Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tenshii
28-11-2012, 15:14
Labrador w budzie - czy można?
Autor Wiadomość
Lorena 
TW...



Mój labrador: Lorena[*]
Suczka urodziła się:
25.12.2007

Mój labrador: Nitka Jamnior
Suczka urodziła się:
09.04.2010

Mój labrador: Dolly chesapeak bay retriever
Suczka urodziła się:
01.02.2015

Wiek: 35
Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 3359
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 30-01-2009, 17:40   

fieldfare napisał/a:
W finale może wylądować w kojcu, lub na łańcuchu - a to dopiero byłaby masakra... :-o
albo w schronie ...
lab w budzie/kojcu to zły pomysł :(
niedawno słyszałam o bernenku siedzącym w kojcu, a jego właściciel się dziwił że pies chce do domu :(
_________________
http://spojrzeniepsa.blogspot.com/
http://gabinetmedwet.blogspot.com
https://m.facebook.com/spojrzeniepsablog
Na co dzień nieludzka pielęgniarka ....
 
 
choopy 



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
02.04.09r

Wiek: 30
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 30-01-2009, 18:14   

zobacze co da sie zrobić :confused:
_________________

 
 
zaradna 
beata & elmo



Mój labrador: Elmo vel klusiaczek
Pies urodził się:
02.04.2008r.

Wiek: 34
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 4267
Skąd: Głowno
Wysłany: 30-01-2009, 19:25   

choopy, ja się wypowiadać nie będe bo mam takie samo zdanie jak dziewczyny pisaly wyżej.
Ja nie pochwalam czegoś takiego jak bym miała trzymac psa w budzie to bym sobie darowała albo kupiła małe zwierzatko chomika, czy myszke.
choopy, pomyśl może o jakiejśc innej rasie bo dla labka to naprawde jest koszmar przebywac w budzie z dala od domu rodzinnego i domowników
_________________
"Daj mu serce, a on odda Ci swoje"
 
 
 
Abra 



Mój labrador: Abra
Suczka urodziła się:
26.08.2008

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-01-2009, 19:30   

zaradna napisał/a:
dla labka to naprawde jest koszmar przebywac w budzie z dala od domu rodzinnego i domowników
To jest pierwsza i podstawowa rzecz. Druga jaka mi się nasuwa to taka, że ja bym nie dała rady... Uwielbiam jak Abra wszędzie za mną łazi, jest moim cieniem. Obiecywałam sobie że pies nie będzie mógł wchodzić na łóżko... A teraz nie wyobrażam sobie położenia się spać bez wymiziania się na dobranoc, wycałowania, wariowania i jakoś wcale jej z łóżka nie wyganiam... Ale może ja inna jestem :-P
_________________
 
 
 
bietka1 



Mój labrador: Sara i Nero (nie lab)
Suczka urodziła się:
18.05.2006

Wiek: 61
Dołączyła: 21 Cze 2008
Posty: 806
Skąd: prawie Gdańsk
Wysłany: 30-01-2009, 21:33   

choopy, naprawdę zastanów się. Do moich znajomych przybłąkała się sunia labkopodobna. Przygarnęli ją i chwała im za to, ale..... Sunia wylądowała w ogrodzie, bo pan uczulony na sierść. Najpierw zdemolowany ogród, podrapane drzwi i okna, teraz mądrala nauczyła się uciekać przez płot. Ostatnio zaczęli ja przywiązywać do budy, bo dobrała się do nich straż gminna. Spacery też coraz rzadsze, bo sunia ciągnie niemiłosiernie (jeździli na szkolenie, ale potem im się odechciało, bo podobno efektów nie było).Jednym słowem miało być dobrze, a jest tragicznie. W końcu doszło do nich, że decyzja nie była zbyt mądra i szukają dla niej innego domu, tyle, że sunia ma juz tyle nieciekawych nawyków, że nie będzie to łatwe.
 
 
zaradna 
beata & elmo



Mój labrador: Elmo vel klusiaczek
Pies urodził się:
02.04.2008r.

Wiek: 34
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 4267
Skąd: Głowno
Wysłany: 30-01-2009, 21:44   

bietka1, to ja znam podobna historie z braciszkiem Elma.
Wzieli go panstwo, ktorzy postanowili go trzymac na dworze zrobili mu bude i kojec wypuszczali psa codzienie z kojca aby mugł się wybiegać, ale nikt się nim nie zajmował, a labek potrzebuje ludzkiego ciepła wiadomo.
Nody w końcu zaczoł wszystko niszczyc ogród wygladał jak po wojnie w garazu zrobił swoje porzadki właściciele nie mogli sobie dać z nim rady. A on się tak zachowywał bo brakowału mu ludzkiego ciepła, towarzystwa.
Oczywiście skończyło się na tym, że Nodi został oddany. :cring:

choopy naprawde się zastanów bo wezmiesz labka będziesz się cieszył, że go masz ale pies nie będzie z pewnością szczęśliwy w takich warunkach, jakie chcesz mu dać. Ta rasa potrzebuje cały czas obecności człowieka. Przemyśl to naprawde
_________________
"Daj mu serce, a on odda Ci swoje"
 
 
 
sodalis 


Wiek: 42
Dołączyła: 02 Cze 2008
Posty: 582
Skąd: już nie Warszawa :)
Wysłany: 31-01-2009, 13:11   

Labrador jak najbardziej może przez cały rok mieszkać w budzie - podwarunkiem, że buda jest wystarczająco ciepła, duża i nie stoi w nasłonecznionym miejscu. Kwestia jest tylko tego, że labrador jest psem towarzyskim i trzeba mu dużo czasu poświęcić, a nie wychodzić z założenia, że sam sie w ogródku wybiega - taki pies jak każdy inny powinien codziennie iść na spacer, móc bawić się z właścicielem i swobodnie pobiegać - jesli mu to zapewnisz napewno nie będzie bardziej nieszczęśliwy niż pies mieszkający z rodziną w bloku, ale spędzający 8-9 godzin w samotności, bo przecież ludzie pracują. Nie ma znaczenia tak naprawde gdzie pies mieszka, a to ile czasu jesteś w stanie mu poświęcić.
Oczywiście trzeba też miec dobre ogrodzenie, jest ryzyko, że ktoś trurke przez płot wrzuci itd - ale to już są problemy dotyczące trzymania każdego psa na dworzu.

W wielu hodowlach uznanych za "te z górnej półki" psy mieszkają na dworzu i jakoś nikogo to nie oburza
 
 
choopy 



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
02.04.09r

Wiek: 30
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 31-01-2009, 22:47   

sodalis ;) Jestem takiego samego zdania jak Ty bo ja mam psa i Labek byłby 2 ;] i co mu by było po tym że mieszka w domu (mówie o roku szkolnym) jak nikogo nie ma w nim przez 6 godzin :| i właśnie o to mi chodzi. Labek u mnie nie będzie miał źle wiem że to duży pies i potrzebuje dużo zabawy, spacerów itd. Nie będzie zamknięty ani przywiązany do budy, aczkolwiek bude będzie mieć żeby miał gdzie spać..
Spacerów też mu nie zabraknie bo moja rodzina jest liczna i kazdy lubi psiaki ;]
Pozdrawiam :)
_________________

 
 
sodalis 


Wiek: 42
Dołączyła: 02 Cze 2008
Posty: 582
Skąd: już nie Warszawa :)
Wysłany: 01-02-2009, 11:35   

choopy napisał/a:
Labek u mnie nie będzie miał źle wiem że to duży pies i potrzebuje dużo zabawy, spacerów itd. Nie będzie zamknięty ani przywiązany do budy, aczkolwiek bude będzie mieć żeby miał gdzie spać..
Spacerów też mu nie zabraknie bo moja rodzina jest liczna i kazdy lubi psiaki ;]

Jak będzie tak jak piszesz to napewno będzie to szczęśliwy pies.
Dla psa nie ma znaczenia gdzie mieszka, ale to ile czasu ludzie mogą mu poświęcić na wspólne, spacery, zabawy, nauke. :haha:
 
 
choopy 



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
02.04.09r

Wiek: 30
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 01-02-2009, 13:43   

A Ty masz Labka ? :lookdown:
_________________

 
 
BarbaraS 


Mój labrador: Figa(labrador), Barbi (chodsky pes)
Suczka urodziła się:
12-06-2003; 01-09-2009

Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 187
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 01-02-2009, 18:15   

choopy napisał/a:
I właśnie czy będzie mu dobrze na dworze w ocieplanej budzie?

Będzie mu dobrze pod warunkiem że w tej budzie z nim zamieszkasz. Labrador nie jest psem dla każdego, jeśli nie chcesz lub nie możesz zapewnić psu kontaktu z sobą - wybierz psa innej rasy. Po co potrzebny Ci jest właśnie labrador? Będziesz z nim pracował, ćwiczył, polował?

[ Dodano: Nie 01 Lut, 2009 ]
fieldfare napisał/a:
Tu nie o ciepło chodzi a o kontakt z człowiekiem, którego pies mieszkający w ogrodzie mieć nie będzie.
 
 
anna34 
rude szczęście



Mój labrador: Chopper
Pies urodził się:
03.07.2007-24.05.2016

Mój labrador: Biscuit John Cage(Hearty)
14.06.2016

Wiek: 50
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 6153
Skąd: Pruszków
Wysłany: 01-02-2009, 18:25   

Tak czytam,czytam i myślę,że za jakiś czas kolejna bida trafi do schronu,albo będzie szukała domku,bo labek na dworzu,w budzie bez długich spacerów,zabawy zacznie się nudzić,rozrabiać na podwórku i państwo stwierdzą,że niewychowany pies trzeba go oddać :< Obym się myliła :-P
_________________
 
 
 
Diana S 



Wiek: 44
Dołączyła: 30 Kwi 2008
Posty: 909
Skąd: ......
Wysłany: 01-02-2009, 18:40   

Nie mam labka, ( zaznaczę, ze mam sporo znajomych, ktorzy posiadaja ta rase) dlatego mysle, ze ta rasa w ogole nie nadaje sie do budy. To psy żywiołowe, wytrzymałe, aktywne, przywiązują się do swoich opiekunów.Trzeba zapewnić mu odpowiednią do jego potrzeb dawkę codziennego ruchu. Buda, da takie zapewnienie?
 
 
choopy 



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
02.04.09r

Wiek: 30
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 01-02-2009, 18:52   

Mój sąsiad ma Labka w budzie i jest szczęliwy... Nigdy nie widziałam i nie słyszałam żeby skomlał czy wył. Dzieci sie z nim bawią i jest mu tam dobrze.
_________________

 
 
BarbaraS 


Mój labrador: Figa(labrador), Barbi (chodsky pes)
Suczka urodziła się:
12-06-2003; 01-09-2009

Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 187
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 01-02-2009, 19:10   

choopy napisał/a:
Mój sąsiad ma Labka w budzie i jest szczęliwy... Nigdy nie widziałam i nie słyszałam żeby skomlał czy wył

To po co nas pytasz o zdanie?
 
 
anna34 
rude szczęście



Mój labrador: Chopper
Pies urodził się:
03.07.2007-24.05.2016

Mój labrador: Biscuit John Cage(Hearty)
14.06.2016

Wiek: 50
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 6153
Skąd: Pruszków
Wysłany: 01-02-2009, 19:10   

No cóż ja też mogę dać za przykład sąsiada mojej koleżanki,gdzie labek w budzie na dworzu to obraz nędzy i rozpaczy(ten piszczy i skomli niestety),zupełnie nie wybiegany,bo po co mu spacery i zabawa skoro mieszka cały czas na dworzu.Eh,szkoda gadać,niby ludzie wykształceni,bo prawnicy :bad:
_________________
 
 
 
Diana S 



Wiek: 44
Dołączyła: 30 Kwi 2008
Posty: 909
Skąd: ......
Wysłany: 01-02-2009, 19:23   

choopy napisał/a:
Mój sąsiad ma Labka w budzie i jest szczęliwy... Nigdy nie widziałam i nie słyszałam żeby skomlał czy wył. Dzieci sie z nim bawią i jest mu tam dobrze.




To ja, szczerze wspolczuje temu psu, mieszkajacemu w budzie. Labrador nie jest do budy. To pies towarzyski, musi miec, ciagly kontakt z wł. te psy, szkoli sie miedzy innymi do dogoterapii ( a, Ty chcesz trzymac, labka w budzie).
A skad, ta pewnosc ze tamten pies jest szczesliwy? to, ze sie cieszy na widok czł. nie dziwota, to psy bardzo towarzyskie.
Zadna, rasa krotkowłosa, nie nadaje sie do budy!

Dobrze, ze ja nie mam, zadnego sasiada, ktory trzyma labka w budzie, bo co nieco, by ode mnie usłyszał...
Ostatnio zmieniony przez Diana S 01-02-2009, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-02-2009, 19:26   

A ja myślę że ten temat to zwykła prowokacja , więc pozwolicie że się nie wypowiem . :bad:
_________________

 
 
 
choopy 



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
02.04.09r

Wiek: 30
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 02-02-2009, 11:38   

to nie jest prowokacja. :| Dowiedziałam sie co miałam sie dowiedzieć i dziękuje za wyrażenie swojego zdania w każdy sposób. :) Chyba zaczynam przekonywać rodziców żeby mieszkał w domu :-P mam nadzieje że mi się uda.. Jak nie to wybiorę inną rase. :(
_________________

 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-02-2009, 11:42   

choopy napisał/a:
Chyba zaczynam przekonywać rodziców żeby mieszkał w domu :-P

Życzę z całego serca, żeby się udało!
choopy napisał/a:
Jak nie to wybiorę inną rase.

Gratuluję podjęcia odpowiedzialnej decyzji! :)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź