Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
'Kichanie'- wciąganie powietrza nosem+ pies kuleje, pomocy :(
Autor Wiadomość
1dominika9 


Mój labrador: Moris
Pies urodził się:
05.09.14

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
  Wysłany: 25-07-2015, 13:01   'Kichanie'- wciąganie powietrza nosem+ pies kuleje, pomocy :

Witam, mój pies od wczoraj kicha( o ile mogę to tak nazwać) tak jakby wciąga powietrze nosem. Dzieje się tak głównie gdy leży. Ponadto od jakiegoś czasu kuleje raz na jedną łapę za jakiś czas na drugą. Nie ma żadnej opuchlizny, gdy ich dotykam nie zabiera łapy. Piesek jest smutny, nie może znaleźć sobie miejsca, nie ma ochoty na zabawę. Ma ciepłą mordkę ale nie mierzyłam mu temperatury. Pies ma 10 miesięcy.
Nie wiem co mam zrobić ponieważ sytuacja się powtarza. Identyczne objawy miał ponad miesiąc temu weterynarz podał mu zastrzyk od gorączki oraz ostał 4 dawki antybiotyku( przyjmował go co 2 dzień). Weterynarz stwierdził że ma zapalenie górnych dróg oddechowych. Po przyjęciu wszystkich leków sytuacja się unormowała jednak wczoraj znowu się powtórzyła. Martwi mnie te ciągłe utykanie, nie wiem co mam zrobić, czy mogę mu coś podać w domu? Może miał ktoś podobną sytuację? Czy może to być jakiś stan zapalny organizmu? Dlaczego to się powtarza?
Bardzo prosimy o pomoc, oczywiście jeżeli nic się nie poprawi udamy się do weterynarza.
Z góry dziękuję.
 
 
anna34 
rude szczęście



Mój labrador: Chopper
Pies urodził się:
03.07.2007-24.05.2016

Mój labrador: Biscuit John Cage(Hearty)
14.06.2016

Pomogła: 7 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 6153
Skąd: Pruszków
Wysłany: 25-07-2015, 13:18   

Jeśli chodzi o utykanie to przydałoby się zrobić psu rtg tych łap.
A co do kichania,mój kicha teraz z powodu alergii na jakieś trawy czy cuś,a takie kichanie o którym piszesz(jakby wciaganie)miewa czasem,weterynarz określi to jako kaszel wsteczny,ale powiedział,że póki nie jest często to nie ma co tego diagnozować.
_________________
 
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 25-07-2015, 14:05   

1dominika9, w wieku 10 miesięcy utykanie może też być spowodowane enostozą ( młodzieńcze zapalenie kości). http://www.vetopedia.pl/a..._kosci%29.html. Najlepiej jakby Morisa zobaczył ortopeda i zrobić należało by tak jakanna34, pisze rtg żeby wykluczyć dysplazje
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
1dominika9 


Mój labrador: Moris
Pies urodził się:
05.09.14

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 25-07-2015, 17:51   

Bardzo dziękuję za odpowiedzi na pewno udam się z Morisem do weterynarza jeżeli nic się nie poprawi.
 
 
klaudia1234
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2015, 17:18   

1dominika9, I jak tam Moris?
 
 
1dominika9 


Mój labrador: Moris
Pies urodził się:
05.09.14

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 11-08-2015, 00:11   

Ostatecznie nie poszliśmy do weterynarza ponieważ następnego dnia 'kichania' już nie było natomiast jeżeli chodzi o łapkę to podobnie, po 2 dniach ustało i jak na razie wszystko jest w porządku :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź