Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mięsak histocytarny
Autor Wiadomość
bajkonur 


Mój labrador: Kora (Emma)
Suczka urodziła się:
28.02.2006

Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Brzesko
Wysłany: 03-03-2016, 12:40   Mięsak histocytarny

Czy jest tu ktoś z kim można pogadać o tej strasznej chorobie? U mojej suni zaczęło się niewinnie - od małego bugla (tłuszczaka?) który miała przez większość życia na biodrze. Ów guz utrzymywał swoją wielkość do XI/XII 2015 r. Potem znacznie zwiększył swoją objętość i zaczął naciekać. Niekompetentny weterynarz w I 2016 zapisał jej wysokie dawki sterydów w wyniku czego guz zaczął się rozpadać, pojawiła się martwica skóry i psu groziło wykrwawienie. Udaliśmy się do innego weta który wyciął jej guza. Nie udało się usunąć go w całości ponieważ byłyby problemy z zespoleniem psa - 2% martwych tkanek pozostało, ale miały być wypłukane jakimiś płynami. Po 2,5 tygodnia rekonwalescencji w klinice pies wrócił do domu 30 I w dobrej formie. Rana pomimo ogromnego cięcia (30 cm) goiła się dobrze. (błędna jak się później okazało) Histopatologia guza wykazała wynaczynienie krwi ze stanem zapalnym. W pierwszym tygodniu lutego zauważyliśmy jednak różową plamkę w miejscu cięcia. Myśleliśmy że zbiera się tam treść z rany i należy ją przekłuć igłą, ale się nie dało to była wznowa nowotworowa, która ostatecznie dała przerzuty do węzłów chłonnych, górnego odcinka przewodu pokarmowego i do skóry na głowie. Wystąpiły (fusowate) wymioty, apatia, smoliste stolce. Przez ostatni tydzień lutego pies był utrzymywany przy życiu kroplówkami a kiedy zatkał się wenflon musieliśmy go uśpić. Wynik biopsji cienko igłowej przyszedł już po zgonie - mięsak histocytarny.
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Pomogła: 10 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 03-03-2016, 13:01   

Tak strasznie mi przykro :cring:
_________________


 
 
 
klaudia1234
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2016, 23:58   

bajkonur, Bardzo mi przykro. Trzymajcie się jakoś. ;* :cring:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź