Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mibec
18-09-2015, 17:58
Nowy członek rodziny
Autor Wiadomość
Ayla 


Dołączyła: 18 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-09-2015, 10:36   Nowy członek rodziny

Hej!
Jestem nowa na forum, nie wiedziałam w który dział wkleić ten post więc w razie czego proszę o pokierowanie.
Za kilka dni do naszego domku trafi nowy członek rodziny, a raczej członkini - imię jeszcze nie wybrane, a rasa wiadomo Labradorek ;)
Z tego co zdazylam tutaj troszkę wyczytać jest to domiś (psina rodowodowa, jak najbardziej zdrowa tylko z wadą zgryzu).
Mam kilka pytań do doświadczonych posiadaczy tej rasy, aby upewnić się czy podjęłam słuszny wybór... Otóż...
Mieszkamy w bloku, mieszkanie dosyć duże więc miejsca wystarczy ale czy labradorowi będzie dobrze w takim miejscu? W internecie czytałam dużo,że najlepszy dla takiego psiaka byłby domek z ogródkiem.
Mam dwoje dzieci -pół roku i 6lat , czy te psiaki na prawdę tak dobrze tolerują dzieci jak to wszędzie pisze?
Mam też kota, ale o to chyba nie musze się martwić bo szczeniaczek raczej szybko się przyzwyczai (kot miał już styczność z innymi zwierzętami więc tu problemu nie ma)
Jak się przygotować na psinę... czym ją karmić (od hodowcy mam zostać w 'wyprawce' jakieś jedzonko ale nie wiem nic wiecej na razie) czytałam gdzieś o jakiejś metodzie, wyliczania jedzenia według wagi ciała psa - wtedy kupuje się surowe mięso/podroby/kości/warzywa i podaje odpowiednie ilości, ale nie wiem czy to dobre dla szczeniaka.
Na początek lepsze będą szelki do smyczy, dopiero za jakiś czas obroża?

Jeśli byłby ktoś wytrwały przeczytał i odpowiedział na moje wypociny, będę mega wdzięczna :D
P.S nadal wydaje mi się że post w złym miejscu, więc w razie czego prosze nie krzyczeć :D
 
 
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-09-2015, 10:45   

Ayla napisał/a:
Mieszkamy w bloku, mieszkanie dosyć duże więc miejsca wystarczy ale czy labradorowi będzie dobrze w takim miejscu?


Wystarczy, o ile zapewnisz mu odpowiednią dawkę aktywności na spacerach, a labki potrzebują jej sporo :) To, że ktoś ma ogródek nie znaczy, że psiak będzie w nim szczęśliwy. Pies potrzebuje bodźców, zapachów, zabaw a nawet największy ogród nie jest mu w stanie tego zapewnić.

Ayla napisał/a:
Mam dwoje dzieci -pół roku i 6lat , czy te psiaki na prawdę tak dobrze tolerują dzieci jak to wszędzie pisze?


Labradora od początku należy nauczyć odpowiedniego zachowania wobec dzieci i vice versa. Dzieci nie mogą wejść psu na głowę, ani zamęczać go. Pamiętaj, że jest to żywe stworzenie, które ma swoje potrzeby - w tym odpoczynku i spokoju. Na niechciany kontakt może zareagować jak każde inny pies.

Ayla napisał/a:
Jak się przygotować na psinę... czym ją karmić (od hodowcy mam zostać w 'wyprawce' jakieś jedzonko ale nie wiem nic wiecej na razie) czytałam gdzieś o jakiejś metodzie, wyliczania jedzenia według wagi ciała psa - wtedy kupuje się surowe mięso/podroby/kości/warzywa i podaje odpowiednie ilości, ale nie wiem czy to dobre dla szczeniaka.


Najlepiej kupić DOBRĄ zbilansowaną suchą karmę dla szczeniąt. Wątek o karmach znajdziesz na forum.

Ayla napisał/a:
Na początek lepsze będą szelki do smyczy, dopiero za jakiś czas obroża?


Na początek lepiej miękka obróżka.
 
 
Ayla 


Dołączyła: 18 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-09-2015, 11:10   

Tak tak,ja wiem ze pies to żywe stworzenie itd, nie mam 12lat i to nie mój pierwszy zwierzak ;)
To ze pies może ugryźć/zawarczec itp wiadomo... Ale chodziło mi bardziej o ta konkretna rasę w ogólnych stosunkach do dzieci. Podobno te psy się wlasnie jak najbardziej nadają do rodzin z dziećmi , taka maja naturę.
I tutaj pytanie czy to prawda? (Zakładając to ze ja psa będę dobrze wychowywać a dzieci nie będą mu dokuczać oczywiście)
Czy psy znoszą płacz dziecka, głośne zabawy itp bo nie ukrywam ze przy dwójce dzieciaków, zabyt cicho u nas nie jest.
 
 
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-09-2015, 11:21   

Ayla, jedne labradory się nadają, a drugie nie. Nie można zaszufladkować rasy, nie jeden przypadek był gdzie labrador dziecka nie akceptował lub czuł się źle w domu w którym dużo się dzieje. Zasadą jest, że dobrze socjalizowany pies z dziećmi, znający reguły jakie panują w domu, stymulowany w wieku szczenięcym przez hodowcę a później przez właściciela na bodźce takie jak hałas, płacz dziecka, będzie dobrze dogadywał się z dziećmi i czuł się w ich otoczeniu. Nie można powiedzieć, że labrador nadaje się do dzieci a amstaff nie, bo to zależy od indywidualnego osobnika.
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 18-09-2015, 17:57   

Ayla, prosze zadac pytania w juz istniejacych watkach.

http://forum.labradory.or...er=asc&start=40

http://forum.labradory.or...er=asc&start=40

http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=803

http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=1384

http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=91

http://forum.labradory.org/viewforum.php?f=74
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź