Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjazne forum, a kultura wypowiedzi
Autor Wiadomość
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-01-2008, 18:00   Przyjazne forum, a kultura wypowiedzi

Wszystkich nowych użytkowników witamy z otwartymi ramionami i jest Nam niezmiernie miło, że trafiliście właśnie na nasze forum! Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni :)
_________________
 
 
 
jumiok 



Mój labrador: Leon
Pies urodził się:
2007-11-26

Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 161
Skąd: KrK
Wysłany: 09-01-2008, 18:32   

AnTrOpKa juz jestem:) wczoraj wszedłem, zadałem może i głupie pytanie, a nikt mnie nie opierniczyl od laikow i n00bów, tylko otrzymałem zyczliwe odpowiedzi:) i jak tu byc niezadowolonym?:)
 
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 09-01-2008, 23:33   

jumiok napisał/a:
a nikt mnie nie opierniczyl od laikow i n00bów

niestety właśnie takie opierniczanie to częsty błąd popełniany na forach i w ten sposób traci się wielu wartościowych ludzi. Niektórym się zdaję, że wiedzę o labkach powinno się wyssać z mlekiem matki :) Kojarzy mi się tu przysłowie: zapomniał wół jak cielęciem był ;)
_________________


 
 
Rafał 
Administrator Główny



Mój labrador: BOS
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 54
Wysłany: 10-01-2008, 22:22   

Ryniu napisał/a:
niestety właśnie takie opierniczanie to częsty błąd popełniany na forach i w ten sposób traci się wielu wartościowych ludzi.

To mnie właśnie denerwuje na niektórych forach najbardziej. Ktoś wpada na forum pierwszy raz, potrzebuje szybkiej odpowiedzi na ważne pytanie. Napisze temat, wchodzi za chwilę i czyta: "Było o tym już tysiąc razy. Nie wiesz do czego służy funkcja szukaj?" i nawet nie poda linku do tematu. Takie zachowanie już zniechęca do forum. A wystarczy życzliwie napisać: "Była już mowa na ten temat. Zobacz tu (i podaje link do tematu)".
Wiem że jest taka funkcja "szukaj" ale ktoś kto wpadnie na forum pierwszy raz to nie zawsze zwraca uwagę czy coś takiego istnieje, tylko oczekuje szybkiej odpowiedzi na zadane pytanie, bo w końcu forum od tego jest.
_________________
Kotek drażniący pieski :P
 
 
Adamek
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2008, 22:29   

Rafał, zgadzam się! Ale Czasami nawet opcja szukaj nie pomaga... gdy forum jest baaardzo duże to ciężko jest sie połapać w tym wszystkim :P Druga sprawa, że ludzie zajmujący się forum są tego żeby pomagać, a nie od wytykania błędów, ośmieszania itp... :doubt:

Na tym forum takich przypadków nie ma :)
Ostatnio zmieniony przez Adamek 10-01-2008, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-01-2008, 22:31   

Rafał, Adamek, ja również się z Wami zgadzam :)
_________________
 
 
 
Bora 


Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 10-01-2008, 23:32   

oj nie raz sie z takim zachowaniem spotkałam. Przykre to, bo można napisać "przyjaźniejszym" tonem i od razu inaczej. Poza tym niekiedy temat jest bardzo obszerny, zajmuje kilkadziesiąt stron a nas interesuje jakiś detal... jak sie do niego dokopać. Wtedy miło jest jak służy pomocą inny user, który nakieruje i po sprawie.
Powiem szczerze, że prawie na każdym forum tak jest... u nas sie to nie zdarzy co nie? :-P
 
 
Adamek
[Usunięty]

Wysłany: 10-01-2008, 23:34   

Powiem tak.... Nie ma takiej opcji :) ;*
 
 
jumiok 



Mój labrador: Leon
Pies urodził się:
2007-11-26

Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 161
Skąd: KrK
Wysłany: 10-01-2008, 23:39   

Rafał, Adamek, AnTrOpKa, - wy sobie możecie o tym podyskutować, bo jesteście wyjadaczami (w dobrym tego słowa znaczeniu) tego forum. ja jestem świeżak i to ja jestem winien Podziękowania za takie a nie inne zachowanie.
Rafał, poruszyłeś dobry temat: opcja 'szukaj' - ona jest dobra, ale nie zawsze zadowalająca. fajnie ze ktoś potrafi zauważyć różnicę w odpowiednim ułożeniu wyrazów, które potem zamieniają się w zdanie... i niekoniecznie jest to zdanie, które miesza Cię z błotem i powoduje, ze masz już dosyć danego forum.
Pragnę nadmienić jeszcze jedną kwestie. Na tym forum nie ma, aż tylu ludzi jak na komputerowych, czy informatycznych. Na innych forach są ludzie którzy, się znają na rzeczy, ale większość (jak dla mnie) próbuje zrobić z czegoś wielkie 'halo' i pokazać wszystkim jak 'wielkimi' i 'szanowanymi' są sepecami.
Dobrzę, że na tym forum tak nie jest i mam nadzieję, ze zawsze takie będzie: życzliwe, tolerancyjne, a przede wszystkim dla ludzi...:)
ups... troche sie zapisałem, ale widocznie złapałem wene:)
 
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 10-01-2008, 23:53   

Ale ja opcję szukaj nie rozgryzłem od razu, na pierwszym swoim forum. Zresztą, kiedy się potrzebuje pilnie odpowiedzi a jest do przejrzenia kilkanaście, czy kilkadziesiąt stron, to dla niewprawnej osoby jest wprost dramatyczne. Druga sprawa, z którą często się spotykam, to wytykanie błędów w pisowni. Nigdy nie byłem polonistą i wiem że pewne rzeczy można wybaczyć bardzo młodemu człowiekowi, choremu na dysleksje, osobie zestresowanej pierwszymi postami na pierwszy forum, czy wprost śmieszną prozaiczną przyczyną jaką jest źle działająca klawiatura.
A tak nawiasem mówiąc można by tę dyskusję przenieść do innego nowego tematu, lub istniejącego :)
_________________


 
 
jumiok 



Mój labrador: Leon
Pies urodził się:
2007-11-26

Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 161
Skąd: KrK
Wysłany: 11-01-2008, 00:14   

Ryniu, nie przerywaj dobrej dyskusji:P a z reszta... ileż można pisać o problemach na forum?! jak tutaj sie takie pojawią to wydaje mi się, ze bedziemy Wszyscy w stanie sobie z takim problemem poradzic:)
 
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 11-01-2008, 00:21   

ja nic nie przerywam :) to tylko propozycja, a problem "nowych" jest ciekawy i rzadko poruszany na innych forach, więc może warto byłoby tą kwestię uwypuklić w całkowicie nowym temacie. Może przeczytanie jego bardziej ośmieli tych którzy gdzieś tam się sparzyli :)
_________________


 
 
labi 
Labi



Mój labrador: Labi
Pies urodził się:
27.01.2006

Wiek: 61
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2185
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 11-01-2008, 07:25   

Ryniu napisał/a:
ja nic nie przerywam

I masz rację Ryniu, bo iwesz, że to zagrożone karą :)
I tylko patrzeć, jak Wam Admina ostami przyłoży :D
_________________
Galeryjka Labiego - 1385 fotek
 
 
 
Tomi 



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 756
Skąd: Kujawy
Wysłany: 11-01-2008, 09:19   

Oczywiście zgadzam sie z przedmówcami.
Myślę , że dobrym sposobem na stworzenie dobrej atmosfery w której to osoba poszukująca odpowiedzi (dyskusji) na nurtujący ją temat może okazać się próba postawienia siebie samego w tej sytuacji; czyli - jak ja czułbym się w podobnej sytuacji. Na tej podstawie można odpowiednio wyważyć wypowiedż , aby jej treść nie była dla osoby pytającej sygnałem prowadzenia dyskusji na zróżnicowanych poziomach , gdzie nowicjusz jest traktowany z góry. To takie moje spostrzeżenia. :)
_________________

 
 
 
Irefra 



Mój labrador: Sabor
Pies urodził się:
26.08.2006

Wiek: 36
Dołączyła: 27 Lis 2007
Posty: 399
Skąd: z daleka..:)
Wysłany: 11-01-2008, 10:24   

Zgadzam się z wszystkimi. Ci , którzy znają mnie z innego forum doskonale wiedzą co tam przeszłam i ile nerwów tam straciłam mając doczynienia z ludzmi , którzy uważają , że nie dośc , że wszstko wiedzą , to jeszcze są , nieprzyjemni i wulgarni wobec użytkowników i co najlepsze im wszystko wolno ]:) -byłam ośmieszana , wyzywana i dostawałam bezpodstawne ostrzeżenia..A jak miałam inne zdanie to nadawałam sie tylko do wywalenia z forum... Nie znoszę takiego traktowania człowieka i gdyby nie Antropka czy Ryniu-z pewnością już byśmy nie porozmawiali tu razem , bo strasznie zawiodłam się na ludziach i miałam dość klikania na forach.Ale są jeszcze na szczęscie wspaniali ludzie , zyczliwi i pomocni , którzy tworzą to wyjątkowe forum......Bo to przecież od Nas wszystkich zależy atmosfera forum , a głównie dzięki wspaniałej Admince , której należą się wielkie brawa za stworzenie tego forum , które jest inne od wszystkich , tutaj wszyscy jesteśmy wazni i szanowani:my jako ludzie oraz nasze psiaki.Każdy ma swoja szansę i mozliwość wyrażenia swojego zdania.Kultura wypowiedzi jest rzeczą naprawdę ważną , dzięki niej każdy uzytkownik czuje się szanowany...Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i ich kochane psiaki!!!! :)
_________________
"szczęsciu trzeba dopomóc"
 
 
 
inkapek 
Paulina&Neska



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
21.11.2005r.

Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 4151
Skąd: Teraz Czaplinek
Wysłany: 11-01-2008, 12:49   

Dokładnie tak jest i było na innym forum..które każdy zna i wie o które chodzi. Ostatnio tam weszłam i wiecie co....byl komentarz do jakiegoś użytkownika nowego żeby poszedł lepiej bawić się z innymi dziećmi na swoje nowe forum w którym się odzywa a z tego delikatnie mówiąc spadał ]:) (chodziło o nasze forum które założyła Karolina). Tak to zabrzmialo i tak to ja odebrałam.Przesada i brak słów... Jeżeli nie masz zdania takiego jak Admin tam na tamtym forum to jesteś "nikim" i dosłownie potrafią ci to powiedzieć nie mając przy tym żadnych skrupułów(polonistów przepraszam bo nie wiem czy dobrze napisalam :-P ). Nikt cię nie szanuje i myśli że jeśli ci się cosik nie podoba to na twoje miejsce przyjdzie ktoś inny który da soba manipulować :< .Ja ciesze się bardzo że jest to nasze forum,przyjemne, wspaniałe,miłe i pełne wspaniałych ludzi którzy doradzą, pośmieją się i wyrażają swoje zdanie nie negując twojego. ;* ;* ;*
_________________

 
 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-01-2008, 12:52   

Irefra napisał/a:
-byłam ośmieszana , wyzywana i dostawałam bezpodstawne ostrzeżenia..A jak miałam inne zdanie to nadawałam sie tylko do wywalenia z forum...


Irefra, nie tylko Ty przez to przeszłaś :-> . Dobrze pamiętam mój żal i bezsilność do tego co się tam działo. Wystarczyło mieć swoje zdanie a już był ost i przyczyna "agresja na forum" żenada... Pozatym tak samo jak Ty zawiodłam sie na niektórych ludziach, ale jednocześnie wyłonili się Ci, właśnie Ci którzy są tutaj czyli WY! Bo to Wy się do mnie odezwaliście, to Wy mnie pocieszaliście i to Wam bardzo za to dziękuję i właśnie dzięki Wam powstało to forum!!! :* Nigdy nie zapomnę tego uczucia, jak było mi ciepło i miło na sercu, gdy niektórzy pisaliście do do mnie, że to niesłuszne było itp. Cieszę się, ze poznałam tak wspaniałych ludzi, jesteście wielcy :*
A co do tamtych czasów to nie wspominajmy już tego.. bo lepiej jak najszybciej usunąc to z pamięci :lookdown: :)

Irefra napisał/a:
Bo to przecież od Nas wszystkich zależy atmosfera forum , a głównie dzięki wspaniałej Admince , której należą się wielkie brawa za stworzenie tego forum ,


Ojejku... :* :shy: :shy: :shy: :shy: :shy: :shy:
Wy byliście powodem stworzenia tego miejsca :*
_________________
 
 
 
Jola
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2008, 17:16   

Kochani Forumowicze - ja też należę do grona "świeżynek" na tym forum. Dzięki Wam nie doświadczyłam żadnych negatywnych sytuacji, i nigdy nie usłyszałam lekceważącego słowa. Za to zawsze uzyskałam pomoc, życzliwą radę i wyciągniętą dłoń. DZIĘKUJĘ. To bardzo komfortowe uczucie, kiedy masz pewność że jest Ktoś, kto w każdej sytuacji służy radą, pomocą, czy też życzliwym uchem do wylania żalów i niepokojów.
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 11-01-2008, 20:58   

Jola napisał/a:
Dzięki Wam nie doświadczyłam żadnych negatywnych sytuacji, i nigdy nie usłyszałam lekceważącego słowa.

I właśnie o to nam wszystkim chodzi :)
_________________


 
 
Tomi 



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 756
Skąd: Kujawy
Wysłany: 12-01-2008, 00:23   

AnTrOpKa napisał/a:
Dobrze pamiętam mój żal i bezsilność do tego co się tam działo. Wystarczyło mieć swoje zdanie a już był ost i przyczyna "agresja na forum" żenada...

:lookdown: Bawi mnie to wręcz ,...rzeczywiście żenada absolutna. Mam teraz przed oczyma obraz zagorzałej w swych poglądach grupki ludzi , niedopuszczających do
dyskusji osób ,które próbują budować dyskusję na innej płaszczyżnie , pokazywać coś w innym świetle. Nie uważam tego za przejaw zdrowych zachowań . Zawsze bowiem uważałem , że opinie w rozmaitych kwestiach niekoniecznie muszą być zgodne w swej wymowie, ba ... nawet niekiedy dobrze jeśli istnieją pewne rozbieżności - spojrzenie wielopryzmatowe pozwala na uzyskanie informacji w szerszym horyzoncie i służy budowaniu właściwego poglądu.
A tak proszę; klapeczki na oczka - nic tylko współczuć :confused: . Przecież tak niewiele potrzeba - nawet delikatna, kulturalna krytyka może okazać się napędem do wywołania merytorycznej , konstruktywnej dyskusji ... ważne tylko, aby wykrzesać z siebie życzliwość i uśmiechnąć się .... chociażby do samego siebie ;D
inkapek napisał/a:
byl komentarz do jakiegoś użytkownika nowego żeby poszedł lepiej bawić się z innymi dziećmi na swoje nowe forum w którym się odzywa a z tego delikatnie mówiąc spadał ]:) (chodziło o nasze forum które założyła Karolina)

heh :haha: to jest świetne - podoba mi się takie pojmowanie dorosłości ....,że tak troszeczkę poironizuję :lookdown:
...cóż dodać ... szczególnie ciepło pozdrawiam zabubionych :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez AnTrOpKa 12-01-2008, 00:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź