Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
nasza historia i prośba o pomoc
Autor Wiadomość
ladybug 


Dołączyła: 31 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: pomorze
Wysłany: 31-07-2018, 10:19   nasza historia i prośba o pomoc

Witam.
Jestem mamą wspaniałych dziewczynek (9,7 i 2 latka). Ok 4 lata temu miałyśmy wspaniałego psa w typie labradora (pseudo hodowla). Starsze córki do dziś dnia po nim płaczą.
Opowiem może od początku...
Będąc z dziećmi na spacerze w parku spotkaliśmy parę z czarnym labradorem-szczeniakiem. Dzieci były zachwycone, w mojej głowie zrodził się pomysł aby mieć takiego pieska. Mój brat a chrzestny jednej z dziewcząt postanowił zakupić takiego pieska. Zachwytów nie było końca. Po jakimś czasie okazało się że brat nie zgłębił tematu i kupił psa z pseudo hodowli. Psinka miała grzybiczne zakarzenie skóry. Ciesze się bardzo że nasz piesek kochał wodę i cierpliwie znosił ciągle kąpiele z ciągle innymi środkami.
Zbliżał się rok jak piesek był z nami, sunia już nauczone wszystkiego cieszyła że aż. Nie wiem dlaczego ale znowu zło dotknęło nas. Nasza kochana psinka zjadła coś będąc na spacerze, wieczorem zaczeła wymiotować krwią , pojechaliśmy na ostry dyżur weterynaryjny. Kazało się że zjadła coś z trutką na szczury , i jakimiś metalowymi elementami . weterynarz usunoł wszystko co się dało ale niestety szkody były duże. Sunia wybudziła się z narkozy ale nie reagowała na nic , z wielkim bólem przystaliśmy na propozycję weterynarza aby skrócić jej cierpienia i uspać.
Do dziś dziewczynki płaczą za swoim kochanym pieskiem. Postanowiłyśmy odkładać pieniążki aby kupić(swoją drogą nie podoba mi się kupowanie pieska , wolę przygarnąć , adoptować , zaopiekować, kupowanie kojarzy mi się z rzeczą a psiak to kolejne dziecko w rodzinie) psiaka tym razem z prawdziwej hodowli. Chcemy Aby piesek zawitał do nas około końca tego roku (przygotowanie miejsca, remont itp troche nam zajmie ale chcemy aby piesek miał dobrze). Pomóżcie w wyborze hodowli , najlepiej z województwa pomorskiego.
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 31-07-2018, 12:39   

Proszę szukać małych hodowli gdzie szczeniaki są odpowiednio socjalizowane, takich ze stroną internetową gdzie można przeczytać wszystko o rodzicach, o badaniach genetycznych itp. Można zwracać uwagę na staż hodowli. Nie kierowałbym się odległością, przy takich cenach (z reguły ponad 3 tys) podróż na drugi koniec Polski nie powinna stanowić problemu. Proszę nie pomylić się i nie kupować z tzw legalnych pseudohodowli tam też ceny są wysokie i mają rodowody itp. Na stronie internetowej powinno pisać, że chodzi o ZKWiP
_________________


 
 
ladybug 


Dołączyła: 31 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: pomorze
Wysłany: 04-08-2018, 21:41   

Poleć proszę to taka hodowlę . Niestety jestem zmuszona szukać hodowli w miarę w pobliżu luz z możliwością dojazdu komunikacją bo niestety nie jestem zmobilizowana .
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 05-08-2018, 14:22   

Nie znam tam hodowli, ale w necie nie powinno być trudności ze znalezieniem, może tutaj:
https://www.facebook.com/groups/hodowcyZKwP/
Można też zadzwonić do miejscowego oddziału ZKWiP i poprosić o kontakt do hodowli na terenie danego oddziału. Bywa jednak tak, że hodowca mieszka w Szczecinie a zarejestrowany jest w Krakowie :)
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź