Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
KARMY: PURINA
Autor Wiadomość
labidabi 



Mój labrador: Koko
Suczka urodziła się:
4.01.2014

Dołączyła: 11 Mar 2014
Posty: 193
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-03-2014, 12:03   KARMY: PURINA

Dość popularna karma, a nie znalazłam osobnego wątku w jej temacie.

Opiszcie, proszę, swoje doświadczenia z tą marką.

Moja Koko (10 tyg.) dostawała Purinę Dog Chow i Pro Plan (oczywiście w wersjach Puppy) zamiennie w hodowli. Kontynuuję podawanie tej karmy, ale słyszałam wiele niepochlebnych opinii na temat zwłaszcza tej pierwszej odmiany...
Ostatnio zmieniony przez tenshii 02-04-2014, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 11-03-2014, 13:55   

labidabi napisał/a:
dostawała Purinę Dog Chow i Pro Plan (oczywiście w wersjach Puppy) zamiennie w hodowli
dosc osobliwe zywienie. Moge zapytac ktora hodowla tak karmi szczeniaki?

ProPlan nie jest zly, choc stosunek ceny do jakosci wychodzi tak sobie; natomiast od Dog Chowa to bym uciekala na Twoim miejscu.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
labidabi 



Mój labrador: Koko
Suczka urodziła się:
4.01.2014

Dołączyła: 11 Mar 2014
Posty: 193
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-03-2014, 14:09   

mibec napisał/a:
labidabi napisał/a:
dostawała Purinę Dog Chow i Pro Plan (oczywiście w wersjach Puppy) zamiennie w hodowli
dosc osobliwe zywienie. Moge zapytac ktora hodowla tak karmi szczeniaki?

ProPlan nie jest zly, choc stosunek ceny do jakosci wychodzi tak sobie; natomiast od Dog Chowa to bym uciekala na Twoim miejscu.



Zapomniałam dodać, że karmiona była dodatkowo gotowanym jedzeniem. Tzn. karma i zwykłe jedzenie (ryż, mięso, warzywa), nie wiem w jakim stosunku, ale ogólnie 4x dziennie. Mała ma 10 tyg, więc nie wiem ile razy karma była zmieniana (DCh/PP).

Nie będę wspominać nazwy hodowli, nie o to chodzi. Nie zauważyłam, żeby mała miała jakieś problemy fizjologiczne (może oprócz lekko śmierdzącej kupki, no, ale chyba ciężko, żeby kupka nie śmierdziała). W każdym razie zjada karmę bardzo chętnie, do tej pory jadła z kurczakiem, dziś dałam jej z wołowiną, bez grymasu zjadła. Zanim ją wzięliśmy z hodowli, kupiłam chyba z 3 kg karmy tej samej marki o różnych smakach, więc ją dokończę i wtedy pomyślę nad zmianą na coś lepszego... do tego czasu będę jej chyba aplikować te witaminy po prostu... chyba ma to sens..?

[ Dodano: 11-03-2014, 14:18 ]
Tak swoją drogą, czytam fora i setki postów i wciąż nie mogę się zdecydować jaką karmę spróbować jej wdrożyć po Purinie... Mnóstwo ludzi zachwyca się Royalem... ale sporo też ją krytykuje... że niby marka schodzi na... psy:) Chciałabym dobrać jej taką karmę, w której Koko nic nie zabraknie. Raczej nie planuję wdrażać jej domowego jedzenia, choć są i zwolennicy takiego karmienia. Po pierwsze obawiam się, że mała zniechęci się do karmy w ogóle, po drugie gubię się straszliwie w tych wszystkich wartościach odżywczych, których potrzebuje pies do prawidłowego funkcjonowania... A podobno przy dobrze dobranej karmie, nie potrzeba pieskowi nic więcej w zdrowym odżywianiu. To nie kwestia mojego lenistwa, ale raczej lekkiego strachu, ponieważ jestem początkującym właścicielem takiego pieska:)
 
 
Monisiaczek 



Mój labrador: SAMBA (Samba de Janeiro vel Luna)[*]
Suczka urodziła się:
styczeń 2009 - 16.02.2021

Mój labrador: Skipper Lab Commando
Pies urodził się:
25.02.2011

Mój labrador: Zulus [*]
Pies urodził się:
23.09.1993 - 24.07.2005

Pomogła: 30 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 5953
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 11-03-2014, 14:23   

Hodowca, który tak karmi psy nie wystawia sobie dobrej opinii.

Z tych dwóch karm, które wymieniłaś, to tylko Purina Pro Plan - oczywiście wersja Puppy.

labidabi napisał/a:
kupiłam chyba z 3 kg karmy tej samej marki o różnych smakach

Trzymaj się jednej wersji, bo zafundujesz Koko rewolucję żołądkową.
Jeśli chcesz zmienić karmę, to pamiętaj, by nową karmę wprowadzać stopniowo, zachowując 7-dniowy okres przejściowy.
_________________
 
 
labidabi 



Mój labrador: Koko
Suczka urodziła się:
4.01.2014

Dołączyła: 11 Mar 2014
Posty: 193
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-03-2014, 14:30   

Monisiaczek napisał/a:
Hodowca, który tak karmi psy nie wystawia sobie dobrej opinii.

Z tych dwóch karm, które wymieniłaś, to tylko Purina Pro Plan - oczywiście wersja Puppy.

labidabi napisał/a:
kupiłam chyba z 3 kg karmy tej samej marki o różnych smakach

Trzymaj się jednej wersji, bo zafundujesz Koko rewolucję żołądkową.
Jeśli chcesz zmienić karmę, to pamiętaj, by nową karmę wprowadzać stopniowo, zachowując 7-dniowy okres przejściowy.


Kurczę, nie wiedziałam, że przy zmianie smaków też trzeba tak uważać...;/ Jak więc mam postępować przy takich zmianach? Co ile ew. mogę jej zmieniać smaki karmy? (chodzi mi tutaj bardziej o urozmaicenie dla małej, dla mnie to bez różnicy czy daję jej kurczaka, wołowinę, czy indyka, jeśli jej i tak wszystko smakuje:) po prostu chcę jej jakoś "uatrakcyjnić" smaki, jeśli tylko można oczywiście). I czy takie samo postępowanie trzeba przyjąć przy zmianie na karmę innej firmy? czy może wtedy trzeba być jeszcze bardziej ostrożnym?
 
 
Elazar 


Suczka urodziła się:
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 244
Skąd: z wolnosci słowa
Wysłany: 11-03-2014, 14:44   

labidabi, Podobnie jak znana hodowla Leminiscatus, ja również polecam karmy produkowane przez firmę Gilbertson & Page - marki GILPA i Heritage. Dla szczeniaka do 6 miesiąca życia polecam karmę "Heritage Growth dla szczeniąt"
Polecam stronę http://www.zooexpress.pl/
 
 
Monisiaczek 



Mój labrador: SAMBA (Samba de Janeiro vel Luna)[*]
Suczka urodziła się:
styczeń 2009 - 16.02.2021

Mój labrador: Skipper Lab Commando
Pies urodził się:
25.02.2011

Mój labrador: Zulus [*]
Pies urodził się:
23.09.1993 - 24.07.2005

Pomogła: 30 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 5953
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 11-03-2014, 14:45   

Musisz mieszać karmy, stopniowo wprowadzając nową, a zmniejszając % ilość starej:

Dzień 1 i 2
Karma dotychczasowa 75%
Karma nowa 25%

Dzień 3 i 4
Karma dotychczasowa 50%
Karma nowa 50%

Dzień 5 i 6
Karma dotychczasowa 25%
Karma nowa 75%

Dzień 7 i kolejne
Karma dotychczasowa 0%
Karma nowa 100%
_________________
 
 
Sugarfree 
Monika



Mój labrador: LILA
Suczka urodziła się:
07.12.2013r.

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 867
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 11-03-2014, 15:05   

Nasza Lila aktualnie jest na Purinie Pro Plan Puppy Sensitive z łososiem i ryżem ponieważ jest uczulona na kurczaka. Na początku były małe problemy z jedzeniem ale nie wynikały one z racji smaku karmy tylko z powodu tego, że ona absolutnie nie chciała jeść suchej karmy. Teraz jest już dobrze - zjada "groszki" zarówno prosto z michy jak i z konga do którego wsypujemy jej tą karmę i wtedy "zabawa = posiłek". Lila na tej Purinie nie ma żadnych sensacji żołądkowych. Kupa normalna, stosownie do wieku :-P Zdrowo rośnie, co niedawno podczas wizyty potwierdził wet. Obserwując mojego psa mogę tą karmę spokojnie polecić.
Natomiast jeśli chodzi o Purinę Dog Chow, no coż... Moja sąsiadka ma psa, któremu przez jakiś czas podawała tą karmę. Psina miała wzdęcia, kupy niby zwarte ale jednocześnie jakieś takie rzadkie i przede wszystkim wielkie. Sierść też pozostawiała wiele do życzenia. Dopiero wet uświadomił jej, że problem tkwi w karmie. Ja sama, będąc któregoś dnia w sklepie zoologicznym, sprawdziłam skład dwóch karm Puriny dla szczeniąt - obydwie w wersji z ryżem i jagnięciną. W Purinie Pro Plan Puppy zawartość jagnięciny 21%, a w Purinie Dog Chow Puppy zawartość jagnięciny 4% :ops: Cena też o czymś świadczy. W sklepie, w którym porównywałam składy wyżej wymienionych karm, za 14kg Puriny Pro Plan trzeba zapłacić 159 zł, a za 14kg Puriny Dog Chow 110 zł.
My na pewno pozostaniemy przy Pro Planie :) Wiadomo, że całe życie nie będę jej karmić jednym rodzajem karmy ale na razie jest szczeniakiem i nie będę robić na jej żołądeczku żadnych testów. Uśmiechnięta mordka Lilianny i kręcący się dookoła ogonek na widok michy jest dla mnie najlepszym potwierdzeniem, że jej smakuje ;D
_________________
Ratując jednego psa, nie zmienimy świata... ale świat zmieni się dla tego jednego psa :)
Galeria panny Lilianny :girl: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=11308


 
 
Marsowa 



Mój labrador: Tequila
Suczka urodziła się:
30.12.2013

Wiek: 38
Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-04-2014, 21:33   

Nasza Tequile karmimy Putina dog chow w wersji puppy. Karma jej smakuje i oczywiście żadnych problemów nie ma, żadnych rewolucji zoladkowych ;D do tego gotowany ryż z warzywami i kurczakiem
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 11-04-2014, 21:38   

Marsowa, purina dog chow to zły wybór. Mam do Ciebie prośbę: leć do kuchni (czy gdzie trzymasz karmę), złap worek i przeczytaj skład. Wskazówka: składniki na liście uporządkowane są malejąco pod względem ich procentowej zawartości.
Wnioski?
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
Marsowa 



Mój labrador: Tequila
Suczka urodziła się:
30.12.2013

Wiek: 38
Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-04-2014, 21:43   

Niestety nie mam opakowania, kupuje na wagę... Uświadom mnie
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 11-04-2014, 21:55   

Marsowa, http://www.zooplus.pl/sho...ow/puppy/383105
Kupujesz super drogie Pedigree ;) W składzie same zboża. Poza tym, skoro kupujesz na wagę, to po pierwsze zapewne przepłacasz (ile wychodzi Ci za kg? postaram się znaleźć coś o niebo lepszego w tej cenie), po drugie worki z karmą w sklepie nie są fabrycznie zamknięte (=stoją otwarte), dlatego karma może być zepsuta, przechowywana w złych warunkach itp, a po trzecie nie masz pewności, że to jest właśnie ta karma (to samo, nie dostajesz jej w fabrycznym opakowaniu).
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
Marsowa 



Mój labrador: Tequila
Suczka urodziła się:
30.12.2013

Wiek: 38
Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-04-2014, 22:11   

Kupuje po 10 zł za kilo, zmartwilas mnie teraz. Myślałam że podaje sunie dobra karmę.. A jednak się myle :confused:
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Pomogła: 10 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 11-04-2014, 22:16   

Marsowa, za 150zł możesz mieć 15kg naprawdę dobrej karmy, poczytaj tematy o karmach.
_________________


 
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-04-2014, 22:18   

Nie mówiąc o tym, że karma sprzedawana na wagę często jest zwietrzała albo przeterminowana.

Możesz kupić worek naprawdę dobrej karmy, tanio, przez internet - doniosą Ci pod same drzwi. Świeżą, zapakowaną i pożywną karmę.
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Marsowa 



Mój labrador: Tequila
Suczka urodziła się:
30.12.2013

Wiek: 38
Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-04-2014, 22:25   

Dzięki :) polećcie jakąś, która waszym zdaniem będzie odpowiednia :)
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Pomogła: 10 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 11-04-2014, 22:48   

Marsowa, Twoja sunia to jeszcze szczeniak więc do ok. 12 miesiąca powinna dostawać karmę dla szczeniąt i jakieś wspomagacze na stawy możesz spróbować http://www.zooplus.pl/sho.../purizon/398816 polecam ta stronkę sama z niej zamawiam i nigdy się nie zawiodłam.

[ Dodano: 11-04-2014, 22:48 ]
Marsowa, Tylko poczytaj o dawkowaniu na każdej karmie podane jest z tyłu dawkowanie :)
_________________


 
 
 
Marsowa 



Mój labrador: Tequila
Suczka urodziła się:
30.12.2013

Wiek: 38
Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-04-2014, 23:05   

Tak o tabelach żywienia pamiętam :) dzięki za odpowiedź. Czyli zmieniamy karmę suni :) od kilku dni namiętnie czytam o labkach,o sposobie żywienia, wychowania, o charakterze tych psiaków. Sporo się już dowiedziałam o tej rasie,ale jak widzę sporo jeszcze przede mna. Kiedyś myślałam że jak reklamują np. Pedigree, chapi, itp to są to karmy wysokiej jakości, z dobrego gatunku miesa i w ogóle są naj naj naj!! Jak sobie poczytałam o składzie tych karm to nie mogłam uwierzyć że to w sumie badziewie! Teraz z większą rozwaga będę wybierała jedzenia dla labka, jak widać reklama może nieźle namacic w głowie :)
tak sobie myślę że albo Brit albo Arion będzie dobrym wyborem
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 12-04-2014, 00:01   

Marsowa, to też jest dobra karma, 8 zł z groszami za kg!
http://www.zooplus.pl/sho...kus_muhle/31582

tutaj wyższa półka, a cena wciąż poniżej 10 zł/kg (półka wyżej od M-M, o dog chow nie wspomnę ;) )
http://www.zooplus.pl/sho...us_karma/383878

tutaj fantastyczna karma, milion razy lepsza od Puriny DC (w ogóle nie zawiera zbóż! poczytaj koniecznie o karmach bezzbożowych), cena mniej niż 12 zł/kg:
http://www.zooplus.pl/sho.../purizon/316015

i na koniec Taste of the Wild, cena aktualnie mniej atrakcyjna (pow. 12 zł/kg), ale też jest bardzo dobra i często są na nią promocje)
http://www.zooplus.pl/sho..._of_wild/177929

tu jest jeszcze bezzbożówka w cenie poniżej 10 zł/kg :haha:
http://www.e-karma.pl/pro...mple-20-kg.html

Wiem, że masz szczeniaka, ale jeśli zdecydujesz się na wysokiej jakości karmę bez zbóż, możesz podawać taką dla dorosłych psów. +oczywiście dodatki na stawy.
Poczytaj o składach karm, powinno Ci się rozjaśnić trochę i będziesz już wiedziała czego szukać.

Brit Care też jest dobry :)

[ Dodano: 12-04-2014, 00:08 ]
Marsowa, Brit Premium i Arion nie są złe, na pewno są tanie, ale jeśli jesteś w stanie dać te 50 zł więcej za karmę, to inwestuj :haha: Szczeniakowi się należy :)
+ pamiętaj o suplach (ale tylko na stawy, witaminek już żadnych nie potrzeba)
+ jeśli suka je normalnie karmę i nie wybrzydza, to nie gotuj jej innych posiłków. Jasne, surowe mięsko, jogurcik, owoc czy warzywo, suszone gryzaki (naturalne, nie te skóry dziwaczne) psu się należą, wręcz wskazane - żeby nie wyjałowić układu pokarmowego, ale to ma być przekąska, nie posiłek :)
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
Marsowa 



Mój labrador: Tequila
Suczka urodziła się:
30.12.2013

Wiek: 38
Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 12-04-2014, 09:06   

Poczytam na pewno :) dzięki!! Mam w czym wybierać Hehe :) jak widać w necie kupię taniej karmę niż w zoologicznym i tak będę robila :)
:papa:
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź