Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Trening klatkowy - jak przyzwyczaić psa do klatki?
Autor Wiadomość
Dexterxvs 



Mój labrador: Timur
Pies urodził się:
28.01.2013

Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: 05-05-2014, 16:34   

Jedyny sposób by szczeniaczek nie "śpiewał po nocy" ale spał, to układanie jego posłania tam gdzie my śpimy. Szczeniak potrzebuje naszej bliskości - przecież został odebrany od mamy. My pierwszego dnia, czy też nocy właśnie popełniliśmy taki błąd wyodosobnienia. Timur wychodził sam z siebie, bo chciał do pańciów. Dopiero jak posłanko trafiło do sypialni, problem zniknął. Piesek drugiej nocy spał spokojnie, jedynie wstawał na siku i tyle. Na dzień, posłanko lądowało tam, gdzie jego miejsce. Jak miał jakieś 4-5 miesięcy, łóżeczko na stałe już było w drugim - jego - pokoju, gdzie jest do dzisiaj. Teraz czasem uwala się na noc w sypialni, ale gdy w domu już cicho idzie sobie na posłanko albo gdzie indziej. Na łóżko może JEDYNIE wejść w "swoim" pokoju. Tam ma pozwolenie na psie moszczenie itd, co często czyni w dzień lub w nocy :)
Podsumowując, jeżeli się bierze szczeniaka, to trzeba być przygotowanym na pewne niedogodności, zabezpieczyć mieszkanie w ten sposób by psiak wyrządził jak najmniej szkody dla siebie i domu i okazać mu wiele czułości i zrozumienia w tych dla niego trudnych chwilach, a będzie dobrze :) Nie zamykać go w klatcemyśląc, że to załatwi sprawę.
_________________
Timurowa strona
http://labrador.24tm.pl

fanpage na facebooku
https://www.facebook.com/...872100846164318
 
 
 
Lola552 



Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
14.07.2013R.

Wiek: 24
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 07-05-2014, 14:29   

do klatki wsyp smakołyki i za każdym razem jak pies wejdzie do klatki mów klatka i się przyzwyczaji
_________________
Bo pies jest największym przyjacielem człowieka! Każdy człowiek powinien wiedzieć, że pies nigdy go nie opuści!
 
 
madziarka 


Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11-05-2014, 14:47   

piękne są te psy :) najbardziej mnie wzruszam jak oglądam ich w roli opiekunów osób niepełnosprawnych, jak im pomagają :) mądre psiaki :)
_________________
kredyt bez zaświadczeń
 
 
SzkolenieWataha 


Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-03-2018, 10:49   Re: Trening klatkowy - jak przyzwyczaić psa do klatki?

EwaSz napisał/a:
Proszę o radę jak zapanowac nad bestią zwaną labradorem? Mam pół roczną suczkę, jest przecudowna, póki nie zacznie jej odbijać. Codziennie ok 3 godziny spędza biegając po lesie, wraca do domu, napije się, zje i idzie spać do swojego kojca (takiej wielkiej klatki), a ja wychodze do pracy. I w tym momencie gdy słyszy zamknięcie drzwi budzi się i zmienia w potwora, trzaska w klatke, przemieszcza się w niej (wiem, bo zainstalowałam pare razy kamerę) , np. z dziś przeciągnęła klatkę do firany i razem z nią zrzuciła cały karnisz. Poszaleje z pół godziny i idzie spać. Co zrobić by tak nie szalała gdy jest sama?


Jak się nie uda poradzić się z tym samodzielnie polecam szkolenie psów - http://szkoleniewataha.pl/ (w Poznaniu)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź