Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Labrador amerykański a angielski
Autor Wiadomość
deadend 


Mój labrador: Riko
Pies urodził się:
08.06.2006

Mój labrador: Mały
Pies urodził się:
24.12.2013

Wiek: 41
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 275
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 06-10-2014, 12:09   

Niech lepiej wezmą sobie rower w typie "miejskim" i swoje miejskie tyłki ruszą z psem codzień.
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 06-10-2014, 18:34   

u nas labków jest bardzo dużo. Wszystkie te małe szczeniory wyglądają jak mini molosy. Jeden taki "molosek' wyrósł, ma już roczek - głowę ma przepiękną, ale ma takie siodło na grzbiecie, że mam wrażenie iż ten pies zaraz złamie się wpół.
Jeden labrador biega tylko przy rowerze i jeden wychodzi na spacery ( spacery to mój :-P ) . Reszta jakoś tak bardzo rzadko widoczna na spacerach ze swoimi właścicielami.
Aaaa no i jest też taki okaz podejrzewam ponad 50 kg , beczułeczka taka idąca sobie wolniutko na spacerach, jeśli od wielkiego dzwonu na takowy spacer wyjdzie.

U nas psiak ciągle wygląda tak samo tzn:



zdjęcia są sprzed roku - wiadomo jak jest zima pies trochę przybiera, ale w sezonie właśnie zawsze tak się 'mój facet' prezentuje :-P .
Dużo ruchu preferujemy oboje :) Spacerki wyglądają bardzo aktywnie, szczególnie dla tego świra - aportera.
Ciekawe jest to, że on się wcale nie starzeje, wizualnie wygląda jak roczny czy dwu letni psiak a i energia ciągle ta sama. Dodatkowo ten pies jak dotąd ma końskie zdrowie (odpukać).
Może takie geny ;-) .

deadend napisał/a:
Niech lepiej wezmą sobie rower w typie "miejskim" i swoje miejskie tyłki ruszą z psem codzień.

hahaha pięknie napisane :D . Brawo :haha:
_________________
 
 
Dexterxvs 



Mój labrador: Timur
Pies urodził się:
28.01.2013

Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-10-2014, 15:30   

Efcyk, łdnie umięśniony pies. Atak przy okazji, to dla mnie widok taki jak na fotce (dół) jest najbardziej adekwatny do tej rasy :) Mój Timur właśnie w ten sposób spędza większość spacerowego czasu. A widząc zapasione labki chodzące po osiedlach "wokół komina" ze swoimi pańciami wywołuje u mnie współczucie dla piesów i smutek w sercu, że dopuszczono do takiego ich stanu. Uważam, że posiadanie psa to SPOSÓB NA SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU, radość z jego użytkowości i szkolenia. Podopiecznemu trzeba poświęcić więcej czasu niźli tylko na spacer z sikupą np., a odwdzięczy się nam swoja miłością i przywiązaniem do nas, nie mówiąc juz o NIE otyłości.

_________________
Timurowa strona
http://labrador.24tm.pl

fanpage na facebooku
https://www.facebook.com/...872100846164318
 
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 18-10-2014, 11:00   

bardzo ciekawe zobrazowanie psa typowo wystawowego i psa typowo pracującego. Oba psiaki rzuciły mi się w oczy na jednym z for. A raczej przepaść w wyglądzie między nimi.

1. masywny pies to Ch Dickendall Buckstone Three Dog Night http://dickendall.com/trace.html
2. pracujący to Feenway Brock ( hodowla typowych pracusiów tzw. field labradory) http://www.fenwaylabradors.co.uk/lab_brock.htm .
Tym psem będzie kryta suczka z Dolbii.

Pierwszy psiak jest z amerykańskiej hodowli ( obecnie w hodowli Bella Mare, psiak waży 50 kg ) a drugi z angielskiej - wagi nie znam :) ( choć to zapewne nie jest jakimś wyznacznikiem tego, w jakim Państwie jakie typy psów się preferuje. Myślę, że to raczej zależy od hodowli).


_________________
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 18-10-2014, 11:27   

effcyk, moja Inuśka jest identyczna jak ten drugi psiul :) ( typ pracujący) tylko że ona nie rodowodowa
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 18-10-2014, 20:23   

Mi tak na prawde zaden z tych psow sie nie podoba - lubie masywne, ale ten pierwszy jest za ciezki nawet jak na moj gust, a ten drugi to jakies takie zabiedzone cos... ;)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 18-10-2014, 22:09   

Dla mnie jakby Brock miał trochę głębszą klatkę, a nie był taki płaski jak deska to byłby super. Natomiast gdzieś w sieci przewija się filmik jak ten pies pracuje - naprawdę robi wrażenie i widać że genialnie nadaje się do swojej pracy. Ja osobiście jestem bardzo ciekawa miotu po nim i suczce z Dolbii.

Pies z Dickendall ... mijałam dziś takiego - tyle że nie miał ogona i był czarno podpalany - tak zwany rottweiler. Poza tymi małymi różnicami wypisz wymaluj obaj jak bracia ;D .

Celem pokazania tych dwóch psów - było raczej pokazanie jak przedstawiciele jednej rasy, mogą wyglądać tak bardzo różnie. Jeden wygląda jak czołg, drugi jak piórko. Chyba komicznie wyglądałyby stojąc koło siebie :-P
_________________
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 18-10-2014, 22:25   

effcyk napisał/a:
drugi jak piórko

Moje piórko ma 34 kg wagi :)
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2014, 22:49   

Nie zawsze można psa wybiegać tak jakby się chciało.
Bywa, że pies nie może zbyt intensywnie biegać.
Czasami mam wyrzuty sumienia że nadwyrężam stawy mojemu psu /ma artrozę stawów barkowych/ Bywa że po nadmiernym szaleństwie ..kuleje ale..nie odmawiam mu tej przyjemności.Bywa że sam się ogranicza, oszczędza ..wtedy wiem że muszę skrócić spacery i .............
Dexterxvs napisał/a:
chodzące po osiedlach "wokół komina"


Ciężko utrzymać prawidłowa wagę u takiego psa.

_________________

 
 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 18-10-2014, 22:58   

aganica napisał/a:
Nie zawsze można psa wybiegać tak jakby się chciało.
Bywa, że pies nie może zbyt intensywnie biegać.

Tak mam ja z moim psem, aktualnie spacery polegają w 98% na chodzeniu/ leżeniu, czasami zechce mu się pobiegać jak znajdzie kija przez jakieś 30 sekund a następnie się kładzie i go obgryza, niestety więzadło daje o sobie znać .

Z utrzymaniem wagi problemów nie ma a spacery ograniczone ma od lipca ;)
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
agn.k 


Mój labrador: Fibi
Suczka urodziła się:
08.03.00-05.01.14

Mój labrador: Magnus
Pies urodził się:
14.10.13

Mój labrador: Vigo
Pies urodził się:
26.01.14

Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 1660
Skąd: śląsk
Wysłany: 18-10-2014, 22:59   

Aganica- Twój psior wyglada fajnie, mi się podoba. W sam raz :-)
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2014, 23:13   

agn.k, Nie nieee.. jest stanowczo za gruby.Dla porównania wklejam zdjęcie z siostrzeńcem..ta sama hodowla /ta sama krew :-P / a jak różne psy.
Co prawda Dex jest dużo młodszy ale ...............tak powinien wyglądać prawdziwy, zdrowy labrador.

_________________

 
 
 
nathaliena 
Natalia


Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki)
Pies urodził się:
20.12.2001

Mój labrador: Goya
Suczka urodziła się:
01.03.2012

Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2514
Skąd: z labusiowej doliny
Wysłany: 18-10-2014, 23:13   

AnIeLa napisał/a:
Z utrzymaniem wagi problemów nie ma a spacery ograniczone ma od lipca
U nas też nie, a Baruś to już powoli Dziadek. Od kiedy go mam ruch musi mieć rozsądnie ograniczony, ze względu na zwyrodnienia i serduszko nie może szaleć od dawna. Pies z powietrza nie tyje ;) Jeśli ruch jest ograniczony, to tak samo trzeba postępować z jedzeniem - zmniejszać odpowiednio dawkę dzienną.
Choć ten temat dotyczy zupełnie czegoś innego ;)
_________________
 
 
 
Nitka 



Mój labrador: Hera
Suczka urodziła się:
24-02-2010

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 197
Skąd: Kielce
Wysłany: 19-10-2014, 22:47   

Ale aganica jeżeli ten 50 kg jest w hodowli i kryje suki, a co za tym idzie powinien być zdrowy, to jaki problem go odchudzić? Mam wrażenie, jakby on nawet z oddychaniem miał problemy w stosunku do tego ze zdjęcia obok, który wygląda na wyluzowanego, ale to tylko takie zdjęcia pewnie. Jak on będzie funkcjonował w wieku seniora?
A Twój ma problemy z łapinkami, to chyba jest kolosalna różnica w możliwościach odchudzania, chodzi mi o ruch.
A poza tym sorry Cię bardzo, ale Loviaczek mi się akurat na tym zdjęciu bardziej podoba niż jego siostrzeniec, ale to rzecz gustu, nie powiązań rodzinnych, żeby nie było :haha:

Co do odchudzania, mnie się udało w lipcu br, różnica w zachowaniu psa kolosalna, a to tylko 3 kilo (było 33, jest 30), wariuje, biega jak wariatka, a wcześniej 5 minut i leżymy i ziajemy, ziajemy :dribble:
_________________

 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 19-10-2014, 22:59   

aganica napisał/a:
.tak powinien wyglądać prawdziwy, zdrowy labrador.

Jak dla mnie powinien wyglądać inaczej. Nie wiem ile ten pies ma lat ale wygląda nieproporcjonalnie, chyba, że na zdjęciu ta wyszedł.
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
evecious 



Mój labrador: Rico (Wanaheim Sodalis)
Pies urodził się:
13/01/2013

Wiek: 35
Dołączyła: 28 Kwi 2013
Posty: 1080
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-10-2014, 11:07   

AnIeLa napisał/a:
aganica napisał/a:
.tak powinien wyglądać prawdziwy, zdrowy labrador.

Jak dla mnie powinien wyglądać inaczej. Nie wiem ile ten pies ma lat ale wygląda nieproporcjonalnie, chyba, że na zdjęciu ta wyszedł.


Dexiu ma 2,5 roku, tu masz jego galerię :) http://labradorretriever....opic.php?t=1592

Moim zdaniem on się jeszcze ciutkę rozrośnie w klatce :) Ale ja wolę zdecydowanie szczupaki, nawet jeśli nie jest do końca proporcjonalny ;)
_________________
 
 
Dexterxvs 



Mój labrador: Timur
Pies urodził się:
28.01.2013

Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: 21-10-2014, 08:22   

A ja polecam obejrzeć od jakiejś 8 minuty i 30 sekundy film "Tajemnice kniei" gdzie pięknie opisano labka użytka. Mnie się podobają labki nie przysadziste i potężne, lecz właśnie te lżejsze i zwinniejsze. I takim jest Timur - wypisz, wymaluj jak z filmu poniżej :)

https://www.youtube.com/watch?v=xqB9uaWWvUQ
_________________
Timurowa strona
http://labrador.24tm.pl

fanpage na facebooku
https://www.facebook.com/...872100846164318
 
 
 
evecious 



Mój labrador: Rico (Wanaheim Sodalis)
Pies urodził się:
13/01/2013

Wiek: 35
Dołączyła: 28 Kwi 2013
Posty: 1080
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2014, 13:49   

Dexterxvs napisał/a:
A ja polecam obejrzeć od jakiejś 8 minuty i 30 sekundy film "Tajemnice kniei" gdzie pięknie opisano labka użytka. Mnie się podobają labki nie przysadziste i potężne, lecz właśnie te lżejsze i zwinniejsze. I takim jest Timur - wypisz, wymaluj jak z filmu poniżej :)

https://www.youtube.com/watch?v=xqB9uaWWvUQ


Koniecznie obejrzę jak będę w domku :)
_________________
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 21-10-2014, 17:12   

Dexterxvs napisał/a:
A ja polecam obejrzeć od jakiejś 8 minuty i 30 sekundy film "Tajemnice kniei" gdzie pięknie opisano labka użytka. Mnie się podobają labki nie przysadziste i potężne, lecz właśnie te lżejsze i zwinniejsze. I takim jest Timur - wypisz, wymaluj jak z filmu poniżej :)

https://www.youtube.com/watch?v=xqB9uaWWvUQ


faktycznie piękne psy, typowo pracujące. Rozmowa o labkach ciągnie się jak już wcześniej wspomniano, po 8 minucie aż do 15. Od 12 minuty Panowie rozmawiają o dwóch typach budowy labradora, smuklejszej i masywniejszej. Ciekawa konwersacja.
Psy mimo, że szczuplaki bardzo mi się podobają - jakbym miała jednak budową porównywać je do swojego "gada", to mój jest zdecydowanie od nich masywniejszy, klatka szersza, łapki grubsze, głowa napewno większa i ogon grubszy. Choć na szczęście do typowego "wystawowca" mojej gadzinie jeszcze bardzo daleko :) .
_________________
 
 
agn.k 


Mój labrador: Fibi
Suczka urodziła się:
08.03.00-05.01.14

Mój labrador: Magnus
Pies urodził się:
14.10.13

Mój labrador: Vigo
Pies urodził się:
26.01.14

Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 1660
Skąd: śląsk
Wysłany: 21-10-2014, 17:41   

A to mój ulubiony typ labradora ;-) Nie za gruby, nie za lekki :)



Od razu zaznaczam, że mogę być nieobiektywna bo to mój własny pies :-) Ma dopiero rok i wygląda trochę jak Pluto ale nie jest kluchą z brzuchem do ziemi. :D Waga 38 kg. Pomimo wagi czuć żebra i jest bardzo dynamiczny. Skacze wysoko nawet bez rozpędu i bardzo lekko się porusza jak nie lab :D
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź