Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Suczka labradora zjadła tabletki antykoncepcyjne
Autor Wiadomość
Malgorzata16 


Dołączyła: 06 Kwi 2019
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-04-2019, 11:31   Suczka labradora zjadła tabletki antykoncepcyjne

Dzień dobry.

Moja 9 miesięczna labradorka jakimś cudem dorwała moje tabletki antykoncepcyjne ze stolika.... Część pewnie zjadła, kilka znalazłam. Wywołałam wymioty wodą utlenioną, podalam 6 tabletek węgla aktywowanego. Czy powinnam podać tego węgla więcej? Wszystkie czynności wykonałam w ciągu godziny od pożarcia tabletek. Ktoś juz miał podobny problem? Czy to grozi jakimiś poważnymi konsekwencjami typu brak cieczki? W sumie nie miała jeszcze nawet pierwszej. 
 
 
Julita J. 
Kochaj i rób co chcesz ;)


Mój labrador: Szakti
Suczka urodziła się:
01.06.2016

Mój labrador: Szanti
Suczka urodziła się:
16.06.2016

Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-04-2019, 20:19   

Powinnaś od razu pojechać do kliniki weterynaryjnej, w tak dużym mieście ich nie brakuje, nie polecam działania na własną rękę w tak ekstremalnych i nietypowych przypadkach i szukania odpowiedzi na forach, bo nawet jak ktoś coś sensownego podpowie, to nigdy nie będzie to wiedza fachowa niezbędna w takich sytuacjach...
_________________
Szczęście sprzyja odważnym.
 
 
Malgorzata16 


Dołączyła: 06 Kwi 2019
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-04-2019, 20:28   

Niedługo po napisaniu posta oddzwonił mój weterynarz, który wcześniej nie odbierał telefonu. Uznał że zrobiłam jak należy, w klinice zrobiliby jej jedynie płukanie żołądka. Zalecił żebym podała wiecej węgla. I nie mieszkam w Łodzi jak mam zaznaczone ale pod Łodzią.
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-04-2019, 22:34   

Malgorzata16 napisał/a:
Moja 9 miesięczna labradorka jakimś cudem dorwała moje tabletki antykoncepcyjne ze stolika.... Część pewnie zjadła,


Może planowała jakąś grubą imprezę z "chłopakami" z okolicy?
Typu:
- Mamo, ty masz jasną skórę, tata też, to czemu ja mam brązową?
- Ciesz się, że nie szczekasz, taka była impreza!

A bardziej serio nic jej nie powinno być.
Zależy jeszcze jakie tabletki?
Ale jakie by nie były, powinno Cię lekko niepokoić, kiedy zacznie malować pazury. Bo to by oznaczało nadmiar estrogenów, progesteronów, czy innych hormonów.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Malgorzata16 


Dołączyła: 06 Kwi 2019
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-04-2019, 19:05   

Cóż... Co do chłopaków daleko by szukać nie musiała. Nieopodal mieszka jej kumpel bokser który za nią "szaleje". Co prawda ma więcej ojcowkich odruchów niż zalotnych, ale kto go tam wie...
A co do malowania pazurów to byleby nie dobierała się do moich lakierów ;D
A tak bardziej serio. Wet stwierdził że byłoby znacznie gorzej gdyby zjadła przeciwbólowe. Te podobno jej nie zaszkodzą chociaż słyszał o przypadku gdzie suczka nie dostała cieczki przez około rok. Jednak skoro tak szybko wywołałam wymioty to prawdopodobnie nie zdążyło się nic wchłonąć. I tak planujemy sterylizacje, jednak martwił mnie jej przyszły rozwój hormonalny przez ten incydent. Ale skoro weterynarz uważa że nie ma się czym martwić to i czemu ja mam panikowac.
Pozdrawiam.
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 08-04-2019, 00:19   

Malgorzata16 napisał/a:
chociaż słyszał o przypadku gdzie suczka nie dostała cieczki przez około rok.

U labów cieczka po 12 miesiącu życia jest prawie normą.
Rozmawiałem z właścicielami, których sunie miały pierwszą cieczkę w 16, a nawet 18 miesiącu życia.
Malgorzata16 napisał/a:
I tak planujemy sterylizacje, jednak martwił mnie jej przyszły rozwój hormonalny przez ten incydent.

Jeżeli już musisz, to wstrzymaj się ze sterylizacją do drugiej cieczki. Kiedy sunia będzie prawidłowo rozwinięta.
Wiedz jednak, że po sterylce sunia będzie hormonalnie zaburzona.
Z mojego punktu widzenia to trochę tak, jak by odebrać kobiecie sporą część jej kobiecości.
Rozważałem sterylizację Kory, ale nie mam sumienia jej tego zrobić.
I nie zrobię.
Oczywiście reprezentuję męski punkt widzenia, ale wolał bym, żeby mnie uśpili niż pozbawili męskości.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź