Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

LABRADORY DO ADOPCJI POD OPIEKĄ FORUM

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
27-10-2012, 13:25
Karmy: EUKANUBA
Autor Wiadomość
Paseczka 

Suczka urodziła się:
Suczka urodziła się:
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 04-10-2012, 01:37   Karmy: EUKANUBA

Moje psy już jakiś czas jedza ta karmę.

Ktoś jeszcze?
Jakie macie z nią doświadczenia?
Ostatnio zmieniony przez tenshii 04-10-2012, 07:58, w całości zmieniany 2 razy  

Fromena 

Mój labrador: Sara
Suczka urodziła się:
28-03-2012

Wysłany: 25-02-2013, 12:52   

Mam doświadczenie z tą karmą, ale nie u labradora. Mój wcześniejszy psiak (mieszaniec) jadł właśnie eukanubę. Karmę polecił nam weterynarz po tym jak mój psiak miał problemy ze stawami. Gdy wstawał zajmowało mu to chwilę i kulał. Był smutny, miał też problemy z sercem. Dostawał eukanubę dla seniorów i po niej odżył. Jego sierść (długowłosa) stała się lśniąca i zaczęła mniej wypadać. Nie tył, ale też i nie był chudy, tak w sam raz. I co najlepsze po kilku tygodniach jedzenia, kiedy stan zdrowia mu się poprawił widziałam jak skacze przez płot.
Moja labka jednak tej karmy nie dostawała. Chciałam trochę poeksperymentować z innymi, ale na dobre mi to nie wyszło.

kathrin 

Suczka urodziła się:
Pies urodził się:
Pies urodził się:
Wysłany: 22-03-2013, 08:24   

Nice surprise about this shorter form. Can you tell us what it is you are talking/writing about?
Has any info. about this shorter form been posted before (and i just missed it)?
;D :haha:

Silver69 
ananas

Mój labrador: Carra
Suczka urodziła się:
18.05.13

Mój labrador: Murzyna(w typie)
Suczka urodziła się:
20.01.03-05.06.13

Wysłany: 16-02-2014, 12:06   

Ktoś jest na eukanubie? Planujemy przejść na nią po bricie.

Carrowy wątek -> http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9930

mol_ksiazkowy 

Mój labrador: Henio
Pies urodził się:
22.09.2003

Wysłany: 16-02-2014, 16:40   

Sama nie mam doswiadczenia z EUKANUBA ale czytalam i z innych zrodel wiem ze to karma z wyzszej polki wiec to nie byle co

Karoola 

Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 16-02-2014, 16:50   

mol_ksiazkowy, a zerkałaś na skład? Karma dla psa to nie "magiczna formuła", żeby nikt nie wiedział co w niej jest, ani film, żeby pytać się innych o recenzje. To zwykły produkt. Patrzysz na skład i wiesz, co kupujesz. Mięso, albo trociny.

martynka9007 

Suczka urodziła się:
Wysłany: 18-02-2014, 09:56   

skład ma dobry, witaminy, glukozamine, i procentowo dość dużo mięsa w porównaniu z innymi karmami. Już drugiego psa karmie Eukanubą i w obu przypadkach sierść jest lśniąca, pies ma zdrowe kupy (nie to co po purinie dog chow), jest energiczny i widąć że służy mu ta karma :) Nie mamy doświadczenia np z Britem itp. ale w porównaniu do puriny dog chow i pedigree jest to karma luksusowa:)

EwaS79 
EwaS79

Mój labrador: Milan
Pies urodził się:
10.04.2005

Wysłany: 22-03-2014, 10:49   

Milanowi za szczeniaka (miał jakieś 7-8 miesiecy) kupiłam eukanube juniora, ale zmieniłam dość szybko, nawet worka do połowy nie zjadł, dwa tygodnie niecałe jadł, wymiotował po eukanubie, i tylko na niej były wymioty, potem jeszcze raz kupiłam mały worek po kilku miesiącach i problem powrócił z wymiotami, kilka różnych karm "przerobił" i tylko na eukanubie był problem, teraz je acane

markis80 

Mój labrador: Roki
Pies urodził się:
26-08-2014

Wysłany: 02-02-2015, 18:09   

Ktoś może jeszcze używa tej karmy??

GALERIA MOJEGO ROKIEGO-ZAPRASZAM

uskaNeluska 

Mój labrador: Nela
Suczka urodziła się:
08.06.2013

Wysłany: 31-03-2015, 22:36   

Też szukam kogoś,kto podaje psu Eukanube.konkretnie Daily Care Overweight, Sterilized
mam suczke po sterylizacji i szukam czegoś na tę okoliczność

neskafe 

Mój labrador: Dante
Pies urodził się:
20.04.2015

Wysłany: 04-02-2016, 16:48   

Kupilam 15kg worek Eukanuby (Juniora dla duzych ras). I powiem Wam, ze spodziewalam sie rewelacji albo chociaz przyzwiotosci. Tymczasem ta karma to w naszym wypadku totalny niewypal. Kupy okropne - wieeelkie, po trzy razy dziennie, miekkie, nawet bym powiedziala, ze podchodzilo pod rozwolnienie. A smrod taki, ze przy zbieraniu nie wiedzialam, w ktora strone glowe odwrocic. Przez dwa tygodnie pies jadl z apetytem, potem juz nie. A musicie wiedziec, ze moj pies naprawde nie jest wybredny! Wsypywalam porcje i dopiero po 15 - 20min laskawie zjadal i to jeszcze na raty.
Nie wiem jak by to wygladalo z karma dla doroslych psow. I generalnie sie nie dowiem, bo nie mam zamiaru kupic jej nigdy wiecej.
Cale szczescie, ze juz zmeczylismy ten worek... Pomyslec, ze jeszcze sie cieszylam, ze trafilam na promocje +3kg gratis ;]

monikaia 

Mój labrador: GRAND
Pies urodził się:
17.08.2010

Wysłany: 26-08-2016, 11:27   Eukanuba

My jesteśmy tak z 2 miesiące na Eukanuba Sensitive Digestion. Co mogę powiedzieć..no cóż. Sierść ślniąca, kupy ok ale nie zniwelowała nieprzyjemnego zapachu z ust no i bąków:D:D a podobno takie jest jej przeznaczenie:) Worek 12,5kg wystarcza długo granulki małe dla mojego psa idealne bo zmuszają go do gryzienia. Boscha z kaczką dosłownie połykał ale kupy po Boschu były bardzo miękkie za miękkie do zbierania koszmar. Grand był na Bricie Care jagnięcina z ryżem na początku robił dobre choć duże kupy po niej trochę bąków też było jednakże skład miała o wiele lepszy od Euknuby (bez kukurydzy) ale musiałam zmienić gdyż dostanie Brita graniczy z cudem w Anglii w ogóle prawie nie dostępna a jeśli jest to cena z kosmosu. Nie wiem będziemy dalej poszukiwać. Mój pies zje wszystko i narazie zadnych objawów alergii nie widać. Pozdrawiam.

GosiaG 

Łódź

Wysłany: 10-11-2017, 22:19   

Cześć!

Chciałabym nieco odnowić temat, a konkretniej interesuje mnie czy ktoś z was miał do czynienia z karmą EUKANUBA Dermatosis FP? Niebawem adoptuję ze schroniska pieska w typie laba, który niestety boryka się z dość poważną alergią/zapaleniem skóry (niemal cały grzbiet) i myślałam o zakupie tej karmy dla niego. Czy ktoś może mi coś poradzić w tym temacie?

adresprzema 

Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Wysłany: 12-11-2017, 20:54   

GosiaG napisał/a:
Niebawem adoptuję ze schroniska pieska w typie laba, który niestety boryka się z dość poważną alergią/zapaleniem skóry (niemal cały grzbiet) i myślałam o zakupie tej karmy dla niego. Czy ktoś może mi coś poradzić w tym temacie?

Na początek należało by ustalić skąd owa alergia/zapalenie skóry się bierze?
Czy jej przyczyną jest żarcie, czy inny czynnik?
Domyślam się, że w warunkach schroniskowych nikt się specjalnie tym nie przejmuje, a psy dostają żarcie, jakie akurat jest na magazynie.

Stawiasz pytanie czy karma "XYZ" będzie odpowiednia dla Twojego przyszłego psa. Nikt tego nie wie ze 100% pewnością i najuczciwiej jest odpowiedzieć - Nie wiem, ale prawdopodobnie nie!

Powinnaś przeformułowywać pytanie i zapytać:
Jaki sposób odżywiania będzie najkorzystniejszy dla psa z problemami skórnymi.
Wtedy ze 100% pewnością napisał bym, że jak najbardziej naturalny, czyli dieta BARF.
A tylko od Ciebie zależy z czego ją skomponujesz.

Twoje pytanie w odniesieniu do ludzi miało by mniej więcej taki kształt:
Czy człowieka chorego na X można karmić sucharami wzbogaconymi o witaminy?

Pewnie jakiś czas na nich przeżyje, ale nie jest to naturalne pożywienie ludzi, a zwłaszcza chorych.
Organizm ludzki, czy psi jest wyposażony we wbudowany mechanizm homeostazy, wszak pod warunkiem, że dostarczy się organizmowi wszystkich niezbędnych budulców i ograniczy podawanie substancji szkodliwych. Jakich niestety pełno w przemysłowo przetwarzanych karmach.

Pomyśl! Surowe mięso, które jest naturalnym pożywieniem psowatych po kilkunastu godzinach w temperaturze pokojowej zaczyna gnić i śmierdzieć. Fakt - psiemu żołądkowi to nie zaszkodzi, ale żarcie przetworzone ma okres przydatności kilka lat. Myślisz, że podawanie psu takiej ilości chemii pozostaje bez śladu na jego zdrowiu?

Zrobisz jak uważasz.
Z zakresu karm wysoko przetworzonych nie pomogę. Bo nie mam takich doświadczeń.
Ale z zakresu diety BARF chętnie coś podpowiem.
Na tym polu mam sporo doświadczeń, a właściwie moja sunia.

Nitka 

Mój labrador: Hera
Suczka urodziła się:
24-02-2010

Wysłany: 13-11-2017, 15:50   

Radziłabym najpierw zbadać przyczynę alergii, może być różnoraka, od karmy, "brudu" itd.
Nie zamawiaj karmy, bo stracisz kasę, wet ustali co się dzieje i wtedy zakupisz. Karm na rynku jest całe mnóstwo, ale musisz wiedzieć na co piesek cierpi.

Odpowiedz do tematu