Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmienie szczeniaka
Autor Wiadomość
Gregor 
Gregor


Mój labrador: Leo
Pies urodził się:
20.09.2019

Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 27-11-2019, 09:27   Karmienie szczeniaka

Witam, chciałem zapytać się osób bardziej doświadczonych o karmienie dla 6 tygodniowego szczeniaka. Odebraliśmy go 4 dni temu z hodowli, aktualnie waży delikatnie ponad 12 kg, więc z informacji uzyskanych z internetu wiem, że waży za dużo jak na swój wiek.

Hodowca dał wytyczne żebym karmił go 3 razy dziennie po 100 g, na moje oko to zbyt dużo i daje mu 3 x 75 g, dostaje on karmę, którą był karmiony w hodowli tj. Farmina Team Breeder Basic Junior.

Chciałem się zapytać czy zbyt duża waga szczeniaka może jakoś negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, i czy aktualnie dawkowanie 3 x 75 g jest dla niego wystarczające?

Z góry dziękuje za informację.
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27-11-2019, 14:22   

Przestań karmić szczeniaka chemicznym, korporacyjnym g.
Na początek poczytaj o diecie BARF.
Poszukaj informacji o tym, jak bezpiecznie przestawić szczeniaka na BARF.
A jeśli będziesz miał pytania i wątpliwości odnośnie BARF, pytaj.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
denispoitras 


Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 29-11-2019, 22:13   

My zamawiamy karmę kanadyjską, Pronature z serii Holistic i tam jest właśnie też dla szczeniaczków bo ogólnie mają bardzo duży wybór
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 29-11-2019, 23:20   

denispoitras napisał/a:
My zamawiamy karmę kanadyjską, Pronature z serii Holistic


No to gratulacje.
Ja jednak nie kupuję Korze karmy, tylko pożywienie, mięso wołowe mrożone, z polskich krów, pakowane w Polsce. Cena za kilogram wołowiny to 4 - 6 zł w zależności od gatunku mięska. Do tego Polskie świeże warzywa w cenie 2 - 4 zł za kg. Dzienna dieta Kory to 3 - 4 zł.
Różnica polega na tym, że w tym co dostaje Kora nie ma żadnych konserwantów. Bo nie dostaje pro naturalnych karm, tylko autentyczne naturalne pożywienie.
Pies wywodzi się w prostej linii od wilka i układ pokarmowy ma w zasadzie taki sam. Z całym szacunkiem dla kolegi, ale nie słyszałem żeby polskie wilki przestawiły się na produkty kanadyjskiej firmy.
Pies podobnie jak jego kuzyn wilk jest drapieżnym mięsożercą i nic tego nie zmieni. Jeżeli choć kilka razy podasz psu naturalne pożywienie, gdzie będzie mógł robić to, do czego przystosowały go setki tysięcy lat ewolucji, czyli miażdżyć kości, rozrywać ścięgna, itp, zobaczysz w psich oczach prawdziwą radość i zapał.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź