Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany prawne dotyczące wyprowadzania psa na smyczy - pod kontrolą.
Autor Wiadomość
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 20-11-2018, 00:22   Zmiany prawne dotyczące wyprowadzania psa na smyczy - pod ko

Witam serdecznie.
Szukałem odpowiedniego miejsca na forum - kącika, gdzie zebrane były by tematy dotyczące psa w polskim i nie tylko polskim prawie.
Inspiracją do tego wpisu była zmiana prawa, która weszła w życie z dniem 15.11.2018. zwiększająca kary za pozostawienie psa bez kontroli nawet do 5 000 zł.

Kontrowersyjny jest zwrot "bez kontroli", bo fakt, że pies nie jest na smyczy nie oznacza jeszcze, że pies jest bez kontroli.

Kolejnym dyskusyjnym zapisem jest ten mówiący o tym, że pies może luźno biegać w miejscach "mało uczęszczanych", przy czym definicja miejsca mało uczęszczanego zależy wyłącznie od interpretacji mundurowego, podejmującego interwencję.

Przeczytałem kilka tekstów dotyczących nowelizacji ustawy i mam chyba jeszcze większy mętlik niż wcześniej.
A z doświadczenia wiem, że nieznajomość prawa szkodzi i nie raz zdarzało mi się w obecności służb mundurowych powoływać na konkretne akty prawne i definicje w nich zawarte, co uchroniło mnie przed mandatami.
Proponuje zatem, żebyśmy wspólnymi siłami ustalili, co jest dopuszczalne dla właścicieli psów i ich pupili i jak się bronić przed nie słusznymi interwencjami służb.

P.S.
Może udało by się wydzielić dział typu Pies w przepisach prawa, czy coś podobnego.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź