Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie skóry?
Autor Wiadomość
ollciak 


Mój labrador: Marley
Pies urodził się:
01.04.2015r.

Dołączyła: 16 Lis 2017
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 16-11-2017, 12:20   Zapalenie skóry?

Witajcie! Dzisiaj adoptowałam śliczną czekoladkę- Marleya. Niestety, Marley strasznie się drapie i ma łupież, do tego wygryza sobie sierść. Na łokciach i jądrach ma strasznie wysuszoną skórę bez sierści, są tam również takie mini ranki które krwawią..W jego książeczce znalazłam wpisy (których niestety nie mogę rozszyfrować). Jutro wybieramy się do weterynarza :doubt: Dodam kilka zdjęć jak to u niego wygląda, może ktoś z Was również się z tym zmaga? Prosiłabym o jakieś rady, Marley jest moim trzecim labkiem, żaden poprzedni nie miał takich problemów :< Martwię się o niego strasznie..







 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 16-11-2017, 20:55   

Faktycznie nie wygląda to dobrze i na bank potrzebujesz porady weta. I to jak najprędzej.
Jakiekolwiek leczenie zaordynuje wet, to z całą pewnością psu nie zaszkodzi dieta bogata w kolagen i suplementy z biotyną.

Nie wiem czym karmiony jest pies, ale sugerował bym zapomnieć o przemysłowych karmach i przejść na zdrową dietę. Zwłaszcza bogatą w kolagen, czyli kurze łapki, pod różną postacią, cielęcą tkankę łączną, czyli ścięgna, chrzęści itp. Możesz robić z nich wywary, lub podawać surowe, w zależności od wieku psa.
Po tygodniu - dwóch takiej diety, niezelżenie od leczenia, powinnaś obserwować poprawę.
Jeśli postępy będą powolne być może trzeba będzie zastosować suplementację K2 i D3.
Co powinno przywrócić poprawną gospodarkę wapniem w psim organizmie.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9792
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-11-2017, 17:45   

I co powiedział weterynarz ?
Nie wypowiadałam się bo ..nie leczymy psów internetowo ale.. na moje oko są to modzele .
Cytuję z neta:
Modzelami zwykło nazywać się skórę, która uległa nadmiernemu pogrubieniu z jednoczesnym nadmiernym złuszczaniem się naskórka i jego przebarwieniami w okolicy stawów łokciowych psa (wyjątkowo rzadko stawów kolanowych).
Szczególnie predysponowane do wystąpienia tego typu zmian wydają się być psy dużych, masywnych ras. Powstaje ono na skutek permanentnego mechanicznego drażnienia skóry, które ma miejsce podczas leżenia, wstawania i kładzenia się psa. Nadmierny nacisk na twarde podłoże podczas leżenia zwierzęcia oraz drażnienie podczas wstawania i kładzenia się są bezpośrednią przyczyną modzeli. Leżący pies przekłada swój ciężar na łokcie. Wstając odbija się z łokci i przyjmuje pozycje stojącą. Kładąc się opada na łokcie i dopiero później kładzie całe ciało. To właśnie te chwile są powodem stałego nadmiernego mechanicznego uszkadzania naskórka.
Wraz z upływem czasu powstają modzele. U ras większych i cięższych powstają szybciej. U ras mniejszych wolniej. Natomiast u ras średnich i małych oraz miniaturowych prawie się ich nie spotyka.
Oprócz parametrów psa bardzo istotne znaczenie odgrywa posłanie, tudzież podłoże na którym pies się kładzie. Twarde podłoże typu terakota, beton, twarde klepisko w kojcu znacznie sprzyja powstaniu zmian
Pomoc polega na dezynfekowaniu zmian łagodnym środkiem dezynfekcyjnym np. Rivanolem, natłuszczaniu naskórka z użyciem np. popularnego Linomagu. Jednakże najważniejsze jest dbanie o legowisko psa, które powinno być odpowiednio miękkie. Niestety w przebiegu zaniedbanych przypadków modzeli dochodzi do wtórnych zakażeń bakteryjnych wymagających antybiotykoterapii po wcześniejszym wykonaniu wymazu, posiewu i antybiogramu w badaniu mikrobiologicznym.

Ja, z dobrym efektem stosuję WINTER SHOES. Jest to maść do poduszek łap, stosowana podczas mrozów, ale też idealnie natłuszcza zgrubiałe łokcie.
Co do jąder się nie wypowiem bo..mój pies ich nie posiada.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź