK LYRIAN VIBRATION OF SOUND
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź